جواد امام

چهره نزدیک به خاتمی می‌گوید برخی اختیارات را از دولت خارج کرده‌اند!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

امیرالمؤمنین (ع) کاری به حجاب مردم نداشت!

جماران گزارش داد: فردی به نام "حجت‌الاسلام محمد مقدم" به تازگی در یکی از مراسم احیای وابسته به اصلاح‌طلبان، طی اظهاراتی گفته است:

«قدرت یک جامعه سالم به پاسخگویی رهبران آن جامعه است. پاسخگویی هم مستلزم داشتن رسانه‌های آزاد است. در باب پاسخگویی امیرالمومنین (ع) نامه‌ای به مالک اشتر نوشت که مربوط به ۱۴ قرن قبل است ولی امروز در عصر مدرن از آن به عنوان منابع رسمی یاد می‌کنند. در هیچ کجای این نامه نوشته نشده که به زن‌هایتان بگویید روسری‌های خود را پایین بیاورند یا اینکه به جوانان بگویید زلف‌هایشان بالا و پایین نباشد! زیرا علی (ع) بالاتر از این مسائل فکر می‌کند و وقتی به عرصه بازار می‌پردازد، ببینید چگونه روابط اقتصادی آن عصر را ترسیم می‌کند .»[۱]

* قبل از این، محمد سروش محلاتی، یکی دیگر از شیوخ اصلاح‌طلب نیز در یک مراسم مشابه، کنایه «اموی‌گری» را نسبت به نظام اسلامی مطرح کرده بود .[۲]

چند سال پیش هم حسن خمینی در اظهاراتی از این گفت کهامام هیچگاه به مردم نگفته بود با حجاب شوید .[۳]

اظهارات مقدم در حالی است که او گویا احادیث و روایت منقول از امیر مؤمنان علی (ع) درباره لزوم رعایت حیا و حجاب در جامعه و در بازار اسلامی نخوانده است!

او همچنین حکماً در جریان ماجرای جاری ساختن حد شراب توسط امیرالمؤمنین (ع) بر ولید، حاکم خلیفه سوم که نشان از اهتمام علی (ع) به حدود الهی هست هم نیست...

غیر از این واضحات تاریخی، لازم به اشاره است که عدم اشاره مولی‌الموحدین (ع) به برخی مقولات حکومتی در نامه‌ها و سخنان ایشان، همچون عدم ذکر تمام موارد دین و شرع در قرآن کریم است.

یعنی اگر علی (ع) در نامه به استاندار مصر، درباره حجاب مردم سخنی نمی‌گوید، به این معنی است که علی (ع) و استاندار علی (ع) هر دو به رعایت حدود الهی و بایسته‌های حکومت اسلامی که «حجاب» هم از جمله آنان است، مقیّد هستند و امر مشهود نیز علی‌الرویه ضرورتی به نقل و اشاره در یک نامه ندارد.

محافل تحلیلی و آگاهان سیاسی از این می‌گویند که عدم تحلیل صحیح و بی‌مطالعگی، تبدیل به یکی از بلایای بزرگ اردوگاه اصلاح‌طلبان شده است.

بلیّه‌ای که نه تنها خود را علاقه‌مند به تشکیل «هسته سخت» و ایجاد حلقه معمّرین نشان می‌دهد بلکه به جوانان نیز اقبالی ندارد و هر نوع تفکر درست و نشاط جوانانه را از خود می‌راند.

***

چهره نزدیک به خاتمی می‌گوید برخی اختیارات را از دولت خارج کرده‌اند!

«جواد امام»، فعال چپ و از نزدیکان لیدر اصلاح‌طلبان به تازگی در یک مصاحبه با خبرگزاری ایسنا ضمن اشاره به انتخاب علی ربیعی بعنوان سخنگوی جدید دولت، اظهار کرده است:

«دولت باید بپذیرد که پاسخگوی عملکرد خود باشد؛ البته پاسخگویی فقط وظیفه سخنگو نیست و کل سیستم و کارگزاران دولت باید فعال شده، پاسخگو بوده و نشان دهند با همه محدودیت‌ها و اختیاراتی که از دولت خارج شده است، کارگزاران دولت وظیفه خود را دنبال می‌کنند، در حالی که اکنون مساله این است که دولت از همه اختیارات موجود خود هم استفاده نکرده است». [۴]

*جواد امام بایستی سند و مدرک خود را مبنی بر خارج شدن برخی اختیارات دولت! ارائه کند زیرا در غیر اینصورت در موضع دروغگویی قرار خواهد گرفت.

بهانه مسلوب‌الاختیار بودن دولت آقای روحانی در سال ششم از عمر دولت در حالی مطرح می‌شود که کارنامه مشترک اصلاح‌طلبان و اعتدالیون یک کارنامه مشحون از ناکارآمدی و نمرات ضعیف بوده است. در واقع اکنون که وقت پاسخگویی و عذرخواهی از ساحت ملت ایران است، آقایان قصد دارند به جای این کار، کافه را به هم بریزند و برای مشکلاتی که خود پدید آورده‌اند؛ مقصرتراشی کنند.

ادعای بی‌اختیاری دولت همچنین در حالی است که مردان حلقه اعتدال طی ۶ سال گذشته هرکاری خواسته‌اند انجام داده‌اند و این خواسته‌ها تا مرز عبور از خطوط قرمز نظام، سردی نسبت به برخی سیاست‌های اصولی نظام و زیر پا گذاشتن دستورات رهبری (فی‌المثل شروط ۹ بندی مربوط به برجام) نیز پیش رفته است.

تأکید بر مسلوب‌الاختیار بودن دولت همچنین در حالی است که منطقاً اگر چنین چیزی وجود می‌داشت؛ آقای روحانی نبایستی ۲ دوره به عنوان کاندیدا در انتخابات حضور پیدا می‌کردند و یا در ایام انتخابات قول رفع مشکلات را به مردم می‌دادند.

***

انتقاد یک «مظنون انفجار نخست‌وزیری» از فرهنگ حفاظت از شخصیت‌ها

«خسرو تهرانی» فعال اصلاح‌طلب و چهره مشهور یکی از مرموزترین ترورهای دهه ۶۰ یعنی ترور رجایی و باهنر، به تازگی طی یادداشتی در یک وبسایت اصلاح‌طلب که به بهانه حاشیه‌نویسی بر کتاب «حاج آخوند» عطاءا… مهاجرانی منتشر شد، نوشته است:

«پرسش دیگر درباره کتاب این است که چرا افرادی همچون حاج آخوند تکثیر نشده یا لااقل امروز در اقلیت قرار گرفته‌اند؟ چرخش‌های پدید آمده در ساخت قدرت و ورود روحانیت به مناصب حکومتی، تبدیل شدن روحانیت به «طبقه» و نیز کنار گذشتن زی‌طلبگی و مولفه‌هایی از این دست می‌توانند این پرسش را پاسخ گویند.»

او می‌افزاید:

«البته در کنار این‌ها باید به سال ۶۰ نیز گریزی زد؛ سازمان مجاهدین خلق در آن سال در کنار به شهادت رساندن چهره‌های برجسته جمهوری اسلامی، ضربه‌ای اساسی –شاید به مراتب مهم‌تر از حذف شخصیت‌ها- به ما وارد آورد و آن، ظهور و به‌تدریج گسترش فرهنگ حفاظت شخصیت‌ها بود. این امر، روحانیت و به‌کلی شخصیت‌ها را از زیستن در میان مردم و درک بی‌واسطه شرایط اجتماعی محروم کرد؛ امری که البته برخی تسلیم آن نشدند.»

خسرو تهرانی در بخش پایانی نوشته خود نیز با اشاره به یکی از داستانهای کتاب مهاجرانی می‌نویسد:

«پیام داستان این است؛ از گذشته و راه رفته‌مان رهایی نداریم. بازتاب این مقوله را فارغ از ابعاد فردی، در عالم سیاست مشاهده می‌کنیم بی‌آنکه در عمل سیلی رد و بدل شده باشد؛ روزی تمام قد به مصاف احزاب و نیروهای شناسنامه‌دار می‌رویم و به بوروکراسی سیلی می‌زنیم و دیگر روز، ناگزیر از تحمل نیروهای غیرحزبی و بی‌شناسنامه می‌شویم و از هیولای فساد سیلی می‌خوریم …»

او در این یادداشت همچنین خاطراتی را نیز از شهید رجایی نقل می‌کند. [+]

*ما قضاوت درباره حرفهای عجیب و غیر منتظره خسرو تهرانی را به مخاطبان محترم وامی‌گذاریم...

خاصّه اینکه او پس از مدتها مستورگی و سکوت دست به انتشار این یادداشت زده است.

«کامبیز قنبری» یا همان خسرو تهرانی! یکی از مظنونین پرونده انفجار نخست‌وزیری به روایت شهید لاجوردی، دادستان وقت انقلاب است.

شهید لاجوردی در گزارش مبسوط خود از این پرونده آورده است که خسروتهرانی کسی بود که مسعود کشمیری (عامل انفجار نخست‌وزیری) را به تشکیلات شورایعالی امنیت ملی وارد کرد و این در حالی است که دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهد امکان فهم منافق بودن کشمیری نیز وجود داشته است.

لاجوردی در گزارش خود این نکته را هم می‌آورد که خسرو تهرانی به همراه یک نفر دیگر! کسانی بوده‌اند که پیش از وقوع انفجار، با ورود تیم بمب‌یاب ارتش به ساختمان نخست‌وزیری برای حفاظت بیشتر از جلسات، مخالفت کرده‌اند!

در گزارش لاجوردی، اتهامات مستدل دیگری نیز علیه خسرو تهرانی وجود دارد .[۵]

***

1_ https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-1195803

2_ mshrgh.ir/962137

3_ http://www.jahannews.com/analysis/401002

4_ https://www.isna.ir/news/98030401436/

5_ http://fna.ir/a3tsjh

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 80
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • حسنعلی کرمی AE ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  تا چه گوید مادر عروس یاوه گویی به نفع بی گانگان منافقانه است امام خمینی (ره) فرمودند منافقین از کفار بدترند شهید بهشتی (ره) نیز فرمودند : اشخاص را از اعماش بشناسید سرکرده منافقین ملعونانی چون مسعود رجبی و مریم رجوی بودند با آن 17هزار شهیدی کهاز بهترین جوانان و مومنین مسلمان را شهید کردند بازهم با ان همه کارهای حیوانی که کردند و به دامن خونخوارترین دشمن ایران (صدام) رفتند و در جپهه ها به کشکر و اسلام و انقلاب چه خیانت ها که چه ها که نکردند با ان بی بندوباری ها بنظرم حیوانات هم در کارهای پنافقین هم شرم داشته باشند تا چه رسد به انسان ها
  • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   به همه افساد طلبان که بدانند چوب خدا صدا نداره این اقای قاتل و جانی دیروز سال 88 در گرماگرم ان فتنه کذایی و شیطانی با معصومه ابتکار و یکنفر دیگر به منزل جانباختگان میرفت و انها را تحریک مینمود که نظام و رهبری مظلوم را به جنایت متهم کنند و بگویند تقصیر انهاست
  • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   10 4
   امیرالمومنین کاری به حجاب نداشت چون کوفه بدحجابی تو جامعه نبود امیرالمومنین به کنسرت هم با این حساب کاری نداشت
 • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  باید مانتو روسری را آزاد کنید یعنی مجبورید . چاره دیگری ندارید . نسل عوض شده و این نسل جدید روسری اجباری را قبول نمی کند . تا کی می خواهید سر مساله به این کم اهمیتی با ملت بجنگید ؟! این به ضرر خود شما تمام می شود چون هر حکومتی که با ملتش جنگیده دودش در چشم خودش رفته .
  • جعفر IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   بسیارمهم است کم اهمیت نیست مردمی که قیام کردندانقلاب کردند شهیددادند خرج کردندبرای انقلاب انهااهم ومهم راتشخیص میدهند کسی که برایش مهم نباشد که مردم ونوامیسشان چطور در انضارجامعه رویت میشوند برایشان مهم نیست که دشمن از کجای جامعه ورود کند و.....
  • IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   نسل عوض شده ولی عوضی نشده . چرا نسل جدید فکر میکنید میتواند عوارض کشف حجاب اجبار و باید گونه را قبول کند ولی حجاب را که او را حفظ میکند و معقول هم هست نمیتواند تحمل کند . میل عمومی را قباس بنفس نکنید .
  • پویا IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   پوزت رو ببند ملت غلط کردند با تو ، این آدمهایی که پول میگیرند میان توی خیابون مردم نیستند یه مشت ... هستند، کار بخواد بدتر از این بشه نظام اسلامی و مردم واقعی ، نه این آدمهای بی سر و ته که تو گفتی ، میدونند بساط این بی اصل و نصب رو چه جوری جمع کنند
  • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   نسل عوض شده اما خدا و احکامش عوض نشده دینش را یاری میکند و کسی که ایران را لختی و بیشرف و ناموس بخواهد باید هزینه اش را بدهد البته بزودی با افتادن بت امریکا در نصف روز بساط تمام این زشتیها جمع خواهد شد انشاءالله
  • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   وقتی مجبور شدیم اونوقت پدر صاحب تو و امثال تو رو در می آوریم.
  • IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   21 3
   اگر حجاب خوب نیست پس چرا مریم خانم و گروهک منافقینتان هنوز پایبند حجاب اجباری هستید؟؟
  • IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   19 13
   ازادی حجاب به این معنا نیست که همه بی حجاب بشن (منظور من از ازادی یعنی پوشیدن در حد بلوز شلوار) هر کی دلش خواست حجاب خودشو داشته باشه هر کی هم نخواست با بلوز شلوار بگرده الان با این وضعیت بدحجابی که بعضیا دارن ارزش حجاب رفته زیر سوال.
  • IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   2 3
   پس معلوم شد چرا انقلاب با چالش مواجه میشه چون نسل مومن انقلاب به مرور از دور خارج و نسلی لمپن و لاقید جایش را میگیرد پس نگویید بعد از چهل سال چرا اینطور و اون طور
  • IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   4 2
   برای بی غیرت ها این مسائل کم اهمیته. حیون بی زبون
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  خخدا لعنت کند اصلاح طلبان کافر را. حتی خطبه تند حضرت علی خطاب به مردم کوفه و انتقدش از اینکه چرا زن و مرد در بازار با هم راه می روند و گاهی شانه های آنها به هم می خورد را نخوانده اند! آری. کنیزان در اسلام حجاب ندارند چون کالایی هستند برای فروش. امروزه هم فقط اسما بردگی از بین رفته است اما برده صفتی و آرزوی نگاه های خریدارانه مردان در وجود زنان باقیست. متاسفانه بر خلاف کنیزهای قدیم هم امکان دسترسی به این کنیزهای مدرن و به اصطلاح آزاد به راحتی وجود ندارد! نتیجه هم این بحران بزرگ اخلاقی و فساد در جامعه.
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  یا اختیارات به دولت برگرده یا مملکت بدون دولت اداره بشه و اینهمه هزینه صرف دولتها و انتخابات نشه.
  • IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   جان ؟ کدوم اختیارات سلب شده که برگردد نام ببرد مستند ؟ این دولت خودش را مسئول تصمیمات غلط خودش و کم کاریهای عمدی اش که ضربات جبران ناپذیر به اقتصاد و معیشت و تولید زده نمیداند . یعنی اختیاراتش هیچ مسئولیتی را همراه نداشته ، اختیارات فراتر از قانون هم همیشه داشته ، ببینید چند وکیل مجلس کارمند رسمی دولت و .. است
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  بسیاری از افسادطلبان اول باید مسلمان بودنشان را ثابت کنند بعد بیایند راجع به واضح ترین مواضع امیرالمومنین علی علیه السلام مانند حجاب نظر بدند
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  اگر سطح فکر امیرالمومنین بالاتر از آن بود که به حجاب خانم ها بپردازد، ولی در عوض سطح فکر خدای امیرالمومنین ظاهراً پایین تر از آنی بوده است که به این موضوع نپردازد (نعوذ بالله)
  • IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   افرین
 • والیبالیست IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  22 76
  مشرق از مصاحبه جنجالی کوبیاک ستاره والیبال لهستان و اظهرات ضد ایرانی و توهین نژادی به ایرانیان چه خبر؟ شنیدم که ملت ریختن اینستاگرامش و کوبیاک را را به باد فحش و ناسزا گرفتن
 • شاهین IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  صدرحمت به به سنگ پای قزوین حداقل یک خاصیتی دارد اینا با این اختیاراتشان هسته ای را بتن . کدخدا را پرستش . حجاب راگرفتن .به اقتصاد شاشیدن انهم عمدی . تازگی شروع به قتل کردن . ازدفتراشان پوز میلیاردی درمیاد. فقط مانده صنعت موشکی راهم به باد بدن . لامصبا خیلی کم رو هستن .............
 • IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  24 18
  بازهم صبحی دیگر با افساد طلبان تهوع آور...
 • سربدار IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  خداوند عذابشان را اشد کند که مرموزانه در کشور کار کردند و مرموزانه رد گم کردند
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  جناب آقای محمد مقدم! امیر مؤمنان علی (علیه السلام) در زشتی بی‌عفّتی فرمود: «در آخرالزمان و نزديك شدن زمان موعود -قيامت يا زمان ظهور حضرت مهدى(عج)- كه بدترين زمان‌هاست (چون جهان از ظلم و ستم پر شود) زنانى ظاهر مى‌شوند بى‌حجاب و عريان بيرون آمده خودنمائى مى‌كنند، از دين خارج مى‌شوند(به احكام دين توجهى ندارند) در فتنه‌ها (آشوب‌ها يا محافل عيش و شهوت) داخل مى‌شوند و شهوت‌رانى روى مى‌آورند و به لذت‌جویی‌ها شتابانند، حرام‌هاى الهى را حلال مى‌كنند و در جهنم هميشه خواهند ماند»(من لا یحضره الفقیه، کتاب النکاح (المذموم من اخلاق النساء و صفاتهن)، حدیث 5). علاوه بر اینکه امیر المؤمنین قرآن ناطق و معادل قرآن صامت است که در آیه 31 سوره نور به مسئله حجاب می‌پردازند.
 • DE ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  12 17
  شما مریش هستین. منظورتون از مظنون چیه؟ اگه مضنونه چرا قوه قضاییه بسراغش نمیره و به جرمش رسیدگی نمیکنه اونم موضوع 28 سال قبل. اما شما خوب میدونین ایشون رفع اتهام شده و آیت.. خمینی تو دهن شما و جناح شما زد بابت اتهامات ساخته و پرداخته ذهن مریض دادستان ملعون وقت تهران.
  • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   7 222
   مضنون - مظنون - مزنون - مذنون - بنظرت کدوم است؟
  • alireza bagheri IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   8 0
   حضرت علامه اول برو یه کم تحقیق کن بعد بیا وراجی کن اینجا پرونده ایشون دست آیت الله قدوسی و شهید لاجوردی بود واین دو بزرگوار گفته بودند که بهزاد نبوی و خسرو تهرانی وتیمش مسئول انفجار هستن که شما لیبرال ها هر جفتشون رو شهید کردید و بعد از اون موسوی خوئینی های شد رئیس قوه قضاییه و بهزاد نبوی و خسرو تهرانی و... رو از اعدام نجات داد و پرونده رو مختومه کرد
  • AE ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   4 0
   تو اول برو یه فکری واسه سواد نم کشیده ت بکن بعد بیا اظهار فضل کن
  • اسامی این «دوستان» را چرا منتشر نمی کنید؟ DE ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   7 0
   خسرو تهرانی در راستای انفجار دفتر نخست وزیری دستگیر و به مدت ۳ ماه هم به زندان افتاد که با پیگیری شدید دوستانش در مجلس و دولت، با مسکوت ماندن پرونده آزاد گردید.
 • حامد ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  22 10
  امام علی (ع) در نهج البلاغه. توی خطبه هاشون درباره اینکه مردان و زنان در راه ها دوشادوش هم راه نروند هم حرف زدن. حالا این بشر میگه به حجاب اهمیت نمیدادن؟ عجب!
 • مالک IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  در هیچ جای دنیا اینقدر ازادی وجود ندارد که یک شخصی مظنون یک بمبگذاری باشد و مقامات عالی رتبه ترور شده باشند و بعد ان مظنون اینقدر میدان گرفته باشد که الان اظهار نظر کند .پس چه می کنند ....
 • صابر IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  جالب نیست که آقایون بیشتر به فکر آزاد شدن حجاب خانومها هستند؟
 • IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  10 7
  جناب مطلبی برای دروغگویی گیر نیاورده اید سخن نگیبد اول تحقیق کنید بعد حرف بزنید دو) فقدان مصداق: در سال‏های اولیه نزول آیات حجاب و ابلاغ حکم وجوب آن از سوی پیامبر اکرم(ص) تمامی زنان ساکن در مدینه و دیگر سرزمین‏های اسلامی چنان به این حکم الهی مقید و ملتزم گشتند که دیگر نیازی به برخورد و الزام عمومی و حکومتی از سوی پیامبر اکرم(ص) و حضرت علی(ع) نبود؛ گرچه در مواردی حتی شاهد این مهم نیز هستیم. شاید این سخن در ابتدا امری عجیب و بعید به نظر برسد، اما مروری بر گزارش‏های روایی و تاریخی از وضعیت حجاب در جامعه صدر اسلام، پس از نزول آیات و حکم حجاب، صحت این ادعا را روشن می‏نماید. در زمان امیرالمومنین(ع) گروهی به نام شرطه، وظیفه تامین امنیت شهر و حراست از اجرای حدود شرعی را در جامعه برعهده داشتند.مواردی بوده که گناه آشکاری همچون شراب نوشیدن در ملاعام رخ داده و امام (ع) شرطه ها را برای رسیدگی فرستادند، اما نموده ای بارز و مدت داری از بدحجابی و بدعفتی در زمان ایشان بروز کرده باشد، وجود ندارد. زمانی هم یک عده از زنان رعایت حجاب و حیا رانداشتند که امیرالمومنین(ع) به مردان آنها را توبیخ می کرد، چرا که مردم خود را ملزم به رعایت احکام اسلامی می دانستند. در مجموع،ایمه بزرگوار به سبب آن که در شرایطی نبودند که از اسباب، عوامل و قدرت حکومتی برخوردار باشند، همواره به برخورد فرهنگی بسندهمی کردند.
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  ما شهید داده ایم و نمیگذاریم بیحجابی خون شهدا را پایمال کنند
 • رزمنده ولایی IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  7 192
  مرگ بر منافقین کوردل و اذناب آنهاددر گذشته و حال اما آیا شرع مقدس به ما اجازه هتک آبروی افراد رو میده. شرعا تا وقتی اتهام اثبات نشده حق نداریم با آبروی افراد بازی کنیم. تو نادرستی عقاید اصلاح طلبها و امثال خسرو تهرانی شکی نیست، اما این فقط یک مظنونیت اثبات نشده است و دیگر هیچ. حتی اگه شهید بزرگوار لاجوردی عزیز، مستندات و مدارکی داشته باشه، تا در مقام قضاوت بررسی قضایی نشده باشه و اتهام ثابت نشده لاشه و حکم صادر نشده باشه حق نداریم افراد رو تخطئه کنیم. بجای این کار بیائیم عقاید منحرف این افراد که خودشون هم علنا اظهار میکنند رو نقد کنیم، که البته کم هم نیست. این یعنی تقوای الهی
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  0 1
  برخی را!!! همه را.
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  10 1
  خداوند برای اصلاح طلبان فاسد و مزدور با هر رنگ و لباس و مقامی آبرو نمی گذارد. اندرونتان داره می ریزه بیرون.
 • جواد IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  4 2
  هم حرف مشرق غلط است و هم حرف این اصلاح طلبان .زیرا حضرت علی در درجه اول به دنبال اجرای عدالت اجتماعی بود و وقتی عدالت اجراشد و فاصله های طبقاتی کم شد و اسلام راستین اجرا و چهره واقعی اسلام معرفی شد وزمینه اجرای احکام فراهم شد حضرت به اجرای احکامی مانند حجاب پرداخت و لی در جامعه ما متاسفانه هیچ گاه عدالت اجتماعی مورد نظر اسلام اجرا نشد و بعد با این زمینه نا اماده به سراغ اجرای احکام رفتند که هیچ اثری نداشت و متاسفانه باعث گریز مردم از اسلام شدند و در پایان باید گفت ای مظلوم اسلام وای همیشه غریب و مظلوم علی ع .
  • IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
   5 3
   دروغ می گویی. علی علیه السلام همه احکام اسلام را با هم اجرا کرد. ضمنا بی حجابی خودش یک مصداق بزرگ بی عدالتی است
 • امیرمسعود IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  9 2
  بله نظر خوبیه!! تلاش کنیم تا ثابت کنیم اسلام نسبت به حجاب (که البته چیزی از آن باقی نمانده) را کمرنگ کنیم تا زنان باز هم خودشان را بیشتر بیرون بریزند تا زمینه کیف و لذت آقایان را فراهم کنند. بعد از پایان کیف هم، اونها رو می کُشیم. مشکلی نیست که. خیلی هم خوبه. بعله دیگه، آخرتی هم نیست که، توی این شب های پاک تلاش می کنید مردم و جوانان را برای لذت خودتان و فرزندانتان توجیه کنید که بیشتر بیرون بریزند.
 • علی IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  6 1
  نکات خسرو تهرانی در مورد روحانیت اداری(نه کل روحانیت ) درسته. اما باقیه حرفهاش چرند. بله احتمالا ایشان جزء منافقین بوده و از عوامل انفجار ولی سخن حق از کافر حربی هم پذیرفته است و حرف های شما چرند محض و نداشتن جواب. چهار تا آدم با سواد برای پاسخ بگذارید. اگر آخوندهای اصلاح طلب بیسواد و کم سوادند، آخوندهای اصولگرا و نویسنده های شما افتضاحند؟ برادرشما در جبهه مقاومت(نه اصولگرا یا اصلاح طلب)
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  2 1
  عموبادگار اول تحقیق کن و بعد حرف بزن هرچیزی را در دهنتان نشخوار نکنید هر چبزی که مب گویبد بابد بر اساس ادله باشد در سال‏های اولیه نزول آیات حجاب و ابلاغ حکم وجوب آن از سوی پیامبر اکرم(ص) تمامی زنان ساکن در مدینه و دیگر سرزمین‏های اسلامی چنان به این حکم الهی مقید و ملتزم گشتند که دیگر نیازی به برخورد و الزام عمومی و حکومتی از سوی پیامبر اکرم(ص) و حضرت علی(ع) نبود؛ گرچه در مواردی حتی شاهد این مهم نیز هستیم. شاید این سخن در ابتدا امری عجیب و بعید به نظر برسد، اما مروری بر گزارش‏های روایی و تاریخی از وضعیت حجاب در جامعه صدر اسلام، پس از نزول آیات و حکم حجاب، صحت این ادعا را روشن 2 بودند.در زمان امیرالمومنین(ع) گروهی به نام شرطه، وظیفه تامین امنیت شهر و حراست از اجرای حدود شرعی را در جامعه برعهده داشتند.مواردی بوده که گناه آشکاری همچون شراب نوشیدن در ملاعام رخ داده و امام (ع) شرطه ها را برای رسیدگی فرستادند، اما نموده ای بارز و مدت داری از بدحجابی و بدعفتی در زمان ایشان بروز کرده باشد، وجود ندارد. زمانی هم یک عده از زنان رعایت حجاب و حیا رانداشتند که امیرالمومنین(ع) به مردان آنها را توبیخ می کرد، چرا که مردم خود را ملزم به رعایت احکام اسلامی می دانستند. در مجموع،ایمه بزرگوار به سبب آن که در شرایطی نبودند که از اسباب، عوامل و قدرت حکومتی برخوردار باشند، همواره به برخورد فرهنگی بسندهمی کردند مطلب آخر و مهمتر از همه مثل افرادی همانند شما ها که ادعای فهم شعور و معلومات میکنید مصداق ایه قران است در سوره جمعه مَثَلُ الَّذِینَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ یَحْمِلُوهَا کَمَثَلِ الْحِمَارِ یَحْمِلُ أَسْفَاراً بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِـَایَـتِ اللهِ وَاللهُ لاَیَهْدِى الْقَوْمَ الظَّـلِمِینَ (۵) داستان کسانى که مکلّف به تورات شدند ولى حق آن را ادا نکردند، مانند داستان درازگوشى است که کتابهایى حمل مى کند، (امّا چیزى از آن نمى فهمد). چه بد است مثل گروهى که آیات خدا را انکار کردند، و خداوند قوم ستمگر را هدایت نمى کند.
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  1 1
  او می‌افزاید: «البته در کنار این‌ها باید به سال ۶۰ نیز گریزی زد؛ سازمان مجاهدین خلق در آن سال در کنار به شهادت رساندن چهره‌های برجسته جمهوری اسلامی، ضربه‌ای اساسی –شاید به مراتب مهم‌تر از حذف شخصیت‌ها- به ما وارد آورد و آن، ظهور و به‌تدریج گسترش فرهنگ حفاظت شخصیت‌ها بود. این امر، روحانیت و به‌کلی شخصیت‌ها را از زیستن در میان مردم و درک بی‌واسطه شرایط اجتماعی محروم کرد؛ امری که البته برخی تسلیم آن نشدند.» دروغه؟
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  12 1
  گناه تمام خانواده های مظلوم ایرانی که زیر بار سنگین گرانی از ابرو مایه می گذارند بر گردن خاتمی و جریان اصلاحات است خداوند بحق ماه رمضان ذلت خواری را به اصلاحات و خانواده اصلاحات بدهد که هر چه ذلت خواری هست از این نابکاران خیانت پیشه است . اینها در سپاه علی هستند نه در سپاه معاویه ولی بی اجر و مواجب و ناخواسته به معاویه خدمت می کنند و دلی دریایی امیر مومنان همیشه از اینان خون بود پس لعنتشان باد .
  • IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
   0 0
   خداوند برای خاتمی واصلاح طلبها نسازد که با آزادی حجاب وروابط جوانان جلوی انفجارهای جوانان دهه 60 را گرفتن وسوپاپ اطمینان شدن
 • IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  8 1
  خسرو تهرانی ها و نجفی ها از یک تبار سیاسی هستند اگر لازم باشد خانواده خودشان را هم سلاخی می کنند چه رسد به شهید باهنر و رجائی
 • ناشناس IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  4 1
  بگید که مرحوم مغروق از این مظنونان در نماز جمعه حمایت میکردوالی اخر........
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  6 0
  از این آقای به اصطلاح روحانی بپرسید: در کجای قرآن گفته شده است که نماز صبح دو رکعت است و روش به جا آوردن آن چگونه است؟
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  3 1
  اقای مقدم شما در لباس روحانیت هستید و اینقدر بی اطلاع از سیره حضرت امیر (ع) ! برای اعتقادات باطل و اشتباه خود از حضرت امیر (ع) سرمایه نگذارید . ان حضرت شهید اجرای احکام اسلام اعم از عدالت اجتماعی که امروز زیر پای اصلاح طلبان از بین رفته شد . ان امام ر اجرای حکم خداوند سختگیر بود ایا نشنیده اید که ولید را بخاطر شرابخواری چگونه حد زد و او را رسوا کرد ؟ لطفا قبل از حرف زدن به سیره انحضرت در اجرای احکام خداوند مراجعه کنید . ایا در کتب تاریخ خوانده اید که انحضرت به فرمان رسولخدا (ص) در یک شب صدها تن از فتنه گران یهودرا به هلاکت رسند ؟ایا در وصف حضرت شنیده اید که " انه خشن فی ذات الله "؟ عیب ندارد اگر اعتقاد و نظری دارید هرچند باطل برای توجیه ان از ائمه (ع) سرمایه نکنید >
 • FR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  5 2
  کاش پرونده. انفجار نخست وزیری دوباره بررسی شود تا نقش عناصرمجاهدین انقلاب مانند خسرو تهرانی و بهزاد نبوی در قتل رجایی و باهنر روشن شود ...
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  5 2
  شماها که با گلوله درخانه زنهایتان را ترور می کنید - افراطی های غالی- امیرالمؤمنین را غلو می کنید تا خدا و پرستش می کنید یا اورا هیچ می انگارید و می گوئید آهسته می اومد آهسته می رفت گربه شاخص نزند - خود امیر مؤمنان شما هردو گروه را مذمت و فرموده است اهل هلاکت هستید
 • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  2 4
  اینا برای رای گرفتن دست به هر کاری می زنند و هر روز یه چیز رو انکار می کنن به جایی پرداختن به مشکلات اقتصادی هر بار یه بهانه ای میارن با ین وضع روزی هم برسد که زیر همه چیز بزنند همه چیز رو از پایه انکار کنن
 • پویا IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  2 3
  جناب خسرو تهرانی ، هر کسی راجع به مسائل امنیتی میتونه اظهار نظر کنه جز شما ، ولی شما چرا تا به حال به جرم همکاری در ترور رئیس جمهور محاکمه نشدی از عجائب روزگاره
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  4 3
  این جماعت واقعا احمق هستند یا دنبال اهداف دیگری میباشند.
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  4 2
  اندکی سواد وتامل شیوه برخورد مولا را با بی حجابی زنان و شوهرانشانشان برایتان روشن می کند فقط اندکی! به شرطی که معاند نباشید
 • حمیدرضا IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  3 3
  باسلام عرض ادب و احترام *** در گزارش لاجوردی، اتهامات مستدل دیگری نیز علیه خسرو تهرانی وجود دارد *** شهید لاجوردی روحش شاد پرچم مبارزتان پایین نیامده است التماس دعا *
 • IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  2 2
  همین که این منافقین مزور تریبون در اختیار دارند نشانه حقانیت و قدرت این نظام است
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  3 4
  خیلی نفهمی میخواهد کسی بگه امیرالمومنین کاری به حجاب نداشتند.تا شما افساد طلبان هستید باید از شخصیت ها محافظت بشه.
 • علی IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  0 2
  اگر هم امیرالمومنین کاری با حجاب نداشت چون امثال تو بی غیرت اون زمان تو اسلام نبوده ، ضمن اینکه امثال شما اصلاح طلبا اگه اون زمان بودی عدالت حضرت علی رو هم زیر سوال میبردید. تو این روزای عزیز خود حضرت علی بزنه تو کمر تو و اون خاتمی و اصلاح طلبا (البته به نظر من معاویه و یزید هم اصلاح طلب اون موقع بودن . پول دوست و از خدا بی خبر)
 • حسن IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  1 2
  اقاي حجت‌الاسلام محمد مقدم حضرت علي به چند همسري هم كاري نداشت - حضرت علي دزدان و اختلاس گران را فرماندار و استاندار و وزير نمي كرد - حضرت علي شان زنان را تا حد يك كالاي بي ارزش جنسي پايين نمي اورد شما و ساير دوستان اصلاح طلبتون همه اين كارها را انجام ميدين لطفا دهنتون را ببنديد
 • SE ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  8 1
  این عدم تحلیل صحیح و بی‌مطالعگی نیست، بلکه از روی مطالعه و به قصد تشکیک نزد دینداران است و در واقع این ورژن تلطیف شده و نفوذی اسلام امریکایی انگلیسی است
 • SE ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  5 2
  این دولت نبودنش کمتر آسیب میرساند
 • SE ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  7 5
  روباتهای مزدور اینترنتی مقیم آلبانی یا همان ترویستهای از اشرف رانده شده زیر چتر انگلیس و فرانسه و المان و امریکا و اسراییل و ال سعود چه فعالانه از عامل نفوذشان دفاع میکنند و منفی میدهند
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  1 1
  «در گزارش لاجوردی، اتهامات مستدل دیگری نیز علیه خسرو تهرانی وجود دارد» چشم قوه قضائیه جمهوری اسلامی روشن...
 • ناشناس IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  2 1
  چقدرخنگی مرد .. اون موقع زنها لباس ملی خودشونومی پوشیدند حالا نسوان ما میخوان ( البته اونهائی که منظور شما هستند) لباس ملی را بریزن دور و اسمش را ازادی میگذارن ..، و لباس تی تیش مامانی غربی بپوشند
 • هموطن IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  2 1
  ببخشید مسئله حجاب تا ۱۰۰ سال قبل مسئله هیچ جای جهان نبوده تا کسی در مورد اون واکنشی نشان بده .در این ۱۰۰ سال اخیر سرمایه داری برای فروش محصولاتش و...اول زنان غرب بعد کل دنیا را شروع کرده تا به مقاصد خودش برسه .پس لازم نبوده ح۱رت علی درمورد موضوعی که اصلا وجود نداشته صحبتی بکنه.علی یارتون
 • موسوی IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  2 1
  نه تاریخ بلدی نه سنت! متخصص اسلام شناس هم که نیستی! من مانده ام برای چی هر بی سواد غیر متخصص در امور غیر تخصصی نظر میده؟! قرآن هم که نخوندی " وَلْيَضْرِبْنَ‏ بِخُمُرِهِنَ‏ عَلى‏ جُيُوبِهِنَ - جمله امر دلالت میکند وجوب ادله دیگر از سنت رسول خدا که همان روش حضرت علی است باشد برای متخصصین فن
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  2 2
  منافقین از کفار بدتر هستند اطلاح طلبان هوسران دین را هر طور که باب میلشان باشد تفسیر می کنند دهانتان پر از آتش جهنم باد
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  3 1
  بعد از هر نماز اصلاح طلبان را لعنت کنید که ثواب بسیار دارد وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِي الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ ﴿١١﴾ و هنگامی که به آنان گفته شود: «در زمین فساد نکنید» می‌گویند: «ما فقط اصلاح‌کننده‌ایم»!
 • CA ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  1 0
  اون یه نفر دیگر کیه؟
 • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  0 3
  مسله اصلی.بی کاریاختلاس.فاصله طبقاتی .وغیره و غیر همیباشد متاسفانه دراین نظام به کارهای کاذب رسیدگی کامل.ولی به کارای اصلی رسیدگی نیست.حجاب درهمسایه های پیشرفته چطور ماهم مثل اونا.اینا کارای فرعی هستش
 • DE ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  0 0
  امیرالمؤمنین لیبرالها(علیه اسلام) کاری به حجاب مردم نداشت!/ /در اسلام امریکایی مهم اینستکه قلبت پاک باشد وقتی خود امیرالمؤمنین لیبرالها(علیه اسلام)آیات قرآن در موردحجاب و امر به معروف و نهی از منکر را قبول نداشت چرا ماقبول داشته باشیم.تمام خلفای نیمه مست خود را امیرالمومنین میدانستند
 • DE ۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  0 0
  این همان جانشین محمد خاتمی فتان امام مسجد هامبورک اقاي حجت‌الاسلام دکتر محمد مقدم امام مسجد امام علی در هامبورگ رفیق شفیق مجتهد شبستری خود خلع لباس کرده نیست؟که اگر باشد خاکم وچوک که آب و هوای آلمان تخم دوزرده خود را گذاشت.ایشان کلا قراءتی قرتی از اسلام دارند.؟
 • IR ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  5 0
  حجاب حفاظ زن است در برابر تجاوز و خیانت ناپاکان و البته با عذر خواهی؛ مردان متجاوز و خیانت کار و شهوتران و زنان بدکار با آن به شدت مخالفند زیرا دست انها را از سوء استفاده کوتاه می کند و انها دوست دارند هوسرانی کنند بی هیچ مسئولیتی و این انحراف خطرناکی است برای کل جامعه!
 • IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  1 0
  تف به اسلاحات
 • IR ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  0 0
  سایت جماران همان حرفهای رسانه معاند را دقیقا نشر می دهد
 • IR ۰۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  0 0
  مقدم کیست ، سخنران مرقد امام وسخنگوی سایت جماران یا همان روحانیون مبارز همگام با فتنه
 • عبدالله مومن IR ۰۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  0 0
  تا چوب را بردارند. گربه دزد. حساب کار خودش را می کند. حساب افساداتیهای تبهکار دیروز و امروز هم همینطور است.
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
  1 0
  مگر شما با دین و مذهب رابطه ای دارید که در مورد ائمه معصومین اظهار نظر می کنید. شما فقط در مورد برجام FATF ، CFT ، پالرمو ، سند 2030، کرسنت ، توتال، استات اویل ، دفاع از نجفی ، و مزایای بسیار زیاد ( البته به نفع خودتان ) این موارد صحبت کنید. و به اربابتان USA ارادت قلبی خودتان را ثابت کنید.
 • عنایت IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
  1 0
  چقدر بده که آدم بدون مطالعه حرف بزنه.......وقتی امیرالمومنین علیه السلام دید مردم در بازار کوفه مراقب برخورد خود با نا محرمان نیستند در بالای منبر فرمودند : «نبئت ان نسائکم یوافین الرجال اما تستحیون:به من خبر رسیده که زنان در بازار با مردان برخورد دارند،خجالت نمیکشید؟؟؟؟!!!!!!»...وقتی برای بخورد تنه به تنه حضرت این طور می فرمایند اگه الآن بودند معلوم نیست با مسببین این کارا چه کار می کردند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس