تصاویر ماهواره ای پایگاه نظامی انگلیس در بحرین

در جدیدترین تصاویر ماهواره‌ای گرفته شده از پایگاه نیروی دریایی انگلیس در بحرین، یکی از کشتی‌های کلاس Bay متعلق به نیروی دریایی انگلیس که در نقش تهاجم‌های آبی خاکی به کار می‌رود، دیده می‌شود.

سرویس جنگ نرم شرق- تصاویر جدید ماهواره‌ای روند تکمیلی پایگاه نیروی دریایی انگلیس در بحرین را نشان می‌دهد به گونه‌ای که اکنون شناورهای تهاجمی این نیرو در این پایگاه قرار گرفته‌اند. (گزارش پیشین مشرق درباره احداث این پایگاه را از اینجا بخوانید)
 

نقطه قرمز بر روی تصویر، پایگاه نیروی دریایی انگلیس در بحرین را نشان می‌دهد
پایگاه دریایی «Jufair» یکی از قدیمی‌ترین تاسیسات نیروی دریایی انگلیس در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) به حساب می‌آید که در سواحل کشور بحرین در سال 1935 ساخته شده است. این پایگاه 40 هزار متر مربع مساحت داشته و بعد از ورود آمریکا به جنگ دوم جهانی بخشی از پایگاه مورد نظر در اختیار نیروی دریایی آمریکا قرار گرفت.
تصاویر ماهواره‌ای زیر روند ساخت و تکمیل این پایگاه را از ابتدا تا انتها در بندر «مینا سلمان» بحرین را نشان می‌دهد:

  در سال 1971 میلادی حضور انگلیس در این منطقه پایان یافته و نیروی دریایی این کشور به طور کامل خلیج فارس را ترک کرده و نیروی دریایی آمریکا جانشین آنها در بحرین شد. این رویه تا مدت‌ها ادامه پیدا کرد تا این که در سال 2014 میلادی اعلام شد که انگلیس قراردادی را برای حضور مجدد در این پایگاه با حکومت بحرین به امضاء رسانده است و کارهای ساخت و ساز در این بخش از سال 2015 میلادی آغاز شده و تاسیسات جدید، مدتی قبل با حضور پرنس چارلز ولیعهد انگلیس افتتاح شد.

شناور موجود در عکس ماهواره‌ای زیر یکی از کشتی‌های کلاس Bay متعلق به یگان ناوگان کمکی نیروی دریایی انگلیس است که در نقش تهاجم‌های آبی خاکی به کار می‌رود. این کشتی‌ها به غیر از خدمه خود توان حمل تا 700 نفر سرباز و همچنین تعدادی بالگرد را نیز دارند.

تصویر ماهواره‌ای زیر نیز یکی از ناوهای جنگی ارتش بحرین در بندر «مینا سلمان» را نشان می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس