67147264_2053857541590204_7980629808172236800_n.jpg

نبرد با تروریست ها خبری است که این روزها از عراق شنیده می شود و حالا این سوال مطرح می شود آیا داعش همچنان فعال است؟

سرویس جهان مشرق - نزدیک به یک سال و نیم قبل بود که گروه تروریستی داعش تمام مناطق اشغالی را در خاک عراق از دست داد و شکست خورد اما هسته های خاموش این گروهک تروریستی همچنان به فعالیت های مخفیانه خود در برخی از مناطق مرکزی، شمالی و غربی این کشور ادامه می دهند.

در حال حاضر، عناصر مخفی داعش در استان های «نینوا، کرکوک، دیاله، صلاح الدین، الانبار، بغداد و بابل» حضور غیرعلنی دارند و در برخی مناطق ایجاد ناامنی می کنند و خسارت های را برجای گذاشته اند.

به گفته منابع میدانی، هسته های خاموش داعش در استان نینوا در محله های غربی شهر موصل و مناطق مهمی از جمله «القیروان، تلعفر، البعاج، الحضر» و مناطق بیابانی مرکز، جنوب و غربی استان فعال هستند.

اعلام الحربی

گزارش ها حاکیست، تروریست های داعش در کرانه غربی شهر موصل در یک پایگاه مخفی حضور دارند که از سال ۲۱۰۴ زمانی که در اوج قدرت بودند ساخته شده است و از این پایگاه عملیات را در سایر استان ها مدیریت می کنند.

نباید فراموش کرد این پایگاه در بخش غربی شهر موصل با مناطق باز و گسترده ای از جمله «البعاج و الجزیره» مرتبط است و همین مزیت باعث شده تروریست ها از این دو منطقه با عناصر مخفی در استان های دیگر ارتباط بگیرند.

مناطق مرکزی، غربی و جنوبی استان کرکوک از جمله «الحویجه، البسل، الرشاد، عباسی، الریاض و ...» نقاطی به شمار می آیند که به عناصر مخفی داعش آلوده هستند و عملیات نیروهای عراقی در این محورها همچنان در جریان است.

هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش در مناطق شمالی، شمال شرقی، شمال غربی و غربی استان دیاله در مناطق «خانقین، بعقوبه، العظیم، جلولاء» و «رشته کوه های حمرین» حضور دارند و تاکنون حملاتی را علیه نیروهای عراقی انجام داده اند.

به گزارش مشرق، مناطقی از استان صلاح الدین از جمله «تکریت، بیجی، الشرقاط، سامراء، یثرب، مطیبیجه» به همراه رشته کوه های حمرین، مکحول و شرق دریاچه الثرثار به عناصر مخفی داعش آلوده هستند.

براساس اطلاعات به دست آمده، تروریست های داعش در استان الانبار در مناطق «فلوجه، الرمادی، الحدیثه، رطبه» و مناطق مرزی مشترک با سوریه و دره مرموز «حوران» به صورت مخفیانه حضور دارند و عملیات برای شناسایی آنان ادامه دارد.

به گفته منابع میدانی، مناطق شمالی استان بغداد، شمال استان بابل و بیابان های غربی استان نجف بخش های دیگری محسوب می شوند که به محل اختفای عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش تبدیل شده اند.

رصدهای میدانی نشان می دهد، هسته های خاموش داعش در مجموع در مناطق بیابانی، کوهستانی، صعب العبور و همچنین مناطقی که پس از حمله آمریکایی ها در سال ۲۰۰۳ و حمله سال ۲۰۱۴ خالی از سکنه شده اند، مخفی هستند.

در حال حاضر، بخش وسیعی از مناطق صحرایی و بیابانی از حدفاصل مرکز و شمال استان نینوا تا منطقه الجزیره در شمال و غرب استان الانبار به محل مناسبی برای فعالیت های گروهک تروریستی داعش تبدیل شده است.

اعلام الحربی

از سویی دیگر، حدود ۶۰۰ کیلومتر از مرزهای مشترک با سوریه به صورت کامل امن نیست و نیروهای عراقی در تمامی خطوط مرزی مستقر نیستند که همین مسئله یک نقطه ضعف به شمار می آید و راه را برای نفوذ تروریست های داعش باز می کند.

به گزارش مشرق، عملیات های مستمر و گسترده نیروهای امنیتی، ارتش و رزمندگان بسیج مردمی منجر به هلاکت دهها تن از تروریست ها و کشف و انهدام تعدادی زیادی از مقرها و انبارهای تسلیحات آنان شده اما عملیات برای پاکسازی مناطق آلوده ادامه دارد.

فرماندهی هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش را اغلب نظامیان رژیم دیکتاتوری گذشته عراق برعهده دارند که عملیات های کور تروریستی را در کمترین زمان انجام می دهند و به سرعت از مناطق درگیری متواری می شوند.

در حال حاضر، عناصر مخفی داعش راهبردی برای اشغال منطقه ای در خاک عراق ندارند چرا که می دانند توانی برای قدرت نمایی مجدد ندارند و با واکنش سریع نیروهای ارتش و بسیج مردمی روبه رو و در نهایت با تلفات بالا مجبور به عقب نشینی می شوند.

به گفته منابع میدانی، هسته های خاموش داعش در تلاش هستند از شهروندان و نیروهای نظامی عراقی تلفات قابل توجه بگیرند و همچنین با ناامن کردن مناطق فضای رعب و وحشت را دوباره حاکم و از برقرای آرامش جلوگیری کنند.

به گزارش مشرق، در مقطع فعلی عملیات نیروهای امنیتی، ارتش و بسیج مردمی عراق در مناطق مرزی مشترک استان های «نینوا، الانبار و صلاح الدین» و نقاط مرزی مشترک با سوریه برای پاکسازی مناطق آلوده از لوث وجود عناصر مخفی داعش جریان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • پیشگو سیاسی IR ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
  12 39
  به زودی از خواب بیدار میشویم و در راه عزیمت به سر کار با پرچم های برافراشته داعش در تمام میادین تهران مواجه خواهیم شد .
  • IR ۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
   21 5
   توورفقای داعشت آرزویتان را به گور میبرید.
  • IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
   12 6
   چه بی غیرت !!!
  • محمدطاها IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
   5 10
   یادمنافقین افتادم
  • علی IR ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
   4 2
   ای غافل ،،داعش دیگربه زباله دان تاریخ ریخته شده است
  • IR ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
   2 4
   دوستان لطف کنند جوابش رو ندهند. این جوری بیشتر میسوزه .
  • IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
   4 4
   واقعا این خواب شما چقدرطولانی وناشی از ترس وجهل ترسوهای کور وسراب بینی وتوهم است. ایا معنی دلاوری وعظمت سپاه اسلام را هنوز درک نکرده اید ایا واقعا اقتدار شیر مردان غیور این سرزمین را درک نکرده اید! لرزه وترس دشمنان را نمیبینید ؟! پس وای برشما که درکما هستین. .زمان انکار بگذشت وعظمت دلاوران ما اشکار است ونیازی به تبلیغ وتذکر نیست. داعش درنطفه خفقان گرفت ومرده سقط شد ودنیا عظمت دلاوران شیر مرد مارادیدن و این اقتدار روزافزون است جهت اطلاع
 • US ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
  11 15
  حاج قاسم عزیز
 • IT ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
  12 1
  عراق تا بعد از ظهور امام زمان عج روی آرامش نخواهد دید
  • IR ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
   13 2
   خداخوب یاوری است.
 • IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
  2 12
  چرا جنگ با داعش تمام نمی‌شود؟ چون که آمریکا تو عراق سفارت داره!!
 • ج د ا IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
  3 8
  تا زمانی که لانه جاسوسی آمریکا ( سفارت آمریکا ) و تمام پایگاههای علنی و مخفی آمریکا در عراق تعطیل نشود و دست آمریکا به طور کامل قطع نگردد ، این ناامنی ها و بمب گذاری ها و کشتارها ادامه خواهد داشت /
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
  1 4
  اسلام بمب اتم است. هرکس با این بمب ور رفت، به سزای اعمالش رسید.
 • IR ۰۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
  0 1
  داعش یا هر گروهک حرامزاده استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ شاخه های درخت خبیثه ای هستند که ریشه آن خود آمریکا و صهاینه می باشند.پس باید به تاسی از انقلاب اسلامی ایران این ریشه کنده شود انشاالله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس