روزنامه های اصلاح طلب 3 بهمن

سلشحوری 4 سال در مجلس حضور داشته و همسرش نیز معاونت یکی از وزارتخانه های مهم اقتصادی را بر عهده دارد. اما با اینحال، امثال سلحشوری بدون پاسخگویی درباره عملکرد خود، به سیاه نمایی وضعیت کشور مشغولند.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

**پروانه سلحشوری: منطقه خاورمیانه،نفرین شده است

«پروانه سلحشوری» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت:«باید از سطوح کوچک جامعه شروع کنیم تا جامعه جهانی را بسازیم. باید از روی دوش منطقه نفرین شده خاورمیانه باری برداریم، این منطقه محل فروش سلاح‌های آمریکایی و جان دادن مردم شده است، ما باید زندگی را به خاورمیانه بازگردانیم و با مرگ مقابله کنیم».

سلحشوری در بخش دیگری از این مصاحبه گفت:«هم مجلس و هم عملکرد دوساله اخیر دولت باعث سرخوردگی مردم شد».

وی افزود:«شورای نگهبان دلایل زیادی برای رد صلاحیت افراد عنوان می‌کند، که متاسفانه مصادیق یکسانی ندارد. همه برای شورای نگهبان برابرند، اما خودی‌هایشان برابرترند...».

چندی پیش «پروانه سلحشوری» در اظهارنظری تأمل برانگیز گفته بود:«ما تمرکز خود را بر کشورهای منطقه گذاشتیم و امروز مردم آن کشورها، ما را لعن و نفرین می‌کنند»! حالا این نماینده اصلاح طلب مجلس، منطقه غرب آسیا(خاورمیانه) را منطقه ای نفرین شده نامیده است!

سلحشوری همچنین پیش از این خواستار تکرار طرح آمریکایی «بهار عربی» در ایران شده بود. وی گفته بود:«مگر سوختن یک دکه‌دار در تونس منجر به انقلاب نشد؟ پس چرا ما اینقدر نسبت به هم بی‌تفاوت هستیم؟ چرا وقتی این همه زنان را تحت فشار قرار می‌دهند، ساکت هستیم و کسی حرفی نمی‌زند؟».

پروانه سلحشوری و همقطاران وی هیچگاه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی دولت آمریکا را محکوم نمی کنند. این جماعت حتی از پاگذاشتن بر خون سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نیز شرم نمی کند و همچنان نسخه ذلت بار مذاکره با آمریکا را می پیچد.

سلحشوری در مصاحبه مذکور علیرغم اذعان به کارنامه غیرقابل دفاع دولت و مجلس، شورای نگهبان را به رفتار حزبی و سیاسی متهم کرده است. شورای نگهبان براساس قانون و در پروسه ای که در بسیاری از کشورها رایج و بدیهی است، صلاحیت کاندیداهای مجلس را بررسی کرده است.

لازم به ذکر است که «برات قبادیان»، همسر پروانه سلحشوری، معاون وزیر صنعت است. سلشحوری 4 سال در مجلس حضور داشته و همسرش نیز معاونت یکی از وزارتخانه های مهم اقتصادی را بر عهده دارد. اما با اینحال، امثال سلحشوری بدون پاسخگویی درباره عملکرد خود، به سیاه نمایی وضعیت کشور مشغولند.

اصلاح طلبان مسبب اصلی وضع موجود هستند اما با توهین به فهم و شعور مردم، ژست شاکی و منتقد به خود می گیرند.

** از تئوری داماد لرستان تا تئوری فرزند آیت الله جنتی

روزنامه ایران در گزارشی نوشت:«دبیر شورای نگهبان از رئیس جمهوری گلایه کرده که چرا با اظهارات خود، افکار عمومی را نگران کرده و موجب یأس مردم و سوء استفاده دشمن شده است. آیت‌الله احمد جنتی در جلسه دیروز شورای نگهبان گفته که این شورا از تأیید یا رد صلاحیت هیچ فردی منتفع یا متضرر نمی‌شود و برایش این جناح یا آن جناح فرقی ندارد و فقط به مر قانون عمل می‌کند.»

ارگان دولت در ادامه نوشت:«روحانی دیروز تأکید کرده که رضایت عامه مردم باید ملاک باشد نه رضایت یک قوم یا جناح. با هیچ متر و معیاری این سخن رئیس جمهوری را نمی‌توان نه در حکم نگران کردن افکار عمومی خواند و نه شرکت در یک پروژه ضد ملی. مضاف بر اینکه آیا انتقادها نسبت به عملکرد شورای نگهبان محدود به رئیس جمهوری بوده است؟...مگر علی جنتی، فرزند دبیر شورای نگهبان هم انتخابات پیش رو و عملکرد شورای نگهبان را به باد انتقاد نگرفت و نگفت که "نتیجه انتخابات پیشاپیش روشن است"؟...در حقیقت فرزند دبیر شورای نگهبان موضع رئیس جمهوری را تأیید کرده‌اند تا موضع شورای نگهبان را».

ارگان رسانه ای دولت، مدعی شده است که چون فرزند آیت الله جنتی به رویکرد شورای نگهبان ایراد گرفته است، پس درباره عملکرد شورای نگهبان،حق با دولت و اصلاح طلبان است!

واقعیت این است که دولتمردان و اصلاح طلبان هیچ دلیل فنی و کارشناسی و منطقی در مخالفت با عملکرد شورای نگهبان ندارند، به هیم دلیل به استدلال های سطحی و خنده دار روی می آورند.

در سال 88 یکی از سران فتنه در تشریح چرایی تقلب در انتخابات گفته بود:«یک نقاطی هستند که خودشان نشان دهنده نادرست بودن میزان آراست. مثلا ترک‌زبان‌ها و مردم آذربایجان فرزند خودشان را رها نمی‌کنند تا به فرد دیگری رای بدهند یا خود بنده که بارها گفتم من لر هستم و آقای موسوی هم گفته داماد لرستان است، لرها داماد خودشان را رها نمی‌کنند...این دو مورد برای ما ملاک است که باقی موارد هم همینطور است....ما نمی‌دانیم چگونه با این صندوق‌ها عمل شده و رأی‌ها چگونه دست برده شده و چه بوده»!

در روزهای گذشته نیز «سعید شریعتی» از دستگیرشدگان فتنه 88 گفته بود چون «علی مطهری» فرزند شهید مطهری و رئیس انتشارات آثار شهید مطهری است، پس حتما باید تایید صلاحیت می شده است.

متاسفانه دولتمردان و طیف اصلاح طلب با اهداف سیاسی و قبیله ای به شورای نگهبان حمله می کنند. این جریان از تئوری داماد لرستان به تئوری فرزند آیت الله جنتی رسیده است. این یعنی دستِ منتقدان شورای نگهبان از دلایل کارشناسی و فنی و منطقی خالیست. 

** اصلاح طلبان همچنان در پی کسب رضایت از دولتِ تروریست آمریکا

روزنامه ابتکار در مطلبی با عنوان «درهای بسته به روی CFT» نوشت:«اف‌ای‌تی‌اف و لوایح مربوط به آن به یکی از جنجال‌برانگیزترین موضوعات کشور تبدیل شده است به نوعی که پیوستن ایران به این کارگروه بین‌المللی دستاویز جریان‌ها و جناح‌های سیاسی علیه همدیگر شده است. سال‌هاست ایران درگیر این موضوع است و همچنان برای پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و تصویب لوایح چهارگانه آن است».

در هفته های گذشته، دولت تروریست آمریکا در اقدامی جنایتکارانه سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساند. بسیاری از تحلیلگران تاکید کردند که این اقدام آمریکا، مصداق عینی تروریسم دولتی است.

آمریکا عضو FATF است و یکی از کارویژه های اصلی این سازمان مبارزه با تروریسم و پولشویی است. اما اف ای تی اف به هیچ عنوان درباره اقدام تروریستی یکی از اعضای خود موضع گیری نکرده و سکوت پیشه کرد.

این سازمان پیش از این نیز در مسئله داعش و پولشویی و اقدامات تروریستی این گروهک تکفیری، هیچ اقدامی انجام نداد.

FATF هیچ کاربردی در مبارزه با تروریسم و پولشویی ندارد. به همین خاطر است که 70 درصد پولشویی در جهان در آمریکا و کشورهای اروپایی(اعضای اصلی FATF) رخ می دهد.

کارویژه اصلی اف ای تی اف، هوشمند سازی تحریم های آمریکا و مسدودکردن مسیرهای دورزدن تحریم ها از سوی ایران و به عبارتی ایجاد قابلیت «نقطه زنی» در تحریم های آمریکاست.

ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، حجت را درباره اف ای تی اف تمام کرد. اما اصلاح طلبان همچنان در پی کسب رضایت از دولتِ تروریست آمریکا هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 47
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  128 9
  وقتی کسانی مثل تو اینجا باشند حتما نفرین شده است شرّت رو کم کن که از نفرین در بیاییم
  • IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   96 1
   هرکشوری که پایگاه آمریکا و سفارت انگلیس را در خود جا میدهد باید منتظر بلا باشد .
  • سید IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   114 2
   هرچه نادان تر اصلاح طلب تر و هرچه اصلاح طلب تر تهوع آورتر
  • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   24 0
   دولت تروریست و جنایتکار و آدمکش امریکا و رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی عامل اصلی مشکلات کشورهای منطقه هستند.
  • IR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   10 1
   لیبرال های غربگدا اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و باید با سیاست خداحافظی کنند.
 • US ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  73 6
  خاورمیانه مرد و تموم شد منطقه غرب آسیا
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  93 7
  می بینم اون روزی رو که یا در زندان باشی یا در بی بی سی. خائن. اونی که نفرین شده تو و اجداد تو هستین. دشمنان وجودی ایران. خاورمیانه، غرب آسیا، هر چی، خونه ی ماست و ما بچه ی اینجاییم تو نفرین شدی نه وطن ما. فراموش نمی کنم اون شادی جریان شما از سقوط هواپیمای اوکراینی رو. ننگ بر شغال صفتان.
 • عباس NL ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  89 3
  ای کیوی این خانم سلحشوری در حد تک یاخنه ها و جلبک ها است .منطقه خاورمیانه نفرین شده نیست بلکه محل تاخت و تاز صهیونیزم جهانی و ایادی مزدورش همچون وهابی ها و بهایی شده . تا اینها ریشه کن نشن همین اش و همین کاسه است حتی اگر ایران هم دست از ارمان هاش برداره اهدافشون تغییر نمیکنه
  • IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   81 1
   گفتار و موضع گیریهای این خانم مبین این استکه ایشان هم پادری همان قماش است
 • احمد IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  76 6
  نفرین شده نیست،اگر ایران نبود همه کشورهاتوسط اروپا وامریکا تجزیه شده بود،امابجای اینکه با ایران همکاری کنند و خاورمیانه که تامین کننده اصلی جهان است به نوکری آمریکا و اروپا سرسپردن عنوان گاو شیرده گوساله.......گرفتن و افتخارات میکنند ایران همسایه قدرتمندی و مخصوصا باغیرت ندارد والا الان خاورمیانه تاج دنیابود
 • فرزاد IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  87 4
  خانم سلحشوری تو اصلا ازاول هم لیاقت ورودبه مجلس رانداشتی .حالاهم درمقابل عملکرد بسیار ضعیفت چه جوابی به مردم داری ،؟ شما اصلاحطلبان خیلی پررو اماحیله گرید .همیشه با مردم مردم گفتن دروغین رای آوردین .شاید این دفعه مردم گول شمارانخورند..
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  85 1
  آخه پروانه سلحشوری سرپیازه یا تهش. از یکی نقل قول کنید که سرش به تنش بیارزه و حرفش ارزش داشته باشه.این بیچاره اصلاح طلب ته تهش حزو زوار لندن هست و مجری بی بی سلیطه یا مجری من و تو. علی برکت ا...
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  92 1
  خانم سلحشوری بی رودروایسی باید بگم منفور شما و شماها هستید تا این منطقه.
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  82 2
  اگه خاورمیانه نفرین شده پس چرا تو این منطقه کاندید و نماینده مجلس شدی
 • US ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  7 134
  سلحشور نماینده سلحشور و شریف میان بی شرفانی چون شرق نیوز می درخشد
  • IR ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   124 3
   تا شرافت از دیدگاه توی بیشرف چی باشه
  • IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   80 3
   این جفنگیات تو ارزش جواب دادن نداره توسط دیگران!! وقتی لیستی و فله ای بی لیاقت هایی همچون ایشان!! رفتند مجلس، همه متوجه و آگاهند ببو!!
 • IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  72 2
  سلحشوری فاطمه حقیقت جوی دوم هست حالا ببینید
 • عمو جواد IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  3 118
  من کار ندارم عملکرد این خانم و شوهرش چی بوده واینا با انقلاب و جمهوری اسلامی الان این شدن لیکن همه حرفهاش درسته..... کشوری که نتونه جوانان و مردم خودشو درست کنه و قانع کند دست از سر مردم و جوونای سایر کشور ها بر داره
  • IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   11 1
   اگر بزرگترین مانع بر سر رسیدگی به جوانان و حل مشکلات کشور امثال همین خانم و شوهرش باشند تکلیف چیست؟ این ناکارآمدی عمدی و مهندسی شده است. اینها اعدام شوند بخش عمده ای از مشکلات خود بخود حل می شود.
  • عمو جواد IR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   7 1
   منتظر جواب منطقی در گام دوم انقلاب میمانیم البته نه چهل سال.... خیلی کمتر
 • ناشناس IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  2 77
  شما اضلاح طلبان مقصر وضع موحود قلمداد کردید. ایا واقعا اصولگراها هیح نقشی در این ماحرا ندارند. منطیی باشید نه متعصب.
  • IR ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   7 1
   واقعا نه. افتضاح فعلی تماما نتیجه وادادگی است
  • IR ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   8 2
   دولت و مجلس در اختیار اصلاح طلبان است و اینها باید پاسخگوی وضعیت وخیم کشور باشند.
 • محمد IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  68 1
  واقعا اگر کسی گند برجام را ببیند و باز هم از آن حمایت کند جتی لیاقت زندگی در ایران را هم ندارد چه برسد به اینکه نماینده مجلس هم بشود
 • IR ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  82 1
  این بیخردان مانند سلحشوری. کسانی که رد صلاحیت شدهاند و بستگان دولتی انها باید کنار گذاشته شوند واقعا ک دولت و مجلس همگرا و از مردم جدا عزت ایران را زیر سوال بردند ،،، تاجائیکه اون احمق امریکائی فکر کرد که با ترور شاید زودتر به هدف برسد
 • IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  7 1
  دقیقا خود این پروانه سلحشوری مصداق نفرین است و نفرت انگیز ترین زنی که مردم می شناسند
 • محمدایوب IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  7 1
  مگرروحانی نمیگه نظر مردم مهمه مگرنمیگه مردم بایدراضی باشن پس برای یک بارهم شده مردعمل باش وبیا ازمردم درباره ادامه دولتت نظرسنجی کن یا روز22 بهمن بیاتومردم مگرازمردم دم نمیزنی معاون اولت نوبخت واعظی ربیعی آشنا بیا تومردم ببین چه اقبالی ازتون میکنن
 • IR ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  9 3
  امثال تو اینجا نبودن الان همه چیز درایران وخاورمیانه بنفع دین خدا درست شده بود.ان المنافقین فی الدرک الاسفل من النار.بپیش میتازیم یهول قوه الهی تا زمانیکه. لیظهره علی الدین کله.
 • هادی IR ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  4 1
  بالاخره طرح صهیونیستی مونساتویی تغییر و اصلاح ژنتیکی به سیاستمداران اصلاح طلب یا ییا بهتر بگوییم اصلاح شده GMO'یی نیز تسری پیدا کرده تا درون جامعه سم تولید کنند و جامعه را از درون مسموم کنند.
 • حسین IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  9 1
  سلام این خانم سلحشوری بهتر از شرکتهای حفاری خانوادگی که به یمن همین رانتها بدست اورده اند بهتره بره نکهداری کنه هرچند این جیق ودادها برای حفظ ونگهداری اموال چپاول شده است تا اگر فرداموردسوال قرار گرفت فریاد براردسیاسی بود
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  5 1
  خاورمیانه نفرین شده که منطقه جعلی تقسیمات قدیم بود آن قدر نفرت انگیز شده و نفرین داشت که منسوخ شد - نام جدید آن غرب قاره کهن آسیا است. - نام دیگری هم دارد منطقه تمدنی پاسیان
 • DE ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  10 1
  پروانه سلحشوری: منطقه خاورمیانه نفرین شده است//زیرا افرادی همپالگی و همفکر و هم ایده تو و امثال تو خود را روشنفکر و سیاسی جازده اند و بر مقدرات مردم سوارند و خر خود میرانند.نفرینی بالاتر از این نیست که ملت دچار تو و امثال تو شوند.
 • IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  10 1
  خانم سلحشوری ناموسا چادر رو چه جوری سر می کردی که آتروز گردن گرفتی؟
 • مجیدی IR ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  9 1
  مملکت را نابود کردید آقای رئیس جمهور و نمایندگان محترم هم حزیی اش 1- برجام نتیجه هیچ 2- اقتصاد نتیجه .... 3- فرهنگ و سلیریتی ... صفر 4- حمایت از نیروهای مسلح ... علی برکت ا... 5- وجه بین المللی ایران در اروپا نتیجه .... عدم حمایت سران اروپایی از ایران 6- اقتدار بین المللی علی برکت ا.. 7- راه ندادن وزیر امور خارجه به سازمان ملل 8- نفس این دولت هم .... بود سیل زلزله حوادث قهریه علی برکت ا... 9- به چی به کجات دلمون خوش کنیم آقای حقوقدان از این دولت یک کتاب تجربه می شود نوشت. 10- به کی و چه گروهی رای بدهیم الله اعلم
 • سید IR ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  4 1
  من نمیدونم شهروندانی که به این سلاح شور رای دادن به چه امیدی به این ناتوان عقلی رای دادن. سلاحی که به خودش هم رحم نمیکنه
 • طیبه IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  4 1
  نفرین شده افکار سخیف تو وهم اندیشان تو هستند که در راس دولتها و مجلس هاقرارگرفتند چراکه کسانیکه رئیس دولتها می شوندوتریبون می گیرند بایددرخودعرضه وتوان خدمت به مردم ببینندو برای انهاکارکنند نه آیه آیس بخوانند.وبهانه جوری کنند لطفامنتشرکنید
 • علی IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  8 2
  خانم سلحشور شما میردامادی و روحانی وظریف جهانگیری وابتکار و....افکارتان وعملکردتان نفرین شده ست نه خاورمیانه .چراکه مهدتمدن بشراینجابوده وانرژی و ثروت و قدرت اینجاست .نفرین شده روسای دولتهای تنبل و بذل وترسووفاقدتدبیرومغروریست که وقتی در راس قرارمی گیرندفکر می کنند علامه شدند به راهنمایی و مشورت و تجربه صاحبان خردوعقل و تجربه گوش نمی دهند ویکه تازی میکنند.ودرفکرتوسعه ثروت و قدرت خوددرداخل کشورخودهستند.به خاطر همین باغربیهاسرهمین دنبال سازش و تسلیم هستند که منجر به این جنگها در خاورمیانه شد یعنی تمرکز روی مردم خود تبدیل به تمرکزروی دول غربی شد این راز بدبختی بعضی از کشورهای خاورمیانه شده وجهان هست منتشرکنید
 • IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  10 2
  از ته دل می خوام که خدا لعنتتون کنه نفرین بر شما وطن فروشان بی مایه اصلاح طلب که اینقدر وقیح هستید اگه خاور میانه نفرین شده چرا معطلید دست از سر ملت ونظام بر دارید گم شید برید پیش اربابان آمریکایی واروپاییتون شرتون کم
 • ملایی IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  10 2
  بعضی‌ از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نفرین شده اند باید از سرشان منطقه را خلاص کرد بعد سراغ نماینده انقلابی رفت
 • IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  6 2
  ای بیسواد به اصطلاح سلحشور، نفرین بر خودت
 • مرصاد IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  6 2
  بزودی در کنار فاطمه حقیقت جو ؛ اونور آب ، بدون حجاب !!
 • ناشناس IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  8 1
  خدا لعنت کنه نماینده ای که برای کسب رأی دردوره پیش رو هرروز یک حرف مفت رادستاویز میکنه ویک عده راباعوام فریبی معطل میکنه ورأی میگیره وهرچرت وپرت دهنش میاد بدون فکر بلغور میکند
 • فرهنگي IR ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
  1 1
  سلحشور خیلی بزرگتر از دهنش حرف میزنه
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  1 1
  نفرین شده نیست. آدمایی مثل شما تو تاریخ اسلام ننگ برای اون جامعه آورده . از چادری هایی مثل شما اهل جهنم از بوی تعفنش در عذابن ..خدایا آخر عاقبت مارو بخیر کن
 • IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  0 2
  عجيبه بعضي ها چقدر خود خواه وآلوده اند!!!
 • عباس US ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
  0 0
  همش بازی همه سر کاریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس