آیت الله سبحانی

مرجع تقلید شیعیان گفت: باید اقدامات اساسی انجام شود تا حوزه علمیه از پول دولت بی نیاز و استقلال روحانیت حفظ شود.

به گزارش مشرق، آیت الله سبحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار حجت الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشت: وقف در میان همه پدیده‌ها دارای مظلومیت خاصی است و در گذشته مردم کمتر به اوقاف اعتماد می‌کردند و موقوفات خود را به آن نمی‌سپردند و از این جهت بسیاری وقف‌ها پنهان می‌ماند.

وی با اشاره به اهمیت وقف و لزوم توجه به این فریضه الهی افزود: دوران رضاشاه بسیاری از واقفین وقف خود را اعلام نکردند، در کشورهای عربی اداره اوقاف جانشین همه موضوعات دیگر است و دارای مقام بزرگی است.

بیشتر بخوانید:

انتقاد آیت‌الله سبحانی از فرهنگ غلط تک‌فرزندی

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: باید اقدامات اساسی انجام شود تا حوزه علمیه از پول دولت بی نیاز شود و زمینه سواستفاده دشمن ایجاد نشود و استقلال روحانیت حفظ شود.

آیت الله سبحانی گفت: تمام امام‌زاده‌هایی که رسمیت دارند و مردم در آن بقاع متبرکه رفت و آمد دارند باید یک عالم دینی وجود داشته باشد و مراسم سخنرانی و منبر در آنجا برپا باشد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه باید جنبه فرهنگی امامزادگان حفظ شود، گفت: همانگونه که رهبری بارها اشاره داشتند امامزادگان و بقاع متبرکه باید به قطب‌های فرهنگی تبدیل شوند.

وی با تأکید بر توجه به نیات واقفین، تصریح کرد: باید به منطقه‌هایی که در خطر هستند و ما در آن مناطق در اقلیت هستیم توجه بشود.

آیت الله سبحانی خاطرنشان کرد: امروز حرف‌های غلط بسیاری زده می‌شود که یکی از آنها این است که تمام پول‌ها در حوزه هست و آن اندازه که بودجه به حوزه‌ها داده می‌شود به دانشگاه‌ها داده نمی‌شود، باید کاری کرد تا حوزه از دولت بی‌نیاز شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس