رزمندگان یمنی (2).jpg

نیروهای یمنی عملیات گسترده‌ای را در شمال غرب استان البیضاء برای بازپس‌گیری مناطق تازه از دست رفته آغاز کرده‌اند و در تلاش هستند راه را برای پیشروی در جنوب استان مارب هم باز کنند.

به گزارش مشرق، پس از حملات گسترده نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب شرق، شمال و شمال غرب استان البیضاء (حومه شرقی مکیراس، ناطع و محور جنوبی قانیه) ، رزمندگان یمنی عملیاتی را برای بازپس گیری مناطق تازه اشغال شده انجام دادند.

نیروهای یمنی در گام نخست حومه شرقی منطقه مهم و راهبردی مکیراس (دروازه شرقی مرکز استان البیضاء) را از اشغال نیروهای تحت فرمان ائتلاف سعودی خارج کردند و در ادامه عملیاتی را برای تسلط دوباره بر مناطق تازه از دست رفته در محور جنوبی منطقه «قانیه» در شمال غرب استان البیضاء ترتیب دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی پس از درگیری های سنگین و نفس گیر موفق شدند مناطق «شبکه حوران و الیسبل» را از لوث وجود نیروهای ائتلاف پاکسازی و به کنترل دربیاورند و مواضع را در این نقاط تثبیت کنند.

اعلام الحربی

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی در ادامه عملیات پاکسازی مناطق جنوبی «قانیه» در شمال غرب استان البیضاء (هم مرز با جنوب استان مارب) حملات جدیدی را علیه نیروهای مزدور سعودی انجام دادند و پس از درگیری های گسترده توانستند مواضع را در منطقه «الحمه» نیز تثبیت کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای یمنی در جریان عملیات در این محور همچنین موفق شدند در منطقه «الغول» پیشروی کنند و خود را به حومه غربی منطقه «الخلیقه» برسانند؛ در حال حاضر درگیری ها در محور «الخدار» ادامه دارد.

از سویی دیگر، رزمندگان یمنی دور جدیدی از حمللات را از حومه جنوبی غرب منطقه قانیه (غرب منطقه الحمه) آغاز کردند و پس از درگیری های سنگین موفق شدند منطقه «الحمه السوداء» را به کنترل درآورند و ارتباط نیروهای ائتلاف سعودی را در جاده «ردمان - قانیه» قطع کنند.

با پاکسازی های صورت گرفته ارتباط مزدوران سعودی از محور غربی قانیه هم مسدود شده است؛ پیشروی نیروهای یمنی در محور جنوب منطقه قانیه (شمال غرب استان البیضاء) و پاکسازی مناطق اشغالی نخستین بار پس از سال ۲۰۱۷ است به دست آمده که یک موفقیت چشمگیر محسوب می شود.

روند تحولات میدانی نشان می دهد، نیروهای یمنی درصدد هستند منطقه مهم و راهبردی قانیه را از اشغال نیروهای مزدور ائتلاف سعودی خارج کنند و امنیت را به مناطق شمال و شمال غرب استان البیضاء بازگردانند.

اگر نیروهای یمنی گام نخست را محکم بردارند و منطقه قانیه را در جنوب استان مارب پاکسازی کنند، راه از این محور برای ورود به مرکز استان مارب نیز باز می شود و توازن قدرت و معادلات میدانی به طور کامل تغییر می کند.

اعلام الحربی

براساس اطلاعات به دست آمده، در جریان عملیات پاکسازی مناطق اشغالی در جنوب منطقه قانیه شماری زیادی از نیروهای مزدور سعودی کشته و زخمی شدند؛ نام چند فرمانده میدانی از جمله «شایع بحیج المرادی، زیاد علوی الرصاص، شیخ علی الثابیتی، یعاد السفی المرادی و...» در لیست گشته شدگان دیده می شود.

به گفته منابع میدانی، شماری زیادی از فرماندهان میدانی ائتلاف سعودی در خط مقدم و دوم جبهه قانیه در جریان درگیری ها به هلاکت رسیده اند یا متواری شده اند و همین مسئله منجر به فروپاشی خطوط دفاعی عناصر مزدور در میدان نبرد شده است.

به گزارش مشرق، رزمندگان یمنی در مجموع از محور جنوب و جنوب غرب (الحمه و الحمه السوداء) در تلاش هستند به سمت قانیه پیشروی کنند و این منطقه مهم را در جنوب استان مارب به طور کامل پاکسازی کنند؛ اگر این منطقه از اشغال خارج شود، نیروهای یمنی محور جدیدی را برای پیشروی به سمت مرکز استان مارب باز خواهند کرد.

در حال حاضر، رزمندگان یمنی از محور «صرواح» در غرب استان مارب و محور شمالی پایگاه ماس در بخش «مجزر» تلاش می کنند به سمت مرکز استان مارب پیشروی کنند و پاکسازی منطقه قانیه  در شمال غرب استان البیضاء هم به معنای بازگشایی مسیر جدید است که می تواند ضربه مهلکی و محکمی را به نیروهای ائتلاف سعودی وارد آورد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 30
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  51 12
  دم بچه های انصار الله گرم، بزنین همشونو همبرگر کنین حال کنیم!!!
  • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   8 15
   هیچگاه کشتن هدف لذت جوییت نشود کشتن دشمنی که حمله کرده وظیفه شرعی است ولی هیچ جا اجازه حال کردن از کشته شدن دشمن در کلام معصومین و قران نیامده
  • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   23 4
   چرا از ارتش و سپاه استفاده نميكنيم، وقتي عربستان وارد شده، ما هم بايد كمك يمني ها كنيم، مثل سوريه. يه ماهه كار تمومه و ميريم سمت دو سر مار، اسرائيل و عربستان و تحريم هاي ظالمانه هم براي هميشه تموم ميشه. پ1رو گري هم كردن، خطاي انساني به ديمونا و حيفا و تل آويو رو به تلي خاكستر ظالمان صهيونيست تبديل كنيم. الله اكبر، لبيك يا حسين(ع)
  • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   2 4
   باشد برادر حال نمینمائیم و در همه حال مثل شماها یبس در مقابل دشمن مینشینیم روی زمین تا از کنارمان عبور بنمایند!
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  26 47
  کار قبیله الحوثی تمومه
  • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   13 19
   08:14 نه هنوز نه،وقتی ترتیب همهٔ شما سعودی‌ها رو دادن کارشون تمون میشه! خخخخ
  • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   13 2
   این جمله معکوس بود
  • IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   24 17
   قطعا حزب الله پيروزه. اين وعده خداست و به حرف گربه سياه بارون نمياد
  • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   12 5
   زرت
  • IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   12 4
   ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ اگه گاله رو ببندی هیچکس نمیگه لالی قول میدم
 • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  12 16
  آن حزب الله هم الغالبون دلاور مردان انصار آلله خداوند متعال پشت و پناهتان باد به امیدپیروزی های پی درپی انصار الله
 • یک فرده منطقی CA ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  30 16
  نمیدونم چرا انصارالله این قدر پاسخ دندان شکست میده ولی هروز داره کوچک تر و محاصره تنگ تر میشه
  • IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   10 10
   چون لج بن سلمان و پادوهاش درومده!
  • IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   10 16
   به همون علت که قرار بود آل سقوط قرار بود یه هفته ای پیروز جنگ باشه و هنوز با هزینه ی بالای 400 میلیارد دلاریش هم نتونسته.جناب منطقی هنوز نفهمیدی که این خودش یه روش جنگه,جنگ فرسایشی . ولی حیفه اون همه انسان بی گناه که گیر عربستانی های خونخوار افتادن
 • هادی IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  16 2
  سلام از زحماتتون ممنونم نقشه خوب بایداطلاعات مهم در جنگ از جمله راهها،مناطق نظامی،کوهها،راه آهن، فرودگاه،منابع و پالایشگاه نفت و گاز ،نیروگاه، اسکله رو داشته باشه امیدوارم همیشه موفق باشید
 • سبحان IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  6 2
  برخلاف تصور همگان جنگ در جنوب یمن جنگ عقیدتی نیست بلکه سران قبایل جنوب با وعده پول های نفتی آل سیقوط قبایل خود را در اختیارآل سقوط که از یهود بنی قریضه اند قرار می دهند حال که آل الیهود با مشکل اقتصادی روبروست مذاکره با سران قبایل جنوب کمتر از این حملات نیست ویقینا به از هم پاشیدن صفوف آن ها کمک می کند وچون هنوز انصارالله خیانت های منصور هادی در نابودی سیستم دفاع ضد هوایی رنج می برد حملات پارتیزانی بی وقفه لازم است نه حملات گسترده که در آینده اثرات آن مشخص می شود بنظرم حملات گسترده خود کشی وانتحار است.
 • DE ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  14 10
  جنگ ايران و عراق است كه در اخر ايران خود را پيروز جنگ و عراق هم همانطور . ولي ملتهاي دو كشور بسياري از عزيزتان را از دست دادند و بازنده جنگ بودند، جنگي فقط با بازنده.
  • IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   10 2
   عجب حرف بدیعی زدی. علم غیب داشتی این رو کشف کردی؟ خوب معلومه جنگ بده و خسارت باره ولی وقتی صدام یا سعودی حمله کرده به مملکتت میشینی تماشا می کنی که هر کار بخواد بکنه چون جنگ بده! اون شروعش کرده چه بخوای چه نخوای. حالا تو می خوای چه بکنی؟ حرفهای در پیتی نزن که بهت بخندن.
 • رزمنده 8 سال دفاع مقدس IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  4 10
  اگرچه میدونم شما (مشرق ) هرکس که حقیقت را بنویسد منتشرنمیکنید ، چون رسانه ای نیلی هستید با این احوال به قول خودتان ، انصارالله توانست مناطق تازه ازدست رفته را در البیضا بازپس بگیرد ، پس چرا موقعیکه همین تازگی این مناطق را ازدست داده بودند درخبرهاتون اصلا حتی کوچکترین اشاره ای نکردید ؟ چیجوری میخواهید حرفهای شما را باور کنن ؟ البته اصلا هیچوقت باور نمیکنیم
  • عبدالله مومن IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   7 8
   می خواستیم ببینیم فضولش کیه که حالا فهمیدیم ههههههههههههههههه
 • IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  24 4
  چطوری کار الحوثی تمومه که شش سال آل سعود و اربابشان نتونستن خودشان ازگرداب یمن نجات بدهند
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  1 14
  این اطلاعاتی که میدین ممکنه برا ی دشمنان هم مورد استفاده قرار گیرد در نوشتن مطالب نظامی باید بگونه ای باشد که دشمن نتواند آز انها استفاده کند.
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  11 6
  ...درود بر عبد ربه منصور هادی رییس جمهور مشروع و قانونی یمن
  • منصور هادی IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   19 3
   مرسی گلم .. بعده جنگ هواسم بهت هست
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  5 2
  راه حل یمن حملات 1- شبانه (با دوربین ها دید در شب) تا پشتیبانی هوایی وجود نداشته باشد 2- مستمر هر شب 3- کوچک 4- در تمامی خطوط 5- خصوصا مناطق کوهستانی برای تخریب روحیه اشغالگران و نابودی قدرت تصمیم گیری اشغالگران است
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  1 3
  مثلا اگر انصارالله کنترل شهر عدن را به قبایل جنوبی می سپرد الان جنوب یمن جولانگاه منصور هادی و امارات نبود- متاسفانه حوثی ها بازی با کارت قبایل را بلد نیستند و زیاد لازم نیست که در تمامی مناطق خودشان وارد میدان شوند مثلا قبایل سواحل غربی را برای بیرون کردن اشغالگران از حدیده بسیج کنند خودشان نیز از دور مدیریت اوضاع را بکنند
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  1 5
  متاسفانه ایران برای اینکه نفت ایران را آمریکا بخرد به یمنی ها موشک میثاق 3 یا استرلا 3 را نمی دهد
 • مسلم IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  3 14
  خدا کمکشون کنه توی بدترین محاصره اقتصادی و سیاسی با دست خالی جلو ظلم ایستادن
 • IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  16 3
  از اسلحه خودمون برای کمک به مقاومت چقدر استفاده می کنیم ؟ مگه نفرمودند دعای سلاح انبیاء است سلاح مومن است ؟ سلاح قوی و مناسب کمک به مقاومتیها دعای مرزداران هست متن و صوتش با یه جستجو جلومونه یا علی .
 • سید IR ۰۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
  2 1
  ماشاالله انصار الله خدا قوت ، مثلی که منافقین اواره بد میسوزن ماشاالله شیر بچه های شیعه یمن به پیام های منافقین داخلی و خارجی توجع نکنید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس