معلم کلاس درس

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: اولین دستور کار کمیسیون بررسی طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها بود که پس از بحث و تبادل نظر این طرح تصویب شد.

بیشتر بخوانید: 

صندلی فروشی به سبک مافیای کنکور پزشکی +جزئیات

۱۰ راز موفقیت در کنکور از زبان رتبه های برتر

وی با اشاره به دستور کار دوم امروز کمیسیون متبوع خود، افزود: برخی از گزارشات به کمیسیون درباره خرید و فروش صندلی در دانشگاه‌ها واصل شده بود که قرار بر این شد نمایندگان اطلاعات تکمیلی در این زمینه را به کمیسیون ارائه کنند.

نماینده محلات در مجلس با بیان اینکه برخی از نمایندگان آمارهای نگران کننده‌ای درباره خریدوفروش صندلی در دانشگاه‌ها ارائه کردند، ادامه داد: یکی از این نمایندگان اعلام کرد در برخی از دانشگاه‌ها و در رشته پزشکی یک صندلی تا ۷۰۰ میلیون خرید و فروش می‌شود.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به دستور کار سوم این کمیسیون، اظهار داشت:طرحی از سوی نمایندگان برای حذف و یا ادغام سازمان سنجش تدوین و به کمیسیون ارائه شده بود که پس از بحث و بررسی قرار بر این شد در این زمینه کمیته‌ای تشکیل و برروی این طرح کار بیشتر انجام شود.

سلیمی درباره جزئیات این طرح گفت: طبق این طرح آزمون دانشگاه آزاد با دیگر آزمون‌ها ادغام می‌شد که نمایندگان مخالف این طرح اعلام کردند با توجه به اینکه دانشگاه آزاد متعلق به بخش خصوصی و تابع قانون اصل ۴۴ است نمی‌توان ادغام آزمون‌های آن را انجام داد.

وی ادامه داد: برخی از مخالفان طرح ادغام یا حذف سازمان سنجش نیز اعتقاد داشتند چون این سازمان با برگزاری آزمون نخبگان را به دانشگاه می‌فرستد امکان حذف این سازمان وجود ندارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس