روستای ما

بخش اول برنامه «نمودار» نگاهی تحلیلی به یکی از موضوعات اقتصادی روز دارد که در قالب متن یا گفتگو با یکی از کارشناسان ارائه می شود.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - برنامه‌های «روستای ما»،« یاد ایام»،«کار و نوا »،« شب آفتابی» از رادیو اقتصاد و « حجره » از رادیو گفت و گو و «نمودار» از رادیو ایران به عنوان برنامه‌های منتخب رادیو در پاییز سالجاری معرفی شدند.


 «روستای ما» با هدف  هویت بخشی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به زندگی روستایی به عنوان جامعه مولد در کشور و ایجاد شغل و کارآفرینی و رونق اقتصادی و حفظ جایگاه روستاها در تولیدات و جلوگیری از مهاجرت بی رویه از روستاها به شهرهای بزرگ، پیگیری مشکلات و مطالبات روستاهای سراسر کشور از دستگاههای ذیربط و فعالیتهای صورت گرفته در چهل سال انقلاب اسلامی در راستای توسعه همه جانبه کشور با توجه به آمایش سرزمینی و ایجاد روستاهای نمونه گردشگری برای جلب توریستهای داخلی و خارجی  که یکی از خواسته های مقام معظم رهبری می باشد در قالب مستند گزارشی بر اساس بند1و3 اقتصاد مقاومتی تهیه و پخش می گردد.  
این برنامه که با ساختار  «مستند درجه 2»  و با موضوع  رونق تولید تهیه می شود از شنبه تا پنج شنبه ساعت 16 به تهیه کنندگی لیلا امید یگانه و گویندگی زهرا تقی ملا پخش می شود.


«یاد ایام »با هدف گفتگو با پیشکسوتان بازار (اقتصاد بخش خصوصی) مرور خاطرات، تحلیل اقتصاد امروز و شنیدن تجربیات برای رسیدن به الگوی زندگی اسلامی ایرانی و راههای کسب ثروت حلال در راستای توجه به راه اندازی کسب و کارهای جدید برای رونق تولید واشتغال زایی در سطح کشور نشات گرفته از خاطرات پیشکسوتان متعهد و متدین عرصه اقتصاد قبل و بعد از انقلاب اسلامی با توجه به سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی برای توسعه پایدار در کشور تولید می شود .
این برنامه که با ساختار«گفتگو محور درجه3 »  و با موضوع پیشکسوتان اقتصادی  تولید می شود، جمعه ها ساعت 15 به تهیه کنندگی  محمد جوادی نژاد و کارشناس مجری سید حامد حسینی پخش می شود.


تهیه و پخش آواها و نواهای کار و تلاش با گویشها و لهجه های مختلف از سراسر کشور برای تشویق و ترغیب مردم به فعالیتهای اقتصادی و توجه به خرده فرهنگها، ارزشها و هنجارهای مورد تائید برای رونق بخشیدن به تولید در راستای اشتغال زایی و همچنین پخش آواها و نواهای نقاط مختلف کشور برای ایجاد وحدت و همگرائی با توجه به سیاستهای سازمان و نقش آن در ترویج موسیقی های فولکر محلی و جذب مخاطبان بیشتر برای شبکه های رادیوئی از مهمترین اهداف برنامه «کار و نوا» می باشد.
این برنامه که با ساختار « مجله رادیویی درجه 3  » و با موضوع  آواها و نواهای کار تولید می شود ، جمعه ها ساعت 14:05 به  تهیه کنندگی  مهرگان سواد کوهی و کارشناس مجری هوشنگ جاوید پخش می شود.


مجله رادیویی «شب آفتابی» رادیو اقتصاد یکی از پرمخاطب ترین برنامه های رادیواقتصاد است که بصورت زنده و مستقیم در بخش شبانگاهی رادیواقتصاد پخش می شود. برنامه شب آفتابی از بخش های متنوع و گوناگونی تشکیل شده است که مشاوره های اقتصادی در موضوعات مختلف تولید ، کشاورزی، صنعت و خدمات از مهمترین بخش های برنامه است که با  حضور مشاوران و کارشناسان خبره اقتصادی به سوالات شنوندگان پاسخ می دهند در برخی از شبها، شب آفتابی با دعوت از کارآفرینان برتر به ارائه تجربیات و راهکارهای افراد موفق در حوزه های مختلف فعالیت اقتصادی می پردازد و آنها بصورت زنده و مستقیم پاسخگوی سوالات شنوندگان و مخاطبان برنامه هستند
این برنامه با ساختار  « مجله رادیویی درجه 3 »  و با موضوع مشاوره‌های اقتصادی به طور زنده از شنبه تا پنج شنبه ساعت  23 به تهیه کنندگی  مهدی شیار و گویندگی علی جباری پخش می شود.


گفت و گوی صمیمی نخبگانی درخصوص کارآفرینی و فعالیت های اقتصادی با هدف تحقق رونق تولید با بخش های متنوعی همچون تازه های اخبار اقتصادی،گفت و گو با کار آفرینان،نگاهی به دنیای دانش بنیان،نخبگان و کار آفرینی و موارد دیگر از جمله بخش های متنوع پیش بینی شده در برنامه«حجره»  است که هر سه شنبه بصورت زنده  ساعت 22 تقدیم مخاطبان رادیو گفت و گو می شود.
 این برنامه با ساختار «کلامی- پیامی- آوایی» و با موضوع رونق تولید به تهیه کنندگی  فرهاد دهنوی و مجری کارشناسی هادی البرزی و   علی فروزنده شهرکی پخش می شود.

بیشتر بخوانید:

شبکه رادیویی ایران اول شد

بخش اول برنامه «نمودار»  نگاهی تحلیلی به یکی از موضوعات اقتصادی روز دارد که در قالب متن یا گفتگو با یکی از کارشناسان ارائه می شود. بخش بعدی برنامه آخرین اخبار و رویدادهای اقتصادی کشور و جهان است و در خصوص یکی از این اخبار با یکی از کارشناسان و یا مسئولان ارتباط تلفنی برقرار می شود. چراغ خاموش، ستاره های اقتصادی، گشتی در بازارها، تیتر درشت و صفحه روز، عناوین بخش های مختلف برنامه است که به فراخور موضوعات برنامه در روزهای مختلف پخش می شود.
این برنامه با ساختار«کلامی- پیامی»با موضوع اقتصادی به طور زنده از  شنبه تا چهارشنبه  ساعت10:20   به تهیه کنندگی راضیه حسینعلی، عاطفه بنایی و گویندگی  مهرناز فقیهی و ایمان ساکی پخش می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس