ویژه های مشرق 20 اسفند

قاسم محبعلی-از مدیران ارشد وزارت خارجه دولت اصلاحات- پیش از این گفته بود:«فشارهای اقتصادی به ایران کارساز نیست و چرخش اساسی در سیاست خارجی ایران، جز از طریق واردکردن شوک نظامی ایجاد نخواهد شد»!

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** ترور سردار سلیمانی،نتیجه دخالت سپاه در کارِ دولت بود!

«قاسم محبعلی» از مدیران وزارت خارجه در دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت:«ترور سردار سلیمانی "معلول ضعف در سیاست منطقه‌ای" ایران است... احتمال می‌دهم آقای شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی به عراق رفته باشد تا به نوعی آرامش را به فضای سیاسی این کشور بازگرداند. معتقدم کاری را که سردار سلیمانی پیشتر انجام می‌داد، حالا آقای شمخانی عهده دار آن شده است. او تلاش می‌کند همانند سردار سلیمانی در عراق ایفای نقش کند».

محبعلی در ادامه گفت:«می‌دانیم که از مدت‌ها قبل مسئولیت پیشبرد سیاست منطقه‌ای ایران به سپاه واگذار شده و با تغییر دولت و بر سر کار آمدن آقای روحانی نیز این وضعیت ادامه یافت. من معتقدم در هر امری کار را باید به کاردان سپرد. حتی فکر می‌کنم اتفاق ناگواری که در عراق رخ داد و نیروهای آمریکایی ناشی از همین تصمیم بود».

این فعال اصلاح طلب پیش از این در مصاحبه با یک رسانه خارجی در اظهارنظری تأمل برانگیز گفته بود:«فشارهای اقتصادی به ایران کارساز نیست و چرخش اساسی در سیاست خارجی ایران، جز از طریق واردکردن شوک نظامی ایجاد نخواهد شد»!

حالا این شخص که ارسال پالس به دشمن برای حمله نظامی به مردم ایران را در کارنامه خود ثبت کرده، این بار به شهید والامقام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی حمله کرده است و مدعی شده است که علت شهادت سردار سلیمانی، دخالت سپاه در کار دولت بوده و حالا که شمخانی به عراق رفته، کار به کاردان سپرده شده است!

در اوج مبارزه محور مقاومت- به فرماندهی سردار سلیمانی- با تروریست های تکفیری در منطقه و از جمله داعش، اصلاح طلبان مدعی بودند که سوریه و عراق نیز برجام می خواهد و باید بجای اقدام نظامی، با مذاکره به نتیجه برد-برد برسیم.

در نهایت پس از مجاهدت های شبانه روزی مدافعان حرم، کمر داعش شکسته شد و رویای آمریکایی-اسرائیلی «دولت اسلامی در عراق و شام» بر باد رفت و نقشه شوم حضور داعش در کوچه و خیابان های کرمانشاه و همدان و اهواز و...نیز نقش بر آب شد.

اقدامات سپاه قدس به فرماندهی سردار سلیمانی، امنیت و آرامش را برای مردم ایران و دیگر کشورهای منطقه به ارمغان آورد. امنیت و آرامشی که در سایه آن، تبادلات اقتصادی ایران با همسایگانش را افزایش داد.

در نقطه مقابل، در دولت آقای روحانی، پرونده هسته ای از شورای عالی امنیت ملی به وزارت خارجه سپرده شد و شخص وزیر-محمد جواد ظریف- ریاست تیم مذاکره کننده ای هسته ای را بر عهده گرفت.

دولتمردان تاکید کردند که در ازای بتن ریزی در صنعت هسته ای و تعطیلی غنی سازی 20 درصد- با کاربردهای مختلف از جمله تأمین داروی بیماران خاص- تمامی تحریم های ضدایرانی یکباره لغو شده و رونق عظیم و فتح الفتوح بزرگ اقتصادی رخ خواهد داد.

اما در نهایت به دلیل متن بسیار ضعیف برجام و غفلت دولت از 28 شرط ابلاغی، هسته ای رفت ولی تحریم ها ماند. قیمت دلار سر به فلک کشید و بازار خودرو، مسکن، سکه، لوازم خانگی و...ملتهب شد.

هسته ای رفت ولی سفره مردم کوچک شد. سرمایه گذاری خارجی کاهش یافت. هم عزت پاسپورت ایرانی و هم جایگاه و شأن دیپلمات های ایرانی- به دلیل اخراج غیرقانونی 5 دیپلمات ایرانی و بازداشت غیرقانونی یک دیپلمات ایرانی- لگدمال شد.

بر همین اساس به دلیل خسارت های بزرگ برجام، کارشناسان و صاحبنظران تاکید کردند که باید پرونده هسته ای از وزارت خارجه به نهاد دیگری منتقل شود.

انشاالله به فضل الهی، شهید سلیمانی، کارِ سردار سلیمانی را به نتیجه نهایی خواهد رساند. حقیقتی که هم آمریکا را آشفته کرده و هم دنباله های آمریکا در ایران. برای همین تنها راه برای این طیف، عقده گشایی علیه این سردار بزرگ است.

**زنگنه:از آمریکا انتظار داریم کاری علیه مردم ایران انجام ندهد

روزنامه اعتماد در مطلبی به نقل از «بیژن زنگنه» وزیر نفت نوشت:«امریکا در این شرایط بسیار سخت رویارویی با کرونا به اقدام علیه مردم ما ادامه می‌دهد و مردم ایران این روزها را فراموش نمی‌کنند. آنها به ما کمک نمی‌کنند و از آنها انتظار نداریم که به ما کمک کنند، اما انتظار داریم کاری علیه مردم ایران انجام ندهند».

یکی از نقاط ضعف جدی مقامات ارشد دولت روحانی این است که دیدگاهشان نسبت به مجموعه ای که حاکمیت آمریکا را بر عهده دارد(کاخ سفید و کنگره)، به هیچ عنوان با واقعیت منطبق نیست.

به همین علت پس از امضای برجام و علیرغم کارنامه سیاه آمریکا در توافقات بین المللی، مقامات ارشد وزارت خارجه گفتند که «امضای وزیر خارجه آمریکا تضمین است»!، پس از آن آقای روحانی اعلام کرد که «آمریکایی ها قول! داده اند که به تعهدات خود عمل کنند»!، چندی بعد ظریف گفت:«آمادگی داریم که از آمریکا نامه آرامش بخش دریافت کنیم»!، روحانی، باراک اوباما را که سنگین ترین تحریم ها را علیه مردم ایران وضع کرد و ایرانیان را یاغی! نامیده بود، فردی مودب! و باهوش! خواند.

هرچند دولتمردان اعلام کردند که متن برجام براساس بی اعتمادی به آمریکا نوشته شد. اما از همان روز که ظریف گفت «امضای هر توافق، بهتر از عدم توافق است»! مشخص شد که دولت آقای روحانی، مذاکرات هسته ای و در ادامه، توافق هسته ای را براساس اعتماد مطلق به آمریکا اجرا و امضا کرد.

به نظر شما، از دولتی که داروی بیماران خاص و از جمله کودکان ایرانی را تحریم کرده و دانشمندان ایرانی را ترور کرده و سردار حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رسانده، می توان انتظار داشت که در مسئله کرونا، هوای مردم ایران را داشته باشد؟! کارنامه سیاه دولت آمریکا با جنایت، غارتگری، دروغ و ترور آمیخته شده است ولی متاسفانه برخی همچنان به آمریکا خوشبین هستند!

لازم به ذکر است که چندی پیش «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا گفته بود:«زمانی که رئیس سازمان سیا بودم، دروغ می‌گفتیم و تقلب و دزدی هم می‌کردیم. اینها یادآور افتخارات تجربه آمریکایی است».

**درس عبرتی که از عقده گشایی کرونایی آل سعود باید گرفت

روزنامه ایران در گزارشی با عنوان «تسویه حساب های سیاسی به بهانه کرونا» نوشت:«این روزها همزمان با حمله ویروس کرونا به شهرهای مختلف کشور، حمله دیگری نیز به ایران در جریان است. حمله‌ای به ذهن‌ جامعه و افکار عمومی؛ حمله‌ای تبلیغاتی که توسط برخی دولت‌ها و رسانه‌های خارجی در حال پیگیری است. نمونه آخر این اقدامات بیانیه اخیر دولت عربستان سعودی است که ایران را مسئول شیوع کرونا در دنیا دانسته است. یا اینکه قبل‌تر از آن «برایان هوک» مسئول گروه اقدام ویژه ایران در وزارت خارجه امریکا گفته بود: «شیوع کرونا نتیجه سوء‌مدیریت دولت ایران است.» فشار و جوسازی رسانه‌های بیگانه علیه ایران به بهانه کرونا نیز در روزهای اخیر موضوعی اظهرمن‌الشمس است که نیاز به توضیح و روایت خاصی ندارد».

ارگان رسانه ای دولت در ادامه نوشت:«در کنار این موج منفی از سوی برخی دولت‌ها، کم نیستند رسانه‌های خارجی و البته رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور که ناجوانمردانه وضعیت اضطراری مقابله با ویروس خطرناک را نیز حربه‌ای برای ادامه تسویه حساب‌های سیاسی خود با جمهوری اسلامی کرده‌اند».

گزارش مذکور از دو منظر قابل بررسی است.

اولین مسئله، اشاره به عقده گشایی کرونایی رژیم آل سعود است. در ماههای اخیر برخی دولتمردان از جمله «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه در کنار برخی فعالین اصلاح طلب و رسانه های این طیف بارها از موضع ضعف و با رویکردی منفعلانه از لزوم تنش زدایی با آل سعود سخن گفتند.

اینکه ایران دست دوستی به سمت آل سعود دراز کرده و آماده مذاکره است. اما این درخواست تحقیرآمیز هربار با پاسخ منفی و البته همراه با توهین و تمسخر سران آل سعود مواجه می شد.

این در حالی است که ایران در مقایسه با رژیم آل سعود با اختلافی فاحش در موضع بالاتری قرار دارد. وقایعی مانند فاجعه منا و جنایت آل سعود در یمن و حمایت این رژیم از گروهک های تکفیری تروریستی در منطقه، در کنار بحران داخلی میان شاهزاده ها در این کشور، همگی این پیام را دارد که ایران نباید برای مذاکره با چنین رژیمی خود را در موضع پایین تر قرار داده و درخواست حقارت آمیز تنش زدایی را مطرح کند.

دومین مسئله، اشاره صریح ارگان رسانه ای دولت به اقدام ناجوانمردانه رسانه های معاند در حمله به ایران به بهانه کرونا است. این در حالی است که پیش از این نیز این رسانه ها به دفعات و به هر بهانه ای به مردم ایران حمله کرده اند. اما نکته قابل تأمل اینجاست که در برخی مقاطع، رسانه های اصلاح طلب و حامی دولت با رسانه های معاند همصدا شده اند. یک نمونه روشن در این قضیه، همصدایی رسانه های اصلاح طلب با رسانه های معاند در حمله به شورای نگهبان در آستانه انتخابات و مایوس کردن مردم از حضور در انتخابات بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 79
 • در انتظار بررسی: 10
 • غیر قابل انتشار: 29
 • محمد IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  این جماعت لاشخور بازماندگان دولت کثیف خاتمی همانی هستند که اسامی دانشمندان هسته ای را لو داده و باعث ترورشان شدند. دولت روحانی با ضعف نشان دادن در میانه جنگ نیابتی باعث شهادت نه فقط سردار بلکه عده زیادی از مدافعان حرم شد. دولت روحانی تحت تاثیر اصلاحات باعث شد که سیگنال اشتباه به دشمن ارسال شود و خیال کنند با زدن سردار مقاومت دولت ایران توان پاسخگویی نخواهد داشت.
  • IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   35 48
   باید مبارزه با داعش به ظریف سپرده می شد
  • عبا دالله IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   16 56
   سلام قربان ادبی که نداری شما یا خوابی ویا خودت را به خواب زدی در دولت خاتمی بود که کار مندان اندک تنفسی کشیدند شما اول برو ادب یاد بکیر بعد تحقیق کن وبعد حرف منطقی با دلیل بزن نه فش دادن این یعنی بی ادبی بس کن مرک بر امریکا یک کارمند باز نشسته
  • IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   79 8
   یکی میشه قاسم سلیمانی سردار دلها که میلونها انسان را در تمام جهان یار و هماه خود میکنه یکی هم میشه قاسم محبعلی خائن وطن فروش که اینقدر بی پرده و وقیح میشه که چنگ به صورت ملت میاندازه..
  • IR ۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   41 6
   کارمند بازنشسته چقدر بی سواد تشریف داری !!! مدرکت چیه که اینقدر اشتباه املایی داری؟؟فش یا فحش بی سواد !! خاتمی چه گلی به سر ملت زد ؟؟ غیر از اینکه نسبت به دولت رفسنجانی بیشتر رقصیدی و قر دادی !!!! وطن رو سپاه نگه داشته نه خائنینی مثل اصلاحات
  • IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   31 11
   ارزش کفش سردار سلیمانی از سر ترامپ بیشتر است.
 • IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  83 27
  شما اصلاحات قتل ها را در کارنامه 40 ساله خود دارید باد برای یک بار که شده شما را گوشمالی داد.
  • IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   73 31
   خس و خاشاکانی به نام اصلاح طلبان تهوع آور!
 • حسين IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  «قاسم محبعلی» مثل اين كه يادت رفته زماني كه داعش به مجلس حمله كرده بود امثال شماها خودتان را از ترس خيس كرده بوديد همين سپاه بود كه ريشه داعشيها را از شر اين مرز و بوم كم كرد اسم خودتان را گذاشتيد اسهال طلب ودل خوشي تون اين كه با آمريكا و اروپايي ها سلفي بگيريد تا مملكت بچرخد خاك بر سر عافيت طلبان زمانه كه نان را به نرخ روز ميخورند
  • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   62 13
   دقیقااااااااا درود به شرفت 100000000000000000000000000000000000 لایک مجلسو یادشون رفته
 • بسیجی مخلص IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  67 21
  آقای ززنگنه دارد در مقابل شیطان بزرگ ضعف نشان میده هد آقای ززنگنه ملت ایران احتیاج به شیطان ندارد
  • IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   35 0
   زنگنه یکی از ضعیفترین وزرای دولت هست.خسارت های کرسنت، توتال و...
  • IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   25 0
   زنگنه خیلی ضعیفه
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  85 0
  ایشون به طور غیر مستقیم اعتراف کردن که این دولت در ترور سردار ایران نقش داشته :) اون ماجرای هواپیما رو هم می دونیم که چرا این کار رو کردین.. مشرق؟ نگو که نمی خوای پخش کنی.. شماها دارین اخرین مداراها و فرصت برای بازگشت به مردم ایران رو می بینین و بعد از اون هیچ گونهمدارایی وجود نخواهد داشت.
  • IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   26 0
   باید نهادهای قضایی با چنین اشخاصی برخورد کنن
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  47 20
  اگر سیاست خارجی ایران در حوزه عراق و سوریه به دولت اصلاح طلبان واگذار شده بود الان باید تو خیابان انقلاب تهران با داعش میجنگیدیم . حاج قاسم اجر ۴۰ سال جهادش رو گرفت . وزارت خارجه بی صاحب شده هر کسی هرجور دلش میخواهد فتوا و نظر بر خلاف مصالح و منافع ایران اسلامی میدهد ؟ این اوباش سیاسی رو کی استخدام کرده ؟
 • FR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  56 9
  حالم از هر چی اصلاح طلبه بهم میخوره .....تا حالا نتونستم چرت وپرت های اینها را بیش از چند ثانیه تحمل کمن
  • م م IR ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
   1 9
   شما اصولگرایان خیلی تندروی میکنید همین حاج قاسم سلیمانی با اصلاح طلبها و ظریف و آیت الله هاشمی رفسنجانی تعامل داشتند خصلت شماها مصادره همه کشور و کسانی که مردم قبول دارند به نفع خودتان است
 • DE ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  36 17
  دسته ای از اصلاح طلب ها با کارشکنی بجایی نخواهند رسید و تحمل درک عدم کارایی و اصلاح خود را ندارند.عدم لیافت انها بوسیله مردم فعال و جهادگر ترمیم و جبران و فقط سیاهی در این زمستان به ذغال خواهد ماند.
 • خسارت محض IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  50 22
  خون حاج قاسم عزیز تاوان افتضاح برجام بود.
  • IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   22 0
   دقیقا
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  44 4
  انشاالله که درد بلای سپاه دو دستی بخورد بر سر شما وخانواده فرزندانتان پدر مادر اسهال طلبها و دشمناشان
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  40 12
  امریکا اگر راست می گوید تحریم غذا و دارو را بردارد.
  • IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   28 1
   مرگ بر آمریکا
 • مسعود IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  31 7
  کرونای بنفش مردم ایران را گرفتار کرده است.
 • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  29 9
  با کرونا تا 1400.
  • IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   21 0
   کرونا را شکست می دهیم
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  35 5
  درجواب این مدیر اسهال طلب متعفن و ویران طلب فقط باید گفت خفه و زیادی وز وز نکن با این چرت پرتهایی که شما اسهال طلبها می گوید دشمنیتان را با سپاه ثابت می کنید و معلوم می شود که سپاه خاری در چشمهای کور شما و اربابانتان بوده و هست و تا انقلاب امام زمان خواهد بود این خوار همواره باعث ناراحتی شما خواهد شد
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  29 17
  والا این دولت فقط مایله نتانیاهو وترامپ ومکرون تو کاراش دخالت کنن کلا با نیروهای داخلی مشکل داره
 • DE ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  33 17
  اصلاحاتچی : ترور سردار سلیمانی نتیجه دخالت سپاه در کارِ دولت بود ما بارها گفته بودیم هرکس در راه نزدیک شدن ما به غرب و کدخدا مزاحم شود نابود میشود . ما آمده ایم و آماده ایم تا در همه جا و همه چیز بتن بریزیم تا ارباب از ما راضی شود و به ما عنایت کند لطف کند ترحم کند دست گدایی و دست غربگدایی ما را رد نکند که پرونده مان پر از خالیست. و سپاه مزاحم این کار است.
 • م US ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  30 7
  شاید این حرف دوبهلو باشه و دروغ هم نباشه بهرحال گرای سردار رو یکی داده ... حالا طبق این حرف کی گرای سردار رو داده...
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  10 12
  آ...الای بی وطن بی ..
 • ناشناس IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  5 34
  بالاخره یک نفر حرف حق زد
  • IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   33 13
   حرف حق اون چیزی نیست که لزوما شما فکر می کنی بلکه حقیقت شهر چه خواستند سانسور کنند باز پیدا گشت و ان شاء الله خدا انتقام سردار را به وسیله ی سپاهیان خدوم و والا مقام مقاومت می گیرد
 • IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  49 3
  ترور سردار سلیمانی،نتیجه ناتوانی، کوتاهی و سکوت دولت دربرابر مقابل آمریکا و متحدانش بوده است
  • IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   15 1
   کاملا موافقم
 • محمود IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  31 14
  حالم از هر چی اصلاح طلب به هم میخوره
  • IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   17 0
   بگو اسهال طلب
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  29 8
  خون حاج قاسم عزیز تاوان افتضاح برجام است.
 • IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  34 14
  معلومه از جنگ افروزیهای پی در پی امریکا واسه فروش اسلحه هاش 1چیزیم به تو میماسیده که ناراحتی چرا شهید سلیمانی میخواست جنگ رو تو خاورمیانه تموم کنه
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  36 14
  راست میگه چرا سپاه نمیذاره اقایون و اقازاده ها و توله هاشون راحتتر از این باشن؟مملکتو دودستی تقدیم کنن و پول پارو کنن و به ریش ایران و ایرانی بخندن؟
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  15 0
  باید ایران از نفوذی ها پاکسازی شود
 • ناشناس IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  4 16
  نظر مردم فکرنمیکنم ارزش داشته باشه اگه بنظر جناب عالی دولت خائن منتظر چی هستید کسکه خائن تمام امور کشور دست شون چزا کا ری نمیکنید اینا که طرف دار ندا ن قدرت م دمی نظامی ندارن پس اه وناله شما و انتقاد شما از چه کسی هست خودت فرمودید مردم از اینا ناراضی هستن در امو.ر بین المللی نمیشه اعتماد کرد کارنامه داخلی ش ون هم صفر با ضد انقلاب ها همصدا هستن پس بفرماید منتظرید کشور دودستی تحویل دشمن بدن اگه واقعا راست میگید ممنون
 • محمد IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  18 36
  ترامپ یه کتاب نوشه که چگونه در مذاکرات همیشه برنده باشیم بدون اینکه امتیاز بدیم. اگر دولت جناب کلید ساز قبل از تقلای زیاد برای مذاکره با امریکا و یا پیام فرستادن برای امریکا که تحریمها رو بردارید ما اماده مذاکره میشیم. دولت اول باید این کتاب را دقیق مطالعه میکرد تا با باورها و تفکرات یاغی مثل ترامپ اشنا بشه. اون در کتابش فقط از مذاکراتی صحبت میکنه که در تجارت فقط برنده بوده و امتیازی به طرف مقابل نداده. بعد دولت نیگه تحریم رو بردار با هم صحبت کنیم. نداشتن دور اندیشی و عدم شناخت تفکرات حریف باعث میشه که کشور در تنگا قرار بگیره.
 • DE ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  15 2
  تا وقتی که سر ترامپ و دارو دسته اوباش و این قاتلین سلیمانی کش رو گردنشون هستش انتقام خون شهید سردار سلیمانی تصفیه نشده.
 • IR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  3 5
  مشرق چرا نظرات این منور فکر ها چاپ می کنی.
 • SE ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  20 0
  یارو لو داد که چه کسانی از داخل گرا دادند که سردار دلها حاج فاسم را ترور کنند
 • دانیال باقری NL ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  13 0
  خیلی احمقم اگر حامی ترامپ باشم
 • IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  15 0
  من اگه قدرت دردست داشتم در یک ان رژیم ال سعود را به زیر میکشیدام تا ال سعود بداند غیرت ایرانی یعنی چه و گوشه ای از ریختن خون حاج قاسم رو جبران میکردیم
 • US ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  15 0
  البته میشه چنین تصور کرد که چون ایشون در کار دولت دخالت میکرده، دولت هم اطلاعات سفرش رو به کشور مقابل داده و اعلام کردن که از نظر حضرات دولت، برداشتن ایشون مشکلی نداره و طرف مقابل میتونه ایشون رو هم از سر راه خودش و هم از سر راه ظریف برداره
 • IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  18 0
  من میگم دولت روحانی بی لیاقترین دولت در طول این ۶۰سال است به نظر من باید این دولت کابینه و ریس جمهور را بدون سوال در میدان آزادی گ۳ردن بزن
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  15 0
  بامید روزی هستیم که اصلاحاتی ها محاکمه بشن
 • ساسان IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  17 0
  اصلان‌ این ا افرادبوی ازانسانیت تووجودشان نیست این افرادبی عقل ومعلول جزخفت وکاسه لیس بودن جیزدیگری یادندارندوبلدنیستندحرف بزنندخداوندهمان جوری که تاالان ذلیلشان کردازاین درهمین دنیاذلیل تروخارترشان بفرمایند
 • معصوم IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  21 0
  مطمئنا خدا انتقام خون پاک سردار سلیمانی و ابو مهدی و همراهانشان را که مجاهد فی سبیل الله بودند ، از همه دست اندرکاران و عاملان دخیل در ترور آنها را خواهد گرفت . آنها پاداش جهاد خود را گرفتند ولی خدا قطعا انتقام خواهد گرفت . و مکروا و مکرالله والله خیرالماکرین. منتقم خون شهدا ، خود پروردگار جهانیان هست.
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  16 1
  اگر سپاه نبود کشور نبود. سلام خدا بر سپاه پاسداران. خداقوت. خسته نباشید.
 • محمدرضاصالحی IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  21 0
  من سپاه پاسداران رایکی ازقویترین وباوجدانترین ارگانهامیدونم وهرکه درمورد سپاه بخواهد حرف بیخود بزند واقعاازوجدان انسانیت بویی نبرده چون اگرازخودگذشتگی این فرزندان عزیزمان نبود ایران هم نبود.چون تمام دشمنان درکمین نشستن که ایران راتجزیه کنندوقدرت ایران راتضعیف کنند تابتوانند به احداف شوم خودشان برسند.ولی متعسفانه کسانی هستنند که اب دراسیاب دشمن میریزند.دولت خودمان هم خیلی باسپاه عزیزمان رفتارخوبی نداره.امیدوارم که خداوند رهبر عزیزمان رادرپناه خودش ازهمه بلایا حفظ کند.سروجانم فدای ایران.
 • فرشاد IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  12 0
  اقای محبعلی مگر در قضیه انرژی هسته ای و برجام کار را به کاردان افساد طلبان نسپادیم نتیجه اش چه شد آیا گند نزدید مملکت با باد ندادید واقعا احمقی
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  12 0
  روزبروزبهترمشخص ميشودكه حاج قاسم باشرايط موجودچندين ساله چگونه تنهاومظلومانه اهداف انقلاب رابه پيش برده اند.
 • IR ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  3 6
  خدا را شکر این مدت، به دنیا فحش ندادیم. اگه ویروس بتونه آدم مون کنه.
 • CA ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  13 0
  کرونا درمان و ریشه کن میشود ولی اسهال طلبی مرض بی درمانیست که هیچ وقت ریشه کن نمیشود.
 • IR ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  10 0
  وطن فروش
 • حیدر مجیدی IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  8 0
  خدا ازخواب غفلت بیدارما ن کند
 • علي IR ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  13 0
  لياقت اين پس مانده هاي اصلاحات همين پستي و بي نامي آنها در ته اشغال دانها مي باشد ‘ بريد بميريد
  • محسن IR ۰۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
   4 0
   مرگ بر امریکا و انگلیس و ایادی انها در کشور
 • نوروزبیک IR ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
  0 0
  سلام جانم فدای سرداران اگرسپاه نبود کشور ما هم نبود امنیت ما نبود سپاه زینت ایرانم است
 • elmi IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  6 0
  لعنت به مزدوران اصلاح طلب
 • IR ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  4 0
  بدبخت اسهال طلب
 • IR ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  4 0
  دوست عزیز! آخه برای این دولت نسخه عزت طلبی می پیچی؟!!!
 • میثم IR ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  5 0
  متاسفم برای اونایی که خائن به کشور ونظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.وقطعا کسی که وطن فروشه ناموس فروش هم خواهد بود.لطفا کسی هم حق نداره به سردار سلیمانی عزیز توهین کنه.مگه ما مردیم
 • شجاع IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  4 0
  دولت حیا کن دست سازش را کوتاه حقیقت پای فرار نداره اون دروغه که پا در میاره
 • محمد نصیرزاده IR ۰۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  6 0
  بله دولت هم چون سردار سلیمانی رو مانع خود میدید .........
 • US ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  0 6
  اصلا کار به کاردان سپرده نشد . مگر وزیر امور خارجه وجود ندارد که دنبال این کارها برود ؟
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  5 0
  اگر سپاه نبودکشور هم نبود - - تصور کنیم سپاه نبود چی میشد ظریف خیلی شیک بعنوان یک شهروند اروپایی آمریکایی با ریش پرفسوری در اتاق کارشان کافی میل فرموده و یک توئیت در مذمت جنایات داعش در خیابانهای ایران می نوشتند و تمام
 • علی US ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  8 0
  با سلام.من مطمئنم وقتی وقت ریاستشون تمام بشه چقدر راشون فرار میکنند بغل اربابان غربشون تا مزده خیانتشون بگیرند دشمن اصلی اینجاست نه ان سو
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  9 0
  جناب قاسم محبعلی فراموش کردند که تمام کاردانهاشان بر جام ناقص الخلقه را به کشور تحمیل کردند و هر روز شاهد فقط ادعا هستیم و بس
 • علیرضا منصوری GB ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
  0 0
  واقعا به نظر می‌رسد که بعد از ماجرای ترور سلیمانی به طور محسوسی اوضاع سیاست خارجی تغییر کرده و این تغییر روز افزون است
 • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  1 0
  تو برو قاشقت عوض کن تا کرونا نگیری نیازی نیست سخنرانی کنی خائن
 • احمد IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
  1 0
  هندوستان دور است ولی اگر روزی آقا فرمان دهد در مقابل جنایات آل سعود مقابله شود من خودم اولین نفرم لبیک بگویم تمام بد بختی های مسلمانان زیر سر این بی شرفهاست
 • منا IR ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  0 0
  قاسم سلیمانی کسی بود که محال بود قولی بده وبهش عمل نکنه اگه این مردم به اندازه یک صدهزارمی که به حرف سردار اعتماد داشتند به شما اعتماد داشتند شاید اوضاع شما بهتر بود به خدا اگه کسی از مرگ شما ها ناراحت بشه ما هیچ کدوممون طالب صلح با امریکا نیستیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس