عناصر اضمحلال و فروپاشی اسرائیل|-۱: وقتی نژادپرستی و تبعیض رژیم صهیونیستی را از درون می‌خورد

هر روزی که می‌گذرد رژیم صهیونیستی ساختار نژادپرستانه خود را به جهان بیشتر نمایان می‌کند. امروز رد پای نژادپرستی و برتری قشری در برابر اقشار دیگر را در کتب دینی صهیونیستی هم به راحتی می‌توان یافت.

به گزارش مشرق، چهره قبیح تبعیض و سلب حقوق دیگری در کنار درجه بندی افراد بر اساس پوست و قومیت و تیره و مذهب که 72 سال پیش رژیم صهیونیستی بر پایه آن شکل گرفت بعد از نهادینه شدن علیه فلسطینیان طی چند دهه گذشته امروز به شکل پررنگ تری علیه جامعه صهیونیستی که متشکل از تیره‌ها و اقوام مختلف ناهمگون مهاجر به سرزمین غصب شده فلسطین است ، در حال اجراست.

به اعتراف رسانه‌های صهیونیستی امروز به جز اشکنازها یا همان غربی تبارهای جامعه صهیونیستی تمام ساختار هفتاد و دو ملت تشکیل دهند این جامعه مهاجر از فلاشاها گرفته تا روس ها و از حریدیم ها(طیف به اصطلاح مذهبی) تا سکولارها همگی فریاد ضد تبعیض سر می دهند و نابرابری در حقوق و حتی حداقل‌های زندگی خود ناله می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

این اعتراضات به حدی شدت گرفته است که تابستان و پاییز گذشته شاهد تظاهرات گسترده یهودیان اتیوپی تبار در خیابان‌های تل آویو بودیم، چند ماه بعد از آن نیز درگیری یهودیان ارتدوکس یا همان حریدیم‌ها در اعتراض به آنچه آن را تبعیض در رفتارهای جامعه صهیونیستی علیه آنها توصیف شده به خیابان ها بیایند و همچنان نیز از رفتارهای نگاه از بالای جامعه صهیونیستی به آنها حتی در دوره شیوع ویروس کرونا شکوه و شکایت کنند.

این در حالی است که احزاب مختلف سکولار (گروه‌های چپ و روس تبارها)، راستگرایان مذهب گرای صهیونیست (راستگرایان به رهبری نتانیاهو) را به تبعیض علیه فرزندان خود و مجبور کردن آنها به انجام خدمت سربازی در مقابل معاف بودن حریدیم‌ها از انجام آن متهم می‌کنند.

پایگاه اطلاع رسانی جمعیت حقوق شهروندی در رژیم صهیونیستی روز 23 آوریل گذشته در گزارشی خبر داد: امروز پدیده نژادپرستی به امر روزمره‌ای در بطن جامعه (صهیونیستی) تبدیل شده و آن را در همه جا در خیابان ، رسانه‌های گروهی ، صحنه سیاسی ، شبکه‌های اجتماعی و بستر چند دسته شده جامعه صهیونیستی به وضوح می توان یافت.

به اعتراف این ساختار مدعی مبارزه علیه تبعیض ، جامعه صهیونیستی تا به امروز به شکل هرمی تقسیم بندی شده و فرهنگ‌های غالب در بالا و فرهنگ مغلوب دیگر بالاجبار در سطوح پایین تر این هرم قرار گرفته‌اند.

نحوه درجه بندی فرهنگ‌ها نیز بر اساس رنگ پوست ، هویت‌های نژادی ، ملیت سابق جنس ، دین و وضعیت اقتصادی صورت می پذیرد که با شاخصه‌های خشونت ، تبعیض ، ترجیح و تبعید و حتی جنایت و دیگر هراسی همراه شده است.

چند روز قبل تر از آن نیز این سازمان در گزارش دوره‌ای خود خبر داد ماموران امنیتی رژیم صهیونیستی سال‌هاست که در (فلسطین اشغالی) اتیوپی تبارها ، عرب ها ، ارتدوکس ها و... را مجبور می‌کنند در طول روز و در برابر دیدگان دیگر مردم بارها و بارها اوراق هویتی خود را از جیب خود خارج و ارائه کنند گویی که فقط آنها مظنون به خرابکاری و بزه کاری هستند و اقشار اشکناز و سفید پوست غربی ـ آمریکایی از چنین اتهامی کاملا مبراست.

این اطلاعات مربوط به پدیده‌های یک جامعه در دهه‌های قبل نیست بلکه توصیفی است که این سازمان از این روزهای جامعه صهیونیستی ارائه کرده است.

شاید آخرین این تبعیض‌ها سندی داخلی متعلق به وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی است که در ماه مه 2020 افشا و در آن توصیه شده است اقشار ضعیف و معلول جامعه رژیم صهیونیستی در صورت ابتلا به ویروس کرونا در اولویت اختصاص دستگاه‌های تنفس مصنوعی قرار نگیرند.

در این سند که شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی آن را افشا کرده وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی افراد دارای معلولیت‌های مختلف و به ویژه کسانی که قادر نیستند کارهای روز مره خود را مستقلا انجام دهند و افراد مبتلا به آلزایمر نباید به دستگاه‌های تنفس مصنوعی وصل شوند.

به اعتقاد کارشناسان ، نژادپرستی یکی از پایه‌های اصلی صهیونیسم محسوب می‌شود و حس نژادپرستی اصولا با شکل گیری رژیم صهیونیستی در آن متولد شد و در تار و پود اندیشه‌ها و اصول تفکر صهیونیستی رشد و نمو یافته است.

امروز رد پای نژادپرستی و برتری قشری در برابر اقشار دیگر را در کتب دینی صهیونیستی هم به راحتی می‌توان یافت.

به کارگیری واژه "جوییم" یا همان بیگانگان برای غیر یهودیان خود یکی از اصول و پایه‌های تبعیض بین یهودیان و غیر یهودیان در تمام بخش‌های زندگی روزمره اندیشه‌های صهیونیستی محسوب می‌شود که از طریق کتب درسی به کودکان صهیونیست آموزش داده می‌شود.

اشغالگری و غصب سرزمین دیگری ، سرقت خاک فلسطین ، ساخت شهرک‌های مهاجرپذیر بر روی زمین‌های فلسطینیان ، ایجاد ایست و بازرسی برای محدود کردن تردد صاحبان اصلی زمین ، احداث دیوار حایل و محصور کردن میلیون‌ها نفر در مناطقی بسته ، غصب و مصادره تدریجی مسجد ابراهیمی و مسجد الاقصی به نفع یهودیان و ممانعت از ورود مسلمانان به داخل آن مصادره بخش‌های عمده ای از متعلقات کلیسای قیامت و ممنوعیت دسترسی مسیحیان به آن ، محدود کردن دستیابی فلسطینیان به منابع آبی به عنوان حداقل حقوق انسانی ، بازداشت و شکنجه فلسطینیان و... تنها بخش‌های کوچکی از اقدامات نژادپرستانه صهیونیستها در فلسطین اشغالی است

در قسمت های بعدی این تحقیق به شکل موردی و بازتری از رفتارهای نژادپرستانه رژیم صهیونیستی (که از راس هرم قدرت این رژیم تا بدنه جامعه آن گسترده است) پرداخته و نژادپرستی در داخل ساختار جامعه صهیونیستی که در حال تبدیل شدن به پاشنه آشیل و عامل متلاشی شدن تدریجی این جامعه می‌شود ، تشریح خواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس