کد خبر 957365
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
سیل

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 169 هزار و 377 واحد مسکونی در 21 استان کشور در حادثه سیل آسیب دیدند.

به گزارش مشرق، بهنام سعیدی درباره آخرین اقدامات در مناطق سیل‌زده و آسیب‌دیده از سیل، گفت: حسب فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رسیدگی به مناطق سیل‌زده و فرماندهی یکپارچه در این مناطق، وزیر کشور ریاست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده را برعهده گرفت و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز جانشین قرارگاه شد.

بیشتر بخوانید:

قلع و قمع ساخت‌ و سازهای حریم رودخانه مارون

وی افزود: ۷ کمیته تخصصی در ساختار قرارگاه شامل تخصیص منابع، بازسازی، اجتماعی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی، حمایت از اشتغال، فناوری اطلاعات و نظارت و بازرسی تشکیل شد و هر یک از معاونان وزارت کشور به عنوان مسؤول این کمیته‌ها فعالیت خود را آغاز کردند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: ‌ جلسه قرارگاه به‌طور منظم برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود و به اولویت بحث‌های مسکن، تأمین لوازم خانگی و دیگر موارد می‌پردازد و اقدامات توسط قرارگاه به صورت مستمر پیگیری می‌شود.

سعیدی گفت: ستادهای متناظر نیز در استان‌های مختلف تشکیل شده است که پیگیری لازم را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: ‌ در بخش مسکن ۱۶۹ هزار و ۳۷۷ واحد مسکونی در ۲۱ استان کشور برآورد خسارت شدند که از این تعدا، د واحدهای احداثی شهری ۱۱ هزار و ۸۴۶ و واحدهای احداثی روستایی ۵۶ هزار و ۴۹۶ واحد بوده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: ‌ واحدهای تعمیری شهری و روستایی در مجموع ۱۰۱ هزار و ۶۲ واحد برآورد شده است.

سعیدی گفت: انجام عملیات پاکسازی در مناطق شهری و روستایی توسط ارتش، سپاه، شهرداری تهران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال انجام است و آواربرداری در گلستان، لرستان و خوزستان آغاز شده است.

وی گفت: اقدامات خوبی نیز در خصوص تأمین سیمان و فولاد در مناطق سیل‌زده انجام شده و در حال حاضر در یک وضعیت تثبیت‌شده‌ای در خصوص مناطق سیل‌زده و آسیب‌دیده قرار داریم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس