کد خبر 989553
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
سعیدی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تمرکز اختیارات در تهران را یکی از مشکلات مهم آموزش و پرورش دانست و گفت: خشکسالی از مدارس شروع شده است.

به گزارش مشرق، محمداسماعیل سعیدی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 12 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با بیان اینکه ایشان دارای سوابق انقلابی بوده و متدین است، گفت: مخالفت من نسبت به وی مربوط به نکاتی در برنامه های پیشنهادی است.

بیشتر بخوانید

مشروح جلسه رای اعتماد به وزیر آموزش و پرورش

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با یادآوری اینکه آیا با اختیارات کامل آمدید، افزود: وزرای سابق برنامه های جامعی را ارائه کردند اما چرا اجرا نشدند و در نقطه شروع به پایان رسیدند.

وی ادامه داد: مواردی مانند رتبه بندی و مطالبات فرهنگیان، مشکلات نظام آموزشی و ده ها موضوع دیگر هیچ کدام عملیاتی نشدند و در برنامه های شما نیز ذکر شده اند، آیا دولت به جنابعالی اختیار داده یا نداده است؛ کاش رئیس جمهور در صحن حضور داشت و اظهارات مخالفان را می شنید.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم یکی از مشکلات آموزش و پرورش را تمرکز اختیارات در تهران و وزارتخانه ها دانست و گفت: چرا این اختیارات را تفویض نمی کنند؛ وزرا باید بخشی از اختیارات را به استان ها واگذار کنند و اختیاراتی نیز به وزرا داده شود.

وزیر سابق قربانی عدم اجرای رتبه بندی معلمان شد

سعیدی با یادآوری اینکه وزیر سابق قربانی رتبه بندی معلمان و تعهداتی شد که هنگام رأی اعتماد داده بود، تصریح کرد: متاسفانه نتوانست از عهده تعهدات برآید البته امکانات و پول و بودجه در اختیار نداشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه فرهنگیان جزو دلسوزترین و موثرترین اقشار جامعه هستند، ادامه داد: همه ما مدیون آن ها هستیم؛ چرا وزرای آموزش و پرورش طی سالیان گذشته در آستانه ثبت نام دانش آموزان به صراحت اعلام کرد پول از والدین نگیرید اما در مدارس پول و شهریه گرفته می شود و این باعث شده حیثیت مدیران، معلمان و فرهنگیان زیر سوال برود زیرا سرانه ندارند.

خشکسالی از مدارس شروع شده است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خطاب به حاجی میرزایی با تاکید بر اینکه خشکسالی از مدارس شروع شده، تصریح کرد: شما باید این تعهد را از آقای جهانگیری بگیرید و آن را به ترسالی تبدیل کنید.  

وی در مورد تصمیمات در وزارت آموزش و پرورش، گفت: شما در برنامه ها اعلام کردید که تصمیمات را از ستاد به صف سوق می دهید، برنامه های عملیاتی شما چیست. متاسفانه در مورد برنامه ها زیاد کلی گویی شده اما مشخص نیست گام های عملیاتی کی قرار است برداشته شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم ادامه داد: استعدادهای مختلف در استان ها و شهرستان ها در نظام آموزشی نادیده و پشت درهای بسته برای سیستان و بلوچستان و آذربایجان تصمیم گرفته می شود.

سعیدی با انتقاد از اینکه نظام آموزشی ما از مدرک گرایی رنج می برد، خطاب به حاجی میرزایی افزود: شما در برنامه هایتان ذکر کردید به سمت مهارت آموزی پیش می روید، چه برنامه ای دارید زیرا فارغ التحصیلان ما گرفتار این مشکل هستند؛ منزلت و شایسته سالاری و ده ها موضوع دیگر را باید در برنامه خود پیش بینی می کردید، متاسفانه به منزلت فرهنگیان و معلمان آسیب وارد شده و از نظر رضایت شغلی و معیشت با مشکل مواجه هستند، چه برنامه ای برای حل این مشکلات دارید.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه دارد: چرا آرامش فکری و آسایش روحی و روانی در آموزش و پرورش مختل شده؛ آیا بیکاری دوباره به سراغ جیب مردم بروید و با روش های پیشرفته باز هم جیب مردم را خالی کنید.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس