کد خبر 984022
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
نجفی

مسعود استاد برادر «میترا استاد» رضایت درونی خود را از بخشش محمدعلی نجفی اعلام کرد و اینگونه نوشت: «قصه ما به سر رسید، قصه‌تان بی‌غصه باد، هفتم خرداد 98 تلفنم زنگ خورد و زندگی‌مان چرخی خورد. خبر کوتاه بود و خبرنگاران زیاد...»

به گزارش مشرق، ظهر هفتم خرداد و حوالی ساعت ۱۲ بود که خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران مخابره شد و زن جوان به دست همسر خود کشته شده بود، خبر عجیب و شوکه کننده قتل میترا استاد در خروجی رسانه ها قرار گرفت.

قتل آن هم به دست محمدعلی نجفی؛ یک چهره معروف سیاسی و آموزشی که سال‌ها با عنوان یک مسؤول در مناصبی مثل وزیر آموزش و پرورش، شهردار تهران، رئیس سازمان برنامه و بودجه و ...در بین مردم شناخته شده بود.

بررسی کارشناسانه تیم های جرم شناسی آغاز شد، اعترافات شهردار اسبق اخذ شد و همه اذهان عمومی،مسوولان و رسانه ها منتظر برپایی دادگاه شدند.

بیشتر بخوانید:

شایعه پراکنی و موج سواری گروههای سیاسی از پرستو بودن مرحومه تا مهدورالدم بودن وی در این حادثه داغ تر از هر لحظه ای شد؛ تا اینکه سرانجام پس از برگزاری جلسات دادگاه و شنیدن بارها اعتراف به قتل غیرعمد از سوی نجفی، نهایتا قصه به پایان رسید و حکم قصاص وی به اتهام "مباشرت در قتل عمد" همسر دومش میترا استاد با سلاح گرم، "حمل و نگهداری سلاح و مهمات جنگی غیرمجاز" و نیز "ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح غیرفوتی" صادر شد.

حالا که کمتر از 20 روز از زمان اعتراض وکلای شهردار اسبق به این رای باقی نمانده بود، صبح امروز مسعود استاد، برادر میترا در صفحه شخصی خود از بخشش قاتل خبر داد و دقایقی بعد هم وکلای مرحومه آن را تائید کردند.

مسعود استاد برادر میترا استاد رهایی نجفی از طناب دار و اجرای قصاص را اینگونه نوشت: «قصه ما به سر رسید، قصه‌تان بی‌غصه باد، هفتم خرداد 98 تلفنم زنگ خورد و زندگی‌مان چرخی خورد. خبر کوتاه بود و خبرنگاران زیاد.

تا به خود آمدم خواهرم بود و خون و جنازه و مردی مشهور به سیاست، وزیرخوشنام، شهردار پرطمطراق سابق، معاون و مشاوری امین برای بالاترین مقام اجرایی کشور، حامی حقوق زنان ولی قاتل زن خودش.

سخت بود برایم مدیریت بچه‌ای که با جنازه خون‌آلود مادرش روبه‌رو شده بود و جامه از تن دریده بود.

سخت بود برایم زجه‌های مادری که شاید تا دیروز داماد خود را دولتمردی شریف می‌دید و امروز قاتل عزیز خود.

سخت بود برایم اشک‌های پدری که همیشه فرزندان خود را از ظلم به دیگران پرهیز می‌داد و امروز سینه دخترش سوراخ به گلوله داماد خود می‌دید. 

کمی شاید ترسیده بودم از آن همه قدرت مرد سیاستمدار که تا دیروز فکر می‌کردم قدرتش پشت گرم خانواده مظلومم می‌شود و امروز همه آن قدرت در مقابل من و خانواده مظلومم بود.

آری، خواهرم با سلاحی کشته شده بود که قرار بود مقابل سلاح ناجوانمردان باشد، آری ترسیده بودم زمانی که پلیس قاتلی را با گرمی استقبال می‌کرد و فارغ شده بود که این تصاویر برای خانواده یک شهروند عادی داغ بر داغ می‌افزاید. اما فردای آن روز ساعت 9 صبح در دادسرا با اولیای دم نزد دادستان عادل جناب آقای شهریاری حاضر شدیم.

مرد باشوکت دیروزمان را، بیچاره مرد گرفتار در پنجه عدالت دیدم که حتی قادر به تکلم صریح دیروز نبود. پدرم زیر گوشم گفت حضرت عزرائیل توسط این مرد جان دخترم را گرفت و من تسلیم اراده خداوند هستم، مادرم نیز چشم در چشم او شد و گفت به خدا واگذارت کردم، فرزند مقتول هم از دادستان تقاضای قصاص کرد.

از آن پس بود که آماج حمله خبرنگاران هم‌خط سیاست‌های آن مرد قرار گرفتند و سؤالات آنها از ما به گونه‌ای بود که ضمن کشته شدن محمدعلی نجفی توسط خانواده و خواهر ما صورت پذیرفته بود و به جای مقتول باید پاسخ می‌دادیم که چرا کشته شده‌ایم.

ناجوانمردانه‌ترین قسمت داستان این روزهای ما زمانی شروع شد که وکیل افراد سیاسی زبردست وارد میدان شده، فراموش کرد که به عنوان یک بال کبوتر عدالت باید به یاری قاضی بشتابد.

آموزشی که این وکیل باوجدان به موکل خود داد در کنار مطبوعات مغرض، کمرمان را خرد کرد و اگر نبود توکل به خداوند متعال، شاید زبان در دهان می‌چرخید و رازهایی برملأ می‌گشت و پرده از معمای چرایی قتل می‌افتاد.

جناب آقای علیزاده طباطبایی امیدوارم کارآموزان قضایی‌تان تاریخ وکالت‌تان را نخوانند و ندانند که حب خط سیاسی چگونه استادشان را به رغم چهره موجهش، ملعبه دنیادوستی کرد و حتی از موکل خود با آن همه دبدبه و کبکبه عبرت نگرفت. شما تا آنجا فرار رو به جلو فرمودید که همسر رفیق گرمابه و گلستان خود را پرستو و در یک کلام مهدورالدم خواندید و فکر نکردید که فرض آنکه حتی موکل از قصاص در این دنیا نجات یابد در محکمه عدالت خداوند خود و موکل باید پاسخ دهید و این چند روز باقیمانده عمرتان در قبال حیات همیشگی، خسران ابدی برایتان دارد. 

خوشبختانه موکل شما هوشمندتر از شما بود و در جلسه دوم دادگاه عزل‌تان کرد و کمترین دفاعیات شما را کأن لم یکن نمود. شما آنقدر این پرونده قتل برایتان جذاب بود که حتی در زمانی که سمتی در پرونده نداشتید باز در کنار فرزند معزول آیت‌الله خزعلی اظهارنظر نمودید، امیدوارم به خود بیایید و توبه بفرمایید والا عمر برف است و آفتاب تموز!

و اما جناب نجفی، به خبرسازان هم‌خطی خود گفتید که صداهایت را نهاد امنیتی به همسرت می‌داد و ظن پرستوبازی را با کمک خبررسان‌هایت چرخاندی، بدان و آگاه باش پرستوی شما کلاغی بود و در قامت شخص مورد اطمینانت که دست بر قضا در دادگاه هم حضور داشت این مهم را انجام می‌داد و در تماس‌های شما فایل‌های خاله زنانه را به همسرت می‌رساند که اگر مایل بودی در یک جلسه خصوصی، اسم شخص را به شما خواهم گفت بلکه در ملأ عام آبرویی از کسی نریخته باشیم.

نکته دیگر با حامیان زنان می‌گویم، مشاورین و نمایندگان بانوان کشورم، خواهرم در نگاه شما زن نبود؟ که عریان در داخل حمام توسط همسرش به قتل رسید و یک کلام در موردش نگفتید؟ آیا سیاست‌تان فقط به شما اجازه می‌دهد در مورد حق تحصیل و حق کار، نفقه و سهم کابینه، وامصیبتا سر دهید؟ قتل بانوی ایرانی برایتان ارزش نداشت که قدماً یا قلماً یا کلاماً از او یاد کنید؟ باشد مردمانمان در دوره‌های بعدی انتخابات‌تان قضاوت‌تان کنند!

و اما در مورد خودم که روزی سرداری گمنام و روزی سردار سپاه نام گرفتم، می‌گویم که الان نه شغلی دارم و نه رسمی که از کسی گرفته باشم، فقط فرزند روستازاده‌ای به نام کاکا برار از دیار کرمانشاهانم. از کودکی از پدر و مادرم مهرورزی آموختم و تا درجه دکترای تخصصی هوا و فضا در معتبرترین دانشگاه‌های کشور و بدون رانت تحصیل کردم، در بهمن سال 93 خانه هوا و فضای ایران را در شهرداری تهران تأسیس نمودم و  الان نیز فقط مدرس دانشگاه هستم.

و اما در آخر داستانمان به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه، کشور و همچنین وکلای عزیزمان آقای مسعود افرازه و محمود حاجلوئی، پدرم‌، مادرم و مهیارمان، آقای محمدعلی نجفی را بخشیدیم و از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله‌ای با خون آن بزرگوار نکردیم و امیدوارم آقای محمدعلی نجفی در این چند صباح باقی‌مانده به دور از سیاست به تزکیه نفس بپردازد. اجر همه خیرخواهان و هدایت همه بدخواهان به راه راست را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 43
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  معجزه پول
  • IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   35 31
   خیلی راحت ادم بکشی راحت رها بشی...تهران را شهر امن میکنم برای قاتلان
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  57 23
  متن خیلی خوبی بود...خدا همه رو عاقبت به خیر کنه
  • IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   42 9
   موافقم ... متن خیلی خوبیه خوب حرفه ای .... فقط ایکاش نویسنده واقعی متن هم مشخص میشد ! کدام وکیل ... یا کدام روزنامه نگار خوش قلم ... !
 • مهماندار هواپیما IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  59 30
  خاک بر سرت
  • IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   29 57
   خاک تو سر تو ...سرنوشت زنده ها مهمتراز مرده ها هست ایشون به آینده ی پسر خواهرش هم فکرکرده که با اعدام یک سیاستمدار اون‌پسر هم خوشبخت نمیشه
  • IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   21 14
   اینی که نمیتونه خونه خودش را برای زنش امن کنه،... میخوره میگه میخوام شهر تهران را به مکانی امن برای زنان تبدیل میکنم
  • IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   19 17
   خاک تو سرش
  • IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   21 7
   خاک تو سر خودت و خاندانت جانی.
 • مهدی IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  57 60
  درود بر مسعود استاد بزرگوار درود بر شرف و جوانمردی شما لذتی که در عفو هست در انتقام نیست درود بر کرد غیور
 • هادی IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  60 36
  بی غیرت
  • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   29 36
   به تو چه ربطی داره
  • ناشناس US ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   35 28
   غیرت در گذشت است مدعی غیرت _ غیرت یعنی بخشش یعنی بزرگی نه انتقام بچه
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  50 29
  بی غیرت
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  68 26
  کشتم که کشتم. پولش را می دهم!
  • IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   11 22
   یکی تورو بکشه پولش رو بده خوشت میاد.!
  • IR ۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   22 41
   ارزوی ضربه زدن به اصلاحات رو به گور میبرید هر کی با اصلاحات درافتاد ورافتاد
  • IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
   2 5
   آرزوی ضربه به نظام را شما افساد طلبان به گور میبرید.هرکه با آل علی در افتاد ور افتاد.
  • IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
   0 4
   انشاالله دشمنان آرزو به دل بمانند.وتمام آرزوهایشان را به گور ببرند.هرکه با آل علی در افتاد ور افتاد.
  • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   3 4
   هرکه با آل علی در افتاد ور افتاد.
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  50 26
  مرگ بر بى غيرت
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  47 28
  مهم نیست به زودی همه کرم های اسلاحتلب رو له می کنیم
 • IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  55 26
  گاهی "نباید" گذشت.
 • US ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  52 19
  واقعا اگه این شخص یه آدم سیاسی نبود هم همین طور به این راحتی رضایت داده میشد؟؟ پس حنبه عمومی جرم چی میشه. به خدا آدم نمی دونه چی بگه. تو روز روشن این طور بی عدالتی؟؟؟!! خدایی هست قیامتی هم هست. مسئولان محترم این هم جا حواب ندید آخرش باید جواب این کاراتون را بدید. از کی فرار میکنید
  • IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   25 1
   مگر حکم از باب جنبه عمومی اعلام شده که شما ناراحتی میکنی!! یک کم صبر کن اون را هنو اعلام نکردن
  • IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   20 2
   بی عدالتی؟؟؟ طرف رضایت داده الان تو جامعه فقط اینها رضایت دادن؟ وقتی طرف رضایت داده شما می خوای اعدامش کنی؟ جنبه عمومی جرم زندانه
  • یکتا IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   3 0
   جنبه عمومی جرم سر جاش هست
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  47 19
  افرادی مثل نجفی هم آموزش و پرورش کشور را نابود کردن و هم یک فرد را به قتل می رسانن
 • عبدالله مومن SA ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  44 16
  بخشش که از کیسه ملت بود میلیارد دادن به دیگران. آسان بود
 • امیرخان US ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  37 15
  کاش هر چی هستیم بی غیرت نباشیم
 • DE ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  33 17
  یاران از خزانه دادند و تمامش کردند !
 • IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  39 23
  اسهال طلبان ، دین و اخلاق و انسانیت را به سخره گرفته و فکر می کنند حتی با پول بهشت را نیز خواهند خرید. جز نفسانیت و فساد و بی اخلاقی چیزی حالیشون نیست و الحمد الله روز به روز رسوا تر می شوند. همه می دانند که چه خبر است پشت پرده.
 • محسن IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  25 23
  بهترین تصمیم راگرفتی زیرا نجفی تازمانی که زنده است نماد گندزدن های دوستداران امریکا درداخل کشور است وتازنده است روزی را به خوشی سرنخواهدکرد ا وتاآخر عمر خوارو سر شکسته مرده گی خواهدکرد خداوند بزرگ به خاطر ناپاکی ها وخیانت او به ارمان شهدابرای اوبرنامه هادارد
 • IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  15 32
  دلم برای میترا استاد سوخت بااین گذشت.
  • IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
   2 0
   دلت نسوزه عزیزم اونم به اندازه ی خودش هار بود وگرنه بخاطر خانواده و پسرش مراقب بلندپروازی هاش می بود
 • IR ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  15 29
  الان سوال اصلی اینه که از عمل قصاص با رضایت برادرزنش رهایی پیدا کرد ولی حکم حمل سلاح غیر مجاز و استفاده از اون برای قتل و ایجاد ترس و رعب و وحشت، خودش یک قصاص دیگه ای دارد.
 • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  16 34
  حالا گذشت هم کردند خب.چرا انقدر زود وسریع وبا عجله یک کم طول میدادند تا نجفی توزندان آب خنک بخوره حساب دستش بیاد وقدر عافیت وگذشت وآزادی را بدونه ...
 • IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
  16 1
  دکتر نجفی در انتظار پست دولتی بعدی
 • IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  0 6
  یک چنین فردی آزاد بشه .اونوقت حسن عباسی مبارز بازداشت بشه ؟!
 • ناشناس IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  11 0
  فکر. زندگی خودتون باشید از زنده بودن پیر مرد ناراحتین؟ بمیره یا بمونه برای شما. چه تاثیری داره اتش. بیار معرکه شدین،، مثلا کاسه داغتر از اش، اتفاقیه که افتاده شاید برا همه پیش بیاد ناراحت نشین به زندگی خودتون. برسین
 • IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
  3 0
  اینقدر راحت و زود قضاوت نکنید. این متن را دقیق حتما بخوانید خودتان متوجه خواهید شد چرا رضایت دادند. از مشرق خواهش دارم این خبر را در اعلانها نگه دارد تا همه بخوانند و اینهمه تهمت نزنند.
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  8 1
  بسیار تأثیر گذار عمل نمودید جناب استاد. این همه صبوری و مدبرانه عمل کردن از کسی که اینگونه با مرگ خواهرش روبرو شده است ، باورنکردنی و ستودنی است. اگر اعدام هم میشد تا به این اندازه شما و خانواده محترمتان دلتان آرام و منزلتتان بیشتر نمیشد. برای اقای نجفی همین گذشت بدترین قصاص است. او مردی متشخص و ارام است و من مطمئنم که انگیزه قتل نداشته . ولی درک این از جانب شما و گذشتتان شرمندگی ایشان را بیشتر خواهد کرد. خداوند خواهرتان را مشمول رحمت خود قرار دهد. آمین.
  • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   0 7
   متن قشنگی بود نجفی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس