اسکات میلر

اسکات میلر فرمانده نیروهای تروریست آمریکایی در افغانستان گفت تاکنون هیچ دستوری برای کاهش نیروهای نظامی دریافت نکرده‌ است.

به گزارش مشرق، ژنرال اسکات میلر، فرمانده تروریست نیروهای خارجی در افغانستان، یکپارچگی میان رهبری نهادهای امنیتی را رمز موفقیت این نیروها در تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری این کشور دانست و هماهنگی میان رهبری وزارت‌های کشور، دفاع ملی و ریاست عمومی امنیت‌ملی درانتخابات ریاست‌جمهوری کنونی در چهار انتخابات گذشته بی‌سابقه خواند.

بیشتر بخوانید:

آخرین جزییات از نتایج انتخابات افغانستان

این ژنرال آمریکایی تاکید کرد که تاکنون هیچ دستوری برای کاهش نیروهایش در افغانستان دریافت نکرده است.

میلر گفت که حمله به مرکز شماری از ولایت‌ها و راه‌اندازی حمله‌های پیچیده در شهرهای بزرگ هدف طالبان بود، اما نیروهای امنیتی نگذاشتند تا این گروه به این هدف برسد.

ژنرال میلر در بخش دیگری از سخنانش افزود که تاکنون هیچ دستوری از پنتاگون برای کاهش شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان دریافت نکرده است.

این نظامی آمریکایی، گفتگوها را یگانه راه حل برای پایان دادن به جنگ در افغانستان دانست.

میلر گفت: «پیام من به مردم افغانستان این است که خشونت کنونی از چهل سال گذشته تاکنون ادامه دارد. مردم افغانستان مستحق توقف این خشونت هستند. جناح‌های گوناگون با یک دیگر گفت‌وگو نمایند. من باور دارم که یک راه حل سیاسی نه تنها این که یک نیاز است بلکه از دیدگاه من صلح اراده مردم نیز است.اما با این وجود نیروهای امنیتی افغانستان برای دفاع از مردم و راه اندازی عملیات آماده خواهند بود.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس