بازداشت

گزارش منتشر شده از سوی اداره تحقیقات فدرال آمریکا حاکی از آن است که در طول یک بازه زمانی ۵ ساله ۳۰ هزار کودک زیر ۱۰ سال در آمریکا بازداشت شده و با آن‌ها در طول بازداشت مانند بزرگسالان رفتار شده است.

به گزارش مشرق، حدود ۳۰ هزار کودک زیر ۱۰ سال و ۲۲۸ هزار کودک در فاصله سنی ۱۰ تا ۱۲ سال طی بازه زمانی ۵ سال در آمریکا بازداشت شده‌اند و با آن‌ها مانند افراد بزرگسال در طول بازداشت رفتار شده است.

به گزارش پایگاه «نیویورک پست»، این آمار که از سوی اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) جمع‌آوری شده بازه زمانی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ را پوشش می‌دهد؛ این در حالی است که اخیرا بازداشت ۲ کودک ۶ ساله در اورلاندو و ضرب و شتم یکی از آنها به اخراج یک افسر پلیس منتهی شد.

بیشتر بخوانید:

وضعیت نامناسب مهاجران در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا

لغو اعطای شهروندی به فرزندان کارکنان برون‌مرزی آمریکا

اقدام غیرانسانی آمریکا درباره کودکان مهاجر

پایگاه «ای‌بی‌سی» به نقل از اطلاعات دولتی آمریکا می‌نویسد که در ۳۴ ایالت آمریکا حداقل سن بازداشت وجود ندارد و برای دیگر ایالت‌ها نیز حداقل سن برای بازداشت ۱۰ سال تعیین شده است.

نظام فدرال ترجیح می‌دهد تا قوانین ایالتی را برای کودکان در نظر بگیرد و بر اساس سرویس تحقیقات کنگره، حداقل سن بازداشت بر اساس قوانین فدرال ۷ سال گزارش شده است.

بر اساس گزارش اداره «دادگستری نوجوانان و جلوگیری از تخلف» وزارت دادگستری آمریکا، ۲۴ ایالت آمریکا حداقل سن برای انتقال پرونده‌های نوجوانان به دادگاه بزرگسالان ندارند.

نیویورک پست در بخش دیگری می‌نویسد: میزان بازداشت نوجوانان در آمریکا که در دهه ۱۹۹۰ به اوج خود رسیده بود کاهش نیافته و متخصصان بر این عقیده هستند که بازداشت کودکان ۱۲ سال و کمتر از آن نیز همچنان بسیار بالا است.

«لیزا تورائو»، رئیس مؤسسه غیردولتی «راهبردهایی برای جوانان»، در این باره می‌گوید: این امر بسیار مضحک است، اگر ما می‌خواهیم اینگونه با کودکان برخورد کنیم بهتر است درباره عواقب آن بیندیشیم، به خصوص اگر مصمم به توقف خشونت علیه کودکان هستیم.

بر اساس یافته‌های اف‌بی‌آی، در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ حدود ۲۷ هزار کودک زیر ۱۰ سال در آمریکا بازداشت شده‌اند.

نیویورک پست می‌نویسد: عمده‌ترین موضوع نگران کننده در زمینه بازداشت کودکامن مربوط به کودکانی است که در مدارس هستند، به خصوص که این اقدام کودکان از نژادهای گوناگون را تحت تاثیر قرار می‌دهد و این که نیروهای پلیس آموزش‌های لازم برای برخورد مناسب با این کودکان را ندیده‌اند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس