سیدافضل موسوی

یک عضو حزب کارگزاران سازندگی در انتقاد از تحریم انتخابات مجلس یازدهم از سوی چپ‌ها گفت: اصلاح‌طلبان خودشان به استقبال حاشیه‌نشینی رفتند.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

تیرهای سیاه‌نمایی در چلّه کمان حجت‌الاسلام زائری

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، از فعالان فرهنگی به تازگی با انتشار یک ویدئو که حاکی از رفتار خشن یک مرد با دخترش بود؛ مدعی شد که این رفتار در ایران ما اتفاق افتاده است و حال روانی جامعه ما دارد روز به روز بدتر می‌شود!

زائری اما با مشخص شدن غلط بودگی اطلاعات این ویدئو و اینکه اساسا اتفاقات این فیلم در ایران رخ نداده است؛ نه تنها عذرخواهی نکرد بلکه در یک توییت نوشت:

"با تردید در محل ضبط یک ویدئو- که قید کرده ام از جزییاتش مطلع نیستم - یک حقیقت تلخ تغییر نمی‌یابد؛ حال روانی جامعه ما دارد روز به روز بدتر می شود!  و یک حقیقت تلخ تر؛ کسی هم از بزرگان و مسؤولان عین خیالش نیست! هست؟"

*این ادعای آقای زائری در حالی است که اولا بهتر بود او اقدام به عذرخواهی می‌کرد. و ثانیا بدیهیست که حال روانی جامعه بصورت مستقیم متأثر از گفته‌های مراجع اجتماعی و نخبگان است.

مراجع و نخبگانی که اگر دست به یک تصویرسازی سیاه از جامعه بزنند؛ مردم ولو در صورت زندگی در بهشت هم به احساس زیست جهنمی می‌رسند.

ضمن اینکه باید تأکید کرد که زائری هیچ سند و دلیلی هم مبنی بر بد بودن حال جامعه ندارد و بلکه رخدادهایی مثل افزایش مسافرت‌ها، رکوردشکنی فروش فیلم‌های سینمایی و کنسرت‌ها، رونق مراکز تفریحی (دستکم تا پیش از شیوع کرونا)،  گسترش فعالیت‌های ورزشی و حضور میلیونی مردم در تشییع سردار سلیمانی و...؛ خلاف ادعای زائری را اثبات می‌کند.

گفتنیست، مهدی قاسم‌زاده، از تحلیلگران سیاسی در همین باره با تأکید بر لزوم عذرخواهی زائری، در توییتر نوشته است: حقیقت تلخ، وجود نخبگانی در جامعه‌ی ماست که با استناد به اخبار دروغ و سیاه، تراوشات ذهنی‌شان را تئوریزه می‌کنند.

یکی از کانال‌های تلگرامی نیز در اعتراض به این رفتار زائری نوشته است: حال جامعه هر قدر خراب باشد، به خرابی ذهن شما نیست آقای زائری!

***

"وضعیت ناگوار مغزی" چند نفر از اصلاح‌طلبان!

علیرضا علوی‌تبار، از تئوریسین‌های اصلاح‌طلب، طی یادداشتی که به تازگی در یک وبگاه اصلاح‌طلب و با عنوان "آسیب‌شناسی نظام جمهوری اسلامی ایران" منتشر کرد، به نقد ساختار حاکمیتی نظام پرداخته است.

او یادداشت خود را با پیش فرض "چرا نظام برآمده از این انقلاب به «وضعیت ناگوار کنونی» رسیده است؟" آغاز می‌کند و در ادامه اینطور مدعی می‌شود که وضع ناگوار کنونی! به دلیل مقولاتی مثل دخالت نظامیان در امورات کشور، اندک‌سالاری، حذف جمهور از فرایند تصمیم‌گیری، تبعیض و... است. +

*یک مشکل بزرگ امروز در کشور ما و حتی بزرگتر از مشکلات اقتصادی، پیش‌فرض‌های غلط و خانمانسوز برخی از خواص است.

پیش‌فرض‌های غلطی که البته توسط برخی نخبگان نیز بصورت روزمره در ذهن جامعه پمپاژ می‌شود و به جز رهبری و تعداد کمی از رسانه‌ها و خواص دلسوز نیز کسی در مقابل آنها اقدام به پاتک نمی‌کند!

کأنه گویا برخی اعم از خودی و غیر خودی اسیر این گرداب ذهنی شده‌اند و یارای مقابله با آن و سنگرسازی علیه آن را ندارند...

ما در مجموعه وبلاگ مشرق، مکرر در مکرر گزارش‌های مختلفی را به استحضار مخاطبان محترم رسانده‌ایم و ده‌ها و صدها دلیل آورده‌ایم که چرا پیش‌فرض‌هایی شبیه به آنچه که علوی‌تبار و امثال او اصرار دارند غلط است و چرا بخش زیادی از این القائات می‌تواند از روی سهو و باور قلبی هم نباشد؟! (به این معنی که عامدانه باشد)

در این زمینه می‌توان به بیانات مکرر رهبر معظم انقلاب نیز استناد کرد که چگونه درباره ناامیدسازی مردم، مذمت سیاه‌نمایی، مقابله با مفسدنمایی علیه نظام ایران و تأکید بر قرار داشتن کشور در شرایط بدر و خیبر (به جای شرایط شعب ابی‌طالب) تأکید دارند.

بیاناتی که متأسفانه شاهد پژواک مناسب آنها در لسان و قلم خواص کشور و صدا و سیما نیستیم و آنطور که باید و شاید مورد ماساژ قرار نمی‌گیرد.

برخی معتقدند این انسداد فکری و این تسلیم شدن در مقابل موجب القائات دشمن و خواص ناآگاه؛ می‌تواند به بروز فضای اعتراض ظالمانه و فتنه اقتصادی علیه نظام اسلامی منجر شود. کما اینکه در دیماه 96 و آبان 98 شد و ده‌ها نفر را نیز به کام مرگ فرستاد.

ما ضمن ارجاع مخاطبان محترم به صدها گزارش وبلاگ مشرق پیرامون مثبتات نظام اسلامی و کارنامه موفق آن علیرغم وجود تمام مشکلات؛ این نکته را به آقای علیرضا علوی‌تبار یادآوری می‌کنیم که اساساً کشوری که توانسته اثر تحریم‌های خارجی را به کمتر از 30 درصد برساند و هژمونی گفتمانی و نظامی خود را در چندین کشور جهان و از دریای فارس تا ساحل مدیترانه بگستراند؛ هرگز دچار "وضعیت ناگوار" نیست اگرچه می‌تواند با مشکلاتی دست به گریبان باشد.

برای ما این نکته بسیار جالب توجه است که در یادداشت انتقادی_تحلیلی علوی‌تبار هیچ اشاره‌ای به این نکته مهم و راهبردی نشده است که در صورت روی کارآمدن یک دولت جوان، حزب‌الهی و کارآمد، عمده مشکلات مردم خاصّه در بحث اقتصاد و نظارت بر قیمت‌ها حل خواهد شد و دیگر هیچ بازار گرمی برای طرّحاتی شبیه به آنچه که علوی‌تبار و دوستان او می‌گویند باقی نخواهد ماند.

قبل از علوی‌تبار،‌ کسانی دیگر از دوستان او مثل علی ربیعی و سعید حجاریان مدعی شده‌اند که جامعه ایرانی چروکیده و تکیده شده است![1]

محمدرضا تاجیک، دیگر چهره حاضر در حلقه مذکور نیز چندی قبل ایران اسلامی را به کشتی تایتانیک تشبیه کرد که اسیر گرداب شده...[2]

***

عضو حزب کارگزاران:

اصلاح‌طلبان خودشان به استقبال حاشیه‌نشینی رفتند

سیدافضل موسوی، عضو حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در اشاره به حواشی انتخابات مجلس یازدهم گفته است:

"تحریم انتخابات مجلس یازدهم توسط اصلاح‌طلبان خطایی فاحش بود که هم حضور آنان در مجلس را حتی به تعداد قلیل منتفی کرد و هم‌ باعث شد شانس‌ اصلاح‌طلبان برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری سال1400  تقریبا غیرممکن شود. تصمیم به تحریم در حالتی رخ داد که گروه‌های سیاسی باید خودشان را در معرض رای مردم قرار بدهند."

او می‌افزاید: ‌کار به جایی رسید که حتی آقای بهزاد نبوی هم صدای اعتراضی‌اش را بلند و تاکید کرد عدم شرکت در انتخابات نه تنها هیچ فایده‌ای ندارد، بلکه باعث خُسران هم خواهد شد. خُسرانی که جبرانش به راحتی ممکن نیست. در واقع اصلاح‌طلبان می‌توانستند کاندیداهای خود را از شهرستان‌ها معرفی کنند تا در مجلس یازدهم نماینده‌هایی داشته باشند. اما متاسفانه فرصت‌سوزی کردند و در نتیجه به استقبال حاشیه‌نشینی رفتند.

موسوی تأکید می‌کند: این مساله که جریان اصلاحات مانع‌های متعددی را پیش روی خود می‌بیند، درست است. با این حال تاکیدِ موکد می‌کنم که تحریم چاره‌کار نیست.[3]

*پیش از موسوی، محسن هاشمی، دیگر عضو حزب کارگزاران نیز گفته بود که اصلاح‌طلبان با عدم مشارکت در انتخابات، بی‌نتیجگی خود را پوشش دادند.[4]

بهزاد نبوی هم به تازگی در سخنانی تأکید کرد که تحریم انتخابات مجلس یازدهم از سوی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده است.[5]

این رفتار تحریمی اصلاح‌طلبان که صراحتا مردم را به عدم حضور در انتخابات تشویق می‌کرد؛‌ در کنار کارنامه بد آنها در مجلس، دولت و شورای شهر موجب کاهش مشارکت کسانی از مردم در انتخابات شد.

رخدادی که اگر پیش از انتخابات مورد رصد قرار گرفته بود؛ امروز به مذمت عاملان تحریم انتخابات و کاهش دهندگان مشارکت مردم در انتخابات می‌انجامید و جلوی تکرار آن در آینده را نیز می‌گرفت.

در همین حال از برخی اصلاح‌طلبان این زمزمه به گوش می‌رسد که گویی آنها قصد تکرار سناریوی تحریم برای انتخابات سال 1400 را نیز دارند.

رخدادی که البته در صورت وقوع معلوم نیست با چشم‌پوشی همچنان نظام اسلامی مواجه شود...

گفتنیست، در انتخابات مجلس یازدهم علیرغم تحریم آن از سوی ستاد اصلاحات اما برخی گروه‌ها و احزاب اصلاح‌طلب از جمله حزب کارگزاران؛ در انتخابات مشارکت کردند و لیست انتخاباتی هم دادند. اما به دلیل تصمیم ستادی جریان چپ، داغ تحریم بر پیشانی اصلاحات حک شد.

***

1_mshrgh.ir/956746

2_mshrgh.ir/1061986

3_ https://etemadonline.com/content/408686

4_ mshrgh.ir/1052469

5_ mshrgh.ir/1072874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 50
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  68 18
  رنجوری تن ایران عزیز ما تنها با جراحی غده ی سرطانی اصلاحات درمان می شود.
  • IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   3 26
   ساده لوح نباشید!
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   32 8
   زائری مدتهاست رد داده
 • علی IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  34 15
  چرا بعضی وقتی به انفعال رسیده و جامعه مطرودشان می کند بجای اینکه به حساب و کتاب وضعیت عملکردخویش به پردازند شروع به مغلطه کاری و نقد مسایلی می پردازند ونتیجه کنش های خودشان را در جامعه نمی بینند و یکراست سراغ زدن ریشه هایی می روند که شاید از سقوط خودشان جلوگیری کنند و بجای هزینه ازخود ازجیب نظام کلاه نمدی برای خود می بافندندانم قد خود را اپوزیسیون معرفی می کنند در حالی که خود در این زمین مسولیت داشته و دارد حال چطور در نقش دگراندیشان وارد شده اید ازطرفی اگر همین نظامیان تاکنون نبودند که هیچ آبروی نه برای شما که برای بقیه ، جهانخواران نگذاشته بودند اگر کمی منصف باشید بخشی از نتایج فعالیت این نظامیان را در مقابله تحریم بنزین وساخت ستاره خلیج فارس ،عسلویه طرحهای کلان اقتصادی دیگر واز همه مهمتر در ارسال سوخت به ونزوئلا با مقابله به زورگویی دزد کلان جهان در حوزه نظامی می توان مشاهده کرد وجان کلام اینکه وقتی ما به دستاوردهای مهمی می رسیم ویا جامعه دچار یک واکنشی می شود اینان و اقمارشان چرا بجای هم افزایی به منفی بافی و خودزنی و نقش اپوزیسیون را بخود می گیرند وبجای دشمن زنی یار طرف مقابل در زمین خودی می شوند
  • IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   6 2
   احسنت.وقتی خودمون دچار مشکلیم ،فکر میکنیم همه دنیا در حال غرق شدن است !
  • شاغلام IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   10 2
   مگه بابت حرفاش در مورد حجاب اجباری حتی بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری عذرخواهی کرد که از این فیلم عذرخواهی کنه ؟
 • IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  22 29
  هر دو جبهه یک کرباسید
  • سید IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   48 22
   این طرز اظهارات مختص کسانی است که در گذشته از حامیان و مبلغان اصلاح طلبان تهوع آور بوده اند و کینه ای شتری نسبت به انقلابیون دارند ولی اکنون از رفتار اصلاح طلبان سرخورده و شرم سارند و البته حاضر هم نیستند به حقانیت انقلابیون اذعان کنند!!
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   7 3
   چه عجب غیر از فحش دادن حرف حسابم زدی سید
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   6 2
   شما هم که گاو شیرده و کاسه توالت ترامپید و قرار مال و جان و ناموس ایران را به او بسپارید پس به نظرتون چه باید کرد؟؟؟؟؟
  • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   3 9
   در پاسخ به سید: انقلابیون نگو بگو پسا انقلابیون چون انقلابیون همان اصلاح طلبان هستند شما پسا انقلابیون هستید بوقت اش بزگ که شدید حساب و کتاب حالی تان شدید خواهید دید همانند اصلاح طلبان و انقلابیون گول خورده اید انوقت انقلابیون جدید بشما خرده خواهند گرفت
 • سید IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  36 12
  هرچه نادان تر و ابله تر، اصلاح طلب تر و هرچه اصلاح طلب تر، تهوع آورتر!!
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  25 44
  شما با بستن دهان منتقدین مثلاً دارین روشنگری میکنین جناب مشرق ؟! انتقاد باعث جلوگیری از دیکتاتوری و باعث ارتقاء جامعه میشه لذا در جواب این آقا باید استدلال منطقی بیارین نه اینکه دهنش رو ببندین! البته بستن دهن منتقدین راحتترین کار هستش و شما دلیل و منطقی هم در قبال سخنان امثال ایشون ندارین چون داره حقیقت رو بیان میکنه!
  • IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   12 2
   جواب های هوی است. زائری مثل همان نادان عاقل نمایی که است وارد شهری شد و نفر اول را دید کور است. رفت و نفر دوم را هم دید کور است. از شهر خارج شد و اعلام کرد کل شهر کور هستند. الان دوره فرزند سالاری و حکومت فرزندان بر والدین است حالا یک فرد مریض می رود اتفاقا دنبال موارد استثنایی که خلاف این باشد
  • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   13 2
   در بستن دهنش چه انتقادی بالاتر از این که سندش کذب بوده!
  • اکبری IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   7 2
   هر کس هر نظر بی پایه اساسی را مطرح کرد نباید رفع شبهه بشه چون شما می گید دهانش را بستید .زایری نظر نداده زر بیخود زده مگر ما تو این جامعه نیستیم .مگر این همه ماشین صفر مدل بالا را تو این کشور اجنه سوار میشن مگر توی این همه ساختمانهای شیک ونو اجنه سکونت دارند هی می گید سیاهه و سیاهی و بدبختی است.این ناشکری است و باعث خشم خداوندخواهد شد.به سن بنده در روستایی که 8 دستگاه دوچرخه کهنه دست دو هم پیدا نمیشد برو ببین چه ساختمانهایی ساخته میشه و چقدر اتومبیل نو مدل بالا وجود دارد .دور ترین روستاهای آذربایجان برق و گاز و آب و راه اسفالته و بهسازی داخل روستا با یه تعدادی می نالند
 • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  2 4
  8/22 آن که دهان منتقدین می بنده ارباب توست که خبرنگار درحین پخش اخبار زنده باز داشت میکنه یا آن یکی صحبت فردی به مزاقش خوش نیامده درپخش زنده قطع میکنه
 • IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  4 4
  جناب زائری نقش شما و دگرگونی های فکری یا بیانی شما در 40 سال گذشته در این بدبختیهای ذهنی و عملیت چی بوده ؟ همیشه اپوزوسیونی حتی وقتی مسوولیت داشته باشی
 • IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  23 19
  زائری حجت اسلام نیست. رایت کفر است.
  • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   12 3
   اصلاحطلبان شکلهای مختلفی دارن،این هم بشکل روحانی،مثل روحانی...همه سرو ته یه کرباس..همه کمر به نابودی کشور بستن...
 • IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  2 1
  دم شما گرم وووواقعا با تحلیل ها و تبیین های عالی تان ... به ذهن و فهم ما را یاری می رسانید
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  24 51
  سایت مشرق ! وضعیت سیاه است و سیاه نمایی نیست . اینکه شما نمی بینی سیاهی را بخاطر اون لقمه هایی هست که می خوری
  • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   6 0
   ما که هر جا رفتیم فرزند سالاری مطلق بود. این فیلمها را از کجا پیدا می کنید؟
  • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   15 3
   کی سیاهش کرده؟ غیر از اشغال طلب‌ها
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   6 3
   نه به سیاهی ذهن شماها
  • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   4 3
   حروم تر از لقمه ارباب های افسادیت نیست که میخوری
  • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   2 1
   حروم تر از لقمه ارباب های افسادیت نیست که میخوری
  • IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   5 3
   لقمه رو اصلاح طلبان خوردن نه مشرق، احمق جون، بهتره واقعیات رو ببینی، کسی که گرانی میکنه دولت مفتخور شماس.
 • یه طلبه IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  2 5
  جناب آقای زائری کمی از فضای مجازی دور شو به خودت بیا هر هفته یه حرفی می زنی که ما طلبه ها باید یه جوری جمعش کنیم دو سه سالی هست که افتادی تو جاده خاکی
 • IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  1 2
  اوه اوه اوه اقای زائری شما دم از برخورد خوب نزنید هنوز یادمون نرفته با اون مجری محجبه برنامه چه برخورد زشتی کردید و سرش داد کشیدید و فراموش نکردیم تهیه کنندگی شما در برنامه مسابقه ایران و لبنان و انتخاب بازیگرهای خوشگل مامانی به عنوان نماینده زنان ایران را برای این برنامه تان را ؟؟
 • IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  2 1
  پس ما هم تو ایران زندگی نمیکنیم؟؟؟!!!قیمت خونه ۴ برابر شده تو دوسال سیاه نمایی هست یا صورتی نمایی؟؟؟؟!!! قیمت دلار و خودرو و ..... هم چهاربرابر شده هم نارنجی نمایی هست؟؟؟؟ بعد جامعه فقیر و شاهد ظلم و تبعیض و بخوربخور هم هر روز بیشتر از قبل تبدیل به فرشته میشه؟؟؟؟؟
  • وطن پرست DE ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   2 1
   وقتی افرادی رو که سیاهی دوست دارن انتخاب میکنید اروم اروم زندگی شما و باقی هم وطن هاتونم سیاه میشه. از شماست که بر ماست :)
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  1 1
  آقای زائری اگر قرار به انتقاد هست این دقیقا همان چیزی است که مردم باید انجام دهند نه شما که مثلا فععععععععععال فرهنگی هستند اما یک سخنرانی اکتیو درباره نحوه برخورد با فرزند و لزوم احترام به والدین ندارید؟ به شما هم مثلا میشه گفت کاررررررررشناس؟!!! اگر قرار است کسی انتقاد کند ما مردم هستیم نه شما؟شما که اینهمه پول گرفتی چکار کردی برای بوجود نیامدن این سیاهی که چشمانت را کور کرده؟
 • IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  1 2
  "حال جامعه هر قدر خراب باشد، به خرابی ذهن شما نیست آقای زائری!" ذهن# ؟! بعید میدانم زائری ذهنی هم داشته باشد باید می گفت به خرابی دهن زائری نیست#
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  7 2
  به نظر من امثال آقای زائری نیاز به یا یک فرد راهنما و دلسوز دارند تا روش درست دیدن و نقد علمی صحیح را به ایشان گوشزد کند تا خدای نخواسته به خاطر عجله در دیده شدن خود را ضایع نکنند
 • مهدی IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  9 1
  کسی که هدف واقعیش خدمت به مردم باشه هاشیه نشین نیست تو گود عمله کسی هم که بدنبال اسم و رسم باشه حتی اگر مسئولیت داشته باشه تو هاشیه اس مرد عمل سردار سلیمانی بود که اهل حرف نبود
 • مهدی IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  9 2
  اقای زائری هم دارن به سرنوشت اقای اقامیری دچار میشن
 • IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  4 1
  بسم الله اشتباه کردی بگو اشتباه کردم کاری ر که تو نمی کنی، دیگری هم نمیکنه پس چرا از دیگران طلب داری
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  1 1
  جملاتى را كه اقايان اصلاح طلب بيان كرده اند هيچكدام ان مال خودشان نيست بلكه تكرار جملات افراد معاند ومزدور ى است كه درتلوزيونهاى انور اب فعال هستند اينان ازخودشان چيزى براى گفتن ندارند
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  11 2
  فقط نیروهای جوان انقلابی کاری کنند بقیه ول معطل هستن
  • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   1 1
   تا طمع کار اقتصادی و سرمایه داری در ایران حاکم باشه وضع درست نمیشه.
 • محمدایوب IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  1 1
  چه کسی باید به یاوه گویی های این آدمهای به ظاهر روشنفکر رسیدگی کند یکی تورختخواب توئیت همجنس بازی میده یکی فیلم جای دیگه را می بینه جامعه ماراسیاه جلوه میده اصلاح طلبان هرروز نوید شورش واختشاش میدن
 • جمعی از خانواده های شهدا IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  4 1
  عنوان نخبه برای امثال زائری بسیار بزرگ است. ایشون تحصیلات درست و حسابی ندارد. شهوت دیده شدن دارد و سعی می کند حرف هایی که در آن سر رشته ندارد و تخصصی در آن حوزه ندارد، بزند. دادگاه ویژه روحانیت باید ایشون را خلع لباس کند تا بیش از این با آبروی نظام اسلامی که ثمره خون انسان های با شرافت است، بازی نکند.
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  2 3
  سیاه نمایی نیست . کمی در لقمه ات اگر دقت کنی تو هم می بینی آنچه را که همه مردم می بینند
 • DE ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  3 0
  شما سفید نمایی کنن مشرق....چیزی داریم برای سفید نمایی...
 • ناشناس IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  1 2
  بزرگ کردن بدون دقت و عدم شایستگی درافرادی مثل اقای زائری نتیجه اش این است واز این بدتر
 • شفا RO ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  5 11
  شما خوارج و داعشیان اقل الجمعیت در ایران فکر میکنید همه باید یا کشته شوند ویا مثل شما احمقها فکرکنند.مشرق هم مکز شما حمقا است
  • حمید US ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
   0 1
   شفا، خدا شفات بده، خیلی حالت بده.
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  1 2
  پناه میبرم از تفکر سبک مغزانی که بخاطر شوآف ودیده شدن با تبر جهل وخودبینی وخودشیرینی به دستاوردهای فرهنگی وانقلابی نظام اگاهانه یا جاهلانه ضربه میزنند. وحمله میکنند سخنان زائری بیشتر معاندین وبهائیان ومنافقین را خوشحال وارضا میکندبعضی ها حرف خوب را بد میزنند وبعضی ها حرف بد را خوب میزنند.بعضی ها هم حرف نزدشان خیلی بهتر وکارساز تر است وبهتر است حرف نزنند وخفقون بگیرند.
 • IR ۰۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  3 1
  ساده لوح بودن با لباس و پست و مقام نیست بزرگشان را امام راحل ۶ فروردین برکنار کرد تا آخر عمر هم دست از ساده لوحی و لجاجت برنداشت زاءری شاگرد کوچک او هم نمی شود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس