کد خبر 1054950
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
پرچم نمایه ایران و چین

در پاسخ به نامه دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر امور بین الملل حزب حاکم چین ضمن ابراز همراهی چین با ایران در مبارزه با بیماری کرونا، مقادیری دارو و تجهیزات پزشکی را به جمهوری اسلامی ایران اهدا کرد.

به گزارش مشرق به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، سونگ تائو وزیر بین‌المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در نامه‌ای به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تاکید براینکه چین از کشورهای مربوطه می‌خواهد هر چه سریعتر تحریم‌های مربوط به ایران را لغو کنند از مداخله در تلاش های ایران برای جلوگیری و کنترل کووید ۱۹ جلوگیری و از آسیب های بیشتر به اقتصاد ایران و معیشت اساسی مردم خودداری کنند، ضمنا بر آمادگی چین برای همراهی با ایران در مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد.

بیشتر بخوانید:

محسن رضایی: بمب ویروسی کرونا؛ جنگ جهانی سوم است

محسن رضایی: مذاکره با آمریکا به بهانه ماسک و دستکش سمّ مهلک است

تحلیل کرونایی محسن رضایی

در بخش دیگری از این نامه آمده است: تعدادی از داروی Chloroquine Phosphate ، ماسک ان ۹۵ و ماسک طبی یکبار مصرف را به مجمع هدیه داده می شود که تحویل سفارت ایران در پکن خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از دریافت نامه و هدایای بهداشتی حزب حاکم چین، به مداحی معاون امور بین الملل مجمع ماموریت داد ضمن تشکر از آقای سونگ تائو، کلیه اقلام تحویل وزارت بهداشت و درمان و با نظارت آنها توزیع واستفاده شود.

متن نامه وزیر بین المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین بدین شرح است:

جناب آقای محسن رضایی

دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران

بسیار خوشحالم که نامه جنابعالی را دریافت کردم . در روزهای اخیر، جناب آقای شی جین پینگ، رئیس محترم جمهوری خلق چین در پیامی به جناب آقای دکتر روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، درباره شیوع کووید۱۹ با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرده و تاکید کردند چین مایل است همکاری با ایران در مبارزه با کووید۱۹ را تقویت کند و کمک ها را در چارچوب توانایی خود به ایران فراهم نماید، طرف چینی شیوع کووید۱۹ در ایران را به طور جدی پیگیری و دنبال کرده، هماهنگی نزدیک با ایران داشته، کمک ها از جمله کیت های تشخیص را به ایران اهدا کرده و کارشناسان داوطلب بهداشتی نیز اعزام نموده است تا به مبارزه ایران با کووید۱۹ کمک کند.

چین همچنین از جامعه جهانی خواسته است که همکاری با ایران در این زمینه را تقویت نماید، به طور مشترک از امنیت بهداشت عمومی منطقه و جهان حفاظت کند. وزارت بین المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین مایل است توافقات مهم جناب آقای شی دبیر کل محترم حزب و جناب آقای دکتر روحانی را اجرا کند، با تقویت هماهنگی راهبردی و ارتباط و همکاری با مجمع، مشارکت جامع راهبردی چین و ایران را به طور مداوم توسعه دهد. به تمایل تقویت همکاری دو طرف در مقابل کووید ۱۹ که در نامه جنابعالی ذکر شده است اهمیت بیساری قائل هستیم و به طور جدی بررسی کرده ایم که بدینوسیله جواب می دهیم.

اول، مایلیم در چارچوب توانایی خود کمک ها برای مبارزه ایران با کووید ۱۹ را فراهم نماییم. به دوستی با مجمع اهمیت می دهیم و وزارت بین المللی تلاش دارد تعدادی از داروی Chloroquine Phosphate ، ماسک ان ۹۵ و ماسک طبی یکبار مصرف را به مجمع هدیه دهد که در روزهای اخیر تحویل سفارت ایران در پکن خواهد شد.

دوم، تمایل داریم که همکاری علمی و انتقال تجربیات در حوزه مقابله با کووید ۱۹ را ترویج کنیم. اگر طرف ایران ایده ای خاصی دارد، استقبال می کنیم به ما مطرح نماید تا بررسی شود. به پیوست تجربیات چین در این زمینه را ارسال می گردد، امیدواریم برای ایران مفید باشد. سوم، انتظار جنابعالی درباره تلاش دولت چین برای رفع تحریم ها علیه ایران را به بخش های مربوطه چین منتقل کرده ایم.

اینجانب مایلم تاکید کنم، دولت و ملت ایران در حال مبارزه با شیوع کووید۱۹ هستند و اعمال تحریم های یک جانبه ای به طور جدی بر مبارزه ایران با این بیماری واگیردار تأثیر منفی می گذارد و بر ارسال کمک های سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی به ایران نیز تأثیر منفی می گذارد.

چین از کشورهای مربوطه می خواهد هر چه سریعتر تحریم های مربوط به ایران را لغو کنند از مداخله در تلاش های ایران برای جلوگیری و کنترل کووید۱۹ جلوگیری و از آسیب های بیشتر به اقتصاد ایران و معیشت اساسی مردم خودداری کنند.
بهترین آرزوها برای جنابعالی دارم.

سونگ تائو
وزیر بین المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  من نمیدونم آقایون چرا دل به چین و روسیه کمونیست دادن!
  • IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   77 9
   چون اینا تو سالهای اخیر ثابت کردن که از پشت خنجر نمیزنن.
  • IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   65 6
   خوشت بیاد یا نیاد چین حداقل تا ده سال اینده ابرقدرت جهانه
  • IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   65 6
   چین و روسیه شرکای ایران در سالهای بعد هستند.بریتانیا و آمریکا نوچه میخوان و نه شریک راهبردی. به نفع ایران هست که با قدرت های نوظهور تعامل داشته باشه تا دول استعمارگر
  • IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
   48 6
   وقتی نمیدونی اول بدون بعد دهنتو واکن
  • IR ۰۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
   10 1
   چون مثل آمریکا با زور نمیخوان مملکت ما رو بگیرند.
  • IR ۰۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
   0 7
   شما از سارقین بیت المال انتظار خدا شناسی داری
  • IR ۰۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
   6 1
   شاید اگه به آمیب بگی امریکا سال 32 دولت قانونی ایرانو ساقط کرد و قبلترش تو جنگ جهانی انگلیس عامل قحطی و مرگ ملیونها نفر تو ایران شد جوابی ازش دربیاد ولی به آدمی که خودشو به خواب زده امیدی نباید داشت!! راستی دوست عزیز ما عقد اخوت نه باروس نه با چین نبستیم هر جا منافع ملی و اصول انسانیمون ایجاب کنه هستیم.
  • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
   7 6
   چون همگی بی دین هستن
  • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
   1 4
   چون شعار ما این بود نه شرقی نه غربی فقططططططططططططططط جمهوری اسلامی
  • سید۲ IR ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
   0 0
   دوست عزیز معنای شعار " نه غربی ، نه شرقی جمهوری اسلامی " تعیین نوع نظام و حاکمیت خودمان بود . به معنی اینکه نظام ما بر گرفته از تفکرات لیبرالیستی و یا مارکسیستی که در زمان انقلاب ۵۷ ایران ، تمام کشورها در این دو قطبی قرار می گرفتند ، نخواهد بود . و ما نوع تفکر حاکمیت کشور خودمان را به دنیا اعلام کردیم ، و برداشت شما از این شعار مشکل دارد . عقاید و مبانی اسلامی مخالفین را تکفیر نمی کند و قواعد منطقی و روشن دارد . و اجباری هم در پذیرش آن نیست بفرموده قرآن راه درست ، از نادرست بخوبی تبیین شده . روابط ما با سایر کشورها نیز بر اساس نفی استثمار و استعمار ( سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ،نظامی ) و انسان دوستی بنا شده . چنانچه حاکمیت و نظام کشوری به این اصول احترام گذاشته و معتقد به آن باشد دلیلی ندارد که رابطه نداشته باشیم .
 • IR ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  1 11
  بدبختا آویزون چینی ها شدن غافل از اینکه خود اینا التماس می کنن تحریم نشن وامریکا تعرفه ها رو کم وزیادنکنه
 • IR ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  13 1
  ما هم باید به دنبال منافع خود باشیم فعلا منافع ما باچین وروسیه درتضاد نیست
 • رحمن IR ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  6 1
  جناب رضایی درست میگویند انتظار داریم سردار رضایی جای پای رهبر انقلاب را پا بگذارند و دیگه گول سیاستمداران نامرد رانخورد
 • IR ۰۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  5 11
  چین خودش منبع و منشابیماری است ولی از فرانسه کمک نمیگیرین.کار اجنس

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس