کد خبر 1049865
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
بارسلونا

پس از پنالتی جنجالی به سود بارسا که منجر به کسب پیروزی این تیم شد، موج اتهامات به سوی باشگاه کاتالان سرازیر شده؛ اینکه بارسا تیم محبوب داوران است.

به گزارش مشرق، به ده دقیقه پایانی بازی بارسلونا و رئال سوسیداد رسیده بودیم که داور با دخالت وی ای آر به کنار زمین رفت تا صحنه برخورد توپ به دست مدافع سوسیداد را بازبینی کند. مارتینز مونوئرا در نهایت برای بارسا اعلام پنالتی کرد تا مسی با گل کردن آن، آبی اناری ها را از یک بازی بسیار دشوار به سلامت و با سه امتیاز خارج کند.

سوسیداد در بسیاری از دقایق، تیم بهتر میدان بود و موقعیت های خطرناک زیادی هم خلق کرد که با بی دقتی مهاجمان این تیم از دست رفت تا در نهایت به کمک وی ای آر، بارسا صاحب پیروزی شود.

مشابه همین صحنه دو هفته قبل در بازی لوانته و رئال اتفاق افتاده بود ولی وی ای آر دخالت نکرد تا رئال با یک گل بازنده آن دیدار باشد. بسیاری از هواداران رئال نسبت به پنالتی شب گذشته بارسا اعتراض دارند و معتقدند وی ای آر و داوران هوای بارسا را بیشتر از رئال دارند.

در واقع اما وی ای آر در فصل جاری هم به کمک بارسا آمده و هم به ضرر این تیم کار کرده است. در زیر به مهمترین دخالت های وی ای آر در بازی های بارسا اشاره می کنیم:

بارسلونا-والنسیا: در جریان این بازی که با برتری بارسا به اتمام رسید، کمک داور ابتدا گل کوین گامیرو را آفساید اعلام کرد اما با دخالت وی ای آر، گل مورد قبول واقع شد.

گرانادا-بارسا: در این بازی که با پیروزی 2-0 گرانادا تمام شد، وی ای آر نقش مهمی ایفا کرد. دقیقه 63 بازی داور ابتدا صحنه برخورد توپ به دست آرتورو ویدال را ندید ولی با دخالت وی ای آر به سود گرانادا اعلام پنالتی کرد تا گل دوم میزبان به ثمر برسد.

لوانته-بارسا: در این بازی بارسلونا 3-1 بازنده شد و گل اول این تیم به اشتباه به ثبت رسید. بارسا توسط مسی از روی نقطه پنالتی صاحب گل اول شد. پنالتی به دلیل خطا روی سمدو حاصل شده بود ولی 20 ثانیه قبل، همه چیز از لحظه ای شروع شد که گریزمان در آفساید قرار داشت.

همچنین در حالی که لوانته 3-1 پیش بود، مسی موفق به زدن گل دوم خود شد ولی این بار وی ای آر دقیق عمل کرد و گل مسی به دلیل آفساید مردود اعلام شد.

سوسیداد-بارسا: دقیقه 90 بازی و در حالی که کار 2-2 دنبال می شد، جرارد پیکه پس از برخورد با دیگو یورنته درون محوطه جریمه سوسیداد نقش بر زمین شد ولی نه داور وسط و نه وی ای آر اعتقادی به پنالتی نداشتند؛ در حالی که کارشناسان داوری معتقد بودند روی پیکه پنالتی شده است.

ال کلاسیکوی رفت در نوکمپ: در این بازی دو پنالتی مسلم روی رافا واران اعلام نشد و وی ای آر هم در میان تعجب دخالت نکرد. دو خطای آشکار لنگله و راکیتیچ روی واران باید پنالتی اعلام می شد. یک گل گرت بیل هم توسط وی ای آر به دلیل آفساید مردود شد تا بارسا در تساوی بدون گل برابر رئال، کاملا از ناحیه داوری سود برده باشد.

نیمه نهایی سوپرکاپ برابر اتلتیکو: دو گل مسی و ویدال در این بازی به شکلی میلیمتری و از سوی وی ای آر مردود اعلام شدند. دو گلی که اگر مورد پذیرش قرار می گرفتند، پرونده بازی به سود بارسا تا قبل از دقیقه 70 بسته می شد اما اتلتیکو در 5 دقیقه پایانی شکست 2-1 را با برد 3-2 عوض کرد و راهی فینال شد.

بارسا-سوسیداد: اعلام پنالتی به سود بارسا با دخالت وی ار آر که سه امتیاز بازی را برای آبی اناری ها به همراه داشت. خیلی ها اعتقاد دارند که قبل از صحنه مشکوک به پنالتی ویدال در موقعیت آفساید صاحب توپ شده بود ولی وی ای آر سهوی یا عمدی این صحنه را بررسی نکرد.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس