تایید صلاحیت ۱۹ نفر در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه+ اسامی

رئیس هیات نظارت بر انتخابات مجلس در دماوند و فیروزکوه با بیان اینکه در این حوزه ۷۷ نفر داوطلب نمایندگی شده بودند، گفت: از این تعداد ۷ نفر انصراف، ۱۹ نفر تایید و ۵۱ نفر صلاحیتشان احراز نشده است.

به گزارش مشرق، عزت الله خانجانی رئیس هیات نظارت بر انتخابات مجلس در دماوند و فیروزکوه صبح امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت جمهوریت در انقلاب اسلامی اظهار داشت : نظام ما بر اساس جمهوریت شکر گرفته، مردم سرنوشت خود و جامعه را بر اساس قانون رقم خواهند زد.

وی تصریح کرد: در ایران اسلامی مردم به شکل مستقیم و یا غیر مستقیم مسؤولین خود در کشور را انتخاب می‌کنند، انتخابات فرصتی است برای مردم که بتوانند مدیران خود را در هر ارگانی انتخاب، نقش اساسی مردم در اینگونه عرصه ها است که مشخص می شود.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات مجلس در دماوند و فیروزکوه افزود: انتخابات دارای سه ضلع است مردم، نامزدها و مسؤولین که به واسطه آن ها انتخابات برگزار می‌شود.

وی با اشاره به معیارهای انتخاب اصلح که از سوی رهبر انقلاب بیان شده است، اظهار کرد: از جمله اقدامات گام دوم مبارزه با فساد، تاکید بر شجاعت، مقابله با زورگویان، نگاه خوشبینانه به آینده، مشارک مردم، مرز بندی با دشمنان و حفظ دستاورد های نظام است، فرد شایسته برای انتخاب کسی است که این گزینه ها را داشته باشد.

وی گفت: نامزد های انتخابات باید مواردی را رعایت کنند، از جمله معرفی خود به صورت واقعی نه اینکه ظاهر سازی کنند، وعده هایی که امکان اجرا دارد را به مردم دهند و در معرفی خود سبب تخریب دیگران و نظام نشوند.

خانجانی بیان کرد: نامزدهای انتخاباتی باید کنترل ستاد خود را در دست داشته باشند، کاندیدا باید اسامی کسانی که می خواهند پای صندوق باشند را ۵ روز قبل از انتخابات اعلام کنند تا کارت آنها ۲۴ ساعت قبل از اخذ رای صادر و تحویل داده شود، کسی که به عنوان نماینده انتخاب می شود باید بداند تا زمانی که اعتبار نامه آن‌ها اعلام نشود شورای نگهبان بر کار آن نظارت دارد.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات مجلس در دماوند و فیروزکوه خاطرنشان کرد: در ‌پای صندوق رای فقط هیئت اجرایی و نظارت حضور دارند و افراد دیگر نمی توانند دخالت کنند، همچنین خبرنگاران باید اخبار دقیق را به مردم دهند و اخبار را فقط از فرمانداری و شورای نگهبان دریافت کنند.

وی با بیان این در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه ۷۷ نفر داوطلب نمایندگی شده بودند، عنوان کرد: از این تعداد ۷ نفر انصراف، ۱۹ نفر تایید و ۵۱ نفر صلاحیت شأن احراز نشده است. اسامی این افراد به شرح زیر است: 


۱- سید محمد ارمکان
۲- محسن اکبری 
۳- سعید حاجی اکبری 
۴- مصطفی خانزادی 
۵- سعید درویشی 
۶- شاهرخ رامین
۷- سید احمد رسولی نژاد 
۸- نادر رشیدی جانیار
۹- مهدی شیرازی
۱۰- مجتبی صدیق دماوندی
۱۱- عیسی فرحی ولو کلایی
۱۲- مجتبی گلبازی
۱۳- حسن قزوینی
۱۴- امرالله کیا مقدم
۱۵- غلامعباس کیانی
۱۶- سعید محمدنجفی
۱۷- علیرضا محمدی فرد
۱۸- کامران نام اور
۱۹- حسام نوحی

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس