ترامپ نمایه

رئیس جمهور آمریکا با تعریف از وزیر خارجه سابق انگلیس و بخت نخست تصدی پست نخست وزیری این کشور گفت که جانسون روابط میان واشنگتن و لندن را بسیار خوب خواهد کرد.

به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز شنبه با تعریف از «بوریس جانسون» جدی‌ترین نامزد تصدی پست نخست وزیری انگلیس گفت: اگر جانسون نخست وزیر شود، روابط واشنگتن – لندن بسیار خوب خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

آغاز عوام‌فریبی‌های انتخاباتی ترامپ

 ترامپ با انتقاد از عملکرد ضعیف دولت «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در زمینه برگزیت، افزود: از بوریس جانسون خوشم می آید. فکر می کنم که بوریس برگزیت را درست می کند. خیلی ها می گویند جانسون، فرد متفاوتی است.

سه شنبه آینده قرار است نخست وزیر جدید انگلیس معرفی شود و گمانه زنی ها نشان می دهد بوریس جانسون شهردار سابق لندن شانس بیشتری نسبت به جرمی هانت وزیر خارجه برای احراز پست نخست وزیری دارد.

از سوی دیگر تازه ترین نظرسنجی رویترز از تحلیلگران و کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق به بالاترین حد از اکتبر ۲۰۱۷ میلادی رسیده است.

جانسون یکی از حامیان اصلی کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بوده و بارها بر عزم خود برای خارج کردن این کشور از اتحادیه اروپا تا ۳۱ اکتبر آن هم بدون توافق تاکید کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس