کد خبر 993599
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲
اراذل اینجا دیگرترسناک نیستند!/ گالری تاتوهای رنگی در حصار پلیس+ عکس

رد تیزی و چاقو با تاتوهای رنگی،‌ جذاب و گاهاً ترسناک بر اندام‌های عضلانی‌شان نقش بسته است. رفتار، حرکات و ادا و اطوارهایی که رعشه بربدن می‌اندازد، همه و همه در اینجا جمع‌اند اما در بند قانون هستند.

به گزارش مشرق، قرارمان ساعت 10:30 در حیاط پلیس امنیت بود که بعد از حضور، تازه متوجه شدیم که اراذل و اوباش را به محدوده H مقر پلیس پایتخت منتقل کرده‌اند.

ببینید:

از دور ازدحام ماشین‌ها و ماموران پلیس به چشم می‌خورد؛ نزدیک‌تر که می شویم در یک طرف تعداد زیادی از اراذل و اوباش با بلوز و شلوارهای رنگی و گاها طوسی و ممهور به پلیس امنیت، دستبند بر دست روی زمین نشسته‌اند؛ در 8 ردیف و پشت به دوربین خبرنگاران.

اکثریت قریب به اتفاقشان جوان‌اند، با سر و وضعی عجیب و اندامهایی عضلانی؛ شاید که نه حتما برای خودشان یلی هستند و قلدرانی که هیچکس حق ندارد روی حرف‌شان حرف بزند.

اما اینجا همه از گنده‌ لات‌ها گرفته تا سطح‌دار و مبتدی، همه کنار هم روی زمین بر روی آسفالت داغ نشسته‌اند و سر و صورتشان را از نگاه دوربین‌ها مخفی می‌کنند؛ حتما برایشان افت دارد که پلیس آنها را اینگونه به زانو درآورده است. 

این‌طرف‌تر 16نفر از ارذل و اوباش را جدا کرده‌اند و گلچین! انگار شاخصه‌های دومین مرحله دستگیری اراذل و اوباش پایتخت‌ اند.

مدل مو، ورزیدگی هیکل و نوع گفتارشان فرق دارد؛ جای تیزی، بریدگی، بخیه، خال‌کوبی و تاتو به وفور و با هر مدل که تصور کنی بر سر و صورت و اندام‌شان نقش بسته است. 

***

اولین چیزی که نگاهم را جذب می‌کند گوش راستش است، انگار زیر پوستش یک گردو جاسازی شده؛ می‌پرسم گوش‌ات چه شده؟ می‌گوید: گوشم شکسته و وقت نشد که برای کشیدن ‌آبش بروم چرا که ماموران ریختند و مرا گرفتند.

می‌پرسم به چه جرمی؟ که می‌گوید باید امضا می‌دادم؛ 20 روز گذشته بود و به پلیس امنیت مراجعه نکردم؛ آن وقت آمدند و مرا گرفتند.

از سهیل می‌پرسم مگر اراذل و اوباش سطح‌دار هستی؟ می‌گوید: نه؛ 5-4 سال پیش یک درگیری داشتم و دو سال به زندان رفتم.

وسط حرفش می‌پرم و می‌پرسم درگیری‌ات که ساده نبود حتما با سلاح بوده؛ درست است؟می‌گوید: با قمه بود؛ 2 سال زندان رفتم و بعد از آن باید هر هفته خود را معرفی می‌کردم.

 یعنی در این چند وقت هیچ جرمی انجام ندادی؟  قاطع جواب می‌دهد؛ نه؛ در املاک کار می‌کنم و در باشگاه کشتی می‌گیرم؛ فقط جرمم این است که خودم را معرفی نکردم. 

***

قدش بلند است و هیکلی؛ مربی بدنسازی و بوکس است؛ از آن ورزیده‌ هاست.

محمد 34 ساله است. می‌گوید: حتی یک بار هم پایم به کلانتری نرسیده است؛ تا اینکه یکی از رفقا که می‌خواست باشگاه بسازد مرا دعوت کرد و پیش او در ساختمان نیمه‌کاره اش رفتم. از شانس بد من شهرداری‌چی‌ها با لباس شخصی و ماشین معمولی با چاقو حمله کردند و زدند و رفتند. 

حتی وقتی که من می‌خواستم آنها را از هم جدا کنم دست مرا نیز زخمی کردند؛ اما از آن موقع تا به حال مرا گرفته و زندانی کردند؛ تازه قاضی بیگناهی‌ام را هم ثابت کرده اما نمی‌دانم چرا من زندانم. 

***

قیافه‌اش خوف‌انگیز و ترسناک است؛ از آن مدل‌هاست که حتی وقتی به عکاس می‌گویم جلو برود و از او عکس بگیرد من و من می‌کند.

جلو می‌روم و می‌پرسم برای چه تو را دستگیر کرده‌اند؟ سرش را برمی‌گرداند و بی‌محلی می‌کند.

افسر پرونده می‌آید و می‌گوید بگو برای چه اینجایی؟ بگو که مزاحم نوامیس هستی؟ که با بدخلقی می‌گوید: چه بگویم و چه نگویم شما مرا به زندان می‌برید. 

تاتوهایش جالب است؛ توی یکی از گوش‌هایش تار عنکبوت تاتو کرده؛ پایین آن یکی گوشش عکس یک دختر است؛ روی گلویش رز قرمز و دست‌ها و بدنش پر از تاتوهایی بود که من به خودم اجازه ندادم که به آنها نگاه کنم. 

تی‌شرت و شلوار جین مشکی پوشیده، البته رویش لباس استتار پلیس امنیت  است؛ دست‌هایش را به هم می‌فشارد. آرام و قرار ندارد؛ وقتی پاپیچش می‌شوم و می‌پرسم چرا تمام بدنت را تاتو کردی سربالا جواب می‌دهد و می‌گوید چون دوست داشتم.

گستاخی‌اش حد و حصری ندارد؛ 30 سال سن دارد و سابقه چندین فقره درگیری و چند سال زندان.

شرارت، درگیری، قمه‌کشی، ایجاد مزاحمت و گروگان‌گیری موارد برجسته پرونده اوست؛همانطور که سرهنگ سعید راستی می‌گوید و اضافه می‌کند هم اکنون به دلیل مزاحمت نوامیس او را گرفته‌اند. 

وسط حرف ما می‌پرد و می‌گوید: مزاحمت چیست؟ داشتم با یک خانم حرف می‌زدم تا شماره‌اش را گرفتم  ماموران پلیس ریختند و مرا دستگیر کردند؛ بعد به آن خانم گفتند که به عنوان شاکی بیاید که او هم ترسید و به دروغ گفت که  شوهردارم و فرار کرد و رفت؛ من اصلا شاکی ندارم.

دوباره می‌پرسم یعنی هیچ وقت سابقه‌ای نداشتی؟ می‌گوید: قدیم‌ها چاقوکشی و درگیری داشتم اما الان چند سالی است که سرم به کار خودم است.

می‌پرسم: بعد از این همه گنده‌لاتی کارت به اینجا کشید؟ این همه خالکوبی و رد چاقو روی بدنت همه آن چیزهایی بود که می‌خواستی! به ناگاه فرو می‌ریزد مانند کوهی از یخ که به آب تبدیل می‌شود.

هق‌هق گریه؛ فضای مصاحبه را تغییرداد؛ با گریه می‌گوید از این زندگی خسته شدم؛‌ اشتباه کردم.

می‌پرسم اگر بیرون بیایی باز هم این کارها را می‌کنی؟ می‌گوید: نه باور کنید اشتباه کردم.

آرام‌تر که شد باز به بحث همان خانمی که پلیس می‌گفت شاکی خصوصی‌اش است بر می‌گردد و باز هم ماجرا را انکار می‌کند و حرف‌های خودش را می‌زند.


گرمای هوا طاقتم را سر کرده، در بطری آب را باز  می‌کنم اما در همین لحظه با همان صدای قبل از گریه اش و با همان تناژ قلدرمابانه می‌گوید: آب را به من بده .منتظر نمی‌ماند و دستش را  جلو آورده و من هم مانند آدم مسح شده‌ای که هیولا دیده است بدون هیچ تاملی بطری را به وی می‌دهم.

***

روابط‌عمومی‌اش از بقیه اراذل بهتر است؛ برعکس هیکل ورزش کاریش، ظاهری آرام دارد.مهدی 27 ساله است بدنسازی و بوکس کار می‌کند،‌متاهل است و یک پسر کلاس چهارمی دارد؛ بلوز و شلوار مشکی پوشیده پشت تی‌شرت‌اش دایره‌ای از رز و اسکلت صورت به چشم می‌خورد.

با همان لهجه شهرستانی‌اش می‌گوید دو هفته سفر بودم و وقتی آمدم خانه، پلیس‌ها ریختند و مرا گرفتند.

می‌پرسم به چه جرمی؟می‌گوید: وقتی داخل آمدند پرسیدند اسلحه‌ها کجاست؟ من هم که تازه از خواب بیدار شده بودم، پرسیدم اسلحه چیست؟ که کنارم زدند و رفتند داخل و زیر تخت را گشتند و اسلحه‌ها را پیدا کردند.

می‌پرسم: یعنی تو از اسلحه‌ها خبر نداشتی؟مگر مال تو نبود؟ می‌گوید: نه؛ همان کسی که مرا فروخته بود اسلحه‌ها را جاسازی کرده و به پلیس هم اطلاع داده بود؛ یک کلاشینکف و یک کلت بود.

می‌گویم مگر بدخواه داری که جواب می‌دهد: در شهرستان با چند نفر درگیر شدم. انگار آنها آمدند و این کار را کردند.

از سردار ذوالقدر رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت درمورد پرونده مهدی سوال می‌کنم، می‌پرسم جاسازی اسلحه و پرونده‌سازی برای وی واقعیت دارد؟ 

سردار ذوالقدر لبخندی می‌زند و می‌گوید:خبری به پلیس امنیت واصل شد مبنی بر اینکه فردی با حمل سلاح اقدام به شرارت در تهران می‌کند؛ ماموران پلیس امنیت با کار اطلاعاتی مخفیگاه این فرد را شناسایی کرده و با مجوز قضایی و به طور شبانه وی را غافلگیرانه دستگیر کردند، نکته قابل توجه این است که در هنگام دستگیری یک قبضه اسلحه کلاشینکف کنار دستش بود با یک قمه بزرگ و یک کلت؛  آخر شما بگویید اسلحه کلاشینکف، کلت و قمه به چه کار یک فرد معمولی می‌آید؟ 

سردار می‌گوید و مهدی قانع نمی‌شود و می‌گوید سردار به اباالفضل مرا فروخته‌اند؟!

سرگرد موسوی رئیس عملیات پایگاه یکم پلیس امنیت نیز به عنوان مسئول پرونده به پرونده مهدی اشاره می‌کند و می‌گوید: خبری مبنی بر اینکه یک نفر عامل تامین سلاح و مهمات گرم در تهران و کرج است به پلیس امنیت واصل شد؛ بعد از سه ماه کار تحقیقاتی دیروز صبح در عملیاتی غافلگیرانه وی را هنگام خواب و مسلح دستگیر کردیم؛60 تیر کلاش ، اسلحه کلت جنگی و 33 تیر همراه و چاقو وسایلی بود که از این فرد بدست آمد.

***

این طرف‌تر که می‌آیم میزهای پر شده از اقلام و تجهیزات کشف شده از اراذل و اوباش خودنمایی می‌کند، چاقو، قمه، کلت،‌اسلحه شکاری، مشروبات الکلی، فشنگ، جلیقه ضدگلوله، هروئین و ... از جمله وسایلی است که در دومین  مرحله سراسری برخورد با اراذل و اوباش بدست آمده است. 

آنطرف‌تر روی یکی از میزها کشفیات قمارخانه و پاتوق اراذل و اوباش با بیش از 40 میلیون تومان وجه نقد و تراکنش بیش از 400 میلیون تومانی کشف شده است. 

سردار که می‌آید وقت‌مان برای مصاحبه با دستگیرشدگان به پایان می‌رسد.سردار می‌آید و بعد از گفت‌وگو با افسران پرونده و آگاهی از جزئیات پرونده دستگیرشدگان در جمع خبرنگاران خبر از برخورد قاطع پلیس با اراذل و اوباش می‌دهد و اعلام می‌کند: افرادی که اقدام به مزاحمت نوامیس،‌شرارت، عربده کشی و رفتارهای خارج از عرف می‌کنند، بدانند که پلیس با قدرت و قاطعیت با آنها برخورد می‌کند و برخورد جدی و احکام سنگین نیز در انتظار آنها است. 

صحبت‌های سردار که تمام می‌شود مسؤولان پرونده‌ها می‌آیند و مجرمان پایگاه‌هایشان را با خود می‌برند و در کمتر از یک ربع جمعیت متفرق شده و زمین خالی می‌شود از هر آنچه که بود.

ای کاش زمینگیر شدن و بر خاک نشستن‌، درسی می‌شد برای این  قلدران و عربده‌کشان.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 38
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 17
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  تربیت جمهوری اسلامی همینه
  • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   95 60
   تو یکی که مشخصه از زیر بوته در اومدی
  • علی IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   اینها تربیت ماهواره و صفحات اون ور آبی هست،تربیت جمهوری اسلامی امثال حججی ها هستند..
  • ناشناس IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   تربیت یافتگان جمهوری اسلامی برا امنیت حیف نون هایی مثل تو در سوریه وعراق جلوی گلوله تکفیری ها سینه سپر میکنن .شما جای دیگه دنبال علت مشکل باش.
  • IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   61 18
   اینایی که با اینا مقابله میکنن تربیت یافتگان جمهوری اسلامی هستند.ان شاءالله تو رو هم به زودی بگیرن مملکت راحت بشه
  • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   35 16
   اینها مزدوران خارجی هستند اما کاری نتونستند بکنند یانکی ها اینها را مسموم کردند مسموم تهاجم شیمیائی(مواد مخدر و روانگردان)
  • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   19 3
   ای بیتربیت
  • سرور IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   34 6
   تربیت جمهوری اسلامی امثال شهید حججی هستند و البته جوانانی که در نهایت گمنامی و با کمال میل در دورافتاده‌ترین نقاط کشور به مردم محروم به صورت رایگان کمک میکنند التماس تفکر
  • IR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   23 4
   آخه بدبخت این موارد که قبل از انقلاب همه مجاز بود
  • SE ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   20 6
   اینها تربیت شده اربابان تو هستند، وطن فروش!
  • DE ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   12 2
   نوشته تربیت جمهوری اسلامی همینه .// مسجد توالت هم دارد ای نگون بخت. اینها فاضلابهای جامعه هستند که بایستی ضد عفونی شوند متوجه شدی فاظل آب ! اگر اربابانت سر کار بودند هرروز بایستی کفش این ارازل و اوباش را لیس میزدی.
 • ناشناس IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  92 4
  ترا بخدا این ارذل واوباش که امنیت جامعه را بهم میزنند به این راحتی ازاد نکنید
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  69 0
  توی شهر ما.. یک دزد شبانه یک پراید سرقت و با ان پراید سرقتی تا صبح از صندوق و داخل 20 ماشین دیگر سرقت می کند . و حالا حکم عدم منع تعقیب برایش صادر شده است ...... این اراذل هم سه روز دیگر آزادند و از من و تو هم سربلندتر ماموران کلانتری به ما گفتند که ما زحمت میکشیم با یک بدبختی اینها را دستگیر می کنیم ولی سه سوته آزاد می شوند ... نمی دانم چه سری اس ت
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  59 3
  کار اجباری در معادن زندان برای آنها هتل و دانشگاه هست
 • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  110 3
  ببریدشون کار اجباری سخت در کویر
 • IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  52 15
  اعدام شوند تا جامعه پاکسازی شود
 • سید عماد IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  16 3
  ضمن عرض تشکر از پرسنل خدوم نیروی انتظامی امیدآن داریم که این عزیزان بیش از پیش نسبت به برقراری امنیت و آسایش مردم اقدام نمایند و با اقتدار نسبت به برخورد قاطع با مزاحمین نوامیس مردم و اراذل و سارقین منازل،خودرو وغیره ....اقدام عاجل معمول فرمایند . زیرا کشور بدون امنیت کشور مقتدری نخواهد بود
 • LB ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  119 1
  همیشه همینه، میگیرن توی یک طرح ضربتی، بعد خیلی شلکی شلکی آرام آرام آزاد میکنند. و رفت تا یکی دو سال بعد و طرح ضربتی بعدی. ضربه اش رو مردم میخورن با این شل کن سفت کن ها.
 • IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  42 11
  اینا رو تیر باران کنید
 • احمد IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  25 6
  سوسک شدن!!
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  41 13
  خیلی برخورد سنگینی دارید سردار! کسایی که باید حبسهای طویل با اعمال شاقه بگیرند میفرستید 6 ماه تا 2 سال حبس و بعد هارتر میشن ول میکنید تو جامعه.
  • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
   22 0
   تعیین محازات با سردار نیست با دادگاه است
 • US ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  77 3
  باید این افراد رو به کارهای سخت و طاقت فرسا واداشت که هزینه بر بودن نگهداری آنها جبران شود.
 • عمران IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  20 1
  باید طرح سراسری جمع اوری و تحویل داوطلبانه سلاح گرم که چندسال پیش اجرا شد دوباره اجرا بشه و یک تاریخ معینی اعلام کنند جهت تحویل...پس از این تاریخ برای داشتن سلاح گرم یک مجازات سنگین و نظارت مستمر در نظر گرفته بشه..وگرنه منتظر باید باشیم که ایران کم کم بشه مثل تگزاس!
 • DE ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  14 4
  این همه اسلحه میدونید از کجا وارد میشه ؟ از طریق عراق و بوسیله همون کولبرانی که بی بی سی داشت ازشون طرفداری میکرد و بهشون زحمتکش گفت و تبلیغاتش باعث شد که کولبری ممنوع نشود و همه افتادند تود دام بی بی سی . اگر امنیت میخواهید جلو کولبری رو بگیرید که خیلی از این افراد اسلحه وارد میکنند چون سودی که تو قاچاق اسلحه هست تو قاچاق تلویزیون و وسایل خانگی نیست .
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  15 2
  توراخدا چند نفرازاین هارااعدام کنیدتادرس عبرتی برای بقیه بشه.چرا ازادشون میذارید چرا
 • سید رضا IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  8 6
  مهم نیست که باور کنید یا نکنید ! اما واقعیت این است که ؛ افزایش روز افزون افراد تبهکار ، نتیجه القاعات شبکه های ماهواره ای و معاند است ، که بذر رذالت و دوری از معنویات را در جامعه می کارند و به این افراد خط می دهند !!
 • IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  12 1
  احکامی که برای اینا میبرند به هیچ عنوان بازدارنده نیست
 • نوید IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  13 1
  باید این ارازل را یه جوری حذف کرد بهترین روش کشتن اینها و حبس های بالای بیست سال است
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  9 1
  این همه جنگل که باید احیا بشن ببرید ازشون کار بکشید یه سودی داشته باشن شاید فضای درخت کاری به همراه آموزش زندگی سالم اجتماعی باعث تغییر اینها بشه
 • محسن .ف IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  10 2
  دو سه روز دیگر آزاد میشن عکسشونو گرفتن
 • IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  12 0
  ببرید تو معدن کار کنند
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  1 15
  اگه راست میگید دستاشونو باز کنید اسلحه هاتونم بذاريد کنار
  • IR ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
   3 0
   خیلی احمقی
 • ناشناس IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  5 2
  سلام امید اینکه درزندان ازاینا آدمای مفیدی بسازن. چون بیشتراشون ازخانواده هایی هستن که مشکل دارن
 • ارش IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  1 1
  از قدیم این وحشی گری، دزدی ها ،راهزنی ها باب بوده ، آگه عکسهای قدیمی ، دوره قاجار هم ببینید، انگار ارثیه وحشی گری، همینها آگه برن خارج، پولشو هم دارن، از طریق خلاف بشون میگن فرار مغزها،خخخ بعد اونجا رو تبدیل به فاضلاب میکنن، بعد اینجایی ها بشون میگن دیدی چ جراتی، داشت اونجا مثلا دزدی،درگیری،،،،کرد!
 • IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  2 0
  به نظر من بعد از محاکمه اگر حبس دارند واعدام نمی شوند انهارا به زندانهای زادگاهشان یا نزدیک به زادگاهشان بفرستید وهیچ وقت اجازه خروج از شهرشان را نداشته باشندمخ عدسیهای بازو کلفت
 • IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  8 0
  همه رو اعدام کنین

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس