اجتماع مردم تهران در پاسداشت"حماسه 9 دی"

اقشار مختلف مردم، با حضور در میدان امام‌حسین(ع) تهران اجتماع پرشور خود در گرامیداشت یوم‌الله ۹ دی را برگزار کردند.

به گزارش مشرق، مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۹ دی، با حضور گسترده اقشار مختلف مردم، از ساعت ۱۴ در میدان امام‌حسین(ع) تهران آغاز شد.

تجمع کنندگان کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی مانند « ما همه با هم هستیم پیرو رهبر هستیم» و « یوم الله نهم دی ماه مظهر بصیرت، ولایت مداری و عبور از فتنه‌ها» سالروز حماسه ۹ دی را گرامی داشتند.

ببینید:

عکس/ اجتماع مردم تهران در پاسداشت"حماسه 9 دی"

برخی از حاضران در میدان امام حسین که دست نوشته‌هایی همچون « مرگ بر فتنه‌گر» در دست دارند، با سر دادن شعار « فتنه اقتصادی؛ حربه جدید دشمن» از نقش دشمنان برای ایجاد آشوب در کشور سخن گفتند.

مردم انقلابی تهران همچنین شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر فتنه‌گر» و « مرگ بر اسرائیل»، « نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا»، «مرگ بر مسئول بی‌کفایت»، « نتیجه بصیرت میثاق با ولایت»، « راه نجات امت میثاق با ولایت»، « گشایش معیشت میثاق با ولایت» و ...را فریاد زدند.

تجمع کنندگان همچنین اشعار زیر را به صورت جمعی قرائت کردند

« ما ز قیام خود حمایت کنیم 
پیروی از راه ولایت کنیم

ما امت همیشه جان نثاریم
دست از ولی خویش برنداریم

خامنه ای خمینی دیگر است
ولایتش ولایت حیدر است»

 احمد بابایی شاعر انقلابی در این اجتماع پرشور به شعرخوانی پرداخت. شعرخوانی بابایی با استقبال تجمع‌کنندگان حاضر در میدان امام حسین(ع) مواجه شد.

بخشی از ابیات این شعر که با ترجیع‌بند "هزار جان گرامی فدای نام حسین" همراه بود از این قرار است:

گذشت آنچه گذشت از علی جدا نشویم
جدا ز قافله  شاه کربلا نشویم
قسم به خون خدا یار کدخدا نشویم

کلام  سیدعلی نیست جز کلام حسین
هزار جان گرامی فدای نام حسین

اجرای سرود انقلابی توسط یک گروه دانش‌آموزی بخش دیگری از این مراسم بود که با استقبال مردم روبرو شد.

*  قطعنامه مراسم برگداشت یوم‌الله نهم دی ۱۳۹۸

مردم ایران اسلامی در تجمع باشکوه بزرگداشت یوم الله ۹ دی با قرائت قطعنامه ای در شش بند بار دیگر با قافله‌سالارِ صبر و بصیرت و مقتدای عظیم‌الشأن امت اسلام، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تجدید عهد کرده و پایبندیِ عملیِ همگان به منویات معظم‌له را رمز بقای عزّت، غلبه بر فتنه‌ها و حل مشکلات جامعه دانستند.

 متن قطعنامه مراسم بزرگداشت یوم الله نهم دی ۱۳۹۸ به شرح زیر است:

قطعنامه مراسم بزرگداشت یوم‌الله نهم دی

«روز بصیرت و میثاق امت با ولایت»سال۱۳۹۸

بسم الله الرحمن الرحیم

 یوم‌الله نهم دی روز خروش مردم عاشورایی ایران اسلامی، تحقق وعدة حق تعالی و غلبة جنود الهی بر جنود شیطانی است، نقطة عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و اثبات‌کننده قابلیّت و کارآمدی نظام دینیِ مبتنی بر اصل مترقی ولایت فقیه در عبور از بحران‌ها و فتنه‌ها می‌باشد، حماسة ماندگاری که در عین تقویتِ اتحاد و انسجام ملی، حول محور ولایت و پشتیبانی از نظام مقدس اسلامی، انزوای اصحابِ زبون فتنه و اعتراف نظام سلطه به اقتدار درونی و قدرت بازدارندگی انقلاب اسلامی را در پی داشت و نشان داد با حفظ روحیه انقلابی و پایبندی عملی به منویّات حکیمانة ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای «ادام‌الله ظله‌الوارف» و اتکاء به نیروی لایزال الهی و مؤلفه‌های درونی، می‌توان همچون پیروزی مایة مباهات هشت سال دفاع مقدس، پیچیده‌ترین فتنه را مهار و با کمترین هزینه، عزتمندانه از آن عبور کرد و اینک در دهمین سالگرد تجلّیِ دست قدرت الهی و خلق حماسة ماندگار یوم‌الله نهم دی‌ماه به‌عنوان مظهر دیانت، بصیرت، ولایتمداری، دشمن‌شناسی و عملِ به‌هنگام، با ندای ملکوتی الله اکبر – خامنه‌ای رهبر اعلام می‌نماییم:

۱- با شکر و سپاس خداوند قادر متعال به پاسِ نعمت عظیم ولایت و رهبری شجاع، حکیم و مدبّر، بار دیگر با قافله‌سالارِ صبر و بصیرت و مقتدای عظیم‌الشأن امت اسلام، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) عهد و پیمان ناگسستنی خود را تجدید نموده و پایبندیِ عملیِ همگان به منویات معظم‌له را رمز بقای عزّت، غلبه بر فتنه‌ها و حل مشکلات جامعه می‌دانیم.

۲- در آستانة انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ایِ خبرگان رهبری، آحاد هم‌میهنان عزیز و متدین را به حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی با هوشیاری در برابر تبلیغات فریبنده انتخاباتی و موج‌سواری نااهلان دعوت و از شورای محترم نگهبان به‌عنوان عماد ملّت و دین و سکینه قلب مؤمنین، فقط و فقط خدا را در نظر گرفتن و نهراسیدن از جنجال‌هایِ بی‌پایه و اساس، شجاعت و دقت هرچه بیشتر در احراز مُسَلَّمِ شرایط قانونی نامزدهای انتخاباتی و اِعمال دقیق نظارت استصوابی برای جلوگیری از نفوذ عناصر غیر انقلابی به خانة ملت را مُصِرّانه خواهانیم.

۳- بصیرت و ولایتمداری امت نمونة تاریخِ الهام‌گرفته از فرهنگ غنی غدیر و عاشورا با دشمن‌شناسی و حضور حماسی در صحنه برای شکست توطئه‌های رذیلانة نظام سلطه و نااهلان داخلی، اعم از غائله ۷۸ - فتنه پیچیده ۸۸ و آشوب‌های سال ۹۶ و ۹۸ بیانگر این واقعیت است که ملت به رغم دشواری‌ها و سختی‌ها، آنگاه که لازم باشد، فارغ از هر نوع گرایش سیاسی در پای نظام دینی ایستاده و آمادة جانفشانی است لکن تمامی مسئولین در قوای سه‌گانه متعهد و مکلّفِ ذاتی به پرهیز از هر نوع حاشیه‌سازی و اهتمام حداکثری برای رفع معضل تورم، گرانی، بیکاری و برخورد قاطع با مفسدین بوده و اقدام فوری و عمل به هنگام به این وظیفة خطیر راخواهانیم.

۴- لازمه غلبه بر جنگِ همه‌جانبهِ دشمن در مقطع حساس کنونی و توطئه‌ شیطانیِ طاغوت اعظم آمریکای جهانخوار در تلاش برای بی‌ثباتی جبهه مقاومت را تقویت روحیة استکبار ستیزی، هوشیاری بیش از پیش ملت‌ و پرهیز احزاب، گروه‌ها و مسئولین کشور از دلبستن به بیگانگان و نگاه به بیرون و ضرورتِ اتکاء به توانمندی‌های داخلی و تحقق عملیِ اقتصاد مقاومتی می‌دانیم.

۵- خواستار دقتِ مضاعف در بررسی موشکافانه قراردادهای بین‌المللی با نهراسیدن از تهدیداتِ دشمن بوده و هرگونه تلاش مذبوحانه برای استحالة نظام مقدس اسلامی و زمزمة شوم مذاکره با عهدشکنان پلید را مصداقِ جنایت و خیانت به سرنوشتِ عزتمندانة ملت، آرمان مقدس شهدای گلگون‌کفن و کشور دانسته و آن را شدیداً محکوم می‌نماییم.

۶- حملات هوایی وحشیانه شیطان بزرگ آمریکا به پایگاه بسیج مردمی (حشدالشعبی) عراق همچنین رفتار ددمنشانه دولت دیکتاتور نیجریه علیه شیعیان مظلوم بویژه عالم آگاه و مبارز نستوه، شیخ زکزاکی و همسر مکرمه ایشان را شدیداً محکوم، اهتمام حداکثری مسوولین محترم بخصوص دستگاه دیپلماسی کشور برای استفاده از ظرفیت مجامع بین المللی و رهایی این عالم جلیل القدر از بند اسارت و معالجه فوری قبل از وخیم تر شدن حالشان را خواهانیم.

* راهپیمایی مردم تهران به سمت میدان شهدا

مردم تهران که امروز همزمان با مردم سراسر کشور در مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۹دی شرکت کرده بودند، پس از قرائت قطعنامه و سخنرانی حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با سر دادن شعارهایی در محکومیت فتنه ۸۸ و حامیان خارجی آن‌ها به سمت میدان شهدا راهپیمایی کردند.

* حاجی صادقی: ۹ دی تجلی غیرت دینی ملت بود/ خنثی‌سازی فتنه‌ها توسط مردم

حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در این مراسم گفت: ۱۰ سال از حماسه‌ بزرگ و معجزه‌آسای نهم دی می‌گذرد اما همچنان مردم ایران فتنه سال ۸۸ را فراموش نکرده و برنامه‌ریزی دشمنان برای اجرای فتنه‌های دیگر را هم خنثی کرده‌اند.

وی افزود: گرامیداشت ۹ دی و حماسه این ملت گرامیداشت یک حماسه نیست بلکه حماسه ۹ دی چراغ راه آینده و آموزشگاه بصیرت، ولایتمداری و ایستادگی در برابر دشمن است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: فتنه ۱۰ ساله آنها توسط مردم با تیر خلاص انقلابیون پایان پذیرفت.

حاجی صادقی گفت: ۹ دی تجلی غیرت دینی ملتی بود که وقتی دید مقابل مقدسات آنها عاشورا و دین‌شان ایستادند در مقابل همه دنیای آنها ایستادگی کردند.

وی خاطرنشان کرد:‌ ۹ دی تجلی قدرت ایمان و دین‌داری در برابر جهل احزاب شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد:‌ آمریکا، انگلیس، فرانسه، منافقین و عوامل داخلی آنان، جیره‌خواران و نوکران آنها همه در یک جبهه آمده بودند تا در فتنه ۸۸ انقلاب را بشکنند اما مردم متکی به خدا و پیروان ولایت فقیه و همه مردان و زنان توانستند این فتنه را خنثی کنند. 

حاجی صادقی گفت:‌ ۹ دی تجلی ولایتمداری و تجلی خشم مقدس در برابر استکبار بود ضمن اینکه اطاعت ولایتمداران از ولی امر بود.

وی افزود: خدا با انقلاب اسلامی و به دست مردم ایران بنا دارد نور انقلاب را در دنیا حاکم و چراغ فتنه‌گران را خاموش کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: حماسه ۹ دی تجلی مجاهدان فی‌سبیل‌ الله است. 

حاجی صادقی اظهار داشت: حماسه ۹ دی تجلّی مؤمنین صادقی است که خدا آنها را ستوده است که نه در میدان شبهه‌افکنی دشمنان لرزیدند و نه در میدان عمل.

وی افزود: در فتنه ۸۸ دشمنان شبهه‌افکنی کرده و رسانه‌ها تهاجم کردند ولی سستی در مردم به وجود نیامد و آنها مردانه ایستادند و در حقیقت، آنها مؤمنان صادق هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت:‌ حماسه ۹ دی تجلی آیه‌ای درباره همراهان پیامبر گرامی اسلام است و قرآن به ما یاد داد که تولی بدون تبری معنا ندارد. ضمن اینکه ولایتمداری هم بدون استکبارستیزی راهی غلط است.

حاجی صادقی تصریح کرد: اقدام حمایتی مردم در انقلاب‌شان در حماسه ۹ دی همه جغرافیا را فرا گرفت چرا که کار آنها نشأت گرفته از عاشورا بود و به ما یاد داد در میدان جهاد اکبر با بصیرت بیشتر، ولایتمداری و استقامت بیشتر و گفتمان مقاومت و نفی مذاکره و سازش با استکبارگران این انقلاب را برای ظهور امام زمان منجی عالم بیشتر آماده کنند.

وی افزود: ۹ دی شروعی بود تا دشمنان ببینند که از زمان تجلی ولایت و خروش امت یعنی از ۲۲ خرداد ۸۸ تا ۹ دی ۸۸ مردم صبر کردند اما دشمن در سال جاری دید که مردم پنج روز هم زمان به فتنه‌گران ندادند و وقتی دشمنان فتنه جدید را آغاز کردند بلافاصله خنثی شد؛ وقتی مردم ندای رهبرشان را در سال جاری شنیدند  ۹ دی جدیدی را برای خنثی‌سازی فتنه خلق کردند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: ۹ دی هم تولّی داشت هم تبری؛ زیرا مردم ایران که حقیقتاً فرشتگان الهی هستند، پیامی را به همه عالم درباره ولایتمداری‌شان دادند.

حاجی صادقی افزود: مردم در حماسه ۹ دی به رهبر عزیز کشورشان و مولا و مقتدای‌مان که در طول ۴۰ سال ثابت کردیم همانگونه که پیرو ولایت هستیم در گام دوم هم اعلام می‌کنیم ما اهل کوفه نیستیم و اجازه نمی‌دهیم آنچه با اجداد رهبرمان کردند و امامان را تنها گذاشتند ما چنین کنیم و رهبرمان را تنها بگذاریم.

وی تصریح کرد: رهبر فرزانه و حکیم‌مان ما ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم که آنها فتنه ایجاد کنند و بر حوادث سوار شوند، زهی خیال باطل!

حاجی صادقی خاطرنشان کرد: ما مردم ایران با امام‌مان پیمان بسته‌ایم و در ۹ دی میثاق خود را مجدداً تجدید کردیم که در همه فتنه‌ها و صحنه‌ها همانند آنچه در دفاع مقدس پیرو رهبرمان بودیم این گونه رفتار کنیم.

وی چند پیام هم به مسئولین کشور داد و گفت: شما که در نظام اسلامی فرصت خدمتگزاری پیدا کرده‌اید باید تبعیت مطلق و فرمانپذیری کامل از ولایت فقیه داشته باشید.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: ۴۰ سال است که با تبعیت از ولایت توانسته‌ایم از فتنه‌ها و صخره‌های بزرگ عبور کنیم و توانسته‌ایم همه تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی تصریح کرد: برخی روشنفکران بهتر است سخنان آنچنانی در این باره نگویند چرا که ما می‌دانیم در نظام اسلامی حکم الله حکومت می‌کند و رهبر ما هم حکم الله را می‌گوید.

حاجی صادقی گفت: ما مردم از مسئولین روحیه استکبارستیزی و گفتمان مقاومت می‌خواهیم نه سازش؛ از مسئولین عزیزی که خدا و ملت بر شما منت گذاشته‌اند می‌خواهیم نترسید و نلرزید و به این ملت و انقلاب و رهبری تکیه کنید.

وی تصریح کرد:‌ استکبار در طول ۴۰ سال اخیر مرگ تدریجی خود را دیده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: خواسته سوم مردم از مسئولین آن است که قدرشناس آنان باشند و با نوکری و مجاهدت برای رفع نیازهای آنها بکوشند ضمن اینکه ناسپاسی نکنند که خدا عذابی شدید بر آنها فرود می‌آورد.

حاجی صادقی گفت: مردم در ۹ دی به همه امت‌های دیگر گفتند تا ملت انقلابی ایران وجود دارد استکبار امکان حضور در کشورمان و منطقه را نخواهد داشت.

وی گفت: تا مردم بصیر، استوار و با روحیه جهادی در صحنه حضور دارند هیچ فتنه‌ای توانایی وارد آوردن هیچ آسیبی را به انقلاب اسلامی ندارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: امروز روحیه استکبارستیزی را به همه دنیا صادر کرده‌ایم ضمن اینکه جبهه استکبار هم باید بداند که فریب دستکش‌های مخملی آنها را نمی‌خوریم و ستایش‌ها، تهدیدها، فشارها و تحریم‌ها نمی‌تواند کوچکترین خللی را در استقامت مردم ایران وارد کند. بلکه دشمنان هرچه بیشتر فشار بیاورند و جنگ‌افروزی کنند مردم سریع‌تر دشمنان را به سمت نابودی سوق خواهند داد پس بهتر است از گذشته درس بگیرند.

حاجی صادقی تصریح کرد:‌ اگر دشمن ۱۰ سال پیش در فتنه ۸۸ کمی زمان برد تا تیر خلاص را بخورد اما مردم در سال جاری با آنکه در سختی و فشار بودند اما رگه‌های حضور فتنه را ظرف چند روز نابود کردند، چرا که مردم ایران نه در مبارزه خسته می‌شوند و نه در فریاد مرگ بر آمریکا.

وی پیامی هم به پیاده‌نظام دشمنان، بازی خوردگان، منافقین داخلی و کسانی که فکر می‌کنند با دوستی با استکبار می‌توانند برای خود توفیقی کسب کنند داد و گفت: باید ناکامی‌های دشمنان را ببینند و در کنار اغتشاشگران نایستند ضمن اینکه درس عبرت بگیرند که اربابان غربی و استکبار با آنها همراهی نخواهند کرد پس بهتر است به میدان خدمتگزاری به مردم بازگردند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: آنچه مهم است درس گرفتن از حماسه بزرگ ۹ دی است لذا باید تلاش بیشتری کنیم تا زمینه‌های فتنه‌های بعدی از بین برود.

حاجی صادقی تأکید کرد: انقلاب ما تولد دوباره اسلام ناب محمدی و زمینه‌ساز ظهور است ضمن اینکه این انقلاب متعلق به امام امت است، لذا مردم باید برای ریشه‌کن کردن فتنه‌ها همواره آماده باشند.

وی افزود: دشمن در همه فتنه‌ها شکست خورده و با وجود آنکه می‌داند مرگ او حتمی است اما با باید نقشه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: التزام صددرصدی و تبعیت نسبت به رهبر معظم انقلاب در علم، فهم و عمل بسیار مهم است و بدانیم هرگاه مسلمانان با ولایت پیوند داشته‌اند پیروزی حاصل شده و قطعاً با این رهبری و استقامت، پیروزی حتمی است.

حاجی‌صادقی با بیان اینکه هوشیاری در برابر فتنه‌ها بسیار مهم است، گفت: فتنه خاموش‌کننده روشنی‌ها است. 

وی افزود: پیاده‌نظام‌های داخلی و افراد ناشی به دنبال خلق حادثه‌ها هستند و دشمن مترصد استفاده از این فرصت است ضمن اینکه جلوگیری از نفوذ افراد در پست‌های مختلف هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت:‌ مردم قبول ندارند و نمی‌پذیرند افرادی که در فتنه ۸۸ نقش داشتند دارای پست و مسئولیت باشند.

حاجی‌صادقی گفت: باید مواظب نفوذ در ساختار و مراکز حاکمیتی و فکری باشیم.

وی تصریح کرد: آخرین عاملی که دشمن را عصبانی کرده تقویت روحیه جهادی و انقلابی مردم و توجه به جهاد کبیر است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: انقلاب اسلامی با مردم و حضور آنها و ایستادگی‌شان هیچگاه آسیب نخواهد دید.

حاجی صادقی گفت: خدایا! شاکر تو هستیم به دلیل اینکه نعمت ولایت را به ما عطا کردی چرا که برای اولین‌بار در تاریخ اسلام است و جای دیگری سراغ نداریم که یک نظام ولایی ۴۰ سال عمر کند. همچنین به دلیل حضور مردم بصیر ایران هم از خداوند سپاسگزاریم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در پایان تصریح کرد:‌ ایستادگی، مقاومت، تحمل، صبوری و جوانمردی ملت بزرگ ایران ان‌شاءالله منجر به نزول نعمات الهی شده و آینده‌ای سربلند و پر از استقلال و عزت خواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 3
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
    2 0
    اگه مردی منتشر کن عکس دوم: تا جایی که ما یادمونه 9 دی رو مردم بوجود اوردند و خیلی از مسئولان سیاسی جا موندند. چطور شد دوباره دیروز با نرده مردم رو از مسئولین جدا کردید؟!!!!! مسئولین نشستن و مردم سرپا ایستادند؟!!!!!!!!! واااای بر شما

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس