اسرای فلسطینی

شکنجه اسرای فلسطینی از همان لحظه بازداشت و بازجویی آغاز می‌شود و رژیم صهیونیستی از روش‌های مختلفی از جمله گذاشتن اسیر در یخچال و پاشیدن آب یخ و داغ بر سر اسرا استفاده می‌کند.

به گزارش مشرق، «رأفت حمدونه» مدیر مرکز پژوهش‌های ویژه اسرای فلسطینی اعلام کرد، اسرا و بازداشت‌شدگان فلسطینی در شرایطی فاجعه‌بار قرار دارند و مورد انواع شکنجه روانی و جسمی در زندان‌های رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند.

بر اساس گزارش «رأی الیوم»، حمدونه افزود، رژیم صهیونیستی تنها طرفی است که شکنجه را قانونی می‌داند و در زندان‌های این رژیم از روش‌هایی برای شکنجه استفاده می‌شود که بر اساس عرف بین‌الملل ممنوع هستند.

بیشتر بخوانید:

جزئیات جدیدی از طرح آمریکایی « معامله قرن»

حماس : آماده تحمیل معادلات جدید برای رفع محاصره غزه هستیم

آغاز اعتصاب غذای بیش از ۳۰ اسیر فلسطینی

بازداشت کودک فلسطینی به دست چند نظامی صهیونیست +فیلم

وی تصریح کرد، مراحل شکنجه اسرا از لحظه بازداشت آغاز می‌شود و شامل مواردی مانند کشیدن کیسه آلوده بر سر اسیر، بی‌خوابی، عدم درمان، گذاشتن اسیر در یخچال، ایستادن برای مدت‌های طولانی، اعتراف‌گیری از اسرا با قرار دادن جاسوسانی میان آنها، پاشیدن آب یخ و داغ بر سر اسیر، موسیقی گوش خراش، ممنوعیت استفاده از توالت، ضرب و شتم شدید و تکان دادن بسیار شدید سر و فلج شدن اسیر می‌شود.

حمدونه در ادامه از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های حقوق بشری درخواست کرد، با اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی، این رژیم را به توقف شکنجه اسرا وادارند.

این مقام فلسطینی همچنین از تمام طرف‌های داخلی و رسمی را به افشای تعرض‌های رژیم صهیونیستی علیه اسرای فلسطینی فرا خواند.

سال جاری، «عبدالناصر فروانه» رئیس بخش پژوهش‌ها و مستندات در کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی اعلام کرد، ۵۸۰۰ مرد و زن فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی محبوس هستند.

فروانه در ادامه تصریح کرد، این افراد در ۲۲ زندان، بازداشت‌گاه یا مرکز بازجویی هستند و  ۵۴۰ نفر از آنها، یک یا چند بار به حبس ابد محکوم شده‌اند

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس