سردار سلامی

فرمانده کل سپاه گفت: ترور سردار شهید قاسم سلیمانی یک انتقام گیری راهبردی را در پی دارد که مطمئناً به حضور آمریکا در منطقه پایان خواهد داد.

به گزارش مشرق، در پی شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی در اقدام تروریستی متجاوزین آمریکایی ، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت و گویی با تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه و قهرمانانه این سردار شجاع، فداکار و بی نظیر انقلاب و سپاه اظهار کرد: این سرباز ولایت فرماندهی بود که تنها در افسانه ها می توان چهره او را یافت؛ حاج قاسم فرمانده ای شبه افسانه‌ای و شخصیتی بود که کسانی که با وی آشنایی داشتند می دانند که جلوه های عمیق شخصیتی وی کم نظیر و شاید بی نظیر باشد.

سردار سلامی افزود: سردار سلیمانی در عین صلابت و اقتدار، بسیار متواضع بود؛ در کار دقیق، جدی و سخت گیر اما مهربان بود و طبع لطیف و شوخ‌ طبعی جزو ویژگی های برجسته این شخصیت والا مقام بود.

ببینید:

فیلم/ روضه‌خوانی در منزل حاج قاسم با حضور سرلشکر سلامی

فرمانده کل سپاه از سردار سلیمانی به عنوان معمار شکست های استراتژیک آمریکا در دهه های گذشته نام برد و اظهار کرد: آمریکایی‌ها سرانجام وجود این شخصیت بزرگ جهان بشریت و تاریخ اسلام را تاب نیاوردند.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی ۴۱ سال لباس جهاد از تن بیرون نکرد و در قلب تمام منازعاتی که یک طرف آن آمریکایی‌ ها و متحدانشان بودند حضور چشمگیر با تاثیرات تعیین کننده و تمام کننده داشت، گفت: سردار سلیمانی هیچ گاه اجازه نداد سیاست‌ های میدانی و راهبردهای عملیاتی آمریکا در منطقه تحقق پیدا کند.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی رژیم صهیونیستی را در مرز ممات قرار داد یعنی با تقویت جبهه فلسطین کاری انجام داد که امروز تمام نقاط سرزمین اشغالی که تحت سیطره اسرائیلی‌ ها است در تقاطع آتش‌های دقیق فلسطینی‌ ها قرار دارد، آتش هایی که از درون فلسطین تولید می شوند و با دقت بالا می‌توانند در هر نقطه‌ای فرود بیایند و این یعنی قرار دادن رژیم صهیونیستی در لبه تیز شمشیری که بین مرگ و زندگی قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه این سردار دلاور امت اسلام ، حزب الله لبنان را به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای تبدیل کرد، گفت: حزب الله امروز از توانمندی برخوردار است که در تغییر و تحول معادلات منطقه‌ای به خصوص جایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی حضور دارند نقش و پیشانی اصلی جبهه مقاومت را تشکیل می دهد.

فرمانده کل سپاه از حاج قاسم به عنوان نوسان جبهه مقاومت یاد کرد و گفت: خطوطی که این سردار دلاور در یک جغرافیای وسیع ترسیم کرد و قدرتی که تشکیل داد، سازماندهی کرد و به صحنه آورد، بزرگترین خطر راهبردی آمریکایی ها یعنی جبهه تروریست تکفیری و داعش که آمریکایی‌ها مبدع و خالق آن بودند را به شکست کشاند به این سیاست پایان داد و بخشی از کار آمریکا را در منطقه پایان داد.

وی در ادامه تصریح کرد: سردار سلیمانی در وحدت عملیاتی و ایجاد انگیزه و برانگیختگی و بسیج جوانان رشید سرزمین های مختلف اسلامی و قرار دادن آنها در یک جبهه واحد به هم پیوسته با آرمان های بزرگ، اهداف مشترک و قدرت عملیاتی فوق العاده و تولید و تکثیر مخاطرات ناشناخته روی زمین علیه آمریکایی ها و دیگران نقش ممتاز و برجسته ای داشت.

سرلشکر سلامی دوام و  هویت یکپارچه جبهه مقاومت را محصول مجاهدت های سردار سلیمانی عنوان  و با بیان اینکه آمریکایی ها در هر نقطه‌ای که می رفتند تفکر او حضور داشت، گفت: این فرمانده دلاور شجاعانه در میدان حضور داشت، محافظی نداشت، آشکارا حرکت می‌کرد و برعکس دشمنان که همه در مخفیگاه ها زندگی می کنند و جرات نمی‌کنند حتی برای یک لحظه در میان جمعیت ظاهر شوند، هرگز مخفیگاه نداشت و بسیار مردمی، آشکار و غیر امنیتی در همه صحنه‌ها حضور پیدا می‌کرد و طبیعی است که دشمن حضور چنین فرمانده ای را نتواند تحمل کند و سرانجام به شکل ناجوانمردانه این قهرمان جاودان و نامدار را به شهادت برساند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ ها همواره در اثر اشتباهاتشان دچار شکست های فاجعه بار می شوند، اظهار داشت: هنر سردار سلیمانی استفاده حداکثری از تهدیدات دشمن  و تبدیل آن به فرصت بود.
وی با بیان اینکه سیاست آمریکا در جهان اسلام با ترور سردار سلیمانی فرو پاشید و از هم گسسته شد، گفت: نتیجه، اثر و پژواک طبیعی ترور حاج قاسم، شکل‌گیری یک انرژی جدید در جغرافیای وسیع  به صورت خودجوش، آتش به اختیار و مصمم برای یک انتقام گیری سخت و راهبردی، هم در جغرافیایی وسیع هم در طول زمان، با تاثیرات تعیین‌ کننده خواهد بود که به طور قطع به حضور آمریکا در این منطقه خاتمه خواهد داد.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه جبهه مقاومت هرگز با رفتن سردار سلیمانی آسیب نخواهد دید، بلکه قوی‌ تر خواهد شد، گفت: ترور سردار سلیمانی نقطه آغازی برای پایان حضور آمریکا در این منطقه است، این عبارت ثبت بشود، بعدها همه خواهند دید.

وی با بیان اینکه امروز سردار سلیمانی در شخصیت همه جوانان جهان اسلام تکثیر شده است، گفت: سردار سلیمانی یک امتداد، مسیر و مکتبی از جهاد و مبارزه علیه مستکبران است این راه ادامه پیدا خواهد کرد و جبهه مقاومت مصمم‌تر از گذشته علاوه بر آرمان‌های قبلی،  انتقام‌گیری از خون های به ناحق ریخته  فرماندهان شهید خود را دنبال می کنند.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور قطع انتقامی دردناک و پشیمان کننده از متجاوزین خواهد گرفت، افزود: پاسخی که مطمئنا تاثیرات قاطع ، اثربخش و تمام کننده ای بر حضور آمریکایی‌ها خواهد داشت وآن ها دیگر در جهان اسلام جایگاهی نخواهند داشت ، اما کیفیت پاسخ ها، زمان و مقیاس آنها مکتوم است؛ تا زمانی که پاسخ های ما توسط دشمنان دریافت شود و همه مسلمانان در اقصی نقاط جهان ، آثار این مواجهه و پاسخ های سخت و شکننده را مشاهده کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: هر کس میزبان آمریکا شود دشمن ملت‌ های مسلمان است؛ به آنها هشدار می دهیم در رفتارها و توطئه های مخفیانه خود  تجدیدنظر کنند؛ ما آنها را رصد می‌کنیم، مراقب باشند قربانی سیاست های آمریکا نشوند و شئونات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی خود را پای سیاست آمریکایی‌ ها قربانی نکرده و هزینه سیاست و راهبرد آمریکایی ها را پرداخت نکنند.

فرمانده کل سپاه آینده منطقه را درخشان و روشن توصیف و تصریح کرد: با پایان حضور آمریکایی‌ ها منطقه به ثبات، شکوفایی، تعادل و به امنیت خواهد رسید.

سرلشکر سلامی در پایان در پاسخ به توییت ترامپ مبنی بر اینکه" ایران در هیچ جنگی پیروز نشده و در هیچ مذاکره‌ای شکست نخورد"، خاطرنشان کرد: آقای ترامپ باید مقداری تاریخ نزدیک را مطالعه کند و افق نگاهش را از یکی دو سال گذشته به چند دهه گذشته تا به امروز ببرد و متوجه شود که این ایران است که در همه جنگ ها پیروز شده و اساسا به مذاکره با دشمنان روی نیاورده است و در هر مذاکره‌ای هم به دلیل منش عادلانه و رفتار جوانمردانه خود موفق و پیروز بوده است؛ لذا اگر وی مصداقی دارد بیان کند، اما ما مصادیق بسیاری از پیروزی داریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  19 6
  سلام خدا بر سپاه پاسداران.
 • US ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  4 7
  انتقام راهبردی دیگه چه صیغه ای هست؟! انتقام همیشه تاکتیکی هست.
  • IR ۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
   5 0
   وقتی 50000 موش آمریکای سلاخی شدن می فهمی
  • IR ۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
   2 0
   سردار خودشان فرق تاکتیک وراهبرد را خوب می دانند.!!!
  • ناشناس IR ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
   0 0
   حرف مفت نزن ......
  • IR ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
   0 0
   شما؟؟؟!!!
  • IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
   0 0
   تاکتیک با اثر راهبردی
 • فدایی سردار سلیمانی IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  21 3
  سردار، لباس رزممان آماده است، ما منتظر دستوریم... بسم الله قاسم جبارین
 • پیدا IR ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  11 1
  حزب الله ماشاالله.
 • DE ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  4 0
  احسنت
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  6 1
  زنده باد . دهن و رویت را میبوسم . به این میگویند اقتدار ایران اسلامی ، از الان آمریکائی ها اذهانشان باید درگیر باشه که ایران چه خواهد کرد ، از این بابت زجر بکشید ، هر چه بیشتر و همان جمله معروف از این عصبانیت بمیر ، من که باشم قبل از حرکت ایران که دور نیست هر چه بود جمع میکردم دور میشدم تا جائی که ایران آنجا کاری بشما نداشته باشه ، خاطرتان باشد پشت این تصمیم یک ملت ، نه یک جهان مسلمان ایستاده و پشتیبانی خواهد کرد ، امروز. قدرت اسلام را شاهد بودید ، عمل خباثت بار شما موجبش شد ،با تشیع پیکر شهدائی که در عراق تا کنون انجام شده حضور تاریخی که شاید غیر از عاشورا و اربعین دیده نشده پیام قاطعیت عراق برای شما داده شد ، این مردم بودند که درود خدا به آن ملت شریف باد ، دل به یک مشت خیانتکار و ضعیف النفس خوش کرده اید ، آنکه با آل علی درافتد ور افتد . خدا با ما هست ای مسلمین جهان پیروزی از آن شماست ، ایمان داشته باشید و در دفاع از خود بپا خیزید . از چیزی جز خدا هراس نداشته باشید و بر علیه استکبار جهانی به رهبری آمریکاو حواریون مانند اسرائیل غاصب قیام کنید . آمریکا با هیچکس دوست نیست الا برای دوشیدن .
 • سپاس سردار IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  11 2
  پاسخ ایران سخت و پشیمان کننده خواهد بود.
 • IR ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  0 0
  انتقام باید ایستراتیزیک باشه
 • مختار IR ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  5 0
  فرخوان بدید برای ثبت نام ببینید چقدر نیرو جمع میشود هر چند میشه توسط طالبان و گروههای دیگه بقدری از امریکا کشته نظامی گرفت
 • IR ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  10 0
  این حرامزادهها از پایگاههای قطر حمله کرده اند باید این پایگاهها نابود شوند
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  7 0
  گویا امروز حمله راکتی انجام شده به سفارت امریکا و موشهای امریکایی از ترسشون در حال اماده باشند
 • IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  0 0
  خواهشا محدودیت برد موشکی رو بردارید و موشک قائم رو رسما عملیاتی کنید
 • جم IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  0 0
  لطفا پویشی راه بیاندازید تا بتوانیم به اینترپول و دادگاه عالی بین المللی یا حتی دادگاهی در خود امریکا از ترامپ شکایت قضایی هم به علت قتل بکنیم.حقوقدانهای ما خیلی منفعلند. متاسفانه از نظر مالی وضعیت مناسبی ندارم ،من اگر پول داشتم وکیل می گرفتم تا شکایت کنم.
 • مجید IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  0 0
  موشک زدن به اطراف ارزش نداره چون فقط چند سیاهپوست و چند تانک و ساختمان تخریب میشود‌. باید تمرکز فقط بر داخل امریکا و نخبگان سفیدپوست و معاند و سرمایه دار باشد در ۱۰۰۰۰ نفر و پراکنده و عناوین مختلف بدون ردپا. کارشان هر روز جمع کردن جنازه باشد تا یکسال تا مفهوم امتیت مشخص شود برای ترامپ ملعون.
 • IR ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  1 0
  سیدعلی،وقتی میگوید انتقام سختی میگیرد،مثل وقتی فتوی میدهد بمب اتم نمیسازیم،واقعیتیست که دنیا خواهدفهمید-آمریکائیها وتمام ابرقدرتهای شرق وغرب وهم پیمانانشان بزودی اینرا خواهند فهمید-آمریکاییها وائتلاف غربی،عربی وعبری،باید بدانند که(تمام پایگاه هایشان درمنطقه،ناوهای هواپیما برشان وتمام منافعشان)بزودی وتا قبل ازچهلم سردار دلها،نابود خواهدشد(البته همه این حملات باید ازخاک،عراق،لبنان،فلسطین،سوریه،یمن،نیجریه،افعانستان،پاکستان...بجزایران باشدتا پایگاه امن دائمی برای مقاومت،حمایت وجنگ وجودداشته باشد،کره شمالی،روسیه وچین غارتگر هم برای منافع خودشان هم که شده باید ازحریم هوایی ایران دفاع کنندوتجهیزات ومایحتاج غذایی...دراختیار ایران قراردهد)
  • IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
   0 0
   آقا سید علی می فرماید.....
 • IR ۰۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  0 1
  بااطلاع ازشهادت سردار،خیلی درقلبمون احساس سنگینی میکنیم،باانتقام ازشیطان بزرگ،دلمون آروم میشه...
 • US ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  7 1
  از آمریکا مینویسم. بعضی کارشناسان معتقدند هر چه زودتر چند هلیکپتر و نفر بر نیروهای اشغالگر زده بشه که ده‌ها کشته بدهند چنان جوی علیه ترامپ راه میفته که ریاست جمهوری را از دست میده. هر چه تعلل کنید به ضرر است، باید همان ساعات اول انجام میشد در کنار وعده انتقام سخت. ولی‌ هنوز هم موثره.
 • مسعود دیپلمات IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  4 0
  قصد آمریکائی ها از فرستادن پیغام در پی ترور حاج قاسم سلیمانی، کشاندن ما به یک بازی مبتذل و خطرناک ترور در مقابل ترور و گسترش تروریسم است تا به راحتی بتوانند انگ تروریست بودن ایران را به جهانیان بقبولانند. انتقام ما باید کاملا" حنبه نظامی داشته باشد. البته بغیر از اعدام انقلابی دستور دهندگان ترور حاج قاسم.
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  0 0
  با سلام از تمامی نیروهای نظامی در خواست داریم که انتقام سردار قاسم سلیمانی به بهترین وجه ممکن گرفته بشه و در اسرع وقت ..... اما ... تنها انتقام نظامی فایده نداره اونها به ما اعلام جنگ دادن باید از تمامی توافقات تحقیر آمیز که به ما تحمیل کردن خارج بشیم مثل (ان پی تی و اف ای تی اف و زیر مجموعه های اف ای تی اف که پالرمو و سی اف تی هست) همین طور چرا ما باید لب مرزامون جونامون سربازامون شهید بشن که مواد مخدر نره به سمت اروپا وزیر خارجه آلمان از امریکا حمایت کرده مرزها رو وا کنید بزارید سیل مواد مخدر اروپا رو بگیره
 • احمدی IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  1 0
  با سلام خدمت حاج حسین عزیز فرماندهی محترم سپاه : بمنظور اقتدار جمهوری اسلامی وبرگزیده شدن جایگزین سردار بزرگ اسلام حاج قاسم ، بایستی حرکتی مقتدرانه توسط برادر بزرگوار حاج اسماعیل انجام شود تا دل مردم ونظام محکم ودشمنان فکر نکنند باحذف فزیکی افراد روند اهداف در نظام اسلامی متوقف می شود
 • کهنه رفیق IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  1 0
  سلام سردار خسته نباشید خواستار انتقام انتقام انتقام هستیم بخصوص از این شیوخ خائن منطقه بخصوص بحرین

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس