الجوف 3.jpg

نیروهای یمنی در غرب بخش «خب و الشعف» تودهنی بزرگی را به نیروهای مزدور چند ملیتی رژیم سعودی زدند.

به گزارش مشرق، گروهی مشترک از نیروهای ارتش و رزمندگان کمیته‌های دفاع مردمی عملیات گسترده‌ای را در غرب بخش «خب والشعف» در غرب استان الجوف علیه نیروهای مزدور چند ملیتی رژیم سعودی آغاز کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی عملیات را از چند محور با پشتیبانی یگان‌های موشکی و توپخانه ای علیه مواضع مزدوان رژیم سعودی انجام دادند و پس از درگیری‌های سنگین و نفس گیر موفق شدند آنان را عقب برانند.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی در جریان این عملیات توانستند مناطق مهمی از جمله «الصفحه و الوجف» را بازپس بگیرند و خود را به ورودی منطقه «الیتمه» برسانند؛ شماری از نیروهای مزدور سعودی در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شدند.

نیروهای یمنی در مجموع در جریان این عملیات توانستند ۲۶ نقطه و مقر نظامی را در غرب بخش «خب والشعف» از لوث وجود نیروهای مزدور رژیم سعودی پاکسازی کنند که مساحتی در حدود ۵۰ کیلومتر مربع را شامل می‌شود.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش و کمیته‌های دفاع مردمی حملاتی را از سه محور علیه مواضع تحت اشغال نیروهای مزدور چند ملیتی رژیم سعودی در منطقه «اسطر» آغاز کردند و خسارت‌های سنگینی به آنان وارد آوردند.

از منطقه «المهاشمه» در بخش «خب والشعف» خبر می‌رسد، رزمندگان یمنی در روزهای گذشته حملات غافلگیر کننده را علیه مزدوران سعودی ترتیب دادند و موفق شدند ۷ منطقه و مقر نظامی را از لوث وجود آنان پاکسازی و بازپس بیگرند.

خبرها از منطقه «الخلیفین» در بخش «خب والشعف» حاکیست، نیروهای یگان مهندسی در یک عملیات دقیق توانستند شماری از مزدوران سعودی از جمله چند فرمانده میدانی را در کمین تله‌های انفجاری گرفتار و کشته و زخمی کنند.

از سویی دیگر، مزدوران رژیم سعودی در روزهای گذشته حمله گسترده‌ای را از دو محور علیه مواضع رزمندگان یمنی در منطقه «الظهره» در بخش «خب و الشعف» انجام دادند که با واکنش قاطع روبه رو شدند.

برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

به گفته منابع میدانی، نیروهای ارتش و کمیته‌های دفاع مردمی پس از درگیری‌های سنگین چند ساعته موفق شدند حملات مزدوران سعودی را در این محور دفع کنند و شماری از آنان را کشته و زخمی کنند.

خبرها حاکیست، عملیات نیروهای یمنی در غرب بخش «خب و الشعف» با همکاری قبایل منطقه صورت گرفته است؛ گفته شده قبایل منطقه با وجود فشار ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی حاضر نشدند با رزمندگان یمنی وارد درگیری شوند.

در حال حاضر، بخش‌هایی از منطقه «الیمته» در غرب بخش «خب والشعف» در اشغال نیروهای مزدور رژیم سعودی است و نیروهای یمنی تصمیم دارند با هماهنگی و همکاری قبایل نقاط آلوده را بازپس بگیرند.

منطقه راهبردی «الیمته» در نزدیکی شرق استان صعده (مهم‌ترین پایگاه پایگاه انصارالله) و جاده راهبردی «البقع - الحزم» واقع شده و همین مسئله اهمیتش را برای نیروهای یمنی چند برابر کرده است.

به گزارش مشرق، پاکسازی این منطقه مهم می‌تواند امنیت را تا حدود زیادی به جاده راهبردی «البقع - الحزم» بازگرداند و خطوط کمک رسانی نیروهای مزدور سعودی را در این محور با مشکل جدی روبه رو کند.

رزمندگان یمنی درصدد هستند غرب بخش «خب والشعف» را به طور کامل از اشغال نیروهای مزدور رژیم سعودی خارج و به کنترل دربیاورند تا امنیت جاده راهبردی «الجوف - صعده» تا حدودی زیادی تأمین شود.

استان الجوف در شمال یمن با استان نجران عربستان هم مرز است و بیش از ۷۵ درصد از مساحت این استان از جمله «صحرای الاجاشر، پایگاه الخنجر، المهاشمه و …» که اغلب بیابانی هستند در اشغال نیروهای مزدورسعودی است.

الجوف شامل بخش‌های «خب و الشعف، برط العنان، رجوزه، خراب المراشی، الحمیدات، الزاهر، المطمه، المتون، المصلوب، الغیل، الخلق و الحزم» است؛ خب و الشعف بزرگترین بخش به شمار می‌آید که ۷۰ درصد از مساحت استان الجوف را در بر می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • سلاحی همگانی IR ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  2 9
  خواندن دعای مرزداران را فراموش نکنیم . آنهایی که صحیفه سجادیه ندارند ، دعای مرزداران رو جستجو بزنند و بعد بخوانند ... مداومت مهم است ، وفقنا الله و إیاکم .
 • GB ۰۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  1 9
  . کلا مشرق ادبیات خاص خودش رو داره که هرکسی متوجه نمیشه.
 • IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  3 7
  مجاهدان یمنی به دلیل نداشتن نیروی هوایی و پدافند هوایی و زره پوش و تانک که لازمه جنگ در مناطق هموار هست نمی تونن در دشت بجنگند : ولی می تونن از جنگ سوریه درس بگیرن و از خودروهای زره پوش انتحاری بدون سرنشین کنترل از راه دور برای نوک حملات استفاده کنن و با وانت های زره پوش شده مجهز به دوشکا و موشک های دوش پرتاب درشب به شهرها حمله کنن اینجوری در دشت هم می تونن عملیات کنن
 • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  2 3
  ترکیب موشک دوش پرتاب ضدهوایی و تیربار سنگین و موشک ضد زره و تک تیرانداز و سنگرگرفتن بهترین روش برای دفاع از مناطق کوهستانی هست و یمنی ها باید اولویتشون رو در گرفتن مناطق کوهستانی بزارن و بخصوص در مناطق کوهستانی سعودی ها پیشروی کنن
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  4 6
  اگه بتونن عدن رو بگیرن دیگه مجبور نیستن در چند جبهه بجنگن با سقوط عدن تمام مناطق سواحل غربی که دست دشمن هست هم سقوط می کنن و به راحتی متمرکز می شن سمت خاک سعودی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس