نیروهای عراقی (1).jpg

آمریکایی ها با حمایت از عناصر مخفی داعش تلاش می کنند مناطق غربی و جنوب غربی استان الانبار را ناامن کنند و در مثلث مرزی «منطقه الرطبه، گذرگاه الولید و گذرگاه طریبیل» جولان دهند.

به گزارش مشرق، رزمندگان بسیج مردمی، نیروهای ارتش و یگان های مهندسی به همراه کادرهای پزشکی از روز پنج شنبه هفته گذشته عملیاتی را در غرب استان الانبار با نام «ابطال النصر الثانیه» برای تامین امنیت مناطق مرزی آغاز کردند.

نیروهای عراقی این عملیات را با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش از چهار محور و در نزدیکی مرزهای مشترک با سوریه و اردن برای پاکسازی مناطق آلوده به هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش انجام دادند.

عملیات در غرب استان الانبار در واکنش به افزایش تحرکات عناصر مخفی صورت گرفت و نیروهای عراقی در مرحله نخست و با جست وجوی نقطه به نقطه موفق شدند مساحتی در حدود ۱۲ هزار کیلومتر مربع را پاکسازی و امن کنند.    

براساس اطلاعات به دست آمده، هسته های خاموش داعش با حمایت آمریکایی ها و رژیم های مرتجع منطقه در مناطق غربی استان الانبار (هم با کشورهای اردن و سوریه) فعال شده اند و درصدد ایجاد ناامنی هستند.

رزمندگان بسیج مردمی و نیروهای ارتش عراق در ادامه، مرحله دوم عملیات «ابطال النصر الثانیه» را برای پاکسازی مناطق آلوده و شناسایی عناصر مخفی داعش در جنوب غرب استان الانبار آغاز کردند.

نیروهای عراقی در این مرحله از عملیات تلاش کردند امنیت حومه جنوبی منطقه «الرطبه و النخیب» و همچنین مناطق مرزی با اردن از جمله گذرگاه مرزی «طریبیل» و بخش هایی از نقاط مرزی مشترک با عربستان را تامین کنند.

تامین امنیت بخش هایی از منطقه بسیار مهم و حساس «حوران» نیز یکی دیگر از اهداف نیروهای عراقی در این عملیات بود که در سال های گذشته به طور کامل پاکسازی نشده و عملیات ها به صورت مستمر برای پیشروی در این محور ادامه دارد.

به گفته منابع میدانی، نیروهای عراقی درصدد هستند مسیرهای کمک رسانی هسته های خاموش داعش را در منطقه استراتژیک «حوران» قطع کنند و مانع از قدرت گیری و جولان تروریست ها در این محور شوند.

اگر تروریست های داعش در این محور موفق شوند تجدید قوا کنند، راه برای نفوذ آنان به مناطق مرکزی و شمال شرق استان الانبار باز می شود و این خطر جدی برای نیروهای عراقی به شمار می آید.

«حوران» از مرموزترین مناطق عراق محسوب می‌شود و حدود ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و نقطه اتصال سه استان «المثنی - کربلاء و بابل» است؛ منطقه «حوران» در سال های گذشته مکانی امن برای آموزش عناصر مخفی داعش بوده است.

رزمندگان بسیج مردمی و نیروهای ارتش در مرحله دوم عملیات و در جریان جست و جوی  نقطه به نقطه موفق شدند مناطق مهمی از جمله «اتبل، زعیله، نهیدین، ازمل حوران» را به همراه بخش هایی در حدفاصل گذرگاه «طریبیل» و مرزهای مشترک با عربستان پاکسازی و امن کنند.

وجود تونل ها، غارها ودره ها در محورهای صعب العبور جنوب غرب استان الانبار باعث شد عملیات نیروهای عراقی با احتیاط صورت گیرد چرا که احتمال اختفای تروریست های داعش و حملات غافلگیرانه در این مناطق وجود داشت.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، ۱۲ تن از عناصر تروریستی داعش در جریان این عملیات شناسایی و دستگیر شدند؛ نیروهای عراقی در بررسی های میدانی موفق شدند مقادیری تجهیزات نظامی را کشف و ضبط کنند.

به گفته منابع میدانی، آمریکایی ها درصدد هستند از پایگاه التنف در جنوب استان حمص سوریه، پایگاه الرطبه و مرزهای اردن از هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش حمایت و مناطق غربی و جنوب غربی استان الانبار (مثلث الرطبه، گذرگاه الولید و گذرگاه طریبیل) را ناامن کنند که تاکنون به نتیجه ای دست نیافته اند.

به گزارش مشرق، نیروهای عراقی در جریان عملیات در جنوب غرب و غرب استان الانبار موفق شدند مناطق مرزی مشترک با سوریه و اردن را امن تر کنند و دست آمریکایی ها و تروریست ها را برای مانور و جولان در این محورها ببندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  41 18
  مرگ بر آمریکا.
  • سرباز صفر آمريكا IR ۰۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   5 17
   بنده از همين الان آمادگي كامل خود را جهت پيوستن به ارتش آمريكا در بدو ورود به ايران اعلام ميدارم، هم اكنون نيز در حال انجام تمرينات ورزشي و تيراندازي در منزل ميباشم، اميدوارم ژنرال كنت مكنزي اين بنده حقير را بپذيرند.
  • علی خدایی IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   6 3
   خطا ب به سرباز صفر آمریکایی آفرین در خانه تمرین کن آموزش های لازمت را ببین در میدان بهت گوشمالی خواهیم داد راستی از کار های دیگرت چه خبر از اربابانت راضی هستی
  • امیر IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
   0 0
   سرباز صفر! هششششش! خوبه خوت گفتی که حقیری
 • CH ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  30 21
  کاخ سفید را حسینیه میکنیم
  • عيرانستان ويران IR ۰۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   28 19
   عيران براي آمريكا كار يه صبح تا ظهره .
  • IR ۰۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   62 7
   از قبل انقلاب تا الان کاخ سفید همونیه که بود بر عکس جمهوری اسلامی یارانش را همینطور بر اثر ترور از دست می دهد از دانشمندان هسته ای بگیر تا پدر موشکی و حاج قاسم سلیمانی اگر اهل این کارا بودین تمام ممالک از شما حساب می بردن نه اینکه تنفر داشته باشند
 • US ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  34 15
  با ادامه ی این روند به وضوح دارم می بینم روزی رو که تمام پایگاه های آمریکا همزمان با هم مورد هدف قرار می گیره..
 • IR ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  11 31
  تاحالا آمریکا به هر هدفی که خواسته رسیده
  • حسین IR ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   24 16
   خدا وکیلی اینهمه استعداد سیاسی و اینقدر هوش برای درک مسایل منطقه رو از کجا اوردی . بدبختها خودشن هن اعتقاد دارن ۸ تریلیون خرج کردن و ذرهای سود نبردن بعد شما ادعا میکنی به همه چیزی که میخواستن رسیدن ؟ تنها چیزی که اونها بهش رسیدن یه چیز دیگس .
  • IR ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   12 10
   در عراق سوریه لبنان یمن افغانستان ! دقیقا شما بگو کجا به هدفش رسیده که مجبوره چراغ خاموش به عراق و افغانستان بره
  • SE ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   9 4
   اونجای آدم دروغگو
  • IR ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   1 1
   :))))))))))
 • US ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  9 16
  سفیانی ملعون طبق روایات اسلامی از وادی حوران خروج خواهد کرد.
 • SE ۰۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  3 23
  به قول دکتر حسن عباسی به هنگام حمله بوش کوچولو به عراق، خوب بعدش چی؟ حالا هم بعدش چی؟
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  11 5
  منتظر روزیم که گریه و ناله های ترامپ بلند شه
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  0 2
  می خواهد توانایی پهبادهای حشد را بسنجد یه چکیده لازم دارند
 • یک ترک IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  10 3
  مشتی منافق در صحرای حوران با یهودیان شما بخوانید صهیونیست ها همدست شده اند علیه کوفه نجف کربلا- حشد نباید تعلل کند
 • سرباز ایرانی IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
  0 0
  قابل توجه اون کسی که گفته ایران برای امریکا یه صبح تا ظهره اره دفیقا همین حرف رو ۴۱ سال پیش هم زدید ولی از زبون صدام...گفتید ایران رو یه هفته ای میگیرید اما الان ۴۱ سال از عمر انقلاب میگذره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس