محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع اعضای قرارگاه مردمی مدافعان سلامت گفت: مدل «مدیریت قرارگاهی»، «بسیج مردمی»، «فضای جهادی» و «کار برای خدا»، چهار رکن مدیریت انقلابی و جهادی هستند.

به گزارش مشرق به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز پنجشنبه ۲۸ فروردین ماه در محل یادمان شهدای هفتم تیر در جمع اعضای قرارگاه مردمی مدافعان سلامت گفت: ایام ماه شعبان که ماه مدافعان و پاسداران اسلام است را تبریک عرض می‌کنم. از اولین آنان حضرت ابا عبدالله (ع) تا آخرین آنان حضرت ولیعصر (عج) را به شما مدافعان سلامت تبریک عرض می‌کنم و خسته نباشید می‌گویم و امیدوارم که خدای متعال و حضرت ولیعصر (عج) نامه‌ی اعمال جهادی شما را در این شرایطی که بسیاری از مستضعفان دستشان به آسمان بلند بود که خدایا یک فریادرسی برای ما برسان، ان شا الله مورد تایید و امضای ایشان قرار بگیرد. امیدوار هستیم که با یک آمادگی بیشتر به استقبال ماه مبارک رمضان برویم.

بیشتر بخوانید:

پیش بینی محسن رضایی از آینده آمریکا

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: تشکر می‌کنم از اینکه با همان روحیه جهادی و رزمندگی و به موقع به یاری مردم شتافتید. این کار خودش جهاد بزرگی است. جهاد همیشه در صحنه‌های نظامی نیست. بستر اصلی جهاد خدمت به مردم است. از باند و فرودگاه خدمت به مردم است که می‌توانیم به آسمان پرواز کنیم. آیه ولایت که نازل شده هم موید این موضوع است. صحابه رسول خدا در حال نماز در مسجدی بودند و سائلی وارد می‌شود و درخواست کمک می‌کند. امیرالمومنین (ع) انگشترشان را در هنگام رکوع به او اهدا می‌کنند. این کارها که شما برای خدمت به مردم انجام می‌دهید هم مصداق جهاد فی سبیل الله است وخوب است که با همین روحیع درماه مبارک رمضان ادامه دهید.

الگوهای دوران کرونا و پساکرونا

رئیس ستاد جهادی توانمندسازی محرومان کشور گفت: کار شما هم الگوی مبارزه با بیماری کرونا است و هم الگویی برای دوران پسا کرونایی است. بچه‌ها و یاران انقلاب در زندگی یاد گرفته اند که حال و آینده را با هم ببینیم. هیچ وقت محدود به مسایل حال به تنهایی تکیه نکنید. حال و آینده را با هم ببینید. اگر غیر از این بود، سپاه با این عظمتش شکل نمی‌گرفت و بعد از جنگ همه به خانه هایشان می‌رفتند و اصلا چیزی نمی‌ماند که برای آینده باشد. رزمندگان ما نه تنها در صحنه نبرد صدام شکست دادند وسرزمین‌های اشغالی را ازاد کردند، آینده امنیت ملی ایران در صحنه نبرد رقم زدند. اتفاقا این کرونا یک فرصتی است که هم در رابطه با سلامت مردم و با این بیماری مبارزه کنیم و هم تلاش کنیم در رابطه با تولید الگوهای پسا کرونایی نواوری‌هایی داشته باشیم؛ که در جامعه الگوسازی کنند و آینده را بسازند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با اشاره به تجربیات جهادی گفت: مدل مدیریت قرارگاهی، بسیج مردمی و فضای جهادی و کار برای خدا، چهار رکن مدیریت دفاع مقدس هستند. مدیریت باید قرارگاهی باشد و هیچ مانعی وسدی را در این مدیریت نداریم. مردم ما هم با قدرت‌های خدادادی توان بالایی دارد. سرمایه‌های انسانی و مادی و فکری وعلمی فراوانی در بین مردم است. مساله سوم، فضای جهادی و جهادی کردن محیط است. ودر اخر کار برای خداست ان شا الله این الگو توسط شما جهادگران تکمیل شود. فناوری انقلاب هم این بوده که تهدید تبدیل به فرصت شود و فرصت مورد بهره برداری قرار گیرد.

رضایی با تاکید بر استفاده و بهره بردار از فرصت‌ها گفت: الان مدت‌ها است که یک سد آهنینی در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا در ایران، درست شده است. یک فرصت بزرگی است که خدای متعال و رهبر انقلاب برای ما درست کرده اند، اما چقدر توانسته ایم از این سد آهنین نفوذ ناپذیر رهبری در برابر آمریکا و غرب و تکنوکرات‌ها و لیبرال‌ها استفاده کنیم؟ معمولا ایستادگی فرصت سازی می‌کند، ولی این مدیریت جهادی است که فرصت‌ها را به بهره برداری می‌رساند.

وی افزود: انقلاب از تهدید استبداد شاه، فرصت سازی و بهره برداری کرد. جمهوری اسلامی شکل گرفت و به سرنوشت انقلاب مشروطه دچار نشد. در جنگ هم بعثیون، بخش‌هایی از سرزمین ما را اشغال کردند و ما ضمن رفع این تهدید، امنیت را شکل دادیم. موشک‌های نقطه زدن همان بهره برداری از فرصت‌های جنگ تحمیلی است.

کرونا حفره هایی را برای ما نمایان کرد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کرونا نشان داد که یک خلاهایی در کشور ما و در دنیا بوده است. این حفره‌ها را نمایان کرد. بعضی کشورها آسیب بیشتر دیدند و برخی‌ها آسیب کمتر دیدند. کرونا که در همه جا رفته. چرا ایتالیا و اسپانیا و ایالت نیویورک آمریکا اینطور به صورت فاجعه بار با کرونا روبرو شدند. در خود کشور ما هم با وجود اینکه راندمانمان از بسیاری از کشورهای دیگر بهتر بوده، اما ضعف‌هایی را نشان داد. تازه اگر نهادهای مردمی و انگیزه های غیر حکومتی، یعنی پاداش‌های معنوی در میان نبود با پاداش‌هایی نظیر حقوق و دستمزد نمی‌شد جلوی این بیماری را در ایران گرفت.

رضایی به تحلیل پیامدهای کرونا در کشور پرداخت و افزود: کرونا یک دولت ثانویه را به صحنه کشاند. حتی پزشکان و پرستاران ما جلوتر از بخش رسمی کشور بودند. خود مردم جلوتر ازدولت به صحنه آمدند. وقتی به ندای رهبر انقلاب لبیک داده شد از آن‌هایی که در دولت بودند و از آن‌هایی که بیرون از دولت بودند، قبل از این که پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها برسد، وارد صحنه شدند. این عامل مهمی است و باید بررسی کرد.

ما باید روی نقشه‌ی راه خودمان حرکت کنیم

وی اضافه کرد: ما باید روی ریل خودمان حرکت کنیم. روی مسیری که شهدا و امام شهدا و رهبری برای ما ترسیم کردند، روی نقشه‌ی راه خودمان حرکت کنیم. در این مسیر دو رکن اساسی داریم که انقلاب ما را سرآغاز عصر جدید در عالم می‌کند. یکی مردم هستند. مردمی کردن امور، از جنگ تا اقتصاد و سلامت. رکن دیگر، الهی کردن امور است. خدایی کردن اداره کشور است. اینکه کار برای خدا صورت بگیرد. این دو رکن را هر جا به کار بردیم، پیروزی‌های چشمگیری نصیبمان شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به فاجعه انسانی در کشورهای غربی اشاره کرد و گفت: علت اینکه در نیویورک این فاجعه پدید آمده ناشی از این است که ارکان تمدن قدیم که فناوری و بنگاه داری بوده است، جواب نمی‌دهد. بنگاه‌های بیمارستانی و تخت‌های بیمارستانی شکست خوردند. تمدن غرب فناوری برجسته دارد، اما تکیه به این فناوری، عصر جدید را جوابگو نیست. مردم داری و تکیه به ذات مقدس پروردگار و کار برای خدا، اساس و پایه جمهوری اسلامی و جنگ بوده، چرا در اقتصاد وفرهنگ وسلامت وصنعت این اصول را پیاده نکنیم؟ ما با همین اصول در انقلاب و جنگ واخیرا سلامت از فناوری درکنار این اصول استفاده کردیم.

پیش بینی می‌شود که قدرت از غرب به شرق منتقل شود

رضایی با اشاره به یادداشت اخیر خود در موضوع جهان پساکرونا گفت: پیش بینی می‌شود که قدرت از غرب به شرق منتقل شود. من در آن یادداشت عرض کردم که آسیا و چین دهه‌های آینده را شکل می‌دهند. دیگر اروپا و آمریکای بعد از کرونا به جایگاه دوم و سوم سقوط خواهند کرد. در بیست سال آینده وضع اروپا که خیلی بد خواهد شد، مگر کشوری مثل آلمان که خودش را سرپا نگه دارد. آمریکا هم اگر زور بزند، در رتبه دوم خواهد ماند. حتی ممگن است ایالت‌های آمریکا، به کشورهای مشترک المنافع تبدیل شوند. تمدن‌هایی تخریب و تمدن‌هایی ساخته خواهند شد.

وی افزود: از نظر فناوری واقتصاد چین می‌تواند نیازهای دنیا را پاسخگو باشد، ولی مساله تنها فناوری نیست. مساله اینجاست که انسان از تنهایی خارج شود. تمدن غرب انسان را تنها کرده است. ارتباطش را با خدا، خانواده و دیگران و دین قطع کرده. این بشر غربی، انسان تنهاست. این حادثه از بیماری بدتر از کرونا، رونمایی کرد. این تنهایی بشر از طریق فن اوری و شبکه و ارتباطات مجازی حل شدنی نیست.

آیا بودا و کنفسیوس می‌توانند تنهایی بشر را جواب بدهند؟

رضایی با طرح این سوال که چه کسی می‌تواند انسان را از تنهایی نجات دهد گفت: آیا بودا و کنفسیوس می‌توانند تنهایی بشر را جواب بدهند؟ این فقط اسلام ناب است که پاسخی به این تنهایی دارد و مهمترین نقطه در اسلام، موضوع انتظار و مهدویت است. اسلام ناب و مهدویت می‌تواند به مشکل تنهایی انسان پاسخ دهد.

رئیس ستاد جهادی توانمندسازی محرومان کشور خطاب به جهادگران عرصه سلامت گفت:برای عصر پس از کرونا و جامعه مهدوی الگوسازی کنید تا امکانات و دنیا را آماده کنیم تا حضرت تشریف بیاورند و دنیا را نجات دهند. اگر بخواهیم در دنیا حرف تازه داشته باشیم باید در کشور خودمان، شروع کنیم. از فضای آموزش و پرورش و دانشگاه گرفته تا فضای شهرسازی را مناسب کنیم. در محیط اسلامی و مهدوی نیاز به الگوهایی داریم که الان می‌توانید بسازید. وقتی سیل و زلزله و بیماری به وجود می‌آید، فرصت ساخت الگو هم پدیدار می‌شود و باید غنیمت شمارد. با دید سیاسی و بنگاه داری غربی نمی‌توان به همه خلاها پاسخ گفت و کشور را اداره کرد.

تقدیر از مدافعان سلامت خاموش اما خودجوش

رضایی در پایان گفت: تشکر می‌کنم از مدافعان سلامت که به صورت خاموش و بدون تبلیغات گسترده کارهای بزرگی کرده اند. البته رسانه ملی، ارتش و سپاه ما همه فعالیت کرده اند. برخی جزو وظایف قانونی شان بوده، ولی شما به وظیفه الهی وخودجوش عمل کرده اید و به صحنه آمده اید.

در این مراسم، حمیدرضا دانایی، دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی تهران و مسئول قرارگاه مردمی مدافعان سلامت تهران و حسن مرادی مسئول کمیته طلاب و روحانیون قرارگاه مدافعین سلامت و میثم نعمتی مسئول اتاق فرهنگی قرارگاه و عبدالحسین مسلمی و رسول شکری نیا و سعید سعادتی از دیگر مسئولین قرارگاه مدافعان سلامت، گزارشی از فعالیت‌های این نهاد مردمی برای مقابله با کرونا ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۸
  6 13
  رئیس‌جمهور بعدی ان شاء الله.
 • US ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
  17 1
  کومونیست ها که ۲۰ ساله رفتن اما خوب شرق شامل کجاها میشه؟
 • IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
  0 0
  همه کشورها دوست و دوست دوست ما هستن و برادر
 • ثابتی IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
  24 1
  این حاج محسن رضایی هم سعی داره خودش را به مثابه هنری کیسینجر (ایدئولوگ مشهور غرب که از قضا یهودی هم هست) تحلیلگر و استراتژیست معرفی کنه.‌‌ !!!
 • IR ۰۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
  2 7
  امیدوارم در پساکرونا قدرت از غرب به جهان اسلام منتقل شود
 • حمید IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
  0 16
  انشاء الله نسیمی از شرق میوزد هفت خوشهٔ لاغر هفت خوشهٔ فربه و شیطانی را نابود خواهد کرد
 • IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
  1 1
  دکتر آمریکایی ها تو ام القصر گیر افنادن!!! خخخخخخ
 • IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
  2 1
  برادر من جهاد خدمت به مردم کدومه. شاید دارید مردم یه جای دیگر را میگی. سال 88 یارانه ها بود 45هزار طلا گرمی50هزار الان طلا دوازده برابر شده تورم هم همینطور پراید 6ملیون بود الان 70ملیون خوب حقوق یه کارگر نسبت به آن سال دو برابر شده یعنی کارگر ماشش برابر بدبخت تر شده. این از وضع گرانی. ودارو. ومسکن. وکلاهبرداری وطلاق. وقاچاق. اختلاس. میشه لطف کنید. بگید. چه گلی به سر ملت زده آید. جر ز اینکه مردم را از حکومت ناامید کردید
 • DE ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
  3 0
  بله بستر اصلی جهاد ، خدمت به مردم است نه هرچند صباح برای خالی نبودن عریضه ، لفاظی و حرافی و خودی نشان دادن . شما اول از خودت بگو دراین 41 سال چه خدمتی به مردم کرده ای ؟؟؟؟؟
  • IR ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
   1 2
   اونی که لفاظی بیخود میکنه تو این ۷ ساله خودشو نشون داد.
  • DE ۰۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
   0 1
   25 : 23 اونم مثل این یکی ، حراف و طبل توخالی ...
 • IR ۰۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
  0 0
  من کشته مرده تحلیلهاشم. واقعا بعضیا اگه حرف نزنند، هیچ اتفاقی در دنیا نمیفته. حرف بزنند فقط دستمایه ای میشه واسه تحقیر ایرانیان.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس