اسکان زلزله زدگان

دبیر ستاد مدیریت بحران سازمان بهزیستی گفت: نیازسنجی درخصوص پیش‌بینی لوازم ضروری زندگی و لوازم کمک توانبخشی مددجویان آسیب‌دیده تحت پوشش را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش مشرق، محمدرضا کاظم‌زاده دبیر ستاد مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور با اشاره به برگزاری نهمین جلسه ستاد بحران در پی زلزله استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل، گفت: تاکنون زلزله در استان آذربایجان شرقی خساراتی برجا گذاشته است و تاکنون از تخریب مراکز و خانه‌های مددجویان در سایر استان‌های فوق گزارش نشده است.

بیشتر بخوانید:

قبل، حین و بعد از زلزله چه کارهایی باید انجام دهیم؟

دلیل اختلاف آمار در بحران‌ها چیست؟

دستور رئیس قوه قضاییه درباره رسیدگی به زلزله زدگان آذربایجان شرقی

ماموریت لاریجانی به هیأتی از نمایندگان برای سفر به مناطق زلزله‌زده آذربایجان

دبیر ستاد مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور از بازدید میدانی مدیران کل استانی از بخش‌های آسیب‌دیده خبر داد و افزود: تاکنون ۲۰ مسکن از صفر تا ۱۰۰ در استان آذربایجان شرقی تخریب شدند که توانستیم درخصوص اسکان موقت اقدامات سریع و به موقعی انجام دهیم تا پس از دریافت گزارش‌های کامل بازسازی منازل به همت بنیاد مسکن آغاز شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ستاد مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور مقوله نیازسنجی درخصوص پیش‌بینی لوازم ضروری زندگی و لوازم کمک توانبخشی مددجویان آسیب‌دیده تحت پوشش را در دستور کار قرار داده است، ادامه داد: ثبت اطلاعات خسارات وارده مناطق آسیب‌پذیر در سامانه فناوری اطلاعات در حال انجام است.

کاظم‌زاده در پایان یادآور شد: همچنین مقرر شده بهزیستی استان‌های درگیر زلزله نیز نسبت به تشکیل تیم مدیریت بحران و آمادگی لازم تیم‌های محب و اورژانس اجتماعی برای ارائه خدمات در مناطق آسیب‌پذیر ناشی از زلزله هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس