کد خبر 953889
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
عمرالبشیر

برخی منابع آگاه از وخامت حال «عمر البشیر» رئیس‌جمهور مخلوع سودان و انتقال وی به خارج از زندان «کوبر» خبر دادند.

به گزارش مشرق، برخی منابع آگاه گزارش دادند که وضعیت جسمانی البشیر در زندان وخیم بود و برای درمان به خارج از زندان انتقال داده شد.

روزنامه سودانی «آخر لحظه» به نقل از این منابع نوشت که البشیر از چند نوع بیماری رنج می‌برد و به همین دلیل به خارج از زندان منتقل شده تا تحت درمان یک تیم پزشکی متشکل از متخصصان داخلی، گوش و حلق و بینی و مغز و اعصاب قرار گیرد.

شورای نظامی: دوره انتقالی دو ساله است

«شمس‌الدین کباشی» سخنگوی شورای نظامی انتقالی سودان گفت که این شورا برای فراهم کردن شرایط تکمیل روند تغییرات در کشور تلاش می‌کند.

وی افزود که برخی نقاط مشترک و تفاهم با ائتلاف «قوی الحریه و التغییر» (گروه‌های خواهان آزادی و تغییر) وجود دارد و دوره انتقالی نیز دو ساله خواهد بود.

پیش از این برخی منابع گفته بودند که البشیر اخیرا با یک مسئول ارشد شورای نظامی انتقالی سودان دیدار کرد و احتمال انتقال البشیر از زندان کوبر به یک مکان امن وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

واکنش وزارت خارجه به تحولات سودان

وزیر دولت عمر البشیر هنگام فرار بازداشت شد +فیلم

رئیس‌جمهور مخلوع سودان به کجا انتقال می‌یابد؟

تأکید معارضان بر استمرار تحصن

در حالی‌که تحصن معترضان مقابل مقر فرماندهی ارتش سودان وارد بیستمین روز شده است انجمن مشاغل مستقل سودان بر استمرار تظاهرات و تحصن خود تا تحقق خواسته‌هایشان تأکید کرد.

سخنگوی انجمن مذکور در عین حال گفت که مذاکرات با شورای نظامی برای حل اختلافات ادامه دارد اما این شورای سعی دارد واقعیت‌ها را تحمیل کند و این غیرقابل قبول است.

کشورهای آفریقایی روز سه‌شنبه در نشستی در قاهره که به ریاست «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر برگزار شد، تصمیم گرفتند که به شورای نظامی انتقالی سودان جهت انتقال قدرت به دولت مدنی، سه ماه فرصت دهند و حال آنکه پیش از این اتحادیه آفریقا ضرب الأجل ۱۵ روزه برای شورای نظامی سودان تعیین کرده بود.

تظاهرات مردم سودان علیه دولت عمر البشیر از 19دسامبر 2018 (28 آذر 97) ابتدا به دلیل گرانی کالاها صورت گرفت، اما بسرعت رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت و معترضان خواستار سرنگونی دولت البشیر شدند که در نهایت حکومت وی با دخالت ارتش سرنگون و پس از آن شورای نظامی انتقالی سودان تشکیل شد.

در ادامه این تحولات و با توجه به تداوم اعتراضات عمومی به حکومت ژنرال‌ها، بن عوف وزیر دفاع البشیر از راس شورای انتقالی نظامی کنار رفت و جای خود را به «عبدالفتاح البرهان» رئیس ستاد مشترک ارتش داد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس