اخبار ویژه روزنامه ها

عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌گوید علت آسیب‌پذیری دولت در مقابل انتقادها این است که در همان ابتدا همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام گذاشت.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

***********

کیهان

انتقاد دبیر شورای عالی فضای مجازی از کم‌کاری‌های وزارت ارتباطات

دبیر شورای عالی فضای مجازی تأکید کرد وزارت ارتباطات زیر بار بومی‌سازی شبکه ملی اطلاعات که تأکید شوراست، نمی‌رود.

ابوالحسن فیروزآبادی در گفت‌وگو با روزنامه خراسان و درباره علت اجرا نشدن دامنه مربوط به فضای مجازی تصریح کرد: عمده ‌اشکال،‌ اشکالات ساختاری است. متأسفانه شورای عالی فضای مجازی نظارت کامل و بودجه مناسبی برای اجرای مصوباتش ندارد تا مصوبات ضمانت اجرایی داشته باشند.

شاهد یک عقب‌ماندگی ساختاری و نهادی هستیم. در بسیاری از حوزه‌ها به جای سازمان‌های متولی، ما در مرکز بحث را آغاز می‌کنیم و مصوبه می‌گیریم و آن مصوبه، چون از درون ساختار بیرون نیامده، ساختار احساس مسئولیت ندارد یا دچار اجتهادهای آن سازمان می‌شود.

به‌رغم اینکه معمولا مصوبات با تایید ذی ربطان تهیه و در شورای عالی پیشنهاد می‌شود، مثلا درخصوص مصوبه پیام‌رسان با برخی اجتهادات در اجرا مواجه هستیم که مجموع اینها باعث می‌شود مصوبات شورای عالی فضای مجازی به استحکام مصوبات قانونی کشور نباشد.

وی درباره انتقادات موجود درباره عدم پیشرفت لازم در حوزه شبکه ملی اطلاعات گفت: ما مصوبات را داریم، ولی انسجام اجرایی یا زنجیره اجرایی ما کامل نیست. ما روی کاغذ، ناظر شبکه ملی اطلاعات هستیم و وزارت ارتباطات مجری است.

ناظر شرایطی دارد، بودجه و ساختار می‌خواهد که بودجه، ساختار تعریف شده و حوزه مداخله نظارتی ما مشخص نیست. مجری هم تعریفی که از شبکه ملی اطلاعات دارد برداشت‌های خودش است. حتی در خود شورای عالی فضای مجازی هم برداشت‌های متفاوتی دارند.

یعنی یک مصوبه داریم و یک فرامصوبه که برآمده از مصوبه در ذهن‌هاست. دوستان وزارت ارتباطات حداقلی فکر می‌کنند و علاقه دارند شبکه ارتباطات و اطلاعات را به‌صورت کلاسیک در کشور توسعه دهند. البته نکات مصوبه را هم مورد توجه قرار می‌دهند و دیگرانی که حداکثری فکر می‌کنند، خیلی عمیق‌تر این را می‌بینند. شبکه ملی اطلاعاتی در الزامات باید استقلال داشته باشد برای همین الزام کردیم که خدمات پایه، ملی باشند، مثلا الان برای پیداکردن اطلاعات از گوگل استفاده می‌کنیم که این درست نیست.

اطلاعات ما از طریق آمریکا بیاید، این نقطه اختلاف ماست. یا در حوزه پیام‌رسان بدون اغراق بالای ۹۰ درصد محتوای پیام‌رسان‌ها در کشور روی پلت‌فرم‌های خارجی است. تعداد کاربران پیام‌رسان‌های داخلی از ۱۰ درصد بیشتر است، اما از لحاظ حجم کارکرد بیش از ۹۰ درصد روی پیام‌رسان‌های خارجی هستیم که دلیلی ندارد.

این یعنی ما استقلال در فضای مجازی نداریم و نمی‌توانیم اعمال حاکمیت کنیم. وقتی من یک داروخانه را جست و جو می‌کنم گوگل داروخانه‌ای را به من نشان می‌دهد که پول آگهی گرفته است. امنیت هم نداریم، چون ممکن است ما را به جاهای بدی ببرد که به صلاح کشور نیست.

این نکات مورد اختلاف ماست که متأسفانه در پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات دوستان وزارت به‌صورت شکلی زحمات زیاد و خوبی را کشیدند به همین دلیل هم آمارهای عجیب و غریب می‌دهند، ولی در عمل مردم به‌طور عام به ارسال پیام، خبرخوانی یا جست‌وجو نیاز دارند که این کارها در شبکه‌ها و مسیرهای خارجی است و الزاماتی مثل استقلال، حاکمیت، امنیت و صیانت رعایت نشده و تا رسیدن به الزامات راه درازی باقی مانده و بیش از ۲۰ درصدی است که آقایان می‌گویند.

فیروزآبادی گفت: ما اعتقاد داریم همان‌طور که وزارت ارتباطات خود را موظف می‌داند که مدیریت ارتباطات زیرساختی را داشته باشد و موظف می‌داند اینترنت جهانی را به کشور بیاورد و توزیع کند، همان طور باید خودش را موظف بداند که پیام‌رسان و موتور جست وجو ایرانی باشد و مردم از نامه‌رسان‌هایی که آمریکایی هستند، خارج شوند.

مشاور خاتمی: روحانی باید کاری برای معیشت مردم بکند

عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌گوید علت آسیب‌پذیری دولت در مقابل انتقادها این است که در همان ابتدا همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام گذاشت.

عبداله ناصری، که زمانی دولت روحانی را رحم اجاره‌ای اصلاح‌طلبان خوانده بود، به روزنامه آرمان گفت: دولت از همان سال ۹۲ نه برای مقابله با تهدیدها و تخریب‌ها و نه برای همراه‌کردن افکار عمومی راهبرد مشخصی نشان نداد. به همین دلیل نیز خیلی در برابر حملات دلواپسان آسیب‌پذیر بود، زیرا تمام تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام گذاشته بود و از دیگر مسائلی که می‌توانست در روزهای بحران کمک حالش باشند، غافل شد.

مشاور خاتمی بدون آنکه به نقش طیف خود در عوام‌فریبی برجامی‌ اشاره کند، گفت: دولت به جامعه این‌طور نشان داد که اگر برجام امضا شود، تمام مشکلات به خودی خود حل می‌شود و به‌وجود آمدن این انتظار در جامعه و بعدتر ناامیدی ناشی از آن آسیب بسیار جدی به سرمایه اجتماعی دولت وارد کرد. در آن زمان همه نخبگان هشدار می‌دادند که برجام دستاورد حداقلی است که برای به حداکثر رساندنش دولت باید کارهای جانبی انجام می‌داد.

وی افزود: برجام باید تکمله‌ای می‌داشت تا بتواند اثر واقعی خود را روی زندگی مردم نشان دهد، اما دولت به این موضوع توجه نکرد. ناصری می‌گوید: عقیده من این است که آقای روحانی برای این مدت باقیمانده دولت دوازدهم، یعنی کمتر از دوسال اگر بتواند تحولی در نظام مدیریتی قوه اجرایی شکل دهد و در برابر فشارهای بیرونی بایستد، خواهد توانست گام‌هایی را در راستای بهبود وضعیت معیشت مردم بردارد اما اگر نتواند این کار را بکند ضربه بدی از سوی جریان‌های دلواپس به او وارد خواهد شد.

هر چند اصلاح‌طلبان تاکنون از آقای روحانی حمایت کرده‌اند و در برابر فشارها ایستادگی کرده‌اند. باید گفت انتظاراتی نیز از او وجود دارد که دست‌کم تا امروز محقق نشده و بعید هم به‌نظر می‌رسد که محقق شود.

دولت روحانی نباید منفعل عمل کند و باید برنامه‌ای برای بهبود وضع سیاست داخلی داشته باشد.

وی همچنین گفته است: بیرون آمدن ایران از برجام شرایط را نسبت به گذشته وخیم‌تر خواهد کرد و دیگر دستیابی به چنین توافقی که تضمینی برای حفظ امنیت جهان باشد، بعید خواهد بود. نباید گذاشت سرنوشت مهم‌ترین توافق سیاسی کشور بعد از انقلاب بر اثر سیاست‌های دلواپسان، نابود شود.

برخی سیاست‌ها می‌تواند اروپا را به آمریکا نزدیک‌تر کند که کاهش گام‌به‌گام تعهدات از آن جمله می‌تواند باشد و جمهوری اسلامی باید با احتیاط گام بردارد. نباید گوش به حرف کسانی داد که تمام آمال و آرزوهایشان را در نبود برجام می‌بینند.

دولت همان‌گونه که در سال ۹۳ و ۹۴ تلاش کرد تا برجام به ثمر برسد، باید تلاش کند تا این دستاورد حفظ شود. وضعیت معیشت مردم هر روز سخت‌تر از گذشته می‌شود و آقای روحانی فارغ از اینکه کاری به انتخابات مجلس ۹۸ یا ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ داشته باشد یا نداشته باشد، باید کاری برای معیشت مردم کند.

وی توضیح نداد که برجام پس از خروج آمریکا و بازگشت تحریم‌ها و همراهی اروپا با آمریکایی‌ها دقیقاً یعنی چی؟! و حفظ دستاورد به چه معناست؟!

تلاش برای جلب رضایت اولیای دم با چاشنی اتهام و ادعای مهدورالدمی مقتول!

محمدعلی نجفی و کلیه حامیانش، از یک سو بی‌محابا، به قربانی جنایت نجفی (میترا استاد) تهمت ناروا می‌زنند و او را مهدورالدم معرفی می‌کنند و از سوی دیگر می‌گویند امیدواریم راهی برای مذاکره با خانواده مقتوله و عفو و گذشت پیدا کنیم!

طیف مذکور با انتساب برخی اتهامات ناروا مدعی شده‌اند نجفی حق داشته همسر دوم خود (میترا استاد) را به قتل برساند! این ادعا طی چند هفته اخیر بارها و با ادبیات مختلف از سوی نجفی و حامیان سیاسی و رسانه‌ای‌اش مطرح شده است.

در عین حال گودرزی، وکیل نجفی، دیروز پس از اولین جلسه دادگاه گفت: امیدواریم مذاکراتی با خانواده و اولیای دم داشته باشیم و خانواده استاد هم شرایطی برایشان ایجاد شود که صدمه روحی نخورند و به شکلی عمل کنیم که از نظر روحی و فکری خانواده در تشویش نباشند تا بتوانیم راهی برای مذاکره پیدا کنیم زیرا از مسائل مطبوعاتی که برایشان پیش آمده نگرانی داشته‌اند.

لیبراسیون: عربستان و امارات درمانده‌اند که چگونه از یمن عقب‌نشینی کنند

امارات می‌خواهد از جنگ یمن عقب‌نشینی کند و دولت عربستان هم نگران است با عقب‌نشینی از یمن آبرویش برود.

روزنامه فرانسوی لیبراسیون، جنگ یمن را جنگی نیابتی میان متحدان ایران و آمریکا توصیف کرد و نوشت: اعلام عقب‌نشینی بخشی از نظامیان امارات از یمن، حاکی از فرو رفتن در گل است. حتی ولی‌عهد عربستان که منشأ وخیم شدن اوضاع در یمن است، اکنون خواهان خاتمه آبرومندانه جنگ است.

لیبراسیون از قول «فرانسوا فریسُن رُش»، پژوهشگر و کارشناس سیاسی فرانسوی، نوشته معهذا محمد بن سلمان می‌خواهد آبرویش حفظ شود. او نمی‌تواند ببیند که شورشیان حوثی در برابر عربستان سعودی با سرسختی بایستند. اگر او به شکست در جنگ یمن اعتراف کند اعتبارش را در داخل عربستان از دست خواهد داد. ولیعهد عربستان در این جنگ بی‌تجربگی کرد اما ایران و متحدانش، مهارت دارند.

تریتا پارسی: اروپا می‌تواند اما نمی‌خواهد از برجام در مقابل آمریکا دفاع کند

رئیس سابق گروه موسوم به نایاک گفت اروپا هرگز از آمریکا مستقل نبوده است.

شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) از جمله لابی‌های مرتبط با دموکرات‌هاست که سالها پیگیر برقراری خط مذاکره و تماس با طیف طرفدار مذاکره و توافق در ایران بوده‌اند و در جریان مذاکرات هسته‌ای نیز با برخی مذاکره کنندگان ایرانی در تماس بودند. تریتا پارسی رئیس سابق این گروه به سی‌ان‌ان گفت: هرگز شاهد استقلال اروپایی‌ها از آمریکا نبوده‌ایم.

پارسی که اکنون معاونت «مؤسسه کوئنسی» را برعهده دارد گفت اروپایی‌ها برای عمل کردن به تعهدات خودنیازمند یک اراده سیاسی و نداشتن هراس از آمریکا هستند و ایران در هیچ مذاکره‌ای که آمریکا به توافق هسته‌ای بازنگشته و تحریم را برنداشته باشد، حضور نخواهد یافت.

ایران اندک اندک از تعهدات خود می‌کاهد و به یکباره به نقض فاحش از این تعهد نپرداخته است.

پارسی ادامه داد: ایران به طرف اروپایی فشار می‌آورد، چرا که از منظر آنها اروپایی‌ها تنها از طرف ترامپ تحت فشار قرار دارند و به این فشار حساس هستند و به این فشار بیشتر پایبند هستند تا به تعهدات خود به توافق هسته‌ای و ایران به مدت یک سال صبر و تحمل به خرج داده به این امید که اروپایی‌ها با آنها وارد داد و ستد شوند که این امر رخ نداد.

سی‌ان‌ان در بخش دیگری از وی پرسید: آیا اروپایی‌ها توانایی سپر شدن در برابر تحریم‌های آمریکا در قبال ایران را دارند؟

پارسی گفت: این امکان وجود دارد و آن داشتن خواسته و اراده سیاسی است، چینی‌ها نشان دادند که این اراده سیاسی را دارند و با وجود تحریم‌های آمریکا به خرید نفت ایران ادامه می‌دهند و مسئله دیگری که اروپایی‌ها هم موافق هستند این می‌باشد که تحریم‌های آمریکا نامشروع است.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها می‌توانند این کار را بکنند اما بدان معنی است که تنش آنها با ترامپ افزایش خواهد یافت، این کار ممکن است اما اروپایی‌ها نشان داده‌اند که به فشارهای ترامپ بیشتر پایبند هستند تا به تعهدات خود در قبال توافق هسته‌ای. این امری خطرپذیر برای اروپایی‌ها است و بدان معنی می‌باشد که اروپایی‌ها باید درجه‌ای از مستقل بودن از آمریکا را نشان دهند که تاکنون چنین چیزی از آنها دیده نشده است.

اروپا با تحریم‌های آمریکا هماهنگ است نمی‌تواند تحریم جدیدی اعمال کند

عضو شورای روابط خارجی آمریکا تأکید کرد با توجه به خروج آمریکا از برجام و محرومیت ایران از لغو تحریم‌ها، برجام مرده است.

به گزارش سایت این شورا، فیلیپ گوردون در پاسخ به این سؤال که آیا فراتر رفتن ایران از سقف تعیین شده در توافق به معنای پایان توافق است؟ گفت: برجام عملاً مرده است. آمریکا از این توافق خارج شده و از طریق تحریم‌های ثانویه خود علیه دیگر کشورهای طرف تجاری ایران، دیگر شرکای برجام را از عمل کردن به تعهداتشان بازمی‌دارد.

هردو طرف شاید دیر یا زود به برجام عمل کنند اما بندهای اصلی این توافق- یعنی کاهش تحریم‌های بین‌المللی در قبال محدودیت فعالیت‌های هسته‌ای ایران- دیگر اجرا نمی‌شود.

وی می‌افزاید: گرچه اروپایی‌ها می‌پذیرند که ایران توافق برجام را نقض می‌کند، آنها مایل به بازگشت تحریم‌ها نیستند، ابتدا به این دلیل که آنها آمریکا را مسئول اصلی نقض برجام می‌دانند، و دلیل دیگر آنها می‌دانند بازگشت تحریم‌ها سبب خواهد شد ایران به صورت کامل از برجام خارج شود، مسئله‌ای که ترجیح می‌دهند از آن اجتناب کنند.

البته این مسئله کم اهمیت‌تر از آنی است که به نظر می‌رسد زیرا اروپایی‌ها تا همین مرحله هم با تحریم‌های ثانویه آمریکا هماهنگ بوده‌اند. مثلاً در شرایطی که اروپایی‌ها به خاطر تحریم‌های آمریکا از ایران نفت نمی‌خرند، اگر اتحادیه اروپا بار دیگر ایران را تحریم نفتی کند، بی‌معنا خواهد بود.

به گزارش «الف» گوردون تصریح کرد آمریکا با نقض برجام و اعمال تحریم‌ها، عملاً دست و پای خود را بسته است.

هندلزبلات: اروپا مایل نیست زیان‌های مالی ایران را با برجام جبران کند

یک تحلیلگر آلمانی می‌گوید آمریکا جایی برای تحریم‌های جدید علیه ایران نگذاشته است.

فولکر پرتس رئیس بنیاد علم و سیاست آلمان در روزنامه هندلزبلات نوشت: رویکرد جدید دولت ایران در مناقشه هسته‌ای و عبور از میزان تعیین‌شده 3/67درصدی برای غنی‌سازی اورانیوم، عملاً به معنای پیوستن توافق هسته‌ای به تاریخ است.

پرتس می‌افزاید، حتی اگر سازمان ملل نیز رأی به تشدید تحریم‌ها بدهد، امکان زیادی برای اجرای این سیاست از سوی اروپا وجود ندارد، او با اشاره به گستره تحریم‌ها می‌گوید تحریم‌های ایران از سوی آمریکا چنان فراگیر هستند که جایی برای افزایش دامنه آن باقی نمی‌ماند.

پرتس در ادامه نوشت: ایران از اروپا انتظار دارد که با خرید نفت این کشور زیان مالی ناشی از تحریم‌ها را جبران کند. چنین انتظاری واقع‌بینانه نیست و اروپا نه می‌تواند و نه مایل است زیان‌های ناشی از تحریم‌ها را جبران کند. اما تنها کاری که از دست اروپا و به‌ویژه از فرانسه و آلمان ساخته است استفاده از سازوکار مالی اینستکس است و این سازوکار مالی تنها می‌تواند امکان صدور برخی کالاهای اساسی همچون دارو و لوازم  پزشکی به ایران را فراهم کند. وی در عین حال توضیح نداد که چرا همین بسته پر از خالی اینستکس پس از 8 ماه همچنان در حد حرف مانده و اروپا همان را هم اجرایی نکرده است.

پرتس همچنین نوشت: بنا به توصیه پنتاگون، حملات هوایی محدود به ایران تأثیر چندانی به همراه نخواهد داشت و همین باعث شده است که ترامپ نسبت به رویارویی نظامی با ایران تا حدودی خویشتنداری پیشه کند.

افزون بر آن، کشورهای منطقه و از جمله امارات متحده عربی نیز خواستار وقوع یک جنگ در منطقه نیستند. امارات متحده حتی اگر حاضر به مشارکت در رویارویی نظامی در منطقه نباشد نیز در اثر وقوع یک جنگ به‌شدت آسیب خواهد دید. دشوارشدن حمل نفت از طریق تنگه هرمز و همچنین احتمال گسترش ناآرامی در منطقه از طریق متحدان ایران نیز از جمله عواملی به‌شمار می‌آیند که از امکان روی‌آوردن آمریکا به گزینه نظامی می‌کاهند.

ایران

روایت نصرالله از انصراف ترامپ در حمله به ایران

خبر اول اینکه،سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در بخشی از گفت‌وگوی مفصل خود با شبکه خبری المنار، پشت پرده انصراف ترامپ از حمله به مواضعی در ایران بعد از سرنگون شدن پهپاد امریکایی را روایت کرده است. به گزارش ایسنا، وی گفت: دو طرف ایرانی و امریکایی توجه زیادی به عدم کشیده شدن اوضاع به جنگ دارند. پس از سرنگون شدن پهپاد امریکایی، ترامپ تهدید کرد اما پس از آن گفت که حمله را به تأخیر انداخته است اما این حرفی پوچ است. واقعیت آن است که ایران نامه‌ای از طریق کشور سومی به امریکا ارسال کرد و در این نامه آمده است که «اگر هرگونه هدف در ایران یا متعلق به ایران را بمباران کنید، ایران نیز اهداف امریکایی را بمباران خواهد کرد.» ترامپ پس از دریافت نامه ایران، حمله را متوقف کرد. نصرالله همچنین گفت که ایران هرگز با امریکا به صورت مستقیم گفت‌وگو نخواهد کرد و این موضوعی نیست که مورد اختلاف مقامات ایران باشد بلکه موضع تمام مقامات ایران است.

انتقاد دبیر ستاد امر به معروف از علم‌الهدی

خبر دیگر اینکه،دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور از سخنان امام جمعه مشهد و نیز رفتار بی‌ادبانه مجری تجمع روز حجاب و عفاف انتقاد کرد. به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام جلیل محبی، با انتشار بخشی از سخنان امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه، در صفحات مجازی خود در شبکه‌های اجتماعی توئیتر و اینستاگرام نوشت: «وقتی برخی از امام جمعه‌ها خانم‌های بی‌حجاب را با توهین، نهی از منکر کنند، مجری برنامه عفاف و حجاب هم آن حرف‌های زشت را در جمع خانم‌ها می‌زند، حاکمان ما ملوک‌اند و «الناس علی دین ملوکهم»، کاش همه ائمه‌ جمعه مثل امام جمعه دیروز تهران درباره بی‌حجاب‌ها حرف می‌زدند.» گفتنی است علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد خانم‌های اصطلاحاً «شل حجاب» را «ولنگار» خوانده بود.

مهاجرانی بی بی سی را بایکوت کرد

  دست آخر اینکه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوران اصلاحات اعلام کرد دیگر در هیچ برنامه BBC شرکت نخواهد کرد. به گزارش «عصر ایران» عطاءالله مهاجرانی در توئیتر نوشت «برخی دوستان و نیز کامنت گزاران پرسیده‌اند، وقتی BBC فارسی درباره تمامیت ارضی و وحدت سرزمینی ایران از واژگان و ادبیات تجزیه‌طلبان تروریست استفاده می‌کند، آیا موجه است که من در برنامه‌های BBC به عنوان میهمان شرکت کنم!؟ نقد و اشکال وارد است، دیگر در هیچ برنامه BBC شرکت نخواهم کرد.»

خراسان

 دستور ویژه کابینه درباره درآمدهای نیروگاه اتمی بوشهر

طبق ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به وزیر نیرو، این وزارتخانه موظف شده است از طریق شرکت های تابع خود برای خرید برق تولیدی نیروگاه اتمی بوشهر به قیمت متوسط هزار ریال به ازای هر کیلو وات ساعت اقدام کند. طبق این دستور، وزارت نیرو همچنین موظف شده است هزینه های برق خریداری شده را به صورت ماهانه با نیروگاه مذکور تسویه کند.

تلاش مسئولان برای افزایش سرعت تغییر کاربری اراضی دولتی

بر اساس همفکری و هماهنگی تعدادی از اعضای کابینه، مقرر شده به استناد تبصره 12 قانون بودجه 1398 که مجوز فروش و مولدسازی اموال مازاد بر نیاز دولتی را به مسئولان اجرایی داده، هرگونه اقدام و برنامه ریزی برای این موضوع با تغییر کاربری اموال غیرمنقول و ارزش افزوده این دارایی ها به بالاترین کاربری صورت بگیرد. همچنین مقرر شده مسئولان استانی نیز در کوتاه ترین زمان ممکن این پروسه را به اتمام برسانند و مجوزهای مربوط را صادر کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  11 6
  در دنیای مجازی قصه های دیگری هست. در هر صورت قتلی اتفاق افتاده و باید یک محاکمه عادلانه صورت بیرد.
 • م-ا-ی IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  7 17
  مشاور خاتمی که اقدامی برای معیشت مردم می خواهد مگر اصلاح طلب نیست ایا می شود که اصلاحات حامی معیشت مردم باشد انها چه وقتی که در راس قدر ت بودند و چه امروز که افسار هدایت دولت را در دست دارند هرگز برای رضایت مردم از نظام اقدامی نکرده و نمی کنند مگر اینکه یا نظام را ساقط کنند و یا مردم از ترس به انها پناه ببرند که در دهان سگ هارقرار می گیرند
 • IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  14 2
  تمام مشکلات و بربختی ان ملت از تندروهاست اگر اصلاح طلبان قدرتی داشتند و می توانستند اقداماتی انجام دهند کشور به این روز نمی افتاد. در ایران رئیس جمهور اصلاح طلب هم باشند نه کاره ای است نه می گذارن کاری انجام دهد. از ابتدا با سنگ اندازی در جهت روند مثبت کشور دنبال تخریب او هستند و تمام اقداماتش برای مصالخ کشور را سنگ را ازبین می رن. رئیس جمهوری که حتی وزیر امور خارجه اش از دعوت و امدن یک رئیس جمهور به ایران بی خبر است نمی تواند در مقابل دنیا برای کشور کاری انجام دهد. منافع صاحبان قدرت در ایران در انزوا کشور و دشمنی با دنیا و عدم پیشرفت کشور است.
 • مجتبی/تبریز IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  2 8
  اصلاح طلبان عرضه انجام هیچ کاری را ندارن...حتی عرضه تفکر را هم ندارن...کلا تعطیلن...
 • IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  0 5
  وزیر خارجه دولت اصلاحاتی کن علیرغم مخالفتهای بزرگان کارشناسان دلسوز از خود مذاکرات ونوع ونحوه مذاکرات چنین احمقانه رفتار کردند ودستشون رو پیش طرف خالی کردند ,گوسفند وار,دقیقا گوسفند وار!!وحتی معذرت خواهی هم نمیکنند,بدبخت اون مردمی که با طنابهای فریب شما میفتند تو چاه!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس