انزوای تیم ب همزمان با تصمیم امارات برای خروج از یمن و مشکلات پیش روی نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی

درگیری‌های خونین در عدن یمن میان نیروهای جدایی طلب وابسته به امارات و نیروهای به اصطلاح گارد ریاست‌جمهوری وابسته به عربستان، بحث‌های گسترده‌ای میان شهروندان این دو کشور در توییتر به راه انداخته است.

به گزارش مشرق به نقل از عربی 21، فخرفروشی «عبدالخالق عبدالله» چهره تندرو و مشاور سابق ولیعهد ابوظبی به کُد کشورش «971» بحران‌آفرین شده است. او گفته که امارات اولین تصمیم‌گیرنده در منطقه است.

در مقابل، فعالان سعودی با انتشار صدها پیام توییتری علنا به امارات حمله کرده‌اند تا برتری کُد «966» در منطقه را مورد تأکید قرار دهند.

«عمر الزهرانی» معارض سعودی درباره این تنش کنونی نوشته است: موضع گروه موسوم به «الذباب السعودی»( ارتش سایبری سعودی)  درباره تحولات جاری هنوز مشخص نیست.

بیشتر بخوانید:

سکوت عربستان، سر ما را از تن جدا کرد

مقر دولت هادی در عدن سقوط کرد

وی افزود: برای نخستین بار طی سال‌ها سردرگمی در عقیده( الذبابی) سعودی را در قبال امارات و تحولات عدن مشاهده کرده‌ام، آیا دلیلی بر این امر است که حکومت سعودی موضع خود را قاطعانه مشخص نکرده است؟ یا این‌که دلیلی بر نفوذ چشمگیر امارات بر سیستم سایبری سعودی است؟

فعالان سعودی نیز با اشاره به اظهارات «عیدروس الزبیدی» رئیس شورای انتقالی وابسته به امارات مبنی بر موافقت با عقب‌نشینی از عدن، بر برتری کشورشان در نبرد غیرعلنی علیه امارات تأکید کرده‌اند.

شهر عدن در شمال یمن از چهارشنبه شانزدهم مرداد شاهد درگیری‌های نیابتی میان امارات و سعودی بود. جرقه این درگیری‌ها زمانی زده شد که «هانی بن بریک» نایب رئیس عناصر شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) از نیروهای تحت امر خود خواست به کاخ ریاست‌جمهوری «المعاشیق»، که در دست نیروهای وابسته دولت مستعفی و فراری منصور هادی بود، حمله کنند و کنترل آن را به دست بگیرند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس