اغتشاشات

رئیس کل دادگستری استان اصفهان تأکید کرد: اغتشاشگران تحت کنترل قرار می‌گیرند تا مشخص شود از کجا تغذیه مالی و فکری می‌شوند.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

شهردار کرمان: برای تشییع حاج قاسم "۳ میلیارد" هزینه کردیم!

مهران عالم‌زاده، شهردار اصلاح‌طلب کرمان، به تازگی طی اظهاراتی در جلسه شورای شهر کرمان پیرامون مراسم تشییع سردار سلیمانی گفته است: -اقدامات ما برای تشییع سردار سلیمانی- نزدیک سه میلیارد تومان برای شهرداری هزینه در برداشت که شهرداری کرمان وظیفه خود می‌دانست برای این مراسم انجام دهد!

به گزارش مشرق، او در صحبت‌های خود همچنین اظهار می‌کند: در این راستا شهرداری کرمان، با چاپ ۱۴ هزار مترمربع بنر به این مناسبت، نصب ۵ هزار متر پارچه مشکی، چاپ و انتشار ۷۰ هزار پوستر، نصب حدود ۳ هزار پرچم و استفاده از تمامی بیلبوردها و استرابوردها برای این مراسم، در عوض کردن حال و هوای شهر به خصوص مسیر تعیین شده و میدان آزادی تلاش خود را برای مناسب سازی محیط انجام داد.

عالم‌زاده گفته است: در این مراسم، حدود ۱۴۰ میلیون تومان گل آسیب دیده که باید دوباره کاشته شود.[۱]

* شهردار کرمان به جای فاکتور صادر کردن حضور میلیونی مردم کرمان (از قبیل گل‌های آسیب‌دیده در مسیر تشییع!) باید توضیح بدهد که چرا مسیر به این نامناسبی برای تشییع سردار سلیمانی انتخاب شد؟ چرا برخی معابر منتهی به میدان آزادی کرمان (نقطه آغاز مراسم تشییع) مسدود شده بود و آن حادثه تلخ را آفرید و چرا شهرداری به برخی مناطق آب تزریق کرده بود تا به زعم خود مانع ورود جمعیت به آن نقاط شود!

از این هم بگذریم که اساساً در طول مسیر اتوبان منتهی به میدان آزادی حتی یک سرویس بهداشتی هم برای آن جمعیت میلیونی که عمدتا مسافر بودند به چشم نیامد و در طول مسیر تشییع نیز سیستم صوتی پوشش کامل نداشت.

یعنی شهردار اصلاح‌طلب کرمان باید به جای سخنان مجلس‌آرا؛ باید توضیح می‌داد که مسئولیت او در این‌همه اتفاقات عجیب و بی‌کفایتی‌ها چه میزان بوده است!؟

جدای از این مقولات اما شهرداری کرمان به چه حقی از جیب مردم دست به چنین هزینه گزاف و چند میلیاردی برای مراسم تشییع زده است که حالا اینطور به جای پاسخگو بودن برای فجایع رخ داده در حاشیه این مراسم باشکوه، فاکتورهای آن را به رخ بکشد!؟

آن‌هم مراسم تشییع کسی که خود ساده‌زیست بود و تأکید صریحی هم بر ساده‌زیستی و اشرافی نبودن و حمایت از مردم داشت.

و جالب آنکه هزینه‌کرد موصوف نیز به هیچ وجه به چشم هیچ مشایعت‌کننده‌ای نیامده است و روایت خبرنگاران حاضر در این مسیر مؤید این واقعیت است که آنچه شهرداری به عنوان بیلان کاری اعلام می‌کند، هیچ نمودی نداشته است!

بر اساس اطلاعات رسیده، تیم‌های مختلف قضایی و امنیتی در حال پیگیری حادثه تلخ کشته شدن چند ده مشایعت‌کننده در کرمان هستند و نتیجه این پیگیری نیز به استحضار افکار عمومی خواهد رسید.

پیشنهاد می‌کنیم حالا که رئیس جمهور درخواست تشکیل دادگاه ویژه برای رسیدگی به پرونده شهدای هواپیمای اوکراینی و مقصران آن حادثه کرده است، قصور مسوولان شهر کرمان که دستکم ۶۰ نفر را قربانی کرده است نیز در همان دادگاه رسیدگی شود و عاملان اصلی این فاجعه نیز مجازات شوند.

***

کنایه مقام دولتی به کمک‌خواستن قالیباف برای سیستان و بلوچستان

محمدباقر قالیباف، اخیراً در یک توییت با اشاره به وقوع حادثه سیل در سیستان و بلوچستان نوشته است: "مردم و برخی مسئولان دلسوز بلوچستان دست‌تنهایند و صدایشان به جایی نمی‌رسد. دومینووار عقب نمانیم و نگذاریم داغ مصیبت‌های قبلی بهانه‌ای شود برای رسیدگی نکردن به حادثه فعلی. وقت آن است که همه ما آستین‌ها را بالا بزنیم و صبر نکنیم تا جمعه آینده از حادثه خبردار شوند."

علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور نیز در واکنش به این توییت، در یک توییت دیگر نوشته است:

"هر دوره، مهارتی به مهارت‌های قبلی ایشان اضافه می‌شود؛ اسکی و موج‌سواری هم به کمک خلبانی اضافه شد."

*حقد و عصبانیت برخی مقامات دولت از قالیباف به این دلیل است که دولت اعتدال در نظر مردم با مفهوم "ناکارآمدی" شناخته می‌شود اما قالیباف نماد کارآمدی و مدیریت جهادی است.

آقای معزی هم گویا از این قاعده مستثنی نیست و ترجیح می‌دهد به جای بیان کارنامه دولت در حادثه سیل یا بی‌تدبیری اخیر در ماجرای بنزین که دهها کشته برجای گذاشت؛ پروژه‌های سیاسی ستاد دولت را به پیش ببرد و کارنامه ناکارآمدی اعتدالیون و اصلاح‌طلبان را در تلاشی تازه توجیه کند.

اینکه تأکید بر کمک‌رسانی ویژه به سیل‌زدگان عزیز سیستان، ‌ موج‌سواری و اسکی است یا خیرخواهی برای ایران و ایرانی!؟ مقوله‌ای است که مخاطبان محترم باید درباره آن قضاوت کنند.

***

اغتشاشگران تحت کنترل قرار می‌گیرند

رئیس کل دادگستری استان اصفهان به تازگی در نشستی با خبرنگاران با اشاره به تجمعات مختصر در اصفهان به بهانه سانحه هواپیمای اوکراینی، گفت: عده‌ای به اسم دانشجو فکر می‌کنند هر کاری بکنند و یا هر توهینی بکنند رها می‌شوند؛ اما اشتباه می‌کنند. چون تحت کنترل هستند که با کجا در ارتباطند و چه کسانی آنها را تغذیه مالی و فکری می‌کنند. اگر ثابت شود می‌خواهند ناامنی و اغتشاش ایجاد کنند به وظیفه قانونی خود عمل خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا حبیبی تأکید کرد: در رابطه با سانحه هواپیما، مسئولان سپاه با خضوع کامل عذرخواهی کرده و توضیح دادند. نباید برای یک خطای غیرعمد، مجموعه خدوم سپاه را زیر سوال ببریم. باید خیلی حواسمان باشد. فردی که اسم دانشجو را به یدک می کشد؛ فراخوان می دهد، شعار هنجارشکن می‌دهد و ...! این چند نفر دانشجو محسوب نمی شوند بلکه زیر پرچم انگلیس هستند و تاریخ نشان داده انگلیس دلسوز هیچ ملتی نیست.

وی با تاکید براینکه این جریان از بیرون هدایت می شود، افزود: دانشجویان ما هوشیار بودند و جز عده‌ای اندک، بسیاری در این تجمعات شرکت نکردند. ولی باید ذهن مردم را روشن کرد که چرا سفیر انگلیس آتش‌بیار معرکه می‌شود؟ وظیفه مهم ما این است که باید جوان‌ها را هوشیار کنیم.[۲]

*توالی اغتشاشات صورت گرفته در کشور طی ماه‌های اخیر و رخدادهای صورت گرفته در آنها نشان می‌دهد که دستی در کار است تا به هر بهانه‌ای از احساسات مردم و جوانان سوء استفاده کند.

جالب است که هم در جریان اغتشاشات دیماه ۹۶، هم در ماجرای بنزین و آشوب آبان‌ماه امسال و ایضا در قضیه آشوب‌های اخیر که به بهانه اصابت غیر عمد هواپیمای اوکراینی رخ دادند؛ به وضوح می‌بینیم که شعارها و اقدامات متجمعین ربطی به بهانه‌های اقتصادی یا سوگواری ندارد و به جای آن شنوای شعار علیه اصل نظام، ‌ سوزانده شدن پرچم ایران و یا متأسفانه پاره کردن تصویر تازه شهیدمان، سردار سلیمانی هستیم!

این نشانه‌ها گویای آن هستند که با یک پروژه شوم مواجه هستیم که قصد دارد از مسیر خیابان به طمع شوم براندازی دست یابد.

قابل تأمل است که در همین فضا شنوای سخنانی از تریبون‌های اصلاح‌طلب و دولتی هستیم که صراحتاً تأکید دارند بایستی برای به خیابان آمدن مردم زمینه‌چینی کرد و یا "سخن خیابان شنیدنی است! "[۳]

با عنایت به گزاره‌های فوق و با توجه به اینکه ایران در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد و آمریکا نیز به مثابه مار زخم خورده مترصد ضربه زدن به ایران و ایرانی است؛ کشور به هیچ وجه تحمل اغتشاش و اغتشاشگران را ندارد و این مسئله می‌تواند خطراتی حتی بدتر از حمله نظامی آمریکا داشته باشد. خاصّه اینکه یک جریان سیاسی خاص در داخل کشور نیز به دنبال ایجاد «فتنه اقتصادی» است و این مسئله در قضایای دیماه ۹۶ و آبانماه ۹۸ به اثبات رسید.

این نکته تحلیلی، توجهی مضاعف را طلب می‌کند تا در تدوین راهبردهای امنیتی کشور در مقاطع پیش‌رو، دچار اشتباه و خطای استراتژیک امنیتی نشویم.

***  

۱_ mshrgh.ir/۱۰۳۱۱۳۷

۲_ https://www.isna.ir/news/۹۸۱۰۲۳۱۷۹۵۴/

۳_ mshrgh.ir/۱۰۳۱۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 48
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  117 3
  بی کفایتی شما پشت این 3 میلیارد پنهان نمیشود!
  • سید IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   89 2
   در هر سرافکندگی ای که اگر در طی این 40 سال پس از انقلاب برای ما و کشورمان پیش آمده است، نقش اصلاح طلبان تهوع آور کاملاً مبرهن است! به طوری که اگر این جماعت تهوع آور نیست و نابود شوند، دیگر بعید است ایران به این معضلات مبتلا شود!!
  • دیدگا IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   52 1
   ظاهرا این آقای شهردار نمیدونن که تضییع اموال عمومی و بیت المال افتخار نداره و با ذکر رقم میلیاردی نمیتونه بر علیه حاج قاسم جوسازی کنه! یه شیطنت کثیف و ریز از جنس اسلاه تلبی در بیانات این افراد همیشه نهفته هست!
  • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   34 1
   حاج قاسم خود را سرباز خواند آنوقت این هزینه تراشی ها چه هدفی میتواند به دنبال داشته باشد ؟ تازه اگر خرج شده باشد و با فاکتورهای دو برابری به جیب نرفته باشد
  • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   10 1
   حرف دیروز سردارحاجی زاده کاملا منطقی است اما لطفا این ایام از سردار مصاحبه نگیرید جنجال درست میکنند بگذارید سایر متخصصین همین حرف منطقی را بزنند
  • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   27 0
   مگه دوباره شهرو ساختین که 3 میلیارد هزینه . به بهانه ی تشییع پیکر یک شهید هم اختلاص و دزدی میکنید . تشیع یه پیکر بود تو همون خیابونای قبلی مردم هم اومدن تو خیابون این چه هزینه یی داره؟؟؟؟!!!!!!!!!! تو تهرانم شهردار اعلام کرد اتوبوس و مترو رایگان اما از ما پول گرفتن . شما یه چیزی هم کاسب شدین هزینه بماند.
  • بساکی IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   21 1
   قالیباف سردار عزیز و دوست داشتنی خدا شاهده هیچ موقع من نتونستم تو را جداگانه ببینم همیشه در کنار دیدن عکس تو ،عکس سردار سلیمانی را دیدم مخصوصا مراسم ختم سردار کاظمی که سردار سلیمانی شما را در آغوش گرفت خیلی برام سنگین بود خداوند شما و همه سردارای فداکار سردار سلامی و حاجی زاده باغیرت را حفظ کند از بلای منافقااااان داخلللللللللللللللللللللییی
  • IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   14 0
   قوه قصائیه باید سریعا ورود کند
 • IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  78 1
  به آقای به اصطلاح شهردار کرمان بگید در کل مسیر حتی یک سطل زباله نگذاشته بودند. در طول مسیر نه تاکسی و نه اتوبوس برای برگشت مردم وجود نداشت به ایشان بگویید بجای پذیرش سو مدیریت و استعفا عملکرد ضعیف خودش رو توجیه نکنه
  • بساکی IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   14 0
   آقای شهردار بی کفایت لطفا فاکتورها را منتشر کن که واقعا مشخص بشه هزینه برای چی بود من شب قبل از تدفین سردار شهیدمان در کرمان بودم کل سطح را دور زدم اکثرا بنرهایی بود که اشخاص و بعضی از ارگانها بود از شهرداری یک نوع بنر که اینقدر بی سلیقه اون هم زدن از قصد خواستن توجه مردم را جلب کنند سه تا بنر کاملا همشکل در یک نقطه پشت سر هم ایستگاه صلواتی که اغلب شخصی و سایر ارگانها بود از شهرداری حداقل اون شب ندیدم لعنت بر منافق حالم بهم خورد
 • IR ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  74 1
  از این مدل حرف زدن شهردار کرمان نباید از آسیب دیدن مردم تعجب کرد
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  65 6
  جناب معزی ، اسکی و موج سواری را آن آقایی خوب بلد است که در سیل عید امسال ، روزها در جنوب و درجزیره تعطیلات را خوش میگذراند و هیئت دولتش در آلودگی هوای تهران در سواحل محمودآباد سکنی گزیدند .
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  60 8
  جناب معزی از چی داری میسوزی؟شما دولتیها که جز خوردن بین‌الملل هیچ غلط دیگه ای تو أین شش سال نکردین یه دلسوزم که پیگیر کار مردمه چشم دیدتشو ندارید.ان شاالله با عنایت خدا وبصیرت مردم قالیباف ایندفعه رئیس مجلس میشه .تا سیه روی شود هرکه دراو غش باشد
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  51 7
  ای استاندار نادان خود شهید در یک مکان عادی کنار فرشتگان آرمیده تو چه حقی داشتی که این قدر خرج کردی خیلی غلط کردی و ... خوردی
 • کیان IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  7 39
  مسئول اصلی مراسم تشییع به این بزرگی شهرداری نیست جناب مشرق نیوز!!! بلکه شورای تامین شهرستان هستش و... خبر رو واقعبینانه بدون خب وبغض منتشر کنید لطفا تا خسرالدنیا والاخره نباشیم
  • IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   52 5
   عزیز من پس به شهرداری چه ربطی داره که فاکتور میکشه ؟؟؟ شورای تامین خودش میره شهر رو آماده میکنه؟ شما یه مقدار تو تحلیل دادنات دقت کن اخوی!!!
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  49 6
  معزی دیگه کیه که در خصوص دکتر قالیباف اظهار نظر می کنه؟؟؟
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  18 0
  نکته اول در مورد شهردار کرمان : کاری که کردید به اندازه یک موی سردار نیست برید ببنید امریکا چقدر برای قاتلینش خرج می کنه اونوقت شما برای یک انیان مومن که برای دفاع از وطن شهید شده دو ریال خرج کردید منت می گذارید نکته دوم در مورد تراوش نمک مسول دولتی . نسبتا محترم نکته مهم اینه ۴۰ سال تو این مملکت لیبرالهای اصلاح طلب در همه کارها حتی کمترین کار موج سواری کرده اند و اعتراض به مدیران توانمندی مثل قالیباف اینه که موج سواری بلد نیستند و باید تمرین کنند یاد بگیرند چون برای بدل زدن به مشرکین و کفار باید روش بدل زدن را بلد بود
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  4 33
  بجای کنترل اغتشاش گران به فکر ایجاد عدالت باشید.
  • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   23 2
   حماقت از همه جای نظرت میباره اغتشاش و عدالت دو چیز متضاد هم هستند
  • IR ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   8 2
   الان این حضرا برانداز عدالت می خواستند؟ یا پناهندگی و ویزا؟
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  12 0
  الان همه مردم به نوعی دانشجو هستند، دولتی ، آزاد، پیام نور و ..... . هر صنفی باید شان و منزلت خودش را حفظ کند. تافته جدا بافته در این جامعه نداریم. در ضمن وقتی با فراخوان بیگانه بر ضد کشورت با سفیر خبیث همراه می شوی. انتظار احترام نداشته باش. ولو اینکه شاگرد اول هم باشی. درس خوان خوبی هستی ولی درک و فهم بدی داری.
 • فریدون فرخ IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  13 0
  از روز اول گفتم مردن و زیر دست و پا رفتن مردم عمدی بوده حالا مطمئن شدم
 • كرمان IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  19 0
  اقاي شهردار اصلاح طلب شما كه با اقوامتان بزرگترين برج سازان كرمان هستيد و به لطف اقاي مرعشي و دارودسته اش بر روي صندلي شهرداري شهر كرمان نسته ايد جواب اين سوالات را بفرماييد؟؟ استان كرمان كمترين بنر را در سطح كشور براي اين مراسم زد و همانهايي هم كه زد شده توسط مردم ،ارگانها و ادارات وسازمانها بوده؟ 2/سطح خدمات رساني شهرداري كرمان در مراسم تششيع حاج قاسم باعث شرمندگي و ابروريزي براي كرمانيها در ايران شد؟ هيچ نوع خدمات شهري و رفاهي و بهداشتي ارايه نشد از طرف شهرداري كرمان 3/ اصلا شما و معاونين تان در اين سه چهار روز يكبار در انزار عمومي و در سطح شهر ظاهر نشديد ؟؟ 4/ نوشته خانم شما اقاي عالمزاده بر عليه شهدا درست شش ماه پيش انجنان سروصدا به پا كرد كه شما مجبور به عذرخواهي شديد 5/ معاونت فرهنگي شمادر شهرداري كرمان ايا به فرهنگ شهادت و مقاومت اعتقادي دارد ؟؟!
  • IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   8 0
   اقای شهرداری کرمان با زوم کردن روی هزینه ای که ( غیرقابل باور هست) برای مراسم عملاداره داد میزنه یه جای کار می لنگه و نقشه احتمالی امثال ایشان برای زیرپاماندن مردم عاشق باید بررسی شود
 • IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  6 1
  شهردار تهران خیلی بیجا کرده این حرف رو زده.
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  15 3
  مهارتهای قالیباف برای مردم عیان است و همه دیدند خدمتی که ایشان به تهران کرد فراموش ناشدنی و شاید تکرار ناشدنی است اما مههههارت اصلاح طلبان در فرو کردن سر زیر برف مهارتی است که از عهده هرکس بر نمی آید شاید داخل برف دنبال رییس هلال احمر می گردن
 • محمد IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  19 1
  اغتشاشگران نباشند عدالت خودبه خود ایجاد میشود
 • حجت IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  11 0
  اصلاح طلبا فکر می کنند فردای رفتن نظام پهلوی چیا و خلقیا اینارو به تخت سلطنت مینشونن. غافل از اینکه فردای رفتن نظام از همه زودتر به جوخه اعدام سپرده میشن.
 • شریف زاده IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  7 0
  شهردار کرمان: برای تشییع حاج قاسم "۳ میلیارد" هزینه کردیم! فقط می توانم بگویم متاسفیم از این شهردار که نمی داند. ارزش و لیاقت سردار را نباید بر مبنادی مادی سنجید. اگر هم وزنش طلا هم خرج می کردید. کم بود
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  4 0
  بابا بی خیال... علیرضا معزی که مقام دولتی نیست!... حالا یه حرفی زده که بگه ما هم بعله!.... البته اون روزهایی که در موسسه همشهری زیر پرچم همین آقای قالیباف بودن و در ساختمان خیابان آفریقا همراه آقای زائری زحمت تولید برخی نشریات همشهری رو میکشیدن رو فراموش کردن!!! اما ما که یادمون نرفته!....
 • مهدیه کریمی فرد IR ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  4 0
  3 میلیارد!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  7 0
  این کرم اسلاحتلب چه کاره دولت است؟
 • ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  4 0
  اسم پول نیار نادان
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  2 0
  ماتوتهران ۲۳میلیون نفرشرکت داشتن اوکراین 8میلیارد خرج کردیم توکرمان حداکثر ۴میلیون نفر بودن چطور اینقدرهزینه کردنلطفا بررسی کنید
 • US ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  5 0
  حالا بذار قالی باف بیاید و سکان مجلس را در دست بگیرد معزی ها اگر دق نکردند و زنده بودند می بینند که قالی باف چند هنر دیگر نیز دارد که هنوز رو نکرده. شاید برای سلامتی شما باشد که نگفته چون می ترسه یهو دق کنید
 • NL ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  8 0
  قالیباف نماد کار و مدیریت جهادی
 • مرتضی IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  4 0
  شما اگر مثل ما در کرمان زندگی کنید از دست ناکارآمدی های شهرداری دیوانه میشید. تمام درختامونو بریدن، شاخه هاشونو چیدن و چهره شهر رو خیلی بی روح کردن. چمن ها و سبزه ها رو میکنن جاش سنگ فرش و موزائیک میچینن!!! درختای حاشیه خیابونارو کندن و جوی های آب رو سیمان کشیدن تا مبادا درختی رشد کنه! خیابونو آسفالت میکنن و با سرعتگیر گذاشتن که هیچ جای دنیا سرعتگیر معنا نداره دوباره گند میزنن تو خیابونا. چند هزار میلیارد برای میدون آزادی خرج کردن که با تقاطع غیر همسطح ترافیک رو کنترل کنن ولی یه طرح مضخرف رو اجرا کردن که هیچ کمکی به مشکل ترافیک نکرد. شاید باورتون نشه که الآن پلیس تو روگذر وایمیسته و نقش چراغ راهنما رو بازی میکنه!!! کرمان شهر کوچیکیه که همون مسیر تشییع که شما دیدید پایین شهرو به بالای شهر وصل میکنه و تجربه برگزاری چنین مراسماتی رو نداشته!
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  5 1
  دوستان لطفاً همه چی رو فراموش کنن بریم روانتخابات تا بارای دادن مهر تایید بزنیم به نظام مقدس پیش بینی من تا قبل از اتفاقات اخیر حداقل در تهران ۶۵درصد مشارکت بود که بعد از اتفاقات اخیر پیش بینی من حداقل 86درصده چون این اتفاقات مردم رو متحد کرده
 • رضا IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  0 0
  جریان کرمان هم خیلی مشکوک میزنه من آنجا بودم بسیار بی برنامه بودند ما که از طرف خیابان شریعتی بطر ف میدان آزادی می رفتم نزدیک میدان ازداحام جمعیت آنقدر بود که دیگر نمیشد حر کت کرد ف در هنگام سخنرانی سردار سلام یک نفر با یک بلند گوی دیگه که در خیابان شریهتی بطرف گلزار شهدا پخش میشد نوه میخواند و اعصاب همه را خورد کرده بود فیکی هم میگفت برگردید ،یکی دیگه میگفت هنوز سخنرانی است بلاخره هر کسی برای خودش نظری میداد موقع حرکت دادن جنازه ها هم عد ه ای میرفتن طرف میدان آزادی و عدهای حرکت کرده بودن بطرف گلزار شهدا بلاخره مردم را گیج کرده بودن و این اتفاق ناگوار بخاطر این بی برنامگی بود اگر بلند گو ها یکپارچه در تمام خیابانها به مردم اطلاع رسانی می کرد مخصوصا خیبان شریعتی این اتفاقات نمی افتاد؟؟
 • حسین آقا IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  0 0
  به نام خدا. ............... اقای معزی . با این صحبت کردن نه تنها جایگاهی در سیاست پیدا نمکنی که ارزش خودت را ه بشدت پائین میاوری.. تو و رئیست در برابر مجاهدت های سردران سپاه عددی نیستید...
 • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  3 0
  ایشون نگفتن اگه حاج قاسم نبود داعش چه به سر شهر کرمان می اورد
 • محمد IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  0 0
  اقای شهردار اصلا نباید این حرفا رو به زبون بیاری، تمام هزینه ها فدای یه تار موی سردار رشید اسلام شهید سلیمانی، ارزش شهید سلیمانی خیلی بالاتره ، نباید این صحبت را رسانه ای میکردید کی به شما اینطور مشورت داد
 • فرشاد IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  0 0
  خب دیگه از قدیم گفتند هر کسی از ظن خود شد یار من امثال معزی هم درک و فهم شعورشان همین قدر است آنها فقط بلدند دستورات انگلیس اجرا کنند وگرنه شخص خودش توان تشخص خر از قاطر ندارد
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  1 0
  کار را بدین به قالیباف مفت خورها از اسمش تنشون میلرزه این حضرات بند کفش قالیباف نمیشن قالیباف بچه جبه است نهبساط دود و دم مرد کار توانمنده
 • IR ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
  3 0
  با ۳میلیارد تومن چند تا سرویس بهداشتی میتوانستی بسازی آقای شهردار بی کفایت
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
  1 0
  خاک پای قالیباف تو سر همشون بی لیاقت های ..
 • 3 IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
  1 0
  خواهشمندیم هر چه سریعتر قوه قضاییه به اعمال و رفتار و نحوه کار شهردار کرمان رسیدگی کند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس