سید احمد خاتمی در جیرفت ، دوری از ولایت فقیه مهم‌ترین دلیل آغاز فتنه و انحرافات است ، نگاه کنید و ببینید چه کسانی تشویق به حضور و چه کسانی خواستار عدم حضور شما در انتخابات هستند ، اردوگاه عاشوراییان اردوگاه بصیرت است .

به گزارش خبر گزاری فارس ،  آیت‌الله سید احمد خاتمی شامگاه چهارشنبه در جمع عزادارن حسینی در مسجدالرسول شهر جیرفت اظهار داشت: نهضت امام حسین (ع) کوثر است و این کوثر یعنی چشمه جوشان برکات‌، کوثری که در تمامی عرصه‌ها میوه‌های آن‌ به امداد ما آمده است.
وی ماه محرم را یک ماه ارزشی برای مسلمین دانست و افزود: در همین ماه محرم بود که رژیم طاغوت امام خمینی (ره) را دستگیر کردند و مردم در حالی که حسین حسین می‌گفتند به خیابان‌ها آمدند.
امام جمعه موقت تهران با بیان برکات ماه محرم در دوران مختلف خاطر نشان کرد: رویش دوم انقلاب ما 19 دی ماه سال 56 بود که تا 22 بهمن سال 57 ادامه پیدا کرد و بعد از 13 ماه مبارزه سرانجام نظام طاغوت نابود شد که این پیروزی را هم ما مدیون سیدالشهدا و ماه محرم و صفر هستیم.
وی بیان داشت: ما هشت سال جنگ تحمیلی را داشتیم و بنده معتقدم رزم‌دار این جنگ تحمیلی سید‌الشهدا (ع) بود و همچنین به خانواده شهدا درس مقاومت آموخت.
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه ما قدم به قدم مدیون سیدالشهدا هستیم، اظهار داشت: بی‌دلیل نبود که امام خمینی (ره) فرمودند«محرم و صفر را زنده نگه دارید».
امام جمعه موقت تهران با اشاره به فتنه سال 88 عنوان کرد: فتنه‌گران در سال 88 نظام ولایی و عاشورایی ما را هدف قرار دادند.
وی خاطرنشان کرد: فتنه‌گران بعد از هشت ماه شیطنت در روز عاشورای سال 88 با عزاداری سیدالشهدا در افتادند.
وی با اشاره به قیام مردم در 9 دی ماه سال 88 تصریح کرد: مردم وقتی دیدند فتنه‌گران مشکل اعتقادی دارند در 9 دی حماسه‌ای عاشورایی آفریدند.
خاتمی بر پایی مجلس برای سیدالشهدا را حیاتی دانست و افزود: سیدالشهدا نهضتش را کانون امتحان می‌دید و در شب عاشورا آیه امتحان خواند.
آیت‌الله خاتمی اردوگاه سیدالشهدا را بی‌نظیر دانست و با بیان خصوصیات این اردوگاه افزود: سیدالشهدا نهضتش را تجلی امر به معروف ونهی از منکر، بیعت ناپذیری با ظالم، غیرت، مردان شیر و شهادت‌طلب، آگاهانه، بصیرت و معرفی بی‌بصیرتان می‌دید.
وی ابراز داشت: در مقابل اردوگاه سید الشهدا اردوگاه یزیدیان بود که خدا را باور نداشتند و دنیاپرست بودند در دورانی همین افراد در رکاب حضرت علی (ع) بودند.
وی با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی خطاب به مردم عنوان کرد: نگاه کنید و ببینید چه کسانی تشویق به حضور و چه کسانی خواستار عدم حضور شما هستند.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اردوگاه فتنه‌گران تصریح کرد: امریکا در خط مقدم جریان فتنه است و این بی‌سابقه بود که رییس جمهور کشور امریکا سه مرتبه نام یکی از سران فتنه را ببرد و از آن حمایت کند.
وی بیان داشت: نخستین زمزمه تقلب در انتخابات را وزیر امور خارجه آمریکا سر داد.
آیت‌الله خاتمی خاطر نشان کرد: منافقینی که در کارنامه خود 12 هزار ترور را دارند از جریان فتنه و فتنه گران حمایت کردند.
وی با اشاره به بیداری مردم و گروه‌های مقابل فتنه‌گران گفت: در مقابل این جریان مردمی بودند که 9 دی را خلق کردند و نایب امام زمان (عج) و خانواده شهدا هم قرا داشتند.
امام جمعه موقت تهران به کینه‌توزی دشمنان برای برهم زدن انتخابات اشاره و تصریح کرد: دشمنان می‌گویند مردم پای صندوق های رای نروند اما نمی‌دانند که اردوگاه عاشوراییان اردوگاه بصیرت است.
وی ولی‌فقیه را حجت شرعی همه دانست و اذعان داشت: در زمانی که معصومان حضور دارند آن‌ها حجت شرعی‌اند اما در زمانی که معصومان حضور ندارند ولی‌فقیه حجت شرعی است.
وی دوری از ولایت فقیه را مهم‌ترین دلیل آغاز فتنه و انحرافات دانست و خاطرنشان کرد: هر کس از ولایت فاصله بگیرد وحرفش با ولایت نخواند، بدانید که آغاز انحراف است و چراغ و تنها راه سعادت ولایت‌فقیه است.
آیت‌الله سید احمد خاتمی مردم شهرستان جیرفت را مردمی مومن خواند و اظهار داشت: مردم و مسئولان این شهر که «دارالولایه» نام گرفته است همگی ولایی و مومن هستند و برای این شهر افقی روشن می‌بینم.
وی خطاب به مردم شهرستان جیرفت گفت: سعی کنید انتخابات باشکوهی داشته باشید و با همدلی فرد اصلح را انتخاب کنید.
وی با وصف شرایط اصول‌گرایی خطاب به کاندیدهای اصول‌گرا تصریح کرد: کاندیدها اگر می‌خواهند اصولگرایی خود را نشان دهند باید تا زمان پایان انتخابات رقیب باشند و بعد از برگزاری انتخابات رفیق شوند و از همین الان متن پیام تبریک را برای نماینده احتمالی آماده کنند.
وی ابراز داشت: اصول گرای واقعی هیچ زمان بخاطر اینکه رای نیاورده است شهر را به هم نمی‌ریزد و دعوا درست نمی‌کند زیرا هر کس این کار را انجام دهد، فتنه‌گر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس