اخبار ویژه روزنامه ها

گزارش یک مقام مسئول اجرایی نشان می دهد این موضوع "نظام کارآفرینی" تحت عنوان لایحه تاسیس سازمان کارآفرینان، همچنان در یکی از کمیسیون های تخصصی هیئت دولت در حال بررسی است.

سرویس سیاست مشرق - روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

***********

کیهان

بی‌اعتنایی تحقیرآمیز مردم به نمایش تحصن  و استعفا یادتان هست؟!

عضو افراطی فراکسیون امید می‌گوید قرار نبود مجلس دهم، مجلس ششم شود.

البته اظهارات محمود صادقی نه در تقبیح افراطی‌گری افراطیون در مجلس ششم بلکه به‌عنوان نقطه مثبت کارنامه افراطیون مدعی اصلاحات است.

وی با اشاره به انتقادها از عملکرد فراکسیون امید، به اعتماد گفته است: در مجموع به نظر من فراکسیون امید طی سه سال گذشته عملکردش به ‌خوبی ارائه نشده و آقای خاتمی هم در مصاحبه اخیرشان اشاره کردند که فراکسیون امید در اطلاع‌رسانی ضعف داشته است. در عین ‌حال ممکن است پاره‌ای ضعف‌ها و نقایص هم در کار وجود داشته باشد که این‌هم باز به دو بخش تقسیم می‌شود؛ بخشی از آن امکان دارد به خاطر ضعف در کار تشکیلاتی فراکسیون باشد و بخشی هم به ‌خاطر عملکرد خود افراد.

اما در مجموع باید یک ارزیابی کارشناسی از مجموع عملکرد فراکسیون و اشخاص صورت بگیرد. نکته مسلم اینکه به دلیل شرایط خاصی که کشور با آن مواجه شد، به‌خصوص در بُعد اقتصادی و بحث تحریم‌ها و خروج آمریکا از برجام از حدود سال 96 به بعد، وضعیت ویژه اقتصادی‌ای شکل گرفت و در نتیجه نارضایتی گسترده‌ای در بین مردم ایجاد شده، از جمله کسانی که در مجلس هستند و به ‌طور مشخص اصلاح‌طلبان مجلس.

وی ادامه می‌دهد: به‌دلیل اینکه نیروهای دست اول اصلاح‌طلب در سال 94 رد صلاحیت شدند، قابل پیش‌بینی بود که منتخبان لیست ‌امید ‌نتوانند انتظارات حداکثری را برآورده کنند.

طبیعتاً همان زمان هم استراتژی اصلاح‌طلبان بیش از این نبود. در واقع راهبردشان انتظارات حداقلی و مشارکت حداکثری بود. حتی در ایام تبلیغات انتخاباتی برخی از کاندیداها که کمی مطالبات را صریح‌تر مطرح می‌کردند، برخی از بزرگان اصلاحات به آنها هشدار ‌دادند که قرار نیست مجلس دهم، مجلس ششم شود. در واقع انتظار خود شخصیت‌ها و افرادی که پیشکسوت بودند از منتخبان، انتظاری متوسط به پایین بود و بعضاً گفته می‌شد که قرار نیست مجلس دهم مجلس ششم شود. اما در سطح جامعه به این انتظارات دامن زده شد.

با وجود این تکرار می‌کنم، قضاوتی که ما نسبت به یک جزء می‌کنیم نباید منفک از کل باشد. اساساً نهاد قوه‌ مقننه در طول زمان جایگاه خودش را از دست داده و مجلسی که در رأس امور بود به لحاظ جایگاهی و کارآمدی تنزل پیدا کرده است.

القای تراز مطلوب بودن مجلس ششم از سوی این عضو فراکسیون امید در حالی است که افراطیون مدعی اصلاحات در آن مجلس به سیاسی‌کاری محض پرداختند و مطالبات اقتصادی مردم را با ادبیات مختلف مسخره کردند. آنها در اوج شانتاژ و جنجال،‌ غائله تحصن در مجلس و استعفا را ترتیب دادند اما چون به مردم دهن‌کجی کرده بودند، با بی‌اعتنایی مطلق مردم روبه‌رو شدند به نحوی که حجاریان به این واقعیت تلخ اذعان کرد. برخی از همان نماینده‌ها در آمریکا و اروپا پناهندگی گرفتند.

بنابراین امثال محمود صادقی باید توضیح بدهند که آیا مطلوب‌شان در مجلس دهم نیز همان تحرکات رادیکال سیاسی و قفل کردن امور (حتی در نسبت با دولت همسوی اصلاحات) و سرانجام استعفا و خروج از حاکمیت بود؟ این کار که جز ایجاد بن‌بست سیاسی در خدمت دشمن عایدی دیگری نمی‌توانست داشته باشد. پس چرا مدعیان خروج از حاکمیت و استعفا، دوباره می‌خواستند به مجلس بازگردند؟!

یادآور می‌شود خاتمی در انتخابات مجلس هفتم فهرستی به نام فهرست یاران خاتمی منتشر کرد اما جز یک نفر که او هم فعال کارگری بود (محجوب)، 29 نفر دیگر در تهران با بی‌اعتنایی و رای منفی مردم مواجه شدند.
 

روحانی نمی‌خواهد درباره برجام به شکست اعتراف کند

استاد دانشگاه آلاباما می‌گوید فرانسه نمی‌تواند برجام را احیا کند اما روحانی نمی‌خواهد بپذیرد که شکست خورده است.نادر انتصار استاد دانشگاه آلاباما، در گذشته از فعالان حلقه موسوم به «سیرا» بوده است.

وی در گفت‌وگو با نامه‌نیوز درباره مذاکرات با فرانسه گفت: این مذاکرات منجر به احیای برجام نخواهد شد چون آمریکا تمایلی به برگشت به برجام ندارد و بدون آمریکا احیای برجام امکان‌پذیر نخواهد بود چون اروپایی‌ها بدون اجازه آمریکا نمی‌خواهند یا بهتر بگویم نمی‌توانند تعهدات برجامی خود را اجراء کنند».

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ترامپ حاضر است بدون دیدار با رئیس جمهور ایران تن به مصالحه‌ای جدید بدهد یا همچنان برای مصرف انتخاباتی احتیاج به عکس با حسن روحانی دارد، اظهار کرد: «گرچه ترامپ حرف‌هایی دوپهلو درباره مصالحه با ایران می‌زند ولی هدف او در مورد تمایلش به دیدار با آقای روحانی برای مصرف انتخاباتی است و با عکس‌گرفتن ترامپ نباید منتظر مصالحه دولت با ایران بود. دشمنی آمریکا با نظام ایران ریشه بسیار عمیقی دارد و با یک عکس گرفتن و یا پیغام تلفنی رد و بدل کردن مصالحه‌ای بین ایران و آمریکا انجام نخواهد شد».

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا روحانی با گام چهارم از برجام خارج می‌شود یا در نهایت اتفاقی میان طرفین می‌افتد، تصریح کرد: «به نظر من تا زمانی که دوره دوم ریاست جمهوری آقای روحانی به پایان نرسیده است، ایران در برجام باقی خواهد ماند. باید به یاد داشته باشیم که برجام مهم‌ترین دستاورد سیاست خارجی دولت آقای روحانی بود و با امضای برجام دولت آقای روحانی قول‌های زیادی به مردم ایران داده بودند؛ لذا برای آقای روحانی از نظر سیاسی مشکل خواهد بود که علنا به شکست برجام اعتراف کنند و ایران را از برجام خارج کنند. احتمال ادامه روند کنونی از هر چیز دیگری بیشتر است برداشتن یک قدم به جلو و دو قدم به عقب».

او در پایان درباره طرح «فریز در برابر فریز» گفت: «آنچه در توافق ژنو3 اتفاق افتاد یعنی فریز در برابر فریز قدمی بود که طرفین برای پیشبرد یک عهدنامه طولانی و دوام‌آور انجام دادند. امروز با آن زمان خیلی فرق می‌کند و ایران نتیجه زیرپا زدن تعهدات برجامی طرف مقابل را به‌طور دردناک تجربه کرده است.
 

فایننشال‌پست: ایران توانسته تحریم‌های نفتی آمریکا را دور بزند

محافل اقتصادی و رسانه‌ای در غرب می‌گویند ایران با وجود تحریم‌های سنگین آمریکا نفت می‌فروشد و نقشه آمریکا شکست خورده است.

نشریه فایننشال‌پست نوشت: از زمان تحریم صنعت نفت ایران توسط آمریکا نفتکش‌های ایران با خاموش کردن تجهیزات مکان‌یابی خود اقدام به فروش نفت در اقصی نقاط جهان کرده‌اند.درواقع هیچ شکی نیست که نفتکش‌های ایرانی علی‌رغم تحریم‌های آمریکا در حال فروش نفت هستند اما سؤال این است که آنها چه میزان نفت را به بازار عرضه می‌کنند؟در حال حاضر همه توجهات معطوف به نفتکش آدریان دریاست، اما ذهن کارشناسان درگیر رهگیری دیگر نفتکش‌های ایران است.

شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌های رهگیری خطوط کشتیرانی تلاش کرده‌اند با توجه به خاموش شدن تجهیزات ناوبری و مکان‌یابی نفتکش‌های ایرانی روش‌های جدیدی را برای شناسایی آنها پیدا کنند.

دوین گوگیان، مدیر اطلاعات نفتی موسسه جن‌اسکیپ در شهر دنور ایالت کلرادو آمریکا می‌گوید؛ ایران به یک معما تبدیل شده است.وی معتقد است: ایران در حال انجام یک عملیات موفق در رساندن نفت خود به دست مشتریان و یا انبارهای ذخیره نفت است و در این زمینه فراتر از انتظارات عمل کرده است.

با توجه به راه‌های گوناگونی که ایران برای تداوم صادرات نفت خود در پیش گرفته است، کارشناسان ارزیابی‌های متفاوتی را در مورد میزان واقعی صادرات نفت ایران در شرایط کنونی ارائه می‌دهند که از چند صد هزار بشکه تا بیش از یک میلیون بشکه در روز متفاوت است.دنیل گربر، یکی از مدیران موسسه رهگیری خطوط نفتکش‌ها با نام پترولجستیکز، می‌گوید: وجود اختلاف زیاد در تخمین میزان واقعی صادرات نفت ایران در بازار جهانی باعث شده که درواقع رقم‌های متفاوت و با فاصله زیادی از سوی کارشناسان اعلام شود.گربر معتقد است‌: در حال حاضر صادرات نفت ایران به یک سوم صادرات نفت این کشور در دور قبلی تحریم‌ها رسیده است.

وی معتقد است:‌ البته کارشناسان با در نظر گرفتن میزان نفت بارگیری شده در نفتکش‌های ایران و یا نفت ذخیره‌شده در انبارهای نفتی ارقام بیشتری از صادرات واقعی نفت این کشور ارائه می‌دهد.

موسسه کپلر یکی دیگر از شرکت‌هایی است که صادرات نفت ایران را رصد می‌کند. این موسسه برای به دست آوردن میزان واقعی صادرات به سمت استفاده از عکس‌های ماهواره‌ای، اطلاعات گمرکی و حتی گزارش از بنادر مختلف روی آورده است.

 اما گوگیان صادرات نفت ایران را بسیار بیشتر از این حدس و گمان‌ها برآورد کرده است.این کارشناس آمریکایی به جای استفاده از عکس‌های ماهواره‌ای نفتکش‌های ایران به سمت بهره‌بردن از تصاویر ماهواره‌ای میادین و چاه‌های نفتی ایران روی آورده و در تلاش است تا با استفاده از این عکس‌ها و ارزیابی میزان فعالیت در این حوزه‌ها؛ بطور مثال از طریق تصویر دود فلر در تاسیسات نفتی میزان واقعی فعالیت و تولید نفت ایران را به دست بیاورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجو گوگیان می‌گوید: ایران با سرعت تمام در حال اجرای فعالیت‌های حفاری در میادین نفتی خود در غرب کارون است.

موسسه اطلاعات نفتی جن‌اسکیپ، می‌گوید: تولید نفت و میعانات گازی ایران نسبت به ابتدای سال 2018 تنها 15 درصد کاهش یافته است و در حال حاضر تولید این محصولات 3/9 میلیون بشکه در روز در ایران است.

این موسسه صادرات نفت ایران را تا یک میلیون بشکه در روز تخمین زده است.

ایران

احتمال موافقت ترامپ با اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران

خبر اول اینکه،منابع آگاه از احتمال موافقت رئیس جمهوری امریکا با اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران خبر دادند. به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز، پایگاه خبری امریکایی «دیلی‌بیست» در مقاله‌ای به نقل از چهار منبع آگاه نوشت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در هفته‌های اخیر نسبت به طرح پاریس برای راه‌اندازی یک خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری با ضمانت پول نفت به ایران، ابراز تمایل کرده است. چندی پیش خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که فرانسه به دنبال اختصاص خط اعتباری «۱۵ میلیارد دلاری» به ایران در ازای اجرای کامل تعهدات برجامی از سوی تهران است. اما به گفته منابع دیپلماتیک فرانسوی و ایرانی، اجرای این طرح منوط به عدم مخالفت امریکاست. کریس مورفی، سناتور دموکرات و از مخالفان خروج امریکا از برجام در حساب توئیتری خود با لحنی کنایه‌آمیز به این خبر واکنش نشان داد. آقای مورفی نوشت: «پس ترامپ قصد دارد به ایران ۱۵ میلیارد دلار دهد تا به توافقی بازگردند که خودش آن را پاره کرد. چرا که به نظر او بدترین توافقی بود که تا به حال شاهد آن بوده است؟ سر درد گرفتم.»

پیش از این خبرگزاری بلومبرگ گزارش کرده بود که رئیس جمهوری امریکا برای دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در حال بررسی کاهش تحریم‌ها است و مخالفت جان بولتون منجر به برکناری وی از سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید شد. دونالد ترامپ، پنجشنبه در جمع خبرنگاران در کاخ سفید درخصوص احتمال دیدار با حسن روحانی، ادعا کرد: می‌توانم به شما بگویم که ایرانیان خواهان ملاقات هستند. او پیش از این هم درباره احتمال دیدار با روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود: هر چیزی ممکن است!

تکذیب حضور رئیس جمعیت هلال احمر در دادسرا

خبر دیگر اینکه،روابط عمومی جمعیت هلال احمر، شایعات مرتبط با حضور رئیس جمعیت هلال احمر در دادسرا، تفهیم اتهام و یا صدور وثیقه را تکذیب کرد. به گزارش ایسنا، روابط عمومی جمعیت هلال احمر اعلام کرد: به دنبال ابهاماتی در پرونده‌های دارویی سازمان تدارکات پزشکی، رئیس جمعیت هلال احمر صرفاً جهت ادای توضیح در محلی غیر از دادسرای مربوطه حاضر شده و در گفت‌وگو با کارشناسان قضایی به ابهامات موجود پاسخ داده است.

هیچ گونه اتهامی متوجه وی نشده و صدور وثیقه نیز تکذیب می‌شود. روابط عمومی جمعیت هلال احمر همچنین تأکید کرد: مسئولان جمعیت هلال احمر با قوه قضائیه برای شفاف‌سازی و پیگیری برخی ابهامات و پیشگیری از هرگونه تخلف احتمالی و اقدامات شائبه‌برانگیز در سازمان تدارکات پزشکی، همکاری نزدیکی دارند و رفت و آمدهای فیمابین اغلب جنبه حقوقی و قضایی ندارد.

عقب‌ماندگی صدا و سیما از فضای مجازی

دست آخر اینکه،شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران شامگاه پنجشنبه 21 شهریورماه، برنامه «پرونده ویژه» را به «بررسی اتفاقی که برای سحر خدایاری رخ داد و حواشی آن» اختصاص داد. به گزارش عصر ایران، سیدمجید امامی جامعه‌شناس و محسن مهدیان فعال رسانه‌ای اصولگرا میهمان این برنامه بودند.

در ابتدای این برنامه هر دو میهمان انتقاداتی را به صدا و سیما به عنوان رسانه فراگیر کشور و عقب‌ماندگی آن نسبت به اطلاع‌رسانی در فضای مجازی و همچنین توصیه‌هایی مبنی بر نپرداختن به این قبیل موضوعات از سوی نهادهای خاص وارد کردند. امامی با اشاره به بازتاب ماجرای خودسوزی سحر خدایاری در شبکه‌های مختلف اجتماعی گفت «48 تا 72 ساعت بعد از اتفاق تلویزیون دارد واکنش نشان می‌دهد و همین می‌شود. همچنین محسن مهدیان تصریح کرد: «در این مورد خاص برخی مراجع ما می‌گویند سکوت کنید. اما اگر شما درباره موضوع حرف نزنید، نتیجه این نمی‌شود که مردم سراغ موضوع نروند. این روش‌ها دهه 60 جواب می‌داد.»

خراسان

ورود دستگاه قضایی به فوق العاده های غیرقانونی برخی مدیران

اگرچه بر اساس بخشنامه های سنوات قبل برخی دستگاه ها و سازمان ها، مبالغی در قالب فوق العاده های خاص همچون فوق العاده سختی کار و کار در محیط های غیرمتعارف به استناد ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری به کارمندان و مدیران پرداخت شده، گزارش یک نهاد نظارتی به دستگاه قضایی نشان داده این نوع فوق العاده مربوط به اقداماتی چون کار با اشعه، مواد شیمیایی یا منفجره بوده اما در برخی ادارات برای مستخدمان دفتری وضع شده که به همین دلیل تعدادی از این فوق العاده ها طی هفته های اخیر با ابلاغیه دستگاه قضایی به مدیران ارشد دولتی لغو شده است.

رکورد خاص بررسی یک لایحه در هیئت دولت

در حالی که بر اساس اعلام مسئولان وقت دولتی در اوایل فعالیت دولت اول حجت الاسلام روحانی، مقرر شده بود لایحه تاسیس سازمان نظام کارآفرینی کشور با هدف "کمک به ایجاد مدیریت یکپارچه و فراگیر توسعه امور کارآفرینی و بسیج کارآفرینان به عنوان بزرگ ترین سرمایه های علمی و فناوری کشور به تصویب دولت برسد گزارش یک مقام مسئول اجرایی نشان می دهد این موضوع تحت عنوان لایحه تاسیس سازمان کارآفرینان، همچنان در یکی از کمیسیون های تخصصی هیئت دولت در حال بررسی است.   

آرمان

واگذاری‌های اراضی ساحلی قشم

دادستان قشم گفت: در راستای احقاق حقوق عامه و جلوگیری از تضییع احتمالی و بررسی همه قراردادهای واگذاری اراضی ساحلی قشم چه از سوی سازمان منطقه آزاد قشم و یا سایر سازمان‌های دولتی دادستانی به‌عنوان مدعی‌العموم به موضوع ورود کرده است. رضا صفایی با تاکید بر اینکه ضابطین مکلف به جلوگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی ساحلی هستند، اظهار کرد: درصورت مشاهده هرگونه تخلف فورا مراتب را به دادستانی گزارش نمایند. وی در ادامه ازشهروندان خواست تخلفات احتمالی در این خصوص را به اطلاع دادستان برسانند. صفایی خاطرنشان کرد: در صورتی که در واگذاری این اراضی، حقوق عامه نادیده گرفته شده باشد و یا تخلفی مشاهده شود برای ابطال این قرارداد اقدام خواهیم کرد.

جریان انحرافی وارد بازار مسکن شد

تازه‌ترین گزارش رسمی از وضعیت بازار مسکن که در هفته اول شهریورماه منتشر شد، نشان داد حجم معاملات مسکن با ریزش قابل‌توجه ۳۲ درصدی نسبت به ماه قبل از آن روبه‌رو شد. از سوی دیگر، میانگین قیمت مسکن در پایتخت نیز با ۳درصد افت نسبت به تیرماه به ۱۳میلیون و ۱۸۰هزار تومان به ازای هر مترمربع رسید. اما به‌ دنبال کاهش قیمت اسمی مسکن، یک گروه از ذی‌نفعان استمرار افزایش قیمت مسکن دست به‌ کار شده و تلاش برای انحراف افکار عمومی از روندی که در بازار مسکن درحال شکل‌گیری است آغاز کرده‌اند. این جریان منفعت‌طلب تلاش می‌کند توجهات را از آمار معاملات مردادماه منحرف کند و اجازه ندهد انتظار کاهش قیمت مسکن تقویت شود.

تکذیب ۱۰سال حبس یک زن

دادستان کاشان گفت: مطالب انتشاریافته مبنی بر محکومیت فردی به جرم خوانندگی در فضای مجازی صحت ندارد. محمد تکبیرگو اظهارداشت: در فضای مجازی مطالبی منتسب به بنده منتشر شد که هم موجب شگفتی و هم تاثر است. وی از همگان خواست تا تقوای الهی پیشه کرده و نسبت به نقل‌قول‌ها دقت داشته باشند. برخی کانال‌ها و سایت‌ها از صدور حکم ۱۰سال حبس برای یک زن به جرم خوانندگی در روستای تاریخی ابیانه خبر داده بودند. اواخر اردیبهشت امسال، انتشار فیلم‌ها و تصویرهایی از آوازخوانی یک زن از اهالی استان فارس در میان جمعی از گردشگران در روستای تاریخی ابیانه، واکنش‌هایی را از سوی برخی کاربران در فضای مجازی به دنبال داشت.

تعلیق برنامه «شب‌نشینی» مهران مدیری؟

اینستاگرام منتسب به مهران مدیری در خبری اعلام کرد که برنامه «شب‌نشینی» با شکایت صداوسیما فعلا به حالت تعلیق درآمده است. در ادامه این خبر به نقل از سعید رجبی فروتن (عضو شورای پروانه نمایش خانگی) آمده است: بعد از تجربه «هیولا»، مدیری اجرای برنامه «شب‌نشینی» را در دست گرفت که با ایراد حقوقی صداوسیما موقتا به حالت تعلیق درآمده است. مصطفی احمدی (تهیه‌کننده شب‌نشینی) در این‌باره گفت: من به‌تازگی این خبر را شنیده‌ام؛ با توجه به ایام محرم، برنامه «شب‌نشینی» فعلا ضبط نمی‌شود ولی تا به حال صحبتی برای توقف برنامه مطرح نشده است. وی افزود: اکنون پیگیر خبر منتشرشده در رابطه با توقف برنامه هستیم که در این‌باره هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم. پیش‌تر اخباری از احتمال محدودیت بیشتر برای مدیری به‌خاطر حواشی اخیر منتشر شده بود.

تامین40 درصد برق عراق توسط ایران

دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق از تامین ۴۰ درصد برق مورد نیاز عراق از سوی ایران خبر داد و گفت: با این وجود دو کشور هنوز نتوانسته‌اند بر سر مکانیزم دریافت پول برق و گاز صادراتی ایران به توافق برسند. سید حمید حسینی افزود: ایران روزانه ۳۷ تا ۳۸ میلیون متر مکعب گاز به عراق صادر می‌کند. وی اظهارداشت: دست‌کم ۲۵۰ مگاوات از واحدهای نیروگاهی عراق با این گاز تامین سوخت می‌شوند. دبیرکل مشترک اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: جدا از این روزانه ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ مگاوات برق از ایران به عراق صادر می‌شود. وی افزود: ارزش صادرات برق ایران به عراق نیز ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار در سال است.

تکذیبیه درباره رئیس هلال‌احمر

روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر، شایعات مرتبط با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر در دادسرا، تفهیم اتهام یا صدور وثیقه را تکذیب کرد. در این اطلاعیه آمده است؛ به دنبال ابهاماتی در پرونده‌های دارویی سازمان تدارکات پزشکی، رئیس جمعیت هلال احمر صرفا جهت ادای توضیح در محلی غیر از دادسرای مربوطه حاضر شده و درگفت‌وگو با کارشناسان قضائی به ابهامات موجود پاسخ داده است. هیچ‌گونه اتهامی متوجه وی نشده و صدور وثیقه نیز تکذیب می‌شود.

طلاق دو قورباغه در هند

خبر ازدواج دو قورباغه در ماه جولای در بوپال هند یادتان است؟ این دو قورباغه با هدف جادو کردن خدای باران هندوها، لرد ایندرا و جلب علاقه وی برای بارش در منطقه خشکسالی شده بوپال با هم ازدواج کردند. اما حالا این زن و شوهر پس از آنکه منطقه به دلیل بارش‌های سیل‌آسا دچار سیل‌زدگی شده، از هم طلاق گرفتند تا شاید جلوی سیل و بدبختی ناشی از آن گرفته شود!

اشکنه را هم از مردم گرفتیم

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: زمان جنگ از کوپن دفاع می‌کردم و معتقدم کوپنیسم، کمونیسم نیست. اگر کوپنیسم، کمونیسم هم بود باید به آن عمل شود، چون آبگوشت که جای خود دارد، اشکنه را هم از مردم گرفتیم.

10ماه حبس برای دختر پادشاه عربستان

دادگاهی در فرانسه، دختر پادشاه عربستان سعودی را به دلیل توسل به ارعاب و تهدید (همدستی در استفاده از سلاح جهت ربودن یک کارگر) به 10 ماه حبس تعلیقی محکوم کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • احمد IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
    2 0
    قرار بود هم چرخ اقتصاد بچرخد هم چرخ سانتریفیوژها، امامتاسفانه هر 4 تا چرخ پنچر و از حرکت بازایستادند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس