صوت و متن کامل آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را منتشر کنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از رئیس و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌خواهم صوت یا متن کامل آخرین جلسه شورا که سوالات من از رئیس‌جمهور بود و پاسخ‌هایی که ایشان داد را منتشر کنند.

به گزارش مشرق به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم «دو راهی سازش یا مقاومت» که به همت بسیج دانشجویی در مرکز همایش‌های پردیس شهید عباسپور و به مناسبت ولادت امام حسن (ع) برگزار شد، در پاسخ به این سوال که چرا شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرای سند ۲۰۳۰ موضع‌گیری نکرد، گفت: سند ۲۰۳۰ اصلاً در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح نشد. دولت و آقای رئیس جمهور این سند را نه در شورا و نه در مجلس و نه در هیچ نهاد قانونی دیگری مطرح نکردند.

بیشتر بخوانید

فیلم / افشاگری ضرغامی درباره جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: دولت این سند را مستقیم تصویب کرد و در مورد آن بودجه گذاشت و آن را اجرا کرد و حتی در مورد اجرای بخشی از آن هم گزارش داد. الان برخی‌ها هم می‌گویند هنوز دارند بخش‌هایی از آن را اجرا می‌کنند.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از این صریحاً اعلام کرد که این سند لغو است و لغو هم شد و اگر جایی هم اجرا شود غیر قانونی است.

رحیم‌پور ازغذی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره اینکه اگر امام حسن (ع) امروز حضور داشت درباره رانت‌خواری‌های مالی چه واکنشی داشت؟ عنوان کرد: مسلماً تفکر اهل بیت (ع) و اسلام در مورد رانت‌خواری مشخص است. الان هم مواضع قانون اساسی و رهبر انقلاب در این رابطه روشن است. رانت‌خواری یک ریالش حرام است چه برسد به هزار میلیارد آن.

وی تصریح کرد: موضوع الان سر این نیست که بگوییم حکومت رانت‌خواری را خوب یا بد می‌داند، چون موضع حکومت مشخص است، مسئله سر کیفیت اجرا و سازماندهی و نظارت و پاسخگویی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره این سوال که فسادها تا کجا ادامه خواهد داشت، هم یادآور شد: فساد تا زمانی که جلویش را نگیریم ادامه خواهد داشت.

رحیم‌پور ازغذی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که پرسید با روزه‌خواران علنی در دانشگاه چه کنیم، گفت: احکام اسلامی مانند حجاب، روزه‌خواری و گناهان دیگر دو بعد دارند، یکی اینکه به‌صورت پنهانی صورت می‌گیرد که مربوط به آخرت و خود شخص است و این رابطه خود فرد با خداست، اما این موضوع یک بعد اجتماعی هم دارد و آن زمان است که این مسائل به عرصه عمومی کشیده می‌شود. مانند اینکه کسی بخواهد در خیابان بی‌حجاب شود یا روزه‌خواری یا شراب‌خواری کند که این گناه حق‌الناس است و قانون جلوی آن می‌ایستد و باید هم جلوی آن ایستاد.

وی اظهار داشت: اگر کسی در ماه رمضان نمی‌تواند یا نمی‌خواهد روزه بگیرد، نباید علنی این کار را انجام دهد و اگر این کار مانند بی‌حجابی علنی انجام شود باید در مقابلش ایستاد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوال دیگری تأکید کرد: مسلماً اقداماتی برای برخورد با مفسدان اقتصادی صورت می‌گیرد و دادگاه‌هایی که پشت سر هم تشکیل می‌شود هم نشان دهنده این موضوع است، گاهی تا بالاترین سطوح حکومت هم افرادی را دستگیر کرده‌اند، پس نمی‌شود گفت هیچ کاری نشده است، اما باید قاطع‌تر و دقیق‌تر پیگیری شود و اخبار آن هم اعلام شود.

رحیم‌پور ازغدی درباره نوع برخورد با مسئولان فاسد گفت: نهی از منکر، انتقاد و مطالبه شفافیت و پاسخ‌گویی واجب شرعی است و حتماً باید نظارت کنیم و اگر مواردی قطعی است مطالبه کنیم و اگر نیست شایعه‌پراکنی، دروغ‌پراکنی و آبروریزی نکنیم.

فرزندان مسئولان حق هیچ‌گونه سو استفاده از بیت‌المال، اموال حکومتی و اموال عمومی را ندارند

وی در ادامه تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود فرزندان همه مسئولان در خارج کشور و اروپا هستند، اینگونه نیست و عده معدودی از مسئولان اینگونه هستند، ولی آنچه در اسلام خط قرمز است این است که فرزندان مسئولان حق هیچ‌گونه سو استفاده از بیت‌المال، اموال حکومتی و اموال عمومی را ندارند و اگر بخواهند اسلامی‌تر باشد باید سعی کنند از بقیه مردم ساده‌تر زندگی کنند برای اینکه دیگران بدبین نشوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخی از مسئولان هستند که فرزندان‌شان از آنها تبعیت نمی‌کنند، یعنی فرزند، پدرش را قبول ندارد و مواردی هم وجود دارد که ممکن است فرزند یکی از مسئولان مانند هزاران نفر دیگر امتحانی داده و قبول شده و به خارج از کشور رفته که درس بخواند و برگردد. اینکه جرم و خیانت و رانت نیست، البته بهتر است این کار را نکنند.

رحیم‌پور ازغدی در پاسخ به سوال دیگری افزود: ما باید مراقب باشیم تفسیر نادرست از دین، تحریف دین و سوءاستفاده از دین در عمل اتفاق نیافتد. الان هم نسبت به صدر اسلام این سوءاستفاده ممکن است باشد و باید مراقب بود.

وی درباره سوال دیگری هم افزود: باید تلاش کنیم حکومت و مردم از هم فاصله نگیرند و مشارکت عمومی در انتخابات‌ها حداکثری باشد و از طرفی ما حکومت را می‌خواهیم برای حفظ ارزش‌ها و هنر این است که بتوانیم این دو را با هم جمع کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در شرایط فعلی مانند دوران امام حسن (ع)، امکان نظرسنجی برای صلح یا مقاومت وجود دارد، گفت: امام حسن (ع) نمی‌خواست نظرسنجی کند و بگوید بجنگیم یا نجنگیم، امام حسن (ع) فرمودند وظیفه شما مقاومت و جنگ است، ولی عده‌ای گفتند با اینکه می‌دانیم حق با شماست ولی نمی‌خواهیم جنگ کنیم و سازش می‌کنیم شاید بهتر شد؛ ولی برخلاف انتظار آنها بدتر هم شد و امنیت‌شان را از دست دادند و دچار فقر و تهدید و… شدند و بعد گفتند ما نه‌تنها آخرت خود را بلکه دنیایمان را هم از دست دادیم.

خیلی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی معترض و منتقد هستند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوال دیگری گفت: عملکرد من در شورا به گونه‌ای بوده که می‌خواهند من را بیرون کنند! خیلی از اعضای شورا معترض و منتقد هستند و به صورت‌های مختلف این را بیان کردند.

وی افزود: حرف این است که رؤسای جمهور مخصوصاً آقای روحانی چرا بخش مهمی از مصوبات شورا را امضا یا ابلاغ نمی‌کنند، یا اینکه چرا ابلاغ می‌کنند و اجرا نمی‌کنند؟ یا اینکه چرا بسیاری از جلسات شورا تعطیل است؟ و اینکه چرا یکسری مصوبات که اساساً نه مصوبات مجلس است و نه شورا و دستوراتی است که غربی‌ها می‌دهند مانند سند ۲۰۳۰، بر خلاف قانون اساسی مستقیم در دولت تصویب و اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: من از رئیس شورا و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهش می‌کنم صوت یا متن کامل آخرین جلسه شورا که سوالات من از رئیس جمهور بود و پاسخ‌هایی که ایشان داد را منتشر کنند تا همه بشنوند.

رحیم‌پور ازغدی گفت: من قبلاً هم پیشنهاد کردم که جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی علنی پخش شود تا مردم عملکرد ما را ببینند که این اتفاق رخ نداد، ولی الان پیشنهاد می‌کنم صوت جلسه آخر را منتشر کنند تا مردم ببینند ما چه گفتیم و چه شنیدیم.

وی اظهار داشت: اگر جلسات شورا مجدداً تشکیل شد و بنده شرکت کردم حرف‌هایی را که قبلاً هم می‌گفتم خواهم گفت. اگر من هم نباشم حرف‌هایم را بیرون برای شما خواهم گفت و بعد در نهایت هم معلوم می‌شود در کشور چه کسی پاسخ‌گو نیست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مجید US ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  51 2
  مرد خودتی. یکی تمام قد جلوی این روحانیِ متکبر وایسه همین ازغدی هست
 • علی IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  33 1
  استاد شیر مادر خورده ها ایشان را می شناسند
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  0 30
  شما خاک پای انقلاب هم نیستید. انقلاب برای شهداست و مردم مومن ایران
  • فرزند شهید IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
   8 0
   ایشان شهید زنده هستند
  • IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
   6 0
   حالت خوبه!
 • ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  5 45
  آقای ازغنده پور در هر امری صحبت می کنند واظهار نظر میفرمایند وتریبون های مختلفی از قبیل صدا وسیما نمازهای جمعه دانشگاه‌ها مدارس حوزه علمیه در اختیار دارند چه خوب بود در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند ووزن خود را در جامعه محک بزنند وانگاه در هر موردی دخالت کنند
  • SE ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
   76 0
   این تفکر احمقانه است که انتظار داشت که منتقدین و کارشناسان بایستی در انتخابات کاندیدا بشوند تا سنجیده شوند. بلکه این من و شماییم که باید درک و فهم خود را بالا برده و با شنیدن سخنان و دلایل منقدین انتخابهای درست داشته باشیم نه اینکه سر در آخور یک گروه سیاسی بکنیم و کور کورانه نشخوار کنیم و سیاستمداران ناکارمد و خودکامه را بجان مردم و کشور و انقلاب بیاندازیم
  • IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
   52 0
   یعنی هر کس رای ندارد حق حرف حرف زدن هم ندارد! زنده باد مخالف مرده من!
  • محمد IR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
   8 0
   شما که ادب درست بردن اسم کسی را نداری اشتباه می کنی در مورد کسی که تمام دغدغه اش اسلام و انقلاب است نظر می دهی انشاء الله در آینده ای نزدیک ریشه این طرز تفکر شما کنده خواهد شد و شرمساری برای طرفدارانش ابدی خواهد بود
 • سهیل بشردوست DE ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  6 36
  خداروشکر آخر انقلاب فرهنگی و اینهمه هزینه برای اسلامی کردن جامعه رقم خورد: آقامون جنتلمنه، جنتلمنه! خسته نباشید...
 • IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  42 0
  جناب رحیم پور شما خودتان وقایع جلسه آخر را تعریف کنید چون قابل اعتماد هستید
  • ناشناس IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
   1 0
   اونوقت میگن ما نبودیم از خودش در آورده
  • IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
   3 0
   چرا بگن از خودش درآورده ؟ این همه آدم در جلسه حضور داشتند و یا به قول جناب ازغدی فایل صوتی را پخش کنند .
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  59 1
  باید مسئولین مجری 2030 محاکمه بشن
 • IR ۰۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
  13 0
  آزادی بیان مدعیان آزادی خخخ . افسادطلبان خجالت بکشند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس