تقدیر سردار اشتری از فرمانده کل و رئیس سازمان اطلاعات سپاه

فرمانده ناجا با بیان اینکه امنیت مردم خط قرمز پلیس است، گفت: در رابطه با امنیت مردم و کشور با هیچ فردی تعارف نمی کنیم و اگر کسی از قوانین سرپیچی کند قطعاً با آن برخورد خواهیم کرد.

به گزارش مشرق، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در بیست و دومین گردهمایی معاونان اجتماعی استان ها و پلیس های تخصصی ناجا ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و سالگرد تولد حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت و مدافعان حرم و روح بلند و ملکوتی امام (ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)، گفت: به تمام معاونان اجتماعی استان ها و پلیس های تخصصی که در این گردهمایی حاضر شده اند خیرمقدم می گویم و از زحمات شما طی این سال ها، تشکر و قدردانی می کنم.

وی با بیان اینکه انصافا نیروی انتظامی در تمامی ایام سال درگیر ماموریت های ذاتی و تعریف شده است، ادامه داد: چه بسا حوادثی همچون حادثه آبان ماه و امثالهم اتفاق می افتد که خارج از برآوردهای نیروی انتظامی است و مسئولیت های سنگینی را بر عهده ناجا قرار می دهد.

فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: زمانی که عملکرد همکاران را در سراسر کشور ارزیابی می کنیم نمرات خوبی با توجه به ظرفیت ها و پشتیبانی ها به آنها تعلق می گیرد؛ این امر حاکی از آمادگی صد در صدی همکارانم در سراسر کشور و روحیه انقلابی و جهادی آنها است البته که هوشمندی، هوشیاری و اقتدار در نیروی انتظامی نیز سبب فایق آمدن بر مشکلات نیز می شود.

بیشتر بخوانید:

ماجرای یک توییت جنجالی و واکنش سخنگوی سپاه

سردار اشتری: با کشف حجاب در ‌خودرو ‌برخورد قانونی ‌می‌شود

سردار اشتری  تصریح کرد: در جلسات، به فرماندهان و روسای پلیس های تخصصی تاکید می شود که باید نوآوری، ابتکار عمل و آمادگی داشته باشند، پیش برندگی نیز باید در تمام شئون کاری آنها حفظ شود که بحمداله این روند رو به رشد بوده است.

این مقام عالی انتظامی به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه"بهترین کاری که می شود برای مردم کرد و سیلی محکم به دشمن زد، این است که به مردم خدمت کنید و آنها را امیدوار نگه دارید"، اشاره کرد و گفت: مسئولیت امنیت عمومی بر عهده نیروی انتظامی است و همکاران ما شبانه روز در حال ارائه خدمت به مردم هستند، لازم است که این خدمت رسانی به طور دقیق و مطلوب اطلاع رسانی شود.

وی با بیان اینکه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و معاونان به عنوان یک مجموعه اطلاع رسانی با مردم در ارتباط هستند، عنوان کرد: باید ببینیم که چقدر توانسته ایم به مردم خدمات ارائه دهیم و در راستای خدمات رسانی بهتر نیز باید بیش از پیش تلاش کنیم.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات ناجا باید زحمات و تلاش های همکاران ما را به نحو مطلوب و شایسته به مردم منعکس کنند که در این راستا باید معضلات این حوزه رفع شود؛ انعکاس ماموریت ها و خدمات پلیس، آرامش و دلگرمی مردم به نظام را به همراه دارد.

وی با تاکید براینکه اولویت ما آرامش مردم است، تصریح کرد: مردم باید اطمینان خاطر داشته باشند زمانی که حادثه ای در جامعه رخ می دهد، پلیس سریعا در صحنه حاضر می شود. 

فرمانده ناجاادامه داد: در مرزها، جاده ها و در تمامی روستاها، همکاران ما به صورت شبانه روز در سرما و گرما در حال خدمت رسانی هستند؛ باید این خدمت رسانی ها به نحو مطلوبی انعکاس داده شود.

سردار اشتری با بیان اینکه در برخی روستاها تنها نماینده حاکمیت در کل کشور، کلانتری و پاسگاه ها هستند، گفت: باید ببینیم چقدر توانسته ایم خدمات همکاران را منعکس کنیم که بایستی در این رابطه برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد.

فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، فضای مجازی و ... آسیب های مختلفی وجود دارد که می توانیم با آموزش، انعکاس اخبار و ... شهروندان را از آسیب های اجتماعی آگاه  کنیم.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه هیچ سازمانی به اندازه نیروی انتظامی با مردم در ارتباط نیست،گفت: براساس افکارسنجی ها صورت گرفته، بالاترین اعتماد را مردم به نیروی انتظامی دارند که این بزرگترین سرمایه برای ما است.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه مردم و پلیس با یکدیگر عجین شده اند، عنوان کرد: باید اطلاع رسانی و آگاه بخشی ها درست انجام شود در غیر این صورت از انجام بسیاری از وظایف خود دورخواهیم بود برای مثال براساس اطلاع رسانی به موقع وسریع همکارانمان در پلیس راهور، در روزهای برفی، ۸۰ درصد سفرهای شهروندان کاهش یافت.

این مقام عالی انتظامی تاکید کرد: باید از ظرفیت های رسانه ملی به نحو مطلوب بهره ببریم که بحمدالله تاکنون با رسانه های مربوطه همکاری خوبی داشته ایم.

سردار اشتری با بیان اینکه باید چهره پلیس" اقتدار توام با رافت و مهربانی و عدالت" بیشتر به مردم شناسانده شود، گفت: اقتدار پلیس تنها برای افرادی است که به حقوق مردم تجاوز می کنند این در حالی است که با عموم مردم با رافت و مهربانی برخورد می شود.

وی با بیان اینکه امنیت مردم، خط قرمز پلیس است، خاطر نشان کرد: در رابطه با امنیت مردم و کشور با هیچ فردی تعارف نمی کنیم و اگر هم کسی از قوانین سرپیچی کند قطعا با آن برخورد خواهیم کرد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه توسعه مشارکت های مردمی از طریق آموزش همگانی باید سرلوحه تمامی امور قرار بگیرد، گفت: مردم باید با ما مشارکت همه جانبه داشته باشند و لازم است این مشارکت توسط معاونان تقویت شود .

وی بر تقویت خبرگزاری پلیس تاکید و عنوان کرد: خبرگزاری پلیس باید در حوادث مرجع باشد و اطلاع رسانی نیز به نحو مطلوبی صورت بگیرد.

سردار اشتری با اشاره به توسعه و تقویت مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی در کلانتری ها گفت: لازم است، این مراکز به صورت جدی در کلانتری ها راه اندازی شود؛۷۰ درصد پرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره و مددکاری به صلح و سازش منجر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین بر توسعه هدفمند تولید آثار فاخر هنری با رویکرد افزایش منزلت اجتماعی در راستای ارتقاء امنیت از طریق جذب سرمایه های اجتماعی تاکید کرد و ادامه داد: این امر باید با جدیت دنبال و اجرایی شود تا بتوانیم پلیس با اقتدار توام با رافت و مهربانی را به مردم نشان دهیم و این یکی از راه های رسیدن به پلیس تراز انقلاب اسلامی است.

سردار اشتری به موضوع هوشمندسازی پلیس اشاره و عنوان کرد: باید شعار "پلیس هوشمند، امین مردم" را به نتیجه مطلوب برسانیم؛ اگر بتوانیم با برنامه ریزی دقیق و بکارگیری نخبگان در راستای هوشمندسازی پلیس اقدام کنیم قطعا تحول بزرگی را در ناجا به وجود خواهیم آورد.

وی با بیان اینکه تجهیزات و زیرساخت ها باید در راستای هوشمند سازی پلیس مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد، گفت: بسیاری از کارها در این راستا از هفته نیروی انتظامی آغاز شده امیدواریم که بتوانیم گام های بلندتری برای رسیدن به اهدافمان برداریم.

فرمانده ناجا به اولویت های نیروی انتظامی در سال ۹۹ اشاره و خاطر نشان کرد: کاهش تلفات جاده ای، ارتقاء توان عملیاتی ، دفاعی و انتظامی ، ارتقاء معیشت و روحیه کارکنان و ... از اولویت هایی است که باید برای آنها برنامه ریزی جدی و اصولی صورت بگیرد.

گفتنی است، در بیست و دومین گردهمایی معاونان اجتماعی استان ها و پلیس های تخصصی از اپلیکیشن آموزش همگانی پلیس توسط فرمانده نیروی انتظامی رونمایی شد.

این اپلیکیشن با اهداف ایجاد دسترسی آسان و تسریع در انتقال مفاهیم آگاهی بخشی به جامعه، تنوع آموزش های متناسب با ماموریت ها و وظایف مختلف ناجا، ترویج ارزش ها و مواجهه و مقابله موثر با مسائل غیرارزشی که توسط دشمن و معاندان در این فضا منتشر می شود و پاسخگویی به نیازهای آموزشی مردم در حوزه مسائل اجتماعی- پلیسی رونمایی شده است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس