پلیس عربستان

سازمان امنیت ملی سعودی کشته شدن دو شهروند عربستانی در شرق این کشور را در روز چهارشنبه گذشته، تأیید کرد.

به گزارش مشرق، سخنگوی سازمان امنیت ملی سعودی امروز (یکشنبه) در بیان جزئیات درگیری روز چهارشنبه هفته گذشته در «الدمام» در شرق این کشور، کشته شدن دو شهروند شیعه عربستانی را تأیید کرد.

بیشتر بخوانید:

شهادت بی رحمانه یک جوان شیعه توسط نیروهای عربستان

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سخنگوی سازمان امنیت ملی سعودی در بیانیه‌ای ادعا کرد که در صبح روز چهارشنبه، اطلاعاتی مبنی بر احتمال انجام عملیات «تروریستی» به وسیله خودروی حامل مواد منفجره به این سازمان رسید و پس از بررسی و رصد این خودرو (از نوع فورد)، نیروهای امنیتی این خودرو را در خیابان «ملک سعود» شهر الدمام به دام انداختند.

در ادامه این بیانیه آمده است که نیروهای امنیتی سعودی از سرنشینان خودرو که دو نفر بودند خواستند تا خود را تسلیم کنند اما آن‌ها شروع به تیراندازی کرده و با مأمورین درگیری شده و در پی تیراندازی کشته شدند.

فیلم منتشر شده از درگیری روز چهارشنبه

سازمان امنیت ملی سعودی نام این دو فرد را «احمد عبدالله سعید سوید» و «عبدالله حسین سعید آل نمر» معرفی کرده است. یک فرد نیز بدون افشای نامش دستگیر شده است.

دولت سعودی در ادامه این افراد را وابسته به «طرف‌های خارجی» معرفی کرد.

از زمان تصویب قانون مبارزه با تروریسم در ۲۵  آذر سال ۹۳ به این سو، بسیاری از مخالفان دولت سعودی به بهانه مبارزه با تروریسم کشته یا دستگیر شده‌اند. تاکنون سازمان‌های حقوق بشری بین‌المللی مثل عفو بین‌الملل بارها از عربستان سعودی خواسته‌اند با پوشش قانون مبارزه با تروریسم، معارضان سیاسی و اجتماعی را سرکوب نکند. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس