سلمان

رابطه اعضای خاندان سعودی با یهودیان صهیونیست ریشه در تاریخ دارد، اما نقطه عطف این رابطه ملک سلمان و پسرش هستند، به حدی که دختران صهیون علنا به ولی عهد سعودی پیشنهاد ازدواج می دهند.

سرویس جهان مشرق - «سعود السبعانی»، در کتاب «عربده کش ریاض» تلاش می کند، زوایای تاریک زندگی «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان و فرزندش، «محمد بن سلمان»، ولی عهد این کشور را روایت کند.

تاکنون 11 قسمت از این کتاب منتشر شده است، آنچه درپی می آید، قسمت آخر این کتاب با تلخیص است:

قسمت اول: آنچه از فساد جوانی شاه سعودی نمی‌دانید/ شاهزاده‌هایی که یک زن را دست به دست می‌کردند! +عکس

قسمت دوم:  رسوایی ییلاق «معیزیله» چه بود / دختر فراری سر از خیمه ملک سلمان درآورد +عکس

قسمت سوم: موسسات خیریه چگونه شاه سعودی را میلیاردر کرد/ماجرای ازدواج دوم ملک سلمان پس از رسوایی اخلاقی/ مادر «بن سلمان» کیست؟ + عکس

قسمت چهارم: آشغال‌هایی که «ملک سلمان» را میلیاردر کردند/ بی‌سوادی که سر از دنیای هنر در آورد/ از آرشیو سری «سلمان» چه می‌دانید؟ +عکس

قسمت پنجم: «الشرق الاوسط» لانه فساد جدید شاهزاده/ «سلمان» از چه زمانی با صهیونیست‌ها ارتباط گرفت/ عمه‌هایم مخالف دیدن زنان بدون حجاب بودند +عکس

قسمت ششم: آبروریزی شاهزاده در مراسم استقبال از اوباما/هزینه‌های هنگفت «سلمان» برای جوان‌تر دیده شدن/ تصمیمات بزرگ را در جلسات «ورق بازی» می‌گرفتیم +عکس

قسمت هفتم: ماجرای نفرت «ملک عبدالله» از «بن سلمان» / سلمان دستور قتل پسرش را صادر کرد/ چگونه بن سلمان جای سلطان را گرفت؟ +عکس

قسمت هشتم:گزارش غربی‌ها از بیماری «صرع» ولیعهد سعودی/ «بن سلمان» از ۲۰ سالگی به مواد مخدر اعتیاد دارد/ زن ناشناسی که محرم اسرار «بن سلمان» است +عکس و فیلم

قسمت نهم: بن سلمان در اولین ظهور جدی خود چگونه ظاهر شد؟ / زنان بی‌حجابی که عصای دست ولیعهد سعودی شدند +عکس

قسمت دهم: «ملیجک» و «سعود کاکا سیاه» چه نقشی در تصمیمات ولیعهد سعودی دارند/ بن سلمان گفته بود خاشقچی در آمریکا کشته نشود +عکس

قسمت یازدهم: روایت معلم انگلیسی از سبک زندگی خانواده ملک سلمان/ مادر بن سلمان به من گفت تو یک جنتلمن واقعی هستی/ ملک سلمان با همسر اولش در کاخ سفید زندگی می‌کند +عکس و فیلم

رابطه با یهودیان صهیونیست در میان اعضای خاندان سعودی پدیده جدید و گذرایی نیست، بلکه ریشه در تاریخ این خاندان دارد، به نحوی که می توان آن را رابطه «مراد و مریدی» توصیف کرد و بالطبع نه «ملک سلمان» و نه پسرش «محمد بن سلمان»، ولی عهد عربستان از این قاعده مستثنی نیستند.

تصویری از عثمان العمیر و عبد الرحمن الراشد

رابطه «ملک سلمان» با صهیونیست ها به دهه هشتاد باز می گردد و مقدمه چین این دیدارها که اغلب در کشور مغرب صورت می گرفت، «عثمان العمیر» و «عبد الرحمن الراشد»، دو نوکر حلقه به گوش «ملک سلمان» بودند.

تصویری از عثمان العمیر

البته در آن زمان «ملک سلمان» نه پادشاه عربستان بود و نه از جانب حکومت مامور به این ملاقات ها شده بود، لذا اهداف خاص خود را از این ملاقات ها دنبال می کرد که مهمترینش در تحکیم موقعیت و گسترش نفوذش در ساختار قدرت و خاندان سعودی نمود پیدا می کرد.

سلفی ملک سلمان و محمد بن سلمان

در مقابل «ملک سلمان» متعهد می شد، شرکت چاپ و انتشارات «سعودی»، بویژه روزنامه فرا منطقه ای «الشرق الاوسط» را در راستای هدف عادی سازی روابط با «اسرائیل» به خدمت بگیرد و در این راستا تیمی از سرسخت ترین دشمنان جهان اسلام و عرب تشکیل داد.

اولین ماموریت این گروه نفوذ در رسانه ها و شبکه های ماهواره ای و جامعه سعودی و تزریق فرهنگ، اخلاق، ارزش ها و دیدگاه های صهیونیستی بود. این اقدام به دستور مستقیم «ملک سلمان» انجام نشد، چون مغزش کشش حلاجی چنین پروسه ای را نداشت، لذا پیاده سازی آن به «محمد بن سلمان»، وزیر وقت دفاع و «محمد بن نایف»، وزیر وقت کشور عربستان سپرده شد که مورد حمایت بی قید و شرط و مستقیم «ملک سلمان» بودند.

«مجتهد» افشاگر مشهور عربستانی از ملک سلمان و «عادل الجبیر»، وزیر خارجه پیشین عربستان به عنوان دو نفری یاد می کند که در سه دهه اخیر نقش اصلی در ارتباط عربستان با اسرائیل را ایفا کرده اند.

به گفته وی این ارتباط از دو کانال انجام می شد. کانال اول، کانال الجبیر بود که از دانش آموخته فردی چون «بندر بن سلطان»، سفیر اسبق عربستان در واشنگتن است. وظیفه الجبیر نزدیکی هرچه بیشتر به «ایپاک» بود و لازم به توضیح نیست که ایپاک چه وظیفه ای در آمریکا دارد.

به گفته مجتهد نتیجه این نزدیکی طی دو دهه گذشته بدست آوردن اعتماد اسرائیل و هماهنگی مواضع در برابر مسائل منطقه ای پشت درب های بسته بود. خدمات الجبیر در این مدت چنان به مذاق صهیونیست ها خوش آمده بود که به «ستاره» صهیونیست تبدیل شد، طوری که او را «مایکل جردن عربستان سعودی» توصیف می کردند. از نگاه صهیونیست‌ها، الجبیر بهترین نمونه یک جوان سر سپرده سعودی است که چشم و گوش بسته دستوراتشان را اجرا می کند.

عادل الجبیر ستاره محبوب صهیونیست ها

اما دومین کانال ارتباطی عربستان با اسرائیل در شخص ملک سلمان، از وقتی امارت ریاض را در دست داشت، نمود پیدا می کرد. اگرچه ملک سلمان از زمان نشستن بر تخت سلطنت ماموریت پیگیری پرونده رابطه با اسرائیل را به پسرش محول کرد و راشد و العمیر را با محمد بن سلمان مرتبط کرد و ولیعهد سعودی به آنها چون افراد مقدسی نگاه می کند که گفته هایشان را باید بدون چون و چرا اجرا کرد، اما این به معنای قطع ارتباط شخصی ملک سلمان با اسرائیل نبود، دلیل این مدعا افشاگری «انیس نقاش»، تحلیلگر و نویسنده معروف جهان عرب از کمک 125 میلیون دلاری پادشاه سعودی در سال 2016 به خسارت دیدگان صهیونیست آتش سوزی های فلسطین اشغالی بود.

کمک مالی ملک سلمان به تبلیغات انتخاباتی نتانیاهو
کمک مالی ملک سلمان به تبلیغات انتخاباتی نتانیاهو

موضوع کمک های مالی ملک سلمان به صهیونیست ها به اینجا ختم نمی شود، بلکه شبکه تلویزیونی فرانس 24 فرانسه در سال 2016 خبری درباره کمک مالی شاه سعودی به تبلیغات انتخاباتی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل به نقل از «اسحاق هرتزوگ» رئیس حزب کار اسرائیل منتشر کرد.

به گفته ی رئیس حزب کار اسرائیل، نتانیاهو در مارس 2015 میلادی 80 میلیون دلار از شاه سعودی به عنوان کمک مالی به تبلیغات انتخاباتی اش کمک دریافت کرده بود. خبری که چند دقیقه بعد از خروجی فرانس 24 حذف شد.

کمک مالی ملک سلمان به تبلیغات انتخاباتی نتانیاهو

با توجه به ضرب المثل معروف « پسر کو ندارد نشان از پدر تو بیگانه خوانش، مخوانش پسر» محمد بن سلمان نیز نه تنها در اظهار ارادت و خوش خدمتی به صهیونیست ها از پدر پیشی گرفت، بلکه مارس سال گذشته، رسانه های دنیا خبری مضحک و غافلگیر کننده از درخواست ازدواج «نعمه شوستر الیاسی»، کمدین اسرائیلی منتشر کردند که از درخواست ازدواج نعمه با محمد بن سلمان سخن می گفت.

نعمه شوستر الیاسی

شوستر 13 فوریه سال گذشته در گفتگو با شبکه i24 از قامت بلندش و چالش هایی که با آن مواجه است، سخن گفت و افزود: «کسی دختر بلند قد و قامت و قوی و قدرتمندی چون من را نمی پسندد و دوست ندارد».

شوستر 32 ساله در ادامه یادآور شده بود که اخیرا خانواده اش از او خواسته بودند که هرچه سریع تر ازدواج کند. ولی از آنجا که وی حاضر نیست، یک ازدواج عادی و معمولی داشته باشد، به فکر ازدواج با بن سلمان است، چرا که او مردی قوی و تنومند و بلند قامت است و حکومتش در راستای بهبود روابط با اسرائیل گام بر می دارد.

محمد بن سلمان ولی عهد عربستان

نعمه که حزبی به نام خود تشکیل داده است، از محمد بن سلمان درخواست کرده ، جهت برقراری عدالت و مساوات در منطقه از حزبش حمایت کند و انتظار دارد، فعالیت های حزبش در میان کشورهای عربی مورد استقبال قرار گیرد.

وی در مصاحبه اش صراحتا خاطر نشان می کند، از نزدیکی روابط عربستان و اسرائیل برای ارسال پیامش به بن سلمان استفاده کرده است. در بخشی از این پیام نعمه می گوید: «سلام ام بی اس.. نعمه هستم.. نحوه تاسیس حزبی به اسم "حزب نعمه" رو تجربه کردم.. اگه بتونی، از حزب نعمه یا نعمه حمایت کنی خیلی عالی میشه.. خیلی» و درحالی که برخی از کاربران فضای مجازی این اظهارات نعمه را یک شوخی و مزاح برداشت می کنند، وی تاکید می کند که کاملا در سخنان خود جدی بوده و همین موجب می شود، برخی رسانه ها از «علاقه» وی به محمد بن سلمان و احساساتش نسبت به او پرده بردارند و افشا کنند که یکی از آرزوهای وی ارتباط با محمد بن سلمان است.

از این پیام کاملا می توان برداشت کرد که «دختران صهیون» از حمایت بن سلمان مطمئن هستند. اکنون یک اسرائیلی خیلی راحت تر از یک شهروند عرب می تواند، به حکام عرب پیام دهد.

اینکه یکی از دختران صهیونی و رئیس حزب نعمه اسرائیل از پسر ملک سلمان که خود را «خادم الحرمین» می نامد و خواستار حمایت او از حزبش می شود، چیزی جز آغاز مرحله ای جدید از عادی سازی روابط بین آل سعود و اسرائیل نیست و این سخنی گزاف نیست، وقتی بدانیم، بن سلمان از زمان ولی عهدی در سال 2017 به نویسندگان و اصحاب رسانه دستور اکید داده تا افکار عمومی در عربستان را برای برقراری روابط دوستانه با اسرائیل آماده کنند.

این درحالی است که یک کاربر سوری به نام «عبدالحکیم البناوی» این سوال را مطرح می کند که آیا پشت پرده این درخواست ازدواج برقراری روابط بین ریاض – تل آویو است؟

در پایان باید گفت که به اعتقاد برخی صاحبنظران این پیام درحالی رسانه ای شد که در عمل نمایندگان اسرائیل و عربستان دیدارهای محرمانه ای با یکدیگر در حاشیه اجلاس ورشو داشتند و انتشار این پیام در رسانه های جهان عرب آن هم در این مقطع زمانی درصدد رساندن این پیام بود که اتفاقات مهم و سرنوشت سازی به واسطه اسرائیل و عربستان در منطقه درحال رخ دادن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 55
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  64 7
  بنظر من "بن کثافت" آدمکش باید با عادل الجبیر مشنگ ازدواج کنه چون هیچکس مثل این دخمل خانوم (عادله الجبیر) نیست. لچک هم که داره !
  • IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   28 6
   این یهودها همیشه عادت دارند که فاحشه به دربار بفرستند و ملکه تحویل بگیرند. سپس بچه‌ی اون فاحشه که یهودی خواهد بود ( این عفونت از مادر منتقل میشه!) با دشمنان یهود جنگ راه بیاندازه. مثل فرستادن استر در دربار خشتریته شاه و فرستادن شوشاندخت در دربار یزدگرد یکم. بهرام پنجم جهودی کشور ما را به ویرانه تبدیل کرد.
  • FR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   8 27
   زن نماد سرزمینه و این ازدواج به معنی سیطره اعراب بر اسراییله .
  • IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   38 0
   اما یهودی به غیر یهودی دختر نمی دهد. پس بدانید بن سلمان و خانواده آل سعود همه یهودیان مخفی هستند. خود سلمان یکبار حواسش نبود و لو داد و دعا کرد خدایا من و اجدادم و همه یهودیان را بیامرز!
  • IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   1 1
   حیف تو که اسمتو گذاشتی مرد!!! مثلا خواستی عادل رو مسخره کنی یا زنان رو؟
  • IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
   0 2
   خشتریته؟ دشمنان ما براستی کسی که آتن را به آتش کشید خوب توانستند تخریب کنند قصه استر افسانه ای بیش است
 • محمد IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  54 1
  مصداق آشکار شرالدواب همین بن سلمان است.
 • IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  36 0
  صهیونیست ها محال است به کسی دختر بدهند مگر انکه مطمئن باشند از بابت این ازدواج مال ومنال زیادی نصیب آنها میشود و طرف فردی باشد که بتوانند از قدرت و نفوذ آن در راستای سیاست های خود استفاده کنند.آنها از طریق مادر ارث میبرند و هر کس مادرش یهودی صهیونیست باشد خودش هم آنگونه میشود .در اینکه آل صعود کلا عملع صهیونیست ها هستند شکی نیست و شاید ازدواج هایی از این دست قبلا اتفاق افتاده باشد .مثلا مادر سلمان یا بن سلمان از آنها باشد ولی در صورتی مادر یکی از شاهزاده ها یهودی صهیونیست باشد مادر او را به گونه ای بار میاورد که آن طور که آنها میخواهند باشد .همان طور که در تاریخ نوشته اند استر که با کمبوجیه ازدواج کرد او را وادار کرد هامان وزیر را که یک وزیر وطن پرست و حکیم بوده است را از میان بردارد و بجای ان عمود خود را وزیر نماید .همان وزیر مخالف حمله به مصر بوده است و ان را برای ایران هزینه بر میدانسته است ولی است و عمویش گمبوجیه را وادار به حکله به مصر میکنند تا در آنجا نفوذ خود را گسترش و هم مسلکان خود را نجات داده و به حکومت برسانند انهم با هزینه و ارتش دولت ایران . مثل کاری که صهیو نیست ها امروز با هزینه و ارتش دولت امریکا برای منافع خود در غرب و شرق عالم آنجام میدهد.و یا اینه با نیروهای مسلمان ارتش های مثل داعش وجبههالنصره و طالبان والقاعده تشکیل و با نیرو های مسلمان به نیرو های دیگر مسلمان حمله و به نفع اهداف خود عمل مینمایند.ماموران موساد در قالب همین زنان با ازدواج با فرماندهان داعش و غیره همین سیاست را پیش میگیرند.
  • متوهم در 4 بعد IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   13 2
   خشایار شاه بود فک کنم، کمبوجیه نبود
  • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   15 3
   دوست عزیز و گرامی ؛ استر ملعون با خشایارشاه ازدواج کرد نه با کمبوجیه.
 • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  43 2
  آقا حالم بهم خورد، اینو با گریدر هم نمیشه از روش رد شد چه برسه به اینکه بگیریش!!
  • FR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   15 3
   اقاي محترم چرا به فاحشه توحين ميكني
  • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   3 0
   آقا ببخشید به این خندهٔ نقطه پایین توهین کردم!!
 • DE ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  11 2
  از خدا میخوام این ازدواج سر بگیره تا یه سریا اتیش بگیرن
  • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   25 0
   10:52 اتفاقأ ماهم میخوایم این ازدواج سربگیره تا پتهٔ خادم الحرمین ریخته بشه رو آب، امروز اینکارو بکنه بهتر از فرداست!!!
 • DE ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  20 2
  مرگ بر اسرائیل مرگ بر بن سلمان ولی همین بن سلمان ملعون کارهایی برای بهبود زندگی مردمش انجام داده که بعضی از مسئولان ما برای مردم ایران انجام ندادند و نسبت به مشکلات اقتصادی بی تفاوت اند
  • IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   8 0
   کشورو مردم و همه چیزشونو گذاشتن در اختیار امریکا اونم تا میتونه میدوشتشون.عملا خرج جنگها و تامین هزینه سلاح و سربازای امریکایی رو مردم عربستان دارن میدن.چه کارای خارق العاده ای واقعا واسه مردمش کرده
 • DK ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  27 2
  دقت کردید بن سلمان چقدر شبیه ایوانکا ترامپه ؟ ببینید لبش ، مدل خندیدنش، مدل چشم هاش ، قد و‌بالاش . نکنه پدرشون مشترکه و هر دو فرزندان ترامپ هستن ؟!
  • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   14 0
   11:21 ممکنه پدرشون یکی باشه ولی احتمال اینکه نتانیاهو باشه بیشتر از ترامپه!!!
 • بهراد IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  15 0
  حالا رابطه بین سعودی واسراییل چه باشد یا نباشد آنها درجنگ ۶ روزه که زمام اموراسراییل دردست یک خانم بنام گلدمایربود بی عرضه گی خود را ثابت کردند و تمام اعراب از اسراییل که جمعیت آنها یک صدم جمعیت اعراب هم نیست شکست خوردند تا حالا حزب‌الله لبنان یک رعب ووحشتی دریهودیان ایجاد کرده وانان را ا زجنوب لبنان ودیگرنبردها شکست دادند.وقتی کسی وارد خانه آت شد ولی تفاوت باشی یعنی رابطه سعودی ها فقط مروج افکار وهابیت وداعشی هستند خودشان مشغول خوش گذرانی وشکم گنده کردن
  • ناشناس IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   16 1
   الان بن سلمان بگه بابا۶۰نفربهش میگن بله چون معلوم نیست پدرش کیه
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  1 0
  ؟؟
  • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   0 0
   !! ؟؟
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  22 29
  خدا مگر نگفته در امور دیگران وارد نسید خدا ستار و شما کافر
  • DE ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   9 0
   خداوند گفته در امور دیگر مومنان وارد نشید نه این فاسق کافر ظالم و خائن بر اسلام و مسلمین
  • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   1 19
   مگر جای خدا نشستیم که این چنین حکم در دنیا میکنیم ما خوبیم و همه بد حتما بهشت متعلق به شما روح پاکان است
  • IR ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   4 8
   ملت بیکار سرش در همه جا هست
  • IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   15 1
   خداییش یه دقت تو این کامنت 13:46 و دو تای بعد از جواب دوستمون از آلمان بکنین، جز از ریاض یا تل آویو از کجای دیگه میتونه باشه؟ آخه کدوم ایرانی اینطوری فارسی مینویسه؟؟!!
  • TR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   11 0
   خیر. خدا ابدا چنین حرفی نزده. ـآن گناهی هم که گفته تجسس برایش نکنید گناهان مخفی است. نه یک موجود فداسق که مثل بن سلمان یزید وار علنا گناه می کند. خدا در اینجا می گوید قاتلوا ائمه الکفر.
  • NL ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   3 9
   شما نون شب تان از گل آلود کردن منطقه حاصل میشه
  • IR ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   2 0
   ۱۸:۰۶ آفرین دقیقاااااااااااااااااااااا ۱فاحشه خودش جار میزنه چیکارس اونوقت این شده کاسه داغتر از آش
 • IT ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  4 0
  الخبیثات للخبیثین و الخبیثون للخبیثات
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  6 0
  این پلیدان زشت رویان نقاب به چهره وپست فطرت های ناپاک هم ردیف اند ...الهی ...الهی...ازاول تااخر..این هم ردیفان نیست ووابودشوند که مایه ازارپاک دلان اند.....!؟
 • IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  8 0
  ازدواج زن کثیف آمریکایی با الاغ افشا شده بود واین زن کثیف صهیون ازدواج باگاوشیرده راانتخاب کرده است!
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  6 0
  هههخخخ.......ب جایگاه سقوط تحقیرآمیز و تمسخر شدن پادشاه و ولی عهدش را در این ویدیو بیان شده ک چقدر ذلیل شده هستن حتی توسط ی خانم هرزه و کمدین ب تمسخر قرار گرفتن.....
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  4 0
  ههخخ.....این آل سهیودم شده مضحکه و مسخره ای عالم هرکی از رآه میرسه واسشون متلک و تیکه میندازن.......
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  2 9
  ملت فضول به جایی نمیرسد حالا برید شب احیا نکه دارید
 • IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  14 7
  نسل های آینده ما ها را نفرین خواهند کرد
  • IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   2 1
   آیندگان همیشه خائنین و وطن فروشارو نفرین میکنن پس با ما که همه جوره پشت کشورمون ایستادیم و از گاوشیرده امریکا چندشمون میشه کاری ندارن و حتی به شرفمونم درود میفرستن
 • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  2 0
  آدم سگ بگیره ولی جونگیره....
 • DE ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  4 0
  پشت پرده درخواست ازدواج کمدین صهیونیست از بن‌سلمان/جالب میشه از جفتگیری یک صهیونیست با یک تروریست نتیجه اش میشه ابلیسم امپریالیسم . اسم توله شون را بگذارن صهیولمان
 • IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  5 0
  اونوقت ظریف میپره تو لغل عادل الجبیر میگه ما باهم دوست قدیمی هستیم اونم برمیگذده میگه دوستی ما اصلا خنده داره.یعنی حقارت محضه این دولت اه
 • ناشناس IR ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  2 5
  چقدر کامنت مسخره میدین به شما چه ربطی داره کی با کی میخواد ازدواج کنه خیلی زرنگین درباره مشکلات و بدبختی های کشور خودتون حرف بزنید اتفاقا همه دنیا از ما بهترن
  • IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   3 0
   اییییییییی عقده ای خودکم بین حقیر
  • Sonia IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   4 4
   کشور خودتون؟اگه اینطوره کشور خودمون و مشکلاتش به خودمون مربوطه تو دخالت نکنو حرف نزن لطفا
  • IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   2 1
   تو برو کارتونتو ببین ادای گنده تر از خودتم درنیار و تو کار بزرگترا دخالت نکن وقتی چیزی از سیاست حالیت نیست
  • IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   0 0
   اینم یادم رفت بگم عقده ای کم بین و حقیر تویی که از کامنت گر گرفتی اب رو بریز همونجات که میسوزه
 • IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  2 0
  باسلام:خدمت عزیزان وزحمت کشان مشرق،وباتشکر وقدردانی آززحمات شما خوبان-دست گلتان درد نکند الان دیدیم قسمت 11چاپ شده تمامی قسمت های زندگی نامه "ملک سلمان""ومحمد بن سلمان"راخواندیم وواقعیات برایمان روشن شد..باسپاس فراوان آزشماگرامی یان-آز:خوزستان.
 • ملت IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  1 3
  واقعا اگر این کامنتها را کامل بخونین می فهمین که کل بدبختی ملت ایران همین ادمهای فضول هستند سرک کشیدن توی خانه وزندگی مردم اگر کسی اشتباه می کنه بدبختیش به خودش بر می گرده جمع کنید برید خدا روزیتون جای دیگه می ده
  • IR ۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   1 0
   یعنی حال ادم بهم میخوره از اینایی که میان از طرف ملت حرف میزنن اه بابا تو اگه خودت اینطوری نبودی این صفحه رو باز نمیکردی پس بیخود ادای روشنفکری درنیار حالمونم بهم نزن
  • ایرانی IR ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
   1 1
   والا راست میگی ملت بیکار ما کارش شده دشمن فرضی درست کردن و گیر دادن به اسرائیل و بن سلمان
 • IR ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  1 0
  15:4خوشم آومد خوب "کاه گلی" یک دفعه کشیدی رو "آل سقودی"آفرین-
 • IR ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  1 0
  نمیدونم چرا هر وقت کسی مخالف شماها نظر میده عقده ای و بیسواد مینامید اتفاقا کسانی این واژه ها رو به دیگران نسبت میدن که مختص خودشونه اینو من نمیگم روانشناسی میگه پس قبل از اینکه به بقیه حمله کنید مشکلات روانی و اخلاقی خودتونو حل کنید بعدا بیاین نظر بدین
 • IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  2 0
  چقدر شنیدین نظر مخالف واستون سخته! همانطور که شما به مخالفین میگین وطن فروش و مزدور اونا هم به شما میگن نونتان از این راه بدست میاد :)
 • IR ۰۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  2 0
  20:3خداوند شفا بده کسالت دارین!! کسانی که کامنت گذاشتن مثل تو بیخیال نیستن که دنیا را آب ببره امثال تو را خواب!یا آل سقودی خدای ناکرده ازبستگانت هستن؟ ناراحت شدی!!برو به "نویسنده ی کتاب" عربده کش" بگو سرک نکش تو زندگی "بن سلمان "پلی استیشن"

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس