تاجزاده

«مصطفی تاجزاده» از حامیان اغتشاشات اخیر، برخورد نظام اسلامی با آشوبگران تبر بدست را به مبارزه شاه با انقلابیون در 15 خرداد سال 42 تشبیه کرد و از چیزی به نام انقلاب سخن گفت.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

پس از بیانیه‌های ذلت‌بار 77 نفر و حزب اتحاد منتشر می‌شود:

نامه ننگین فراکسیون امید برای رهبری

«قاسم میرزایی‌نیکو» از نمایندگان اصلاح‌طلب و از اعضای فراکسیون امید مجلس، در گفت‌وگو با ایلنا، درباره نامه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به رهبر انقلاب گفته است: آقای تابش از سوی فراکسیون امید در حال تهیه نامه‌ای از سوی این فراکسیون برای ارسال به رهبر انقلاب است.  این نامه در خصوص اوضاع و حوادث اخیر به دنبال اجرای طرح افزایش قیمت بنزین است و قرار است به رهبر معظم انقلاب ارسال شود.

وی می‌افزاید: محورهای این نامه بیشتر بحث حوادث اخیر و نوع برخورد در این خصوص است. همچنین اعضا طی این نامه تأکید کردند که می‌توانست در این خصوص تدبیر بیشتری صورت گیرد و عنوان کردند که مجلس در رأس امور نیست. پیش‌نویس این نامه تهیه شده و قرار است به رهبر معظم انقلاب تقدیم شود.[1]

*در اشاره به محتوای منتشر شده از این نامه و ارتباط آن با رخدادهای اخیر، بیان چند نکته ضروریست:

یکم: مجلس همچنان و تا همیشه در رأس امور است و قرار گرفتن یکسری تصمیمات در مجاری ساختاری غیر از مجلس به دلیل شرایط خاص کشور(اشاره به تصمیمات شورای هماهنگی سران قوا) به هیچ وجه به معنی تنازل شأن مجلس نیست. کما اینکه به معنای تنازل شأن هیئت دولت هم نیست.

ضمن اینکه سایر حاکمیت‌های دنیا نیز تجربیات مشابهی در زمینه ایجاد ساختار در شرایط ویژه دارند و نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس نباید به دلیل کم‌اطلاعی از روند ساختارهای حکومتی در سایر ممالک دنیا، دشمنِ چیزهای ندانسته باشند.

دوم: این نکته حائز اهمیت است که چه کسانی داعیه دفاع از شأنیت مجلس را دارند!؟

اکثریتی اعتدالی و اصلاح‌طلب که بزرگترین هنرشان گرفتن عکس سلفی با خانم موگرینی است، چندین مرتبه به واسط کم‌کاری مورد انتقاد رهبر انقلاب قرار گرفته‌اند و در وکیل‌الدولگی شهره عام و خاص‌اند و صراحتاً اعلام کرده‌اند که هوای دولت آقای روحانی را کاملا در مجلس دارند؟ [2]

پر واضح است که این نمایندگان و این مجلس که خواسته برجامی آقای روحانی تنها طی 20 دقیقه در آن تصویب شد؛ اگر با اصرار بنزینی دولت هم مواجه می‌شود بلافاصله با آن موافقت می‌کرد و هیچ سؤال الزام‌آوری هم راجع به چرایی عدم اجرای پیوست‌های عقلانی این طرح از دولت نداشت.

از طرفی الآن هم برای استنطاق دولت درباره چرایی عدم اجرای پیوست‌های عقلانی طرح اصلاح قیمت سوخت دیر نیست...

و سوم: آقایان در نامه خود خطاب به رهبری نظام؛ اشاره به «تدبیر» کرده‌اند!

چه تدبیری بیشتر از این که رهبر معظم انقلاب در ایام انتخابات صراحتا گفتند که بایستی به اصلح رأی داد و رئیس‌جمهور منتخب حتما باید ضعف‌های دیگران را نداشته باشد و اهل کار جهادی باشد.

اما اصلاح‌طلبان چیز دیگری گفتند و برای دولتی تَکرار کردند که مانیفست ناکارآمدی آن و امیدش به توافقات خارجی از اول مشخص بود.

چه تدبیری بیشتر از این که رهبر معظم انقلاب در قبال اصرار بنزینی دولت؛ خطاب به تاریخ بیان کنند که نفیا و اثباتا نظری نداشته‌اند و در ادامه نه از طرح دولت که از مُرّ ساختار نظام دفاع کنند تا اگر هم بواسطه عدم اجرای پیوست‌های عقلانی طرح از سوی دولت مشکلی پیش آید؛ ساختار کشور و امنیت مردم، پایدار بماند!؟

و آیا تدبیری بیشتر از این می‌توان سراغ داشت که در غیبت خواص کشور برای تبیین اولویت "صندوق رأی" به جای اعتراض خیابانی و آموزش عمومی در این باب که اعتراض با آتش زدن و کشتن و سوختن فرق دارد و حساب اشرار از مردم جداست؛ رهبر معظم انقلاب، یکّه و تنها به صحنه بیاید و به مردم بگوید که آتش زدن کار اشرار است!؟

باشد که عملکرد بفرموده فراکسیون امید در مجلس دهم، بیش از این باعث شرمندگی تاریخ پارلمانتاریسم در ایران نشود...

***

خیابان به جای صندوق رأی؛ وقتی اصلاح‌طلبان مشکلی با دخالت اوباش ندارند!

"روش اعتراض" بدون دخالت اشرار و اراذل

طی روزهای اخیر، گفته‌هایی در میان اهالی اردوگاه چپ به گوش می‌رسد حاکی از اینکه "اعتراض" هزینه‌هایی هم دارد که باید پرداخته شود!

آذر منصوری، ‌ از فعالان اصلاح‌طلب در این باره گفته است: «طبیعی است به محض اینکه اعتراضی در این‌ کشور شکل می گیرد مخالفین ایران روی موج آن سوار می‌شوند و به آن بال و پر می‌دهند تا بهره برداری‌های خود را بکنند.»[3]

محمدجواد حجتی کرمانی هم در جای دیگری اما در اظهاراتی همسو تأکید می‌کند: بی تردید، همانطور که نمی‌توان قیمت کالاها را با دستور کنترل کرد، نمی‌توان اعتراضات را نیز از اغتشاشات تفکیک کرد! باور دارم که مردم حق اعتراض دارند و این کار را انجام می دهند. حال اینکه یک عده فاسد نیز از اعتراضات سوءاستفاده می کنند متاسفانه در همه جای دنیا هست! [4]

حسین کمالی، دبیر حزب اصلاح‌طلب کار نیز نفر بعدیست که در یک مصاحبه می‌گوید: کسانی که اعتراض دارند از نظر ما (اصلاح‌طلبان) حق‌شان است که اعتراض کنند، حتی اگر درست نباشد.[5]

* مردم در اعتراضی بدون مانیفست عقلانی که به جای حضور پرچم ایران، شاهد حضور اوباش خواهد بود شرکت کنند و آتش به همه‌جا سرایت کند و با دخالت اوباش؛ خون‌ها بر زمین ریخته شود... و این از نظر اصلاح‌طلبان هیچ اشکالی ندارد. چون این مطامع آنهاست که بایستی اجرا شود و دست آخر کار را به براندازی برساند.

در این میان البته ظاهرا هیچ اهمیتی هم ندارد که اصلاح‌طلبان بودند که با "تکرار می‌کنم" یک دولت، یک مجلس و یک شورای شهر ناکارآمد را در دامن مردم گذاشتند و هم‌اکنون نیز با اینکه در کنج ذهن خود می‌دانند راه حل مشکلات «صندوق رأی» است؛ اما دائما آدرس خیابان را به مردم می‌دهند تا به همان مطامع خویش دست یابند.

متأسفانه در میان رجال اصلاحات این حمیت و مردانگی یافت نمی‌شود که فردی از آنها به مردم بگوید تنها راه اعتراض معقول در ایران «صندوق رأی» است زیرا به قول آن افسانه قدیمی؛ تنها راه فرار از چنگ غولی که از درون چراغ جادو بیرون آمده؛ استفاده از چراغ جادو علیه اوست.

فی‌الواقع اگر یک فعال سیاسی یا رسانه‌ای در ایران برای استشفای وضع موجود؛ به جای حمایت از صندوق رأی که کارآمدی و تفاوت زمین تا آسمان گزینه‌های مختلف خود را به مردم ایران نشان داده؛ از جایگزین‌های دیگر سخن بگوید؛ حتما بایستی مطمئن بود که شنوای صدای دشمن از حلقوم عناصر داخلی هستیم.

در عین حال و جدای از راه حل آشکار و منطقی صندوق رأی؛ آنها به مردم نمی‌گویند که پس از قطع امید از صندوق رأی در کشورهایی مثل فرانسه یا آمریکا یا لبنان نیز اعتراض به معنی «راهپیمایی خیابانی مخالفان یک مصوبه یا یک حکومت»! نیست زیرا هیچ کشوری در دنیا اجازه چنین رفتار براندازانه‌ای را نمی‌دهد بلکه معنای "حق اعتراض" در کشورهایی که امیدی به صندوق رأی و قانونگذاران نیست؛ رساندن صدای معترضان یک مسئول یا یک تصمیم به مراجع قضایی جامعه و شاکله حکومت در کنار با مجوّز قانونی و نظارت پلیس است.

در واقع این نوع اعتراض که مجدداً تأکید می‌شود پس از ناامیدی از صندوق رأی رخ می‌دهد؛ اتفاقا سبب تحکیم پایه‌های نظام می‌شود به جای آنکه به آتش زدن و حمله به نیروهای امنیتی منتج شود.

و تنها در این 2 حالت پلکانی با تقدم "صندوق رأی" است که می‌توان پرچم کشور را در میان معترضین یک تصمیم رؤیت کرد و بر خلاف اظهارات حجتی‌کرمانی؛ مطمئن بود که اوباش نمی‌توانند به میان آنها رسوخ کنند.

(مقولات پیش گفته در باب اعتراض؛ در کتاب "انقلاب" نوشته خانم هانا آرنت به تفصیل بیان شده و قابل دسترس است.)

فی‌الجمله باید اشاره کرد که در هیچ دموکراسی و هیچ حکومتی در جهان نمی‌توان چنین فعالان سیاسی‌ای پیدا کرد که اینچنین نسبت به امنیت کشور و خون مردم بی‌مبالات باشند و برای تحقق منافع و مطامع خود حتی بی‌خردترین حرف ممکن در سیاست یعنی "حق اعتراض نادرست"! را نیز بر زبان برانند.

جالب است که حسین کمالی در حالی از حق اعتراض نادرست برای مردم سخن می‌گوید که گویا یادش نیست زمانی که در ایام انتخابات مجلس دهم از سوی اصلاح‌طلبان وعده «لغو سربازی، مقرری بیکاری و اشتغال» را به مردم میداد+

پیش از این و حوالی سه ماه قبل بود که علیرضا علوی‌تبار از چهره‌های اصلاح‌طلب در یک یادداشت از این گفته بود که مردم باید در اعتراضات مسالمت‌آمیز خود؛ مکان‌های حساس نظام را نیز به اشغال خود دربیاورند! [6]

گزاره‌ای که نشان می‌دهد مقولات مورد اشاره اصلاح‌طلبان مثل حق اعتراض و یا مسالمت‌آمیز بودن چگونه به راحتی وارد فاز براندازی می‌شود...

چشمان ناظران کشور باید هشیار باشند که هر فعال سیاسی و رسانه‌ای که به جای دادن آدرس صندوق رأی  به مردم برای حل مشکلات، از چیزی به نام حق اعتراض در خیابان‌ها! سخن بگوید؛ مشغول بازی در پازل «فتنه اقتصادی» است.

***

تبر بدستی و شراب خوردن علنی و آتش زدن کار مردم نیست آقای تاجزاده...

«تاجزاده» معتقد است مقابله با اغتشاش اوباش همان سرکوب‌های رژیم شاه است!

مصطفی تاجزاده، فعال اصلاح‌طلب و از حامیان ستادی رئیس‌جمهور روحانی که مدت‌هاست مشغول سیاه‌نمایی از ایران و دادن آدرس خیابان به مردم است، در بخشی از یک مصاحبه که کانال تلگرامی امتداد آنرا بازنشر داد، با کنایه به نظام اسلامی گفته است:

«به باور من، شاه در کودتا علیه دکتر مصدق اشتباه کرد و اگر مصدق را با کودتا برکنار نمی‌کرد، هم شاه سرجایش بود و سلطنت می‌کرد، هم به انقلاب نمی‌رسید اما اشتباه شاه تنها کودتا علیه مصدق نبود، اشتباهی که شاه کرد این بود که بعد از مصدق که پایه‌های حکومتش به لرزه افتاد، به جای اینکه درصدد جبران برآید، به سمت استبداد بیشتر رفت

عین همین حادثه 15 خرداد رخ داد و سرکوب مردم اشتباه بود، من معتقدم اگر بعد از 15 خرداد رژیم افزایش مشروعیت را در دستور قرار می‌داد و می‌گفت ما باید به سمت جذب رضایت مردم برویم، هرگز روحانیت در ایران به این نتیجه نمی‌رسید که تنها راه مقابله با شاه این است که کل حکومت را قبضه کند. این را به این دلیل می‌گویم که به مسئولین بگویم، اصل این تصمیم غلط بود.

او در ادامه تصریح می‌کند: اما آن نکته‌ای که در مورد شاه گفتم این است که جمهوری اسلامی نباید اشتباه شاه را تکرار کند. اینکه معلوم شده است تصمیم در مورد گرانی بنزین و شیوه اجرایش غلط بوده است، باید به سمت حل مشکل بروند و نباید به سمت سرکوب بیشتر حرکت کنند. با اتفاقات سال 98 مشروعیت سیستم سیاسی در ایران آسیب دید و باید حکومت به سمت جبران آن حرکت کند وخدای ناکرده کسی نگوید که ما هزینه دادیم و تا انتهای مسیر برویم. رفتن به انتهای این مسیر به‌معنای از بین‌رفتن جمهوری اسلامی است، همان اشتباهی که شاه انجام داد و 15 خرداد را سرکوب کرد و به‌جای اینکه به حرف مردم گوش بدهد، دوباره سرکوب مردم را ادامه داد. جمهوری اسلامی باید اگر اشتباهی می‌کند، آن -را- قبول کند و بازگردد، برگشتش این است که رفراندوم، انتخابات آزاد، اعتراض مسالمت‌آمیز و...برگزار کند.

تاجزاده با استفاده از همین مقوله، گریزی هم به انتخابات می‌زند و می‌گوید: امیدوارم حکومت متوجه شود که به این مردم نیاز دارد. رژیم شاه گمان می‌کرد با تکیه بر اسلحه، قدرت آمریکا و انگلیس و ساکت‌کردن روسیه، می‌تواند حکومتش را ادامه دهد. اما تنها تکیه‌گاه ما مردم هستند. چند روز دیگر ثبت‌نام انتخابات آغاز می‌شود، اگر خواهان این هستیم که انتخابات را گرم برگزار کنیم، باید جامعه احساس کند که اگر به کسانی رأی داد، آن افراد می‌توانند سیاست خاصی را تغییر دهند.

این فعال اصلاح‌طلب همچنین اظهار کرده است: برای حکومت، 2 راه وجود دارد؛ یکی اینکه بگوید من این تصمیم را گرفته‌ام و گوش‌اش را بر اعتراضات مردمی ببندد، در این شرایط مردم ممکن است در کوتاه‌مدت بترسند یا اعتراض را مصلحت ندانند و به هر دلیلی ساکت شوند، اما ممکن است اعتراض‌ها به چند سال دیگر موکول شود و باز مردم به خیابان بیایند.

راه دیگر مربوط به همان سؤال اول شماست که فاصله اعتراض‌ها به‌شدت کاهش پیدا می‌کند.[7]

*آقای تاجزاده باید بداند که حکومت شاه یک حکومت سرسپرده بود که هم در برکناری مصدق و هم در 15 خرداد بفرموده عمل کرد.

ضمن اینکه شاه مثل جمهوری اسلامی با اوباش تبر بدست مواجه نبود بلکه مردمی رنج کشیده در مقابلش بودند که راه نجات خود را در اسلام ناب و ولایت فقیه می‌جستند و "گُل" به پلیس و ارتش می‌دادند.

تفنگ نظام جمهوری اسلامی ایران نیز همانطور که اصلاح‌طلبان نیز در بیانیه ننگین 77 نفره تأکید داشتند تفنگی برخاسته از بیت‌المال است نه دریافتی از آمریکا و انگلیس! و این تفنگ برآمده از بیت‌المال البته به سمت اشرار نشانه رفته است نه به سمت مردم که حامیان انقلاب اسلامی هستند.

از طرفی جالب است که اگر و فقط اگر دولت آقای روحانی بعنوان منتخب تاجزاده و دوستان او رفتار اقتصادی معقول «نظارت بر قیمت‌ها» را انجام می‌دادند؛ امروز هیچ بستر و محملی برای تاجزاده وجود نداشت تا این حرف‌های ناصحیح را مطرح کند و به ماهیگیری سیاسی و روایت جعلی از رخدادهای کشور بپردازد.

جدای از این باید از تاجزاده پرسید که چرا به مردم نمی‌گوید راه رفع مشکلات دستکند دولت آقای روحانی، الّا و لابد صندوق رأی است نه چیزی به نام "اعتراض مسالمت‌آمیز" که در صحبت‌های سایر لیدرهای اصلاحات میخوانیم قرار است طی آن مراکز حساس نظام اشغال شود؛ همانطور که در آشوب اخیر در بسیاری از شهرها اشغال و سپس نابود شد! [8]

آیا پاسخ این ابهامات و چراها این نیست که آقای تاجزاده و دوستان ایشان به عمد از ناکارآمدی حمایت کردند تا مشتشان برای طرح اعتراض علیه نظام اسلامی پر باشد!؟

جالب است که تاجزاده حتی اهل پذیرش مسئولیت و عذرخواهی هم نیست و به جای اینکه به مردم بگوید ما اصلاح‌طلبان بودیم که وضع موجود و گرانی و تصمیمات بدون پیوست را پدید آوردیم؛ خود را در جایگاه لیدر اعتراضی جا می‌زند و به مردم امر و نهی می‌کند و راه خیابان را نشان می‌دهد.

تاجزاده‌ای که چندی قبل هم صراحتا گفته بود خیلی از حرف‌های ما و براندازها یکیست...[9]

تحلیلگران می‌گویند «فرماندهان فتنه اقتصادی» بر اساس یک نقشه 10 ساله با سیاه‌نمایی از اوضاع کشور، بزرگنمایی از مشکلات و حمایت از یک دولت ناکارآمد؛ چارچوبی را برای «فتنه اقتصادی» بنا گذاشته‌اند که بر اساس آن قرار است با ابتنا به مقولات پیش‌گفته بر بی‌فایده بودن انقلاب اسلامی و بیدستاوردی نظام اسلامی تأکید شود و دست آخر نیز آدرس خیابان و دستور براندازی به مردم داده شود.

کما اینکه در صحبت‌های تاجزاده هم دیده می‌شود که او به روشنی ایران اسلامی را با حکومت سرنگون شده شاه مقایسه می‌کند و یا دوست او یعنی سعید حجاریان نیز بصورت روزمره مشغول مقایسه ایران با حکومت‌های سرنگون شده پهلوی و شوروی کمونیستی است. [10]

جالب است که در این راه شاهد پاس گل‌هایی مشکوک از درون ستاد دولت به اصلاح‌طلبان مثل عدم اجرای پیوست‌های طرح اصلاح قیمت سوخت، عدم نظارت بر قیمت‌ها و ... نیز هستیم. [11]

بدیهیست که اگر در این فضا خواص کشور ورود نداشته باشند، صندوق رأی بعنوان راه حل مشکلات به مردم نشان داده نشود و کسی هم نباشد که از مثبتات کشور و اباطیل بودن سیاه‌نمایی‌ها و مفسدنمایی‌ها برای افکار عمومی بگوید؛ بسا که اصلاح‌طلبان در نقشه دقیق خود برای ایجاد فتنه‌ای بزرگ موفق شوند. کما اینکه تاکنون در دو پیش‌لرزه فتنه اقتصادی در دیماه 96 و در آبانماه 98 موفق بوده‌اند.

***

1_https://www.ghatreh.com/news/nn49695359

2_mshrgh.ir/1009438

3_mshrgh.ir/1011592

4_mshrgh.ir/1013130

5_https://etemadonline.com/content/363487

6_ mshrgh.ir/1011192

7_ https://b2n.ir/384783

8_ mshrgh.ir/1011192

9_ mshrgh.ir/905078

10_ mshrgh.ir/1004313

11_mshrgh.ir/1013130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 109
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 97
 • IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  آفرین به مشرق
  • IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   20 9
   مارماهی را مانند نه این تمام، نه آن تمام
  • IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   تاجزاده از عواملی است که پمپئو ازش حمایت میکند. تاجزاده مورد حمایت دولت آمریکاست.
  • بهداد IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   77 29
   خدایش تا حالا اگه یه فرد عادی و قشرپایین جامعه میبود دهنشو میبستن نمیدونم چرا باوجود سابقه خراب این اقایون باز آزادشون میزارند که فتنه به پا کنند هر دم اخه مماشات تا چه حد دیگه
  • عبدالله مومن IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   42 30
   مردک تروریست افساداتی اجاره اب
  • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   25 5
   چه میکنه! قیمت گوجه فرنگی!
 • سید IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  86 83
  وقتی که اصلاح طلبان تهوع آور از اراذل و اوباش اجاره ای به انحاء مختلف حمایت می کنند و در لفافه از کودتایی که این جماعت در پی آن بودند ناراحت نیستند، برای ما یادآور تاریخ معاصر ایران و حمایت دشمنان آیت اللّه کاشانی از شعبان بی مخ و دار و دسته اش است! گویی همیشه شعبان بی مخ ها و اصلاح طلبان پیوند نامقدس تاریخی شان را محترم می دارند!
  • سید IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   48 13
   به کدام اصول معتقدید!!
 • احمد IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  143 5
  مردم میدانند مشکلات کشور از ناحیه چه گروه یا افرادی است .
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  بنظر من مجلس رو منحل کنید چون هم حقوق الکی میگیرن و هم هزینه انتخاباتشون زیاده
  • مونسی IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   58 9
   احسنت... کاملا موافقم
 • محسن IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  مجلس در راس امور نیست.
  • IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   41 29
   از وقتی اینطور شد که لیست مورد حمایت فتنه‌گران و bbc وارد مجلس شدند
 • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  66 66
  امثال اینایی که با برخورد کردن با اغتشاشگر ها مشکل دارند رو لیست بکنید حتما.
  • کامران IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   12 4
   اگه مقدوره منو هم ببر تو اون لیست متشکرم.
  • IR ۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   4 11
   10:14 ما نجابت به خرج دادیم، مدارا کردیم، اما مراقب باشید. صبر ما انتها دارد. و سخت مجازات خواهید شد!
  • IR ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
   8 1
   21:48! از نجابت مردم سوءاستفاده نکن. تا حدی صبر دارند.
 • دلسوز ایران IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  متاسفانه این گروه غربگرا در سه بار طی سالهای 78 و88و98 یعنی هر ده سال یکبار ایران را به خون کشیده اند غافل از انکه برای اقتصاد ومعیشت مردم کاری کنند.
  • ياسر IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   30 12
   احسنت، متاسفانه هر موقع اين اصلاح طلب ها قدرت رو در ايران به دست گرفتن مملكت رو به فتنه و اشوب كشيدن . آخه هر چي باشه خود غربيها ميگن ، اصلاح طلب ها سرمايه هاي ما تو ايران هستن.
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  33 1
  امیدوارم قضاوت و بررسی انجام شده هم از روی حزب و حزب بازی و طرفداری بدون عدالت نباشد
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  65 75
  مادام که صندوق رأی هست؛ هرکس از اعتراض خیابانی حرف بزند فتنه گر است.
  • دبل IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   23 26
   خف
  • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   46 16
   کو صندوق رای؟؟ برای بنزین صندوق رای گذاشتند؟؟؟
  • IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   19 11
   برای بنزین هم گذاشتند، منتها شما رقص و کنسرت رو ترجیح دادید.
 • احمد IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  54 9
  تاجزاده بیا شما از عملکرد دولت و تصمیمات نابخردانه و عامدانه دولت روحانی نقد کن تا این اتفاقات رخ ندهد .
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  74 6
  نه مجلس در راس امور است نه یک شبه سه برابر کردن بنزین و...و صد کشته نامش تدبیر! بغض و کینه و جهل چشمان شما را کور کرده.
  • ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   33 14
   من در نمازها حاکمان ایران را نفرین می کنم.
  • IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   7 7
   فقط تدبیر رئیسی
 • بی نام IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  79 27
  قطعا که یک سری تبر به دست هم قاطی معترضین می شوند ولی کسی نمیگه چطور شد این نوجوانها اهسته اهسته تبدیل به تبر به دست شدن از کشور دیگه که نبودن قطعا فقر و شکاف طبقاتی این حس رو به اونا داده که مقابل اسلحه و سیاستهای رسانه ای تنها راه مقابله تبر و چاقوست وگرنه که اینا فرزندان همین اب و خاک هستن
  • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   41 52
   با استدلال شما "شمر" هم بیگناه بوده. شرایط دلیل جنایتکاری و رذل بودن نیست.
  • بینام IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   23 13
   ۰۸:۴۳ درست گفته احساسی حرف نزن میسیو .
  • IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   19 9
   شرایط دلیل نمیشه اما باعث میشه
  • IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   11 9
   دفاعهای شما از تبر به دستها، اونا رو تبر به دست کرده
  • ناشناس IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   5 0
   افسوس وافسوس وافسوس
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  54 13
  ما یاد گرفتیم فریاد عصبانیتمون رو سر آمریکا بزنیم. این آقایون هم بهتره برن به عملکرد بسیار ضعیف خودشون در مجلس بپردازن و هیچکس هم جلوی اونها رو نگرفته و بی تدبیری و ضعف خودشون رو گردن کسی نندازن
 • فرشاد IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  37 8
  آقای عضو فراکسیون امید مجلس وقتی نماینده مردم میشود وکیل الدوله و بی رگ و ریشه و نماینده پورسانت بگیر دولت و بی غیرت نسبت به مسائل کشور معلوم که نمی تواند در راس امور باش اگر در راس امور بودید هیچ وقت از دولت نباید رشوه می گرفتید شماها الا اندازه یک ارزن ارزش ندارید روز رحمت به مجلس ششمیهای وطن فروش نه این مجلس خنثی سیب زمینی صفت
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  46 31
  جناب تاج زاده! اگر می خواهی با رنگ کردن موی سر مردم را فریب داده و جوان نمایی کنی اما حضرت عزرائیل علیه السلام را نمی توانی فریب بدهی، به جای اینکه سخنگوی دشمنان اسلام و نظام باشی، اگه واقعا مسلمان هستی برو به فکر قبر و قیامت خودت باش!( ألیس الصبحُ بقریب!)
  • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   30 1
   البته حضرت عزرائیل علیه السلام خودشان برای جان گرفتن امثال ایشان نمیروند. نوچه هاشونو میفرستن
  • اهری IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   7 15
   خطاب به 10:33ولی برای گرفتن جان شما حتما" بزودی خودشان تشریف می آورند پس آماده باشید
 • مرتضی IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  43 19
  همچنین گفتی نامه ننگین به رهبری ، گفتم نکنه ناسزا نوشتن ، مشرق ، چاپلوسی هم حدی داره ، به قول ما دهه پنجاهی ها ، آخر فیلم شهید میشیا
  • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   26 8
   مجلسی که نمایندگانش به دنبال زد وبند با دولتی ها هستند تاپول بیشتری به جیب بزنند نه تنها در راس امور نیست بلکه در ته دره جهنم است اسهال طلب ها گند زده اند به کشور وزندگی مردم؟!!!
 • ایرانی NL ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  28 9
  حالمان از آدمهایی که نون و نمک کشور را میخورند و خیانت میکنند و طرفدار خائنین هستند و کارشان را درست جلوه میدهند و خود را جای مردمی که زندگیشان نابود شد و کسانی که زخمی و شهید شدند قرار نمیدهند و درک نمیکنند.لعنت بر خائنین به وطن و ملت .لعنت لعنت لعنت
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  29 18
  اين آشغال لياقت آزادي را ندارد
 • سام IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  30 9
  دراین شش سال این مجلس درراس امورنبوده چونکه بیشتر شما بی لیاقتاکه درمجلس هستیدهیچ سوادی ندارید فقط برای اینکه خودی نشان دهیدهرچندگاهی عکس سلفی میگیرین برای حوزه انتخابی خودمیفرستیداینکه درراس امورنیستیدازبی شعوری بیشتر شماآقایان هست
 • باران IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  33 41
  وقتی میخوای گزارش های مشرق نیوز رو بخونی باید دستتو به هم ببندی که از شدت این همه جانبداری و بی منطقی نزنی تو سر خودت!!!!!!!! مجلس عملا هیچ کاره ست. قانون اساسی عملا هیچ کارایی نداره نمادینه. تعصباتت رو کم کن مشرق شاید تونستی کمی منطقی مطلب بنویسی
 • DE ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  32 14
  این افسادطلبان همانهایی هستند که به داعش،ارتش آزادیبخش میگفتند و مدافعین حرم را متهم به حقوقهای نجومی میکردند ..برای کشته های فرانسه شمع روشن میکردند و در روز عاشورا پایکوبی مینمودند ...باید انقلابی دیگر صورت گیرد باقیمانده رژیم منحوس پهلوی(اصلاح طلبان) را هم از صفحه روزگار حذف نماییم
  • ياسر IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   37 6
   واقعاً درسته . لايك
  • IR ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   0 0
   همین یه انقلابو به سرانجام برسونید بعد فکر انقلاب دیگه باشید
 • امین NZ ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  15 6
  معمولا رسمه که ما در هر زمینه ای جای گفتگو و ارائه راه حل، اولا، ثانیا و ثالثا واسه هم ردیف میکنیم و فقط طرف مقابل رو سیبل میکنیم. هر عقیده ای و هر نظری در هر جایگاهی از کافر تا قاتل و مرتد حق اظهار بیان، اعتراض و شنیده شدن داره .
  • IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   5 2
   چقدر باید سخنان فتنه گرانه و آشوب طلبانه امثال تاجزاده را بشنویم؟ شما یکبار یک حرف که ذره ای بوی امیدواری بدهد و پر ازبغض و کینه نسبت به اسلام و انقلاب اسلامی نباشد از او شنیده اید؟
 • محسن IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  31 22
  خدا شر این اصلاح طلبان بی حیا را از سر ملت کم کند انشاالله
 • s IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  26 8
  سلام بنده انقلابی ام. آدم انقلابی باید برای خدا حرف بزند. اگر مردم مکانی برای اعتراض داشته باشند به نفع نظام و نزدیکتر به جمهوریت می باشد. داستان من قال و من قیل. با تعصب با مسایل برخورد نکنید. برای خدا با مسایل مواجه شوید. تا رستگار شوید. البته من همه مطلب شما را نخواندم چون طولانی بود و بنده وقت نداشتم.
  • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   8 20
   تو انقلابی هستی یا منافق که به جای صندوق رأی از تجمع حرف می زنی؟ نکنه از آلبانی میای رفیق
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  21 20
  به نظر من افرادی که درسایت مشرق فعالیت میکنند از منافقین خلق هم بدترند چون این مشرقی های کثیف غربزده هستند ومیخواهند بین مردم تفرقه بیندازند این سایت کثیف باید بسته شود چون باعث تشویش اذهان عمومی میشه
  • IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   13 7
   هرچی گفتی خودتی.!!!
  • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   10 13
   این پیام را حذف کنید که همش توهین به سایت‌.درواقع هرکس توهین کنه بخودش توهین کرده.درود خدا برمشرق.
  • شیرین IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
   1 1
   همین که این سایت مطلب نابخردانه و سخیف شما رو بر علیه خودش منتشر میکنه یعنی اینکه کارش درسته و سایت معتبریه ..
 • مونسی IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  21 5
  تاج زاده .. اسمش هم مبین ماهیت پلید و منحوسشه.. نمیدونم چرا نظام مجبوره این لکه ها رو تحمل می کنه... هم اصلاح طلب ها و هم اصولگراها هر دو باید از یه فیلتر قوی رد بشن تا وطن فروشا و خائنینش جدا شن از این وطن مظلوم..
 • شاهین IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  17 9
  این تاجزاده بیشعور مزدور عقده جاه و مقام و ریاست دارد صلاحیت و شایستگی نداری آخه ... ، بنازم به شورای نگهبان که نمیگذاره کرکسهایی مثل تاجزاده عوضی مسلط بر زندگی مردم شود
 • IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  22 10
  مردم فهیم ایران در انتخابات دقت و بصیرت داشته باشند...
  • ب TR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
   0 1
   فکر کنم این نعلت شامل حال خودت میشه چون گمراه ترینی
 • IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  3 1
  لعنت بر کسانی که تشخیص حق و باطل را نمی داند
  • بی نام IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
   0 0
   کسی که نمیدونه نه! ، کسانی که میدونین و باطل رو انتخاب می‌کنه باید لعنت بشند خداییش واسه خیلیا تشخیص سخت شده ، وقتی که رهبر میگه من سررشته ایی ندارم ،اظهار نظر برای عوام خیلی سخت میشه
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  28 10
  تاج زاده ودیگر همفکرانش لایه پنهان گروهک منافقین هستند که خود را بازیرکی خاص دربدنه ی نظام حفظ کرده اند؟!!!!
 • IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  28 4
  کافیست جناب آقای رئیسی به اموال و دارایی این آقایان و خانواده هایشان رسیدگی و مردم را مطلع تا مشخص شود اصلاح طلبان چگونه صرفا منافع مادی خود را از محل منابع عمومی تامین می نمایند..
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  5 1
  اقایان اصلاح طلب و به اصطلاح توریسین های اصلاح طلب شما بسیار خوب میدانستید که دولت اقای روحانی و تیم کاری ایشان قادر به ثبات اقتصاد پویا نیست چون ایشان دنباله رو دولت اقای رفسنجانی که پایه گذار اقتصاد لیبرال سرمایه داری میباشد است
 • / IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  5 0
  من به عنوان یک شهروند ایرانی هنوز برام مبهمه که یک کشور چند تصمیم گیرنده داره
  • IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   1 4
   اگه ایرانی هستی میدونی، اگه نه، چخه سگ سعودی
 • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  21 9
  اخرین میخ هم با عنایت خدا به تابوت این افساد طلبان زده شد این سروصدا ها هم طبیعی است
 • بهروز IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  3 0
  روحانی چکارست؟؟؟
  • IR ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
   1 0
   بیکار.!!!
 • ناشناس IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  22 6
  اصلاح طلبان تا کنون بجز ضرر برای مملکت چیز دیگری نداشتند.
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  11 9
  جواب ابلهان بعضی وقتا جواب ندادن به نظر من مسئولین دفتر آقا باید نامه را بازنکرده برگردانند به خودشان.!!!
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  20 8
  چرا با این عوامل که علنا سقوط حکومت را خواستارن برخورد نمیشه؟ باید سوریه بشیم؟
 • علی IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  17 4
  مشرق مگه تو وکیل رهبری رهبری خودشان زبان دارند شما لازم نیست کاتولیک تر از پاپ باشی
  • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   4 3
   دقیقا
 • فرزاد IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  7 0
  آقا اينا چرا اينترنت همراهو وصل نميكنن؟
 • IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  20 4
  تمام سعی تاجزاده نشستن بر راس قدرت با آبشوبگری وفتنه گری
 • حسنعلی IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  8 2
  اخه کی گفته لاریجانی جزء سران قوا حساب میشه اون فقط ریاست اداری مجلس رو بر عهده داره چطور و رو چه حساب سر خود تصمیم گرفته و موافقت مجلس مقننه رو اعلام کرده
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  12 1
  سعی تاجزاده در القای این نکته که دفع شرارت سرکوب مردمه قابل توجهه///
 • حافظ IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  4 8
  نامه این جماعت خائن مرا به یاد نامه معاویه ملعون به حضرت علی علیه السلام می ندازه
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  10 18
  یک کشور و این همه اراذل و اوباش!! پس آقایون بهتره به مسجد و محراب خودشون برگردند و کار رو به کاردان بسپرند تا بجای اراذل و اوباش انسان های فرهیخته، میهن دوست و فهیم تربیت کنند.
 • ... IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  6 5
  درود بر رهبری
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  15 3
  وقتی هنوز نامه نوشته نشده و منتشر هم نشده و شما پیشاپیش قضاوت میکنید و ننگین میخوانیدش ، حتما خودتون هم ایراد دارید ، حتما خودتون هم رضای خداوند رو در نظر نگرفتید و حتما اون دنیا مسئولید...
 • دلسوز IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  21 5
  شرم نمیکنید بعد از نیم قرن حاکمیت نسلی که دست پرورده خودتونه را اوباش مینامید؟!!! اوباش سیاسی باعث گسترش اوباش اجتماعی در جامعه میشه!!!شما اگر کمی شرافت داشتین حداقل نظرات مردم را به دلخواه تو این رسانه گزینشی درج نمیکنید
 • محسن GB ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  10 5
  خب نمایندگان به خدمت رهبری نامه می دهند و رهبری هم خودشان می دانند چکار کنند. شما این وسط چه کاره اید؟ آیا رهبری به شما وکالت داده اند؟
 • علی IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  10 6
  اب بریز اونجا ک میسوزه نویسنده عزیز
 • محسن GB ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  27 4
  شما که در این مطلب چندین بار بر اهمیتِ «صندوق رأی» تأکید کرده اید، اگر واقعاً به این حرفتان اعتقاد دارید پس چرا اینقدر با روحانی مخالفت می کنید؟ مگر روحانی حاصلِ همین صندوقِ رأی (آن هم نه یک بار، بلکه دو بار) نیست؟
  • IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   4 2
   مخالفت با روحانی با "مخالفت با روش روحانی" دوتاست!
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  15 5
  خفه
 • IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  20 6
  کم کم معلوم می شود پشت این فتنه عظیم و این تصمیم یک شبه چه کسانی بودند
 • عبدالزهرا IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  5 14
  ببینم مگر این حرام لقمه در فتنه 88 زندانی نشد چرا اینقدر به او بها میدهید باشیاطین آشناست نه با خدا
 • امید IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  5 4
  خیلی عجیبه ! ، امثال تاجزاده ، با این سوابق چطوری توسط شورای نگهبان هنگام ثبت نام در انتخابات تایید می شوند!!!
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  2 2
  شما هم پیا مردم را نگرفتید
 • سهراب IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  4 13
  خداییش حق گفته
 • علی IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  2 4
  جناب تاجزاده من از نزدیک با شما بودم و صحبت کردم ولی خجالت داره واقعا ما تکیه مان بر مردم هست یا روسیه و چین و ترکیه و سوریه که در زمان سختی حمایتمان کنند و در زمان شلوغی برای ما نیرو ارسال کنند .
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  13 6
  این همه نظر وکامنتهای که عشقتون میکشه را منتشر میکنید-دریغ ازیک کامنت مردم اصلی واکثریتی
 • IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  3 1
  خدا لعنت تان کند انگلان انقلاب، برای اینکه مردم دانیال زاده ها را فراموش کنند یک شبه شبیخون می زنید و با یاران اسلحه بدست تان کشور را به فنا می دهد بعد نمیشه بهتر از این انتظار داشت. این حرف شما برای خاک پوشانی رفتارتان طبیعی و مورد انتظار بود
 • IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  7 6
  افسار این جماعت نگیرید جفتک زنان سرشان را در اخور بیگانه می کنند . نهادهای مسول مواظب این اقایان باشید.
 • ملائی IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  8 3
  تاجزاده که خودش جزء اراذل و کودتاچیان 88 هست حق ندارد مزخرفاتش را به اسم مردم عرضه کند و نظام را با حکومت شاه مقایسه کند این نهایت بی شرفی است
 • محسن IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  5 2
  آخه این تاجزاده همانند زم است اصلا نباید دوباره به این اشخاص رو داد با ان پرونده های سیاهی که دارد و جامعه نیاز به اظهار نظر ایشان و امثالهم ندارد
 • حسين DE ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  13 6
  اصلاح طلبان وليبرالها مشكلى با اراذل و اوباش ندارند بدليل آنكه خودشان سركرده فكرى آنها هستند ،چه فرقى بين غارتگران وچپاول گران بيت المال وآنهائى كه در خيابانها ساختمانها،بيمارستانها،كتابخانها،ويا ساير اموال عمومى را به آتش ميكشند وجوددارد؟اصلاح طلبان وليبرالها مانند ويروس خطرناكى از درون جامعه را به فساد ميكشانند و اراذل و اوباش چماق بدست و قداره بند آشكارا در خيابانها امنيت اجتماعى را به خطر مياندازند،هر دو طرف دو روى يك سكه هستند.
 • حسینی IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
  0 0
  "این مجلس که خواسته برجامی آقای روحانی تنها طی 20 دقیقه در آن تصویب شد" جان !مسیر تاریخ را عوض می کنی...این در مجلس قبلی که اتفاقا اکثریت با اصول گرا ها بود تصویب شد.... هرچند تفاوتی در دو گره چپ وراست نیست اما در تحلیل راست و دروغ را قاطی نکنید.ننیجه نداشت، ندارد،نخواهد داشت. اتفاقا بد نتیجه می دهد...ار احمدی نژاد راستی ها واز روحانی چپی ها عبرت بگیرند که نتیجه تحلیل بد می شود ریاست این دو بزرگوار...و گرفتاری ما....
 • IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
  1 0
  آیا آن آقای منتظری است در میان آن جمع ایستاده، آفربن بر این فرزند خلف،،واقعا که،،،، من که از این حزب وحزب بازی خسته شدم،،،،
 • SE ۰۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
  3 1
  فراکسیون امید که روی زانوی دولت نشسته به چی اعتراض داره؟! به خودش و دولت خوب بروند با سرورشان دولت خواسته های خود را در میان بگذارند
 • IR ۰۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
  1 3
  اوباشی خطرناکتر از تندروها وجود ندارد که فعلا دستگاه رسانه ی ملی را قبضه کرده و علیه دولت تامی توانند برنامه سازی وفلسفه بافی می کنندتا مگر گروهی نا آگاه سیاسی را مجذوب خودکند واین مردم آگاه هستندکه قضاوت می کنند ای مشرق نیوز فلکه زده بد بخت حیا کن مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری این راثابت کردو چشم بینا و گوش شنوایی نیست
 • مجید NL ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
  2 0
  اگر دو خط نهج البلاغه خونده بودی و با حقوق مردم بر حاکم اشنا بودی میدونستی که مقاله شما مملو از اختلاف نظر با مولا علی است
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
  3 0
  فراکسیون امید فقط بلد هستند با موگرینی ... بکنند .
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  1 1
  سررهبرم سلامت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس