کد خبر 991305
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۹
شام غریبان

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران در رابطه با برگزاری مراسم خیمه‌سوزان و شام غریبان توصیه‌هایی کرد.

به گزارش مشرق، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در مورد رعایت نکات ایمنی شب شام غریبان گفت: ظهر فردا همزمان با عاشورای حسینی، بسیاری از هیئات مذهبی، در پایان آیین عزاداری خود اقدام به اجرای مراسم "خیمه سوزانی" می‌کنند که درصورت بی احتیاطی می‌تواند حادثه ساز شود، به همین منظور عزاداران نکات ایمنی را رعایت کنند به امید اینکه که با اجرای این نکات، از بروز حوادث جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید:

تکیه رادیو برای تاسوعا و عاشورای حسینی سنگ تمام خواهد گذاشت

چرا عزاداری امام حسین(ع) از روز اول محرم شروع می‌شود؟

وی گفت: عزاداران حد الامکان از مایعات قابل اشتعال و سریع الاشتعال همچون بنزین، نفت، الکل و... استفاده نکنند و در صورت استفاده از مایعات قابل اشتعال، آن را به دست کودکان و یا افراد بی تجربه نسپارند.

 سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران بیان کرد:عزاداران مراقب باشند تا مایعات قابل اشتعال به سر، صورت و بدن کسی پاشیده نشود و از پرتاب ظروف حاوی مایعات قابل اشتعال اکیدا خودداری کنند.

ملکی بیان کرد: عزاداران درنظر داشته باشند که مکان برپایی خیمه‌ها درمجاورت درختان، خودروها و یا زیر بالکن منازل و سیم‌های برق نباشد.

وی تصریح کرد: قبل از به آتش کشیدن خیمه‌ها از نبود افراد بخصوص کودکان بواسطه کنجکاوی کودکانه در داخل خیمه‌ها مطمئن شوند.

 سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران افزود: از سرایت نکردن آتش به اطراف، سقف و دامنه خانه‌ها و مغازه‌ها اطمینان حاصل کنند.

ملکی گفت: حتما کپسول‌های خاموش کننده و شیلنگ آب در دسترس باشد. بسیاری از آتش سوزی‌های بزرگ در ابتدا بسیار کوچک بوده و با دقت نظر و عکس العمل سریع بوسیله یک خاموش کننده دستی اطفا می‌شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس