وزنه برداری

وزنه‌بردار دسته ۱۰۲ کیلوگرم کشورمان موفق به کسب مدال طلای حرکت دوضرب و برنز مجموع مسابقات جهانی شد.

به گزارش مشرق، در ادامه رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان که در تایلند در حال برگزاری است، عصر امروز مسابقات دسته ۱۰۲ کیلوگرم مردان در گروه A برگزار شد که رضا بیرالوند و رضا دهدار نمایندگان ایران در این دسته با ۱۰ وزنه بردار از کشورهای گرجستان، ارمنستان، بلاروس (۲ وزنه بردار)، اوکراین (۲ وزنه بردار)، کره جنوبی (۲ وزنه بردار) روسیه و ازبکستان به رقابت پرداختند.

حرکت یکضرب:

رضا دهدار کار خود را در این دسته و در حرکت اول یکضرب با انتخاب وزنه ۱۶۷ کیلوگرمی شروع کرد که موفق به مهار آن شد، وی در حرکت دوم نیز وزنه ۱۷۲ کیلوگرمی را بالای سر برد. دهدار در سومین حرکت نیز موفق به مهار ۱۷۵ کیلوگرمی شد و کار خود را در حرکت یکضرب با عنوان ششمی به پایان برد.

بیشتر بخوانید:

دست پر وزنه‌برداری کشور با مدال‌های نقره و برنز

دلایل ناکامی کیانوش

ضربه‌ای که خودخواهی کیانوش به وزنه‌برداری زد

موسوی مدال برنز دوضرب را کسب کرد

رضا بیرالوند دیگر نماینده کشورمان در این دسته در حرکت اول وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی را مهار کرد، اما در حرکت دوم موفق به مهار وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی نشد. وی در سومین حرکت نیز در مهار وزنه ۱۷۶ کیلوگرمی ناکام بود تا به عنوانی بهتر از هفتمی در این دسته نرسد.

در این وزن یان سئونگ جین از کره جنوبی با ۱۸۱ کیلوکرم به مدال طلا دست یافت. تسی خانتسو از بلاروس با ۱۸۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و گاسپاریان از ارمنستان با ۱۷۸ کیلوگرم برنز گرفت.

* حرکت دوضرب:

دهدار در اولین حرکت دوضرب موفق به مهار وزنه ۲۰۸ کیلوگرمی شد، وی در دومین تلاش نیز وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی را بالای سر برد. دهدار در سومین تلاش هم موفق به مهار وزنه ۲۱۹ کیلوگرمی شد تا با مجموع ۳۹۴ کیلوگرم به کار خود با کسب مدال طلای دوضرب و چهارمی مجموع پایان دهد.

بیرالوند دیگر نماینده کشورمان در این دسته در نخستین حرکت وزنه ۲۰۶ کیلوگرمی را بالای سر برد، اما در دومین حرکت موفق به مهار وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی نشد. بیرالوند در سومین و اخرین تلاشش نیز در مهار وزنه ۲۱۶ کیلوگرمی ناکام بود تا با همان وزنه ۲۰۶ و مجموع ۳۷۶ کیلوگرم در رده هشتم دوضرب و هفتم مجموع قرار گیرد.

نتایج دسته ۱۰۲ کیلوگرم :

۱-تسی خانتسو از بلاروس با رکورد ۱۸۰ یک ضرب، ۲۱۸ دوضرب و مجموع ۳۹۸ کیلوگرم (طلای مجموع و ۲ نقره یک ضرب و مجموع)

۲-جین ازکره جنوبی با رکورد ۱۸۱ یک ضرب، ۲۱۶ دوضرب و ۳۹۷ کیلوگرم (طلای یک ضرب و نقره مجموع)

۳- رضا دهدار از ایران با رکورد ۱۷۵ یک ضرب، ۲۱۹ دوضرب و مجموع ۳۹۴ کیلوگرم (طلای دوضرب و برنز مجموع)

۴-دیمترو چوماک از اوکراین با رکورد ۱۷۶ یک ضرب، ۲۱۷ دوضرب و مجموع ۳۹۳ کیلوگرم (برنز دوضرب)

۵- پاول گاسپاریان از ارمنستان با رکورد ۱۷۸ یک ضرب، ۲۱۲ دوضرب و مجموع ۳۹۰ کیلوگرم (برنز یک ضرب)
.
.
۷- رضا بیرالوند از ایران با رکورد ۱۷۰ یک ضرب، ۲۰۶ دوضرب و مجموع ۳۷۶ کیلوگرم

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس