لبنان

رئیس‌جمهور لبنان در میزبانی امروز خود از معاون وزیر خارجه انگلیس به تروریستی اعلام کردن شاخه سیاسی حزب‌الله توسط لندن واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، «الیستر برت» معاون وزیر خارجه انگلیس در امور غرب آسیا و شمال آفریقا در سفر به لبنان با «میشل عون» رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

عون ضمن اعلام اینکه در لبنان اراده مثبتی برای ادامه مسیر نجات فعلی وجود دارد، همکاری میان این کشور و انگلیس در چندین زمینه بویژه حمایت لندن از نیروهای مسلح لبنان را ستود.

بیشتر بخوانیم:

ژنرال صهیونیست: اسرائیل از عهده موشک‌های حزب‌الله برنمی‌آید

میشل عون در اشاره به تروریستی اعلام کردن شاخه سیاسی حزب الله توسط انگلیس افزود، نفوذ منطقه‌ای حزب‌الله به معنای آن نیست که تأثیر این جنبش بر سیاست لبنان مافوق جایگاه حزب‌الله به عنوان بخشی از ملت لبنان باشد که در دولت و پارلمان نماینده دارد.

رئیس‌جمهور لبنان سپس بر ضرورت حمایت از این کشور در بازگشت آوارگان سوری به مناطق امن تأکید کرد و گفت، پیامدهای باقی ماندن آن در لبنان روز به روز بیشتر می‌شود و بر اساس آماده میزان زاد و ولد آوارگان سوری ۵۱ درصد از نسبت زاد و ولد را لبنان را تشکیل می‌دهد.

الیستر برت هم از تمایل کشورش برای تقویت روابط با لبنان در تمامی زمینه‌ها تأکید کرد و افزود، این روابط تحت تأثیر مواضع انگلیس در قبال حزب‌الله قرار نخواهد گرفت.

«ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس ششم بهمن اعلام کرد، لندن، شاخه سیاسی حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار خواهد داد. این طرح پس از مشورت میان نمایندگان انگلیسی سرانجام ۱۰ بهمن تصویب و وارد فاز اجرایی شد. انگلیس پیش‌تر و در سال ۲۰۰۸ شاخه نظامی حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار داده بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس