عادل عبدالمهدی نمایه

سخنگوی ائتلاف النصر عراق اعلام کرد که در آینده نزدیک برخی از وزرا و شاید خود دولت این کشور را استیضاح خواهد کرد.

به گزارش مشرق، ائتلاف النصر در پارلمان عراق به رهبری «حیدر العبادی»، نخست‌وزیر سابق این کشور می‌گوید گام‌هایی برای استیضاح برخی وزرا و حتی دولت فعلی خواهد برداشت.

«آیات مظفر نوری»، سخنگوی این ائتلاف پنجشنبه (۳۱ مرداد) گفت که ائتلاف مذکور در صورت عدم اعتماد به کابینه «هادی عبدالمهدی»، نخست‌وزیر کنونی عراق، برای او گزینه جایگزین دارد.

بیشتر بخوانید:

دهن کجی واشنگتن به تصمیم عبدالمهدی و ابراز نگرانی عراقی‌ها

نتایج تحقیقات درباره انفجار انبار مهمات حشد الشعبی

به گزارش «فرات‌نیوز» خانم نوری می‌گوید «مسئولت اخلاقی» نمی‌گذارد که این ائتلاف چهار سال آینده نیز، شاهد زیان دیدن عراق و نابودی دستاوردهای گذشته شود.

او گفت که در فصل آتی قانون‌گذاری پارلمان عراق، ائتلاف النصر به رهبری العبادی گام‌های واضحی برای استیضاح وزیران و چه‌بسا همه اعضای دولت عبدالمهدی خواهد داشت.

سخنگوی ائتلاف النصر دولت عبدالمهدی را تهدید کرد که در صورت سلب رأی اعتماد به این دولت، برای جانشینی او، «گزینه آماده» دارد. او گفت که «ما برای اداره و مدیریت کشور چشم‌انداز داریم. ما رهبر زبده و موفق و حمایت مردمی داریم و این حق ائتلاف‌ها است که نامزد خود را معرفی کنند».

اخیرا حیدر العبادی از عملکرد دولت فعلی عراق انتقاد کرده و بنا به گزارش‌های منتشر شده، او قصد دارد دوباره به قدرت بازگردد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس