کد خبر 940585
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
حسین هدایتی

مدیر وصول مطالبات بانک سرمایه گفت: از یک هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان وثیقه‌ای که هدایتی مدعی است، تودیع کرده، ۴۵۲ میلیارد مربوط به ارزیابی پروژه کارسانو لیان است که فقط ۳۰ میلیارد ارزش دارد.

به گزارش مشرق، علی محمدی در ادامه جلسه محاکمه حسین هدایتی با دستور قاضی مسعودی مقام درباره اقدامات هدایتی و اینکه گفته یک هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان وثیقه تودیع کرده، اظهار کرد: بخشی از این مبلغ که هدایتی اشاره کرده، مربوط به ارزیابی ۴۵۲ میلیارد تومانی پروژه‌های کارسان و لیان است که طبق بررسی‌های صورت گرفته، ۳۲ میلیارد ارزش داد.

وی افزود: ملک جاده مخصوص هم که ملکی نیمه ساخته است، به هیچ عنوان سهلالبیع نیست زیرا سند آن به نام هدایتی نیست. متهم مدعی شده ملک مزبور در رهن بانک سرمایه است در حالی که کذب محض است.

بیشتر بخوانید:

بدهی ۱۵۰۰ میلیارد تومانی حسین هدایتی به بانک سرمایه

هدایتی در لباس زندان

دردسر تشابه اسمی نماینده سابق مجلس با یکی از متهمان پرونده "حسین هدایتی"

مدیر وصول مطالبات بانک سرمایه درباره ادعای هدایتی مبنی بر دریافت تسهیلات در قالب مشارکت مدنی - بازرگانی گفت: ما تسهیلات جهت بازرگانی سالم پرداخت می‌کنیم نه اینکه آقای هدایتی برود و با آن ملک و املاک بخرد.

نماینده سازمان بازرسی کل کشور هم در جلسه محاکمه هدایتی درباره اقدامات متهم توضیح داد: من یک سوال دارم. فرزند کوچک هدایتی متولد کدام کشور است؟

وی ادامه داد: هدایتی کارخانه لوله و نورد اهواز را جزو رزومه تولیدی خود مطرح می‌کند در حالی که طبق اظهارات حسابرس، این کارخانه ۴۳۰ میلیارد تومان زیان انباشت دارد. بدهی‌های این کارخانه در سال ۹۵ مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان بوده در صورتیکه که دارایی‌های آن ۵۰ میلیارد تومان است. ابتدای امسال شورای تأمین خوزستان وساطت کرد کارخانه دوباره راه‌اندازی شود؛ بنابراین هزینه بسیار زیادی را آقای هدایتی متوجه نظام کرده است.

در ادامه هدایتی به جایگاه متهمین آمد و گفت: من گفتم از ترسم سال ۹۲ همه بدهی‌های خود را با بانک‌ها تسویه کردم. من با آقای یقینی توافق و قرارداد دارم که بر اساس آن به او گفتم پنج شرکت معتبر بیاورد و وام بگیریم.

قاضی از متهم پرسید: ارتباط شما با آقای یقینی چیست؟ هدایتی پاسخ داد: رفیق بودیم. اینها شرکت می‌آوردند و وام می‌گرفتند مثل خیلی از شرکت هایی که الان در روزنامه ها می‌نویسند جهت وام. از هول حلیم داخل دیگ افتادیم. گفتیم ملکی را به این مبلغ گیر آوردیم بخریم.

قاضی از متهم پرسید: وقتی ملکی را که ۴۵۰ میلیارد کارشناسی شده، ۱۴۵ می‌خرید شائبه ایجاد می‌شود.

هدایتی: من خودم می‌گویم که از هول حلیم داخل دیگ افتادیم. ولله، بالله و تالله ندیده خرید کردم. کارخانه نورد و لوله را هم ندید خرید کردم چون به نیروهای خودم اعتماد داشتم. اینکه بالاتر از سرمایه اسمی وام گرفتم، قانون می‌گوید ۱۰ برابر سرمایه ثبتی می‌توانیم وام بگیریم.

این متهم اخلال در نظام اقتصادی درباره فعالیت در فوتبال هم توضیح داد: اگر بابت اسپانسری، پولی از وجوه کارخانه پرداخت کردم، من را اعدام کنید. اسپانسر را دعوت کنید که بگوید از من پول گرفته تا استیل آذین را تبلیغ کند. پولی برای جشن قهرمانی ندادم و فقط یک بار ۱۰۰ عدد سکه هدیه دادم. از سال ۸۲ در فوتبال بودم؛ این چه ارتباطی به بانک سرمایه دارد. البته ۴۰۰ سکه هم در دربی سالی که ۴ بر ۲ استقلال را بردیم به بازیکنان هدیه دادم.

وی درباره زیانده شدن کارخانه نورد و لوله اهواز هم افزود: در سال ۹۴ در دادسرای کارکنان دولت شکایت کردیم که کارخانه قبل از آن زیانده بود نه اینکه ما آن کارخانه را زیانده کرده باشیم. فقط یک بار کارخانه نورد و لوله اهواز را دیدم آن هم ۹ شب رفتم و سحر هم برگشتم.

وی ادامه داد: در یک جلسه غیرعلنی می‌گویم که چه کسی یاسر پیایی را به من تحمیل کرد. دلیل شکایت از آقای مهریزی این بود که کارخانه را به نام او کردم اما خیانت کرد و سهام کارخانه را هم به من و هم به کسی دیگر فروخت. ضیایی خائن است و به جای اینکه حواله‌ها را باز کند، پول را برداشت و برای خودش استفاده کرد.

هدایتی بیان داشت: ۳ سال و ۳ ماه پیش یک ملکی به بانک اقتصاد نوین فروخته شده است چرا به من تهمت می‌زنید. این ملک را ۸۵ خریدم و فروخته شده، خواهش میکنم ببینید که بانک اقتصاد نوین ۳.۵ میلیارد خریداری کرده است نه ۸ میلیارد و ۴۰ میلیارد که اعلام می‌کنند.اینکه می‌گویند ۱۷ میلیون تومان به همسرم پول می‌دهم، اینطور نیست. در حریم شرعی من وارد نشوید. نیازی نیست این را بگویم، اما من ماهی ۱۰ میلیون به همسرم پول می‌دادم.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس