کد خبر 962959
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
خلیل زاده

میثم شاه‌مکوندزاده با دریافت ۱۲ کارت زرد و ۱ قرمز در ۱۹ مسابقه، خشن‌ترین بازیکن لیگ هجدهم لقب گرفت. شاه‌مکوندزاده در بازی مقابل هر ۶ تیم بالای جدول کارت گرفته بود.

به گزارش مشرق، خشن‌ترین تیم‌های لیگ هجدهم، سه نماینده خوزستان بودند. بازیکنان استقلال خوزستان در این فصل ۸۲ مرتبه با کارت زرد جریمه شدند و ۷ مرتبه هم با تصمیم داور از زمین مسابقه اخراج شدند. مسجدسلیمانی‌ها دو کارت زرد و دو کارت قرمز کمتر از بازیکنان استقلال خوزستان گرفتند. فولاد سومین تیم خشن این فصل لیگ برتر بود. تیمی که در کنار ۷۹ کارت زرد، ۵ کارت قرمز هم دریافت کرد.

بیشتر بخوانید:

پرسپولیسی‌ها مصونیت دارند و هر کاری دل‌شان می‌خواهند می‌کنند / کسی جرات حرف زدن درباره مهندسی نتایج را ندارد!

خشن‌ترین بازیکن لیگ هم نماینده‌ای از استقلال‌خوزستان بود. میثم شاه‌مکوندزاده این فصل در ۱۹ مسابقه حاضر بود که حاصل آن ۱۲ کارت زرد و ۱ کارت قرمز بود! شاه‌مکوندزاده در ۵ بازی از ۸ مسابقه‌ای که به عنوان هافبک دفاعی بازی کرد، کارت گرفت. این بازیکن در ده مسابقه به عنوان دفاع مرکزی بازی کرد و در ۶ مسابقه از این ده بازی هم با کارت داور جریمه شد. همچنین در تنها مسابقه‌ای که هافبک وسط تیمش بود، هم کارت زرد دریافت کرد و هم کارت قرمز.

جالب است که طبق آمار متریکا شاه‌مکوندزاده به طور میانگین در هر مسابقه فقط ۲ خطا می‌کند و از این حیث حتی خشن‌ترین بازیکن تیمش هم نیست. ولی داورها به او راحت‌تر از هر بازیکن دیگری کارت می‌دادند. البته خطاهای شدید این بازیکن و اعتراض‌های پیاپی‌اش هم در کارت‌های متوالی او تاثیر فراوانی داشت.

دومین بازیکن خشن این فصل اکبر ایمانی بود. بازیکنی که یک‌نیم فصل در نفت آبادان بازی کرد و نیم‌فصل دوم جلوتر از چهار دفاع تراکتورسازی وظیفه محافظت از دروازه این تیم را به عهده داشت. ایمانی هم در ۲۸ مسابقه این فصل که حضور داشت، ۱۰ کارت زرد دریافت کرد. بازیکن بعدی این لیست، دفاع راست نساجی است. فرشاد فرجی با دو بازی کمتر از ایمانی، به اندازه او با کارت داور جریمه شد. ساموئل سارفو مدافع غنایی تیم علی دایی هم علاوه بر ۸ کارت زرد، در ۲ مسابقه اخراج شد. سارفو به طور میانگین در هر مسابقه فقط یک خطا می‌کند؛ ولی آمار کارت‌های او نشان می‌دهد که خطاهای سارفو شدت زیادی دارند و در منطقه خطرناکی صورت می‌گیرند. آمار کارت‌های مجتبی بیژن دفاع نفت مسجدسلیمان هم شبیه به سارفو است.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس