جنوب ادلب.jpg

اعزام نیروهای لشکر چهارم ارتش سوریه به استان درعا برای مهار فتنه جدید باعث شده تروریست ها در مناطق شمالی فعال تر شوند و حملات را در شمال غرب استان حماه و جنوب استان ادلب افزایش دهند.

به گزارش مشرق، در روزهای گذشته گروهک های تروریستی چندین مرتبه توافق آتش بس را در دشت «الغاب» در شمال غرب استان حماه و جنوب استان ادلب نقض کردند و حملاتی را از چند محور علیه مواضع نیروهای ارتش سوریه انجام دادند.

عناصر تروریستی درصدد بودند با عقب راندن نیروهای سوری در برخی مناطق نفوذ و پیشروی کنند اما با واکنش به موقع مواجه شدند و با دهها کشته و زخمی و متحمل شدن خسارت های سنگین در میدان نبرد ناکام ماندند و به نتیجه ای نرسیدند.

تروریست ها با وجود شکست های سنگین بار دیگر شانس خود را در شمال غرب سوریه آزمایش کردند و غروب روز جمعه (بیست وششم اردیبهشت ماه) عملیات گسترده ای را از محور «جبل اربعین» علیه نیروهای سوری ترتیب دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، عناصر تروریستی حملات را علیه مواضع نیروهای ارتش سوریه در محور منطقه «حرش الباره» در جنوب استان ادلب انجام دادند اما نیروهای مستقر در منطقه که در آماده باش کامل بودند متوجه تحرکات آنان شدند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای سوری پس از چند ساعت درگیری سنگین موفق شدند حملات تروریست ها را در این محور دفع و خنثی کنند؛ شماری از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند و خسارت های زیادی به تجهیزات نظامی آنان وارد آمد.

از سویی دیگر، یگان توپخانه و موشکی ارتش سوریه نیز همزمان از محور «معره نعمان» ، مواضع تروریست ها را در حومه منطقه «حرش الباره» به شدت هدف قرار دادند؛ حداقل ۱۰ تن از عناصر تروریستی در این حملات دقیق کشته و زخمی شدند.

منطقه راهبردی «حرش الباره» از توابع «جبل زاویه» به شمار می آید و در شمال جاده مهم «معره نعمان - عنکاوی» واقع شده است؛ این منطقه همچنین دروازه غربی شهرک «معره نعمان» محسوب می شود و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، گروهک های تروریستی در تلاش هستند با اشغال منطقه «حرش الباره»، شهرک «معره نعمان» را از محور غربی ناامن کنند و ارتباط نیروهای ارتش سوریه را در جاده «معره نعمان - عنکاوی» قطع و مسدود کنند.

به گزارش مشرق، اعزام چند گروه از نیروهای ارتش سوریه از مناطق شمالی به استان درعا برای مهار ناامنی های جدید به وجود آمده باعث شده تحرکات و حملات عناصر تروریستی در شمال غرب استان حماه و جنوب استان ادلب افزایش یابد.

به گفته منابع میدانی، گروهک های تروریستی برای کاهش فشار بر همرزمان خود در استان درعا در مناطق شمالی فعال تر شده اند و بر میزان حملات علیه مواضع نیروهای سوری در استان های حماه و ادلب افزوده اند.

اعزام نیروهای لشکر چهارم زرهی ارتش سوریه از مناطق شمالی به استان درعا برای پاسخ قاطع به تحرکات و دفع فتنه جدید در جنوب، عناصر مسلح، هسته های پنهان تروریست ها و حامیان خارجی آنان را به وحشت انداخته است.

محور غربی - عبری- عربی به خوبی می داند نیروهای ارتش سوریه به زودی امنیت را به طور کامل در استان درعا برقرار خواهند کرد و فرصتی برای فتنه انگیری دوباره آنان باقی نخواهند ماند و به همین دلیل در تلاش هستند درگیری ها را در مناطق شمالی شعله ور و تشدید کنند.

مناطق حضور گروه های مسلح در جنوب سوریه

به گزارش مشرق، با تامین امنیت مناطق جنوبی (استان درعا و قنیطره)، نیروهای ارتش سوریه تمام توان خود را برای پاکسازی مناطق اشغالی در استان های شمالی متمرکز می کنند و آخرین میخ را بر تابوت گروهک های تروریستی خواهند کوبید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 4
 • هادی NL ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  25 6
  تمام بدبختی اشوب از طرف امریکا هست کی بشه این یانکی هارو از منطقه بیرون کنیم تا مردم روی ارامش ببینند مرگ بر امریکا ❤لبیک یا مهدی❤
 • اصلاحات تنها راه نجات IR ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  12 23
  بسه دیگه بکشید بیرون از سوریه میخوایم بریم مذاکره اقتصاد داره میپاشه .
  • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
   2 4
   دولت اصلاحات تنها راه نجات داره از هم میپاچه ؟
 • محمد IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  9 1
  دشمنان خدا و بندگان خدا به دست خود خدا نابود خواهند شد
 • IR ۰۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  7 3
  خدایا در این وقت عزیز و با فضیلت بحق شهدا راه اسلام و حرم و صلوات بر محمد و آل محمد از تو درخواست میکنیم پیروزی انصار و یاران الله و اسلام و شکست و نابودی و زوال دشمنانشان که در واقع دشمن حقیقت و اسلام و آل پیامبرند در سال پیش رو مقدر بفرما . بر قدرت وصلابت پویندگان راهت و حامیان مظلومان و مستضعفان بیفزا .عده ای که غافلند اگر قابل هدایتند رهنما و دستشان را بگیر و گرنه زودتر از صفحه روزگار ببر . عاقبت امر همه ما را ختم بخیر وشهادت در راهت نصیب بفرما .رحمت رفتگان. شفای مریض ها گشایش در کار جوانان و کشور عنایت بفرما . و باز بحق صلوات بر محمد و آل محمد
 • جوجه تیغی بدنساز GB ۰۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  16 5
  وای خدایا یه لحظه تیترو اشتباهی شمال غرب ایران خوندم تمام کرک و پرم فروریخت. در همین تک ثانیه عظمت مجاهدت شهدای مظلوم مدافع حرم رو دریافتم. وای بر من قدرنشناس.
 • IR ۰۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  11 4
  اسرائیل امریکا ترکیه پشت این مشکلات هستن
  • IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
   1 2
   لشکر رجب حمله کنید بش!
  • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
   4 23
   روسیه رو یادت رفت
 • IR ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  1 5
  مگه یکی دو سال پیش درعا قنیطره از تروریستا پاک سازی نشده بود؟
 • IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  6 7
  فیلم هندی تعریف کردین بروبچ مزدور مشرق،تقبل الله
 • US ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  1 6
  یک ماه پیش امارات برای تحت فشار گذاشتن ترکیه درلیبی بین بشاراسد وال نهیان تلفنی گفتگو کردند ازجمله نقض اتش وبس درادلب از طرف بشاراسد .ظاهرا با چراغ قرمز روسیه مواجه شدند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس