کد خبر 1064680
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
محمودزاده

محمودزاده گفت: در صورت تصویب هیات رئیسه برای عقد قراردادها به صورت ریالی، قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با فدراسیون سرمشق تمامی قراردادهای بازیکنان ایرانی و خارجی فوتبال باشگاهی می شود.

به گزارش مشرق، فریبرز محمودزاده در مورد احتمال ریالی شدن تمامی قراردادهای فوتبال باشگاهی در ایران اظهار داشت: به دلیل نوسانات قیمت ارز و ارزش گذاری پول کشورمان در جلسات مختلف با باشگاه ها در روزهای اخیر در حضور دبیرکل محترم فدراسیون  و مسئولان سازمان لیگ این پیشنهاد مطرح شده و باشگاه ها نیز از این پیشنهاد استقبال کرده اند در فصول گذشته شاهد بودیم که نه تنها بازیکنان خارجی بلکه قرارداد برخی از بازیکنان ایرانی با باشگاه هایشان در کشور به صورت دلاری یا یورویی امضا می شده است. 

بیشتر بخوانید:

اسکوچیچ باید به ملوان حق رشد بپردازد!

وی افزود: به همین دلیل فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به دنبال راه حلی برای کاهش شکایت های بازیکنان و مربیان خارجی در مراجع بین المللی است. یکی از پیشنهادها اینگونه است که امضا قرارداد با ارزهای خارجی در فوتبال باشگاهی ممنوع شود و مربیان و بازیکنان خارجی که به فوتبال ایران می آیند نیز قراردادشان با وجه رایج کشور یعنی ریال منعقد شود. البته این پیشنهاد هنوز در هیات رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مراحل اداری را طی نکرده است. ابتدا باید بررسی شود تا ببینیم که این نحوه امضا قرارداد با آئین نامه های بین المللی فوتبال،  موازین حقوقی و حتی قوانین تجارت  تضادی نداشته باشد.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: در صورتیکه از نظر حقوقی و قانونی مشکلی برای امضا قرارداد به صورت ریالی نباشد این مساله بعد از تصویب در هیات رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به صورت ائین نامه اجرایی در خواهد آمد. در حال حاضر قرارداد دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به صورت ریالی امضا شده و این قرارداد می تواند سرمشق همه قراردادهای بازیکنان و مربیان خارجی در بخش باشگاهی خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس