کد خبر 1042582
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱
سردار اشتری

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ما باید پلیس پاسخگو و در عین حال پشت و پناه مردم باشیم و پیگیری و تحقق روند نظارت‌ها از کلانتری‌ها توسط بازرسان، می‌تواند به ارتقا میزان پاسخگویی پلیس کمک کند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در همایش سراسری رؤسای بازرسی فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان‌ها و یگان‌های حوزه مرکزی ناجا، اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه و پاک شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهیدان عرصه نظم و امنیت درود و رحمت می‌فرستیم و برای فرماندهی معزز کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز آرزوی طول عمر توأم با سلامتی و عزت روزافزون داریم.

وی با تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) افزود: خداوند را به پاس حضور پرشور و معنادار مردم عزیز ایران اسلامی در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شاکریم، انصافاً مردم علیرغم برودت هوا، سنگ تمام گذاشتند و با حضور پرشور و معنادار خود باعث دلگرمی دوستدار نظام و انقلاب و ناامیدی مخالفان و معاندان شدند؛ و بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان به ویژه استکبار جهانی زدند، باید قدردان چنین مردم فهیم و با بصیرتی باشیم.

بیشتر بخوانید:

فرمانده ناجا: در رابطه با امنیت مردم و کشور با هیچ فردی تعارف نداریم

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: مردم همیشه پشتیبانی خود از نظام و ولایت را به اثبات رساندند و به دلیل عرق و ارادتی که به آرمان‌های امام (ره)، رهبری و شهدا دارند، در صحنه‌های دفاع از انقلاب حضور چشمگیری و باشکوهی به نمایش می‌گذارند.

سردار اشتری در ادامه با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش سراسری به ویژه سردار غلامرضا رضائیان؛ رئیس بازرسی کل ناجا ادامه داد: از زحمات و اقدامات مؤثر همه مسئولان و کارکنان معاونت بازرسی ناجا در سراسر کشور قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه در ماه‌های پایانی سال ۹۸ هستیم، ادامه داد: یک سال کاری پرتحرک و پر مأموریت را پشت سر گذاشتیم و علیرغم وقوع حوادث مختلف، مردم و نیروهای مسلح سربلند این اتفاقات را پشت سر گذاشتند و ان شاء الله برای سال جاری آماده‌تر خواهیم بود.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه اولویت‌های مأموریتی سال ۹۹ تعیین شده است، یادآور شد: به زودی اولویت‌های مأموریتی نیروی انتظامی در سال آینده، طی فرآیندی رسمی به فرماندهان انتظامی استان‌ها، رؤسای پلیس‌های تخصصی، معاونان حوزه مرکزی و … ابلاغ و اعلام خواهد شد، البته اولویت بندی مأموریت‌ها به معنای درجه اهمیت آنان است و بدین مفهوم نیست که سایر مأموریت‌ها فراموش شود.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه مسئولان بازرسی ستادی و استانی موظف هستند اجرای مأموریت‌ها را بر مبنای اولویت‌های تعیین شده پیگیری و نظارت کنند، خاطر نشان کرد: با یک برنامه ریزی منسجم، مدون، بافکر برای یک سال کاری آینده اقدام کنیم.

این مقام عالی انتظامی با تاکید بر اینکه بازرسان باید بر مأموریت‌های اولویت دار اشراف داشته باشند، یادآور شد: برخی اولویت‌های ما در سال جاری و سال آینده مشترک است؛ دغدغه‌هایمان را در سال آتی به جد و با قوت دنبال می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

سردار اشتری: با کشف حجاب در ‌خودرو ‌برخورد قانونی ‌می‌شود

وی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت مأموریت بازرسان تصریح کرد: یکی از اولویت‌های اساسی در بازرسی باید نظارت بر روند اجرای مأموریت‌ها باشد؛ نظارت و بازرسی‌ها از تمام رده‌ها و معاونت‌ها باید دقیق صورت بگیرد، نباید بازرسی از مأموریتی غافل باشد و این نظارت‌ها به صورت محسوس، غیر محسوس، مداوم، منظم و با دقت دنبال و اجرایی شود.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه تدابیر و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اساس کار ما است، ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) کلانتری‌ها ویترین نظام هستند و معظم له بر ایجاد تحول مثبت در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها تاکید دارند.

وی با اشاره به راه اندازی قرارگاه تحول کلانتری و پاسگاه‌ها (طرح تحول کوپ)، مطرح کرد: تحول در کلانتری‌ها و مراکز انتظامی نیازمند نظارت مستمر بازرسان از شیوه خدمات دهی به مردم است؛ بازرسان به صورت مداوم و در ساعات مختلف شبانه روز از کلانتری‌ها سرکشی کنند.

شاهد کاهش تخلفات نیروها هستیم

سردار اشتری با اشاره به اهمیت فعالیت قرارگاه جهادی صیانت، ادامه داد: علیرغم افزایش خدمات رسانی پلیس به مردم، شاهد کاهش تخلفات نیروها هستیم و این دستاورد مهم قرارگاه جهادی صیانت است؛ روند و روال‌ها به گونه‌ای پیش برود که کاهش تخلفات کارکنان را در میدان عمل شاهد باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: ما باید پلیس پاسخگو و در عین حال پشت و پناه مردم باشیم و پیگیری و تحقق روند نظارت‌ها از کلانتری‌ها توسط بازرسان، می‌تواند به ارتقا میزان پاسخگویی پلیس کمک کند.

وی خطاب به رؤسای بازرسی فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان‌ها و یگان‌های حوزه مرکزی ناجا، عنوان کرد: شما عزیزان امین و چشم و گوش من هستید، بنابراین تلاش کنید که وظایف و مأموریت هایتان را به گونه‌ای دقیق و بی نقص انجام دهید که به پیشبرد بهتر مأموریت‌ها کمک شود.

سردار اشتری اضافه کرد: در روند گزارش نویسی، صداقت محور و ملاک تان باشد، به گونه‌ای عمل کنید که در جریان هر اتفاق و جزئیاتی باشید؛ بازرسی به معنای چشم و گوش ناجا برای درک بهتر حقایق در سازمان است؛ یعنی از وقوع هر اتفاقی در سازمان، پیش از همه مطلع شوید.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور بیان کرد: یکی از وظایف بازرسی؛ تلاش برای استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان است؛ رفتار کارکنان باید مبتنی بر معیارهای اسلامی، دینی و قرآنی باشد. تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی از برنامه‌های اولویت دار ما است و بازرسی با انجام درست وظایف خود می‌تواند به تحقق سریع‌تر این مهم کمک شایانی کند.

باید از رویکرد پیشگیرانه عبور کنیم و به سمت و سوی پیش بینی حوادث برویم

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت اشراف اطلاعاتی تصریح کرد: در پیگیری جریانات و امور، باید دست پیش را بگیریم؛ یعنی حتی از رویکرد پیشگیرانه عبور کنیم و به سمت و سوی پیش بینی حوادث برویم؛ تنها با اتخاذ چنین روشی می‌توانیم آسیب‌ها را قبل از اینکه به بحران تبدیل شود، مدیریت کنیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت فعالیت مرکز نظارت همگانی بازرسی کل (۱۹۷)، خاطر نشان کرد: ۱۹۷ پل ارتباطی ما و مردم است؛ مردم از طریق این بستر می‌توانند موضوعات مدنظر خود را اعم از انتقادات، پیشنهادات، تقدیر و … را به ما منعکس کنند، به نظر می‌رسد که امروز (۱۹۷) نیز نیازمند ایجاد تحول برای ارتباط مؤثرتر پلیس با مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه بازرسی باید حافظ قوانین، دستورات و تدابیر ابلاغی باشد، تاکید کرد: معاونت بازرسی حتماً بر اجرای درست قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی نظارت کند.

وی با بیان اینکه اجرای آئین نامه انضباطی، رسانه عملی ما است، خاطر نشان کرد: بازرسی موظف است ببیند آیا اقدامات بر مبنای آئین نامه انضباطی پیش می‌رود یا خیر؟ قطعاً اگر بازرسی وظایف و ماموریت‌هایش را به درستی و دقت انجام دهد بسیاری از مشکلات سازمان مرتفع می‌شود.

سردار اشتری خطاب به رؤسای بازرسی فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان‌ها و یگان‌های حوزه مرکزی ناجا، بیان کرد: در انتخاب و انتصاب مدیران حتماً "شایسته گزینی" ملاک و مدنظرتان باشد؛ مدیر انتصابی باید انقلابی و دارای روحیه ولایت مداری، جهادی و مردمی باشد؛ جوان گرایی هم بسیار حائز اهمیت است و این رویکرد باید همراه با تدبیر و عقلانیت باشد.

وی با تاکید بر اینکه به سمت وسویی پیش برویم که سازمان را جوان‌تر کنیم، ادامه داد: لازم است دستگاه‌های نظارتی چون معاونت بازرسی، سازمان حفاظت و اطلاعات و سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با یکدیگر همپوشانی و هماهنگی داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی، بازرسان را به نشست، ارتباط و تعامل با افراد معتمد اعم از ائمه جماعت، نخبگان، فرهیختگان، دانشجویان، بسیجیان، اساتید، فرهنگیان، روحانیون و … دعوت کرد و گفت: مسئولیت همچون امانتی در دستان من و شما است و باید امانت داری کنیم و به بهترین نحو مسئولیت هایمان را انجام دهیم در غیر اینصورت باید در محضر خداوند و مردم پاسخگو باشیم.

لزوم الگو قرار دادن حاج قاسم

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامی داشت یاد و خاطره شهید سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" ادامه داد: این سردار پرافتخار اسلام و انقلاب، چهل و یک سال از عمر پربرکت خود را در راه مجاهدت، رشادت، خدمت به مردم و امنیت کشور گذرانید و ولایت مداری و اخلاص دو ویژگی بارز این فرمانده با اخلاق، انقلابی و مجاهد بود.

سردار اشتری بیان کرد: همه ما باید "حاج قاسم سلیمانی" را الگو قرار دهیم و به تعبیر رهبری از مکتب سلیمانی پیروی کنیم؛ مردمی بودن حاج قاسم و سرباز مطیع رهبری بودن، این سردار پرافتخار را محبوب قلوب کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به بهبود وضعیت معیشتی کارکنان را یک اولویت مهم دانست و افزود: در راستای ارتقا و بهبود وضعیت معیشتی کارکنان گام‌هایی برداشته شده است، پرداخت مطالبات کارکنان، تلاش برای ترمیم وضعیت حقوقی آنان، راه اندازی قرارگاه تأمین مسکن کارکنان ناجا و … از جمله این اقدامات است.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه بنده و هیئت رئیسه ناجا به جد دغدغه بهبود وضعیت معیشتی کارکنان را داریم، ادامه داد: خوشبختانه امروز شاهد اعتماد رهبری و مردم به نیروی انتظامی هستیم و پلیس جایگاه خوبی در میان آحاد مردم دارد؛ چنین دستاوردی نتیجه تلاش همه کارکنان نیروی انتظامی است و تلاش برای بهبود وضعیت نیروهای خدوم و پرتلاش کمترین کاری است که ما فرماندهان می‌توانیم انجام دهیم.

وی با بیان اینکه باید روحیه امید را در سازمان تقویت کنیم، خاطر نشان کرد: آینده روشنی پیش روی ناجا است و ان شاء الله تا پایان سال ۱۴۰۰ موضوع "هوشمندسازی پلیس" را تحقق می‌بخشیم و تحقق این مهم انقلاب و تحول بزرگی در نیروی انتظامی خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: نقش و جایگاه نیروی انتظامی را در این بیانیه ارزشمند احصاء و بر مبنای مطالبات، انتظارات و تدابیر رهبری مأموریت هایمان را دنبال می‌کنیم.

وی گفت: ان شاء الله روز به روز جایگاه این سازمان عظیم و خدوم را بهبود ببخشیم و بتوانیم سرباز خوبی برای ولایت و خدمتگزار صدیقی برای مردم باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس