کد خبر 987931
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
امیر دادرس

بسیاری از تجهیزات کارآمد دفاعی ما به جهت رعایت ملاحظات امنیتی، آشکار نیست و هر زمان که لازم شود، با این تجهیزات ضربه نهایی را بر پیکره دشمن وارد می‌کنیم.

به گزارش مشرق، امیر محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش در مراسم اختتامیه هفدهمین دوره رزم مقدماتی مشترک دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش که صبح امروز در مرکز آموزش جوادالائمه(ع) نیروی زمینی ارتش برگزار شد، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز از نظر نظامی و آمادگی رزمی آماده انجام مأموریت‌های مختلف هستند.

وی افزود: امروز بسیاری از تجهیزات کارآمد دفاعی ما در حوزه‌های مختلف پدافندی، دریایی، هوایی و زمینی به جهت رعایت ملاحظات امنیتی، آشکار نیست و هر زمان که لازم شود، این تجهیزاتِ کارآمد، آشکار شده و ضربه نهایی را بر پیکره دشمن وارد می‌کند.امیر دادرس با اشاره به آزمایش عملیاتی تجهیزات و نیروی انسانی گفت: ما به صورت هفتگی این کار را جهت رسیدن به آمادگی صددرصدی انجام می‌دهیم و تجهیزاتی داریم که در دوردست می‌تواند دشمن را در زمان نیاز از کرده خود پشیمان کند.

بیشتر بخوانید:

«مبین» سلاح استراتژیک ایرانی با RCS کمتر از کروزهای تاماهاوک/ فرزند خلف «کرار» کروز است یا پهپاد؟ +عکس

جانشین فرمانده کل ارتش ادامه داد: دشمن ما زبان زور و منطق زور را بهتر می‌فهمد و به همین خاطر مخالف افزایش توان دفاعی کشور ماست.وی بیان کرد: افتخار دشمنان ما کودک‌کشی، زدن هواپیمای مسافربری، ممانعت از رساندن دارو به بیماران و تبدیل عروسی‌ها به عزا در کشورهای افغانستان و پاکستان است.

امیر دادرس با بیان اینکه بصیرت داشتن امروز باید در صدر نگاه و مبنای حرکت‌ ما باشد، گفت: کسی که بصیرت دارد، می‌داند که برای حرکت در دنیای امروز نیازمند پیاده کردن قواعد الهی و داشتن شناخت صحیح است.
وی تصریح کرد: زمانی تشخیص حق از باطل ساده و صف دشمن از صف خودی جدا بود و دشمن در همان هیبت دشمن ظاهر می‌شد، اما امروز دشمنان ما در پشت الفاظ و شعارها و بیان‌های زیبا پنهان شده‌اند و به همین خاطر تشخیص حق و باطل سخت و متفاوت از گذشته است؛ لذا در چنین شرایطی داشتن بصیرت یک ضرورت است.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به آمادگی نیروهای مسلح برای مواجهه با تهدیدات گفت: دشمن اگر بخواهد در محیط سخت با ما درگیر شود، باید به میدان بیاید و قطعاً در این شرایط لطمات اساسی می‌خورد.
امیر دادرس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران دارای توانمندی‌های بی‌مانندی شده است و در همه عرصه‌ها متناسب با تهدیدات، آماده پاسخ‌گویی است.

وی با تأکید بر اهمیت ارتقای توان دفاعی کشور گفت: فرمانده معظم کل قوا از قبل تذکرهای لازم را به نیروهای مسلح داده‌اند و مسیر را بر اساس راهبردها ترسیم کرده‌اند.جانشین فرمانده کل ارتش تصریح کرد: ما به واسطه داشتن نیروی انسانی با ارزش و توانمند، امروز از تجهیزات پیشرفته‌ای برخوردار هستیم.

امیر دادرس ادامه داد: بسیاری از تجهیزات را در مانورها ارائه می‌کنیم که این امر موجب قوت قلب ملت ما می‌شود و در واقع پیام‌آور صلح در منطقه است؛ البته خیلی از تجهیزات هم نیازی نیست که ارائه شوند.
وی عنوان کرد: همه بدانند که تجهیزات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران متناسب با تهدیدات پیش‌بینی شده‌اند و اثرگذاری لازم را خواهند داشت.

جانشین فرمانده کل ارتش همچنین با اشاره به تحریم‌ها گفت: امروز تحریم‌های موجود ما را مجبور کرده است که در وضعیتی قرار بگیریم که نیروی انسانی و بنیه خودمان را بیشتر از گذشته باور کنیم و آن را به صحنه بیاوریم.
امیر سرتیپ دادرس افزود: امروز در مرزهای خودمان توانسته‌ایم با توانمندی بالا و به‌کارگیری تجهیزات، امنیت را تأمین کنیم. ما در مرزها حاشیه الکترونیکی ایجاد کرده‌ایم و از این طریق خطاهای انسانی در پایش‌ها و محاسبات را به حداقل رسانده‌ایم.

وی اضافه کرد: با استفاده از توانمندی‌های الکترونیکی ساخت داخل، کل مرز و حتی عبور و مرورهای جزئی را تحت نظر داریم و آن‌ها را رصد می‌کنیم.جانشین فرمانده کل ارتش ادامه داد: امروز روابط ما با همسایگان‌مان بسیار خوب است و نسبت به گذشته کمترین نگرانی را در مرزها داریم.

امیر دادرس همچنین در جمع خبرنگاران درخصوص تولید پهپاد و کوادکوپتر گفت: سعی کرده‌ایم که در این زمینه از دشمنان پیشی بگیریم و هیچ چیز از آنان کمتر نداشته باشیم.وی تصریح کرد: در عرصه پهپادی توانمندی‌های بزرگی از لحاظ کیفیت و کمیت داریم و هر موقع که لازم باشد، برای امنیت‌آفرینی، هم برای خودمان و هم برای منطقه به صحنه می‌آیند.

جانشین فرمانده کل ارتش تأکید کرد: پهپادهای جمهوری اسلامی ایران با اشراف اطلاعاتی و تکیه بر قدرت فناوری بالا، پیام‌آور صلح، ثبات و امنیت برای منطقه غرب آسیا هستند.امیر دادرس در ادامه با بیان اینکه منطقه ما هیچ نیازی به حضور نیروهای بیگانه ندارد، گفت: استکبار جهانی زمینه حضور خود را در منطقه با ناامنی و جنگ فراهم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مدتی است که بخشی از رزمایش‌های ما با توجه به تجهیزاتی که در آن‌ها استفاده می‌شوند، آشکار نمی‌شوند و ما در این بستر بیشتر به اهداف خود می‌رسیم. اعتقاد داریم که قدرت واقعی‌تر آن قدرتی است که پنهان است؛ اما حساب شده و متناسب با نیازها تنظیم شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس