کارگر

در حالی که طبق مصوبه 27 آبان، باید به حساب خانواده سه نفره ۲۵۰ هزار تومان واریز شود اما بررسی ها نشان می دهد برای بسیاری از آنها تنها ۲۰۰ هزار تومان یعنی مبلغ یک خانواده ۲ نفره واریز شده است.

به گزارش سرویس جامعه مشرق، "شاید برای شما هم اتفاق بیفتد"؛ چقدر این جمله آشناست! انگار هیچ کجای دنیا به اندازه همین تصمیمات برخی مسئولان و دستگاههای خودمان کاربرد ندارد و با این روند، فعلاً هم قرار نیست دست از سرمان بردارد. یک روز شاید قسمتتان نشود که یارانه به راحتی به حسابتان واریز شود، یک روز سبد کالا می دهند و این بار هم جمله و حکایت مشهور، قسمت عده ای است که علیرغم واجد الشرایط بودن، کمک حمایتی دولت در روزهای اخیر به حسابشان واریز نشده و باید بدوند دنبال چرایی اش.

البته خوشبختانه یک نکته مشترک در همه این اتفاق ها برای مردم وجود دارد و آن هم عدم پاسخگویی و مشخص کردن دلایل رد یا تایید این ماجراست؛ اتفاقی که نشان می دهد بوق و کرناهای مسئولان در تشریح اقدامات، هنگامی که به پای اجرا می رسد درگیر حاشیه و اتفاقات تلخی می شود که بهترین تصمیم، عطا بخشیدن به لقایش است.

کمک جبرانی دولت (حمایت غذایی) چیست؟

ماجرا از آنجا آغاز شد که هیئت وزیران در تاریخ ۲۷ آبان ماه با لغو تصمیم ۵ آبان ماه خود، به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دستورالعمل پرداخت بسته کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه را تصویب کرد. در این مصوبه آمده بود: سازمان برنامه و بودجه کشور مجاز است برای پرداخت کمک جبرانی به‌میزان ۲۰۰ هزار تومان به کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و کارکنان شرکتی دستگاه‌های اجرایی که از محل منابع بودجه عمومی، حقوق دریافت می‌کنند و جمع مبلغ مندرج در آخرین حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و همچنین مبلغ ماهیانه قرارداد منعقده برای کارکنان قراردادی و شرکتی، کمتر از ۳ میلیون تومان است، از طریق حساب‌های بانکی متصل به حقوق و مزایای کارکنان مشمول، اقدام کند.

همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور برای حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد به شرح زیر اقدام کند: خانوارهای تحت پوشش و پشت‌نوبتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور از طریق واریز مبلغ به حساب‌های بانکی متصل به یارانه‌های نقدی از این سبد حمایتی بهره‌مند می‌شوند. همچنین خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق حساب متصل به مستمری سرپرست خانوار مشمول سبد حمایت غذایی می‌شوند.

خانوارهای با درآمد ماهانه کمتر از ۳ میلیون تومان از جمله گروه‌های کارگران ساختمانی، قالی‌بافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش‌فرمایان و رانندگان بین‌شهری و درون‌شهری، زنبورداران، کارگران باربر، شاغلین کسب و کارهای خانگی، کارگران کارگاه‌های متفرقه، عشایر و روستاییان، دریافت کنندگان بیمه بیکاری و سایر گروه‌های مشمول که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می‌شوند. سایر خانوارهای کم‌درآمد ماهانه کمتر از ۳ میلیون تومان، درخواست آنها پس از بررسی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور پذیرفته می‌شود.

بر این اساس، سهم ریالی سبد حمایت غذایی در مرحله اول برای هر خانوار یک‌نفره حدود ۱۵۰ هزار تومان و برای یک خانوار دونفره ۲۰۰ هزار تومان و برای یک خانوار سه‌نفره حدود ۲۵۰ هزار تومان و برای یک خانوار چهارنفره ۳۰۰ هزار تومان و برای یک خانوار ۵نفره و بیشتر ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود.

وقتی نه سامانه کار می کند نه کسی پاسخ می دهد

با شروع واریزی مبالغ به حساب ها، صدای اعتراض برخی مشمولان که مبلغ برایشان واریز نشده بود، بلند شد اما معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی گفت: ”این افراد از روز دوشنبه اول بهمن ماه می توانند با ارسال پیام به سامانه #۴*۴* وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاسخ خود را دریافت کنند همچنین مرکز ارتباطات مردمی سازمان تأمین اجتماعی با شماره تماس ۱۴۲۰ آماده پاسخگویی به بیمه شدگان در مورد بسته حمایتی است.”

با پیگیری های مشرق و تماس هایی که برخی مخاطبان داشته اند، مشخص شد سامانه اعلام شده پس از شماره گیری اعلام می کند که "کد دستوری غیرفعال می باشد". با شماره گیری تلفن ۱۴۲۰ نیز همان صدای آشنای همیشگی بمشخص می کند به دلیل شلوغی خطوط امکان برقراری وجود ندارد.

این عدم پاسخگویی در حال است که سوال های بسیاری از سوی مردم وجود دارد. برای مثال اینکه آیا افرادی که در حال حاضر از بیمه بیکاری استفاده می کنند نیز مشمول دریافت این بسته حمایتی می شوند؟ یا کسانی که سالهاست بیمه بوده اند اما در ماه های اخیر بیمه نبوده اند تکلیفشان چیست؟

اتفاق عجیب؛ تفاوت واریزی با مصوبه دولت

بررسی مشرق از ابعاد نحوه اجرای مصوبه مذکور آن است که به نظر میرسد علیرغم اعلام قبلی دولت مبنی بر اینکه مبالغ بر اساس تعداد نفرات افراد یک خانواد خواهد بود اما بسیاری از کاربران مشرق و سایر رسانه ها اعلام کرده اند که مبلغ واریزی به حساب آنها، عددی به غیر از اعداد اعلام شده است. برای مثال فردی که خانواده سه نفره داشته و باید ۲۵۰ هزار تومان به حسابش واریز می شده اعلام کرده که تنها ۲۰۰ هزار تومان یعنی مبلغ یک خانواده ۲ نفره به حساب وی واریز شده یا اینکه خانواده ای ۴ نفره هم ۲۰۰ هزار تومان دریافت کرده است. البته نظیر این فرد کم نبوده و افراد زیادی نسبت به مبلغ اعلام شده و مبلغ واریزی اعتراض داشته اند.

تفاوت مصوبه دولت و ابلاغیه نوبخت در خصوص میزان واریزی

این در حالی است که رحیم اردلان، معاون مالی و اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی از واریز بسته ۲۰۰ هزار تومانی حمایتی افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی که کمتر از ۳میلیون تومان دریافتی دارند خبر داده بود که یک رقم کلی و غیرمنطبق بر مصوبه و تصمیمات دولت است. پیش از این اعلام شده بود که آمار افراد مشمول از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای واریز وجه در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته، اما مشخص نیست حالا مغایرت واریزی با مصوبه دولت به دلیل اطلاعات اشتباه در احراز اطلاعات دقیق کاربران است یا اینکه مسئولان به این نتیجه رسیده اند که با منابع موجود کمی تغییر در اعداد و ارقام به جایی بر نخواهد خورد!

مشمولان واقعی که سبد حمایتی دریافت نکردند!

اشکالات مربوط به سامانه شناسایی و واریز در این مصوبه حمایتی به گونه ای است که هادی ابوی دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی در گفتگوی اخیر خود اعلام کرده که"شش میلیون کارگر در کشور، فاقد بیمه بوده و فعالیت می‌کنند. حتی اگر بگوییم که شش میلیون کارگر در کشور کارگر نیستند، حتماً حدود سه میلیون نفر در کشور فاقد بیمه و در کارگاه‌های زیرپله‌ای مشغول به کارند یا به مشاغل کاذب روی آورده‌اند که برای دریافت سبدکالا، نیازمند شناسایی هستند."

بدون شک این افراد که از حداقل حقوق برخوردار هستند و برای حفظ کارشان حتی حاضر بدون بیمه و مزایا تن به کارهای سخت و زیان آورد بدهند مشمولان واقعی دریافت این گونه سبد ها هستند. اما ساختارهای غیرحرفه ای و بعضاً غیرکاربردی شناسایی افراد واجد الشرایط سبد حمایتی موجب شده تا این گونه افراد در این بین مظلوم واقع شوند.

البته مصوبه دولت در خصوص این افراد زحمتکش و مظلوم نیز راهکارهایی را مشخص کرده که دقیقاً در بند "پ" ماده ۳ مصوبه ۲۷ آبان دولت و بخشی از آن در بند "ت" ماده ۳ آن مصوبه قابل مشاهده است اما خبری از نحوه اجرای آن نیست و با این روند، به نظر نمی رسد اعتراضات و پیگیری بخش قابل توجهی از مشمولان آن، به جایی ختم شود. جالب آنکه شریعتمداری وزیر رفاه درباره بسته حمایتی کارگران فاقد بیمه تنها به این جمله که "این عده در صورتی که دارای دریافتی زیر سه میلیون تومان باشند باید تقاضایشان را به مراجع حمایتی اعلام کنند" بسنده می کند. البته در این میان اقشار مهم دیگری از جمله ایثارگران نیز هستند که برای دریافت سبد حمایتی از قلم افتاده اند.

اتفاقی که واکنش حسن نوروزی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس را نیز به دنبال داشت و وی، طی نامه ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار انجام اقدامات لازم برای توزیع سبد کالای حمایتی دولت میان ایثارگران شد.

دسترسی دولت به حساب های بانکی؟

اما موضوع مهم دیگر در ارائه سبد حمایتی دولت این است که در مصوبه اخیر هیات وزیران و در بند ت ماده ۳ تاکید شده" سایر خانوارهای کم درآمد با درآمد ماهانه کمتر از ۳۰ میلیون ریال. به درخواست کتبی اشخاص موضوع این بند، پس از اجازه آنها به دسترسی وزارتخانه مذکور، به حساب های بانکی مربوط رسیدگی کنند." این یعنی اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دریافت رضایتنامه از افراد به بررسی حساب های شخصی افراد می پردازند. آن هم برای ارائه سبد کالایی ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که معمولاً در این شرایط، یک فرم مشخص و ثابت در اختیار فراد متقاضی قرار می گیرد و آنها با پر کردن مشخصات فردی و قبول شرایط، آنرا تحویل ادارات می دهند. با این اوصاف، دیوار کوتاه آنهایی که حقوقشان زیر ۳ میلیون است و نیازمند بسته حمایتی هستند، مجبور می شوند زیر بار تبعات این ماجرا و بررسی هزینه بر و بی فایده کنترل حساب هایشان بروند اما آنهایی که حساب های میلیاردی دارند، یارانه می گیرند و مالیات کافی نمی دهند چنین اجبار و الزامی ندارند؛ دقیقاً دمیدن از سمت گشاد ماجرا!

البته که هنوز فراموش نشده که در ماجرای بررسی حساب های بانکی برای اخذ مالیات، مسئولان مهم اجرایی و اقتصادی تاکید می کردند که اطلاعات بانکی سپرده گذاران نظام بانکی کشور جز اطلاعات محرمانه مردم است اما امروز شاهد آن هستیم که به راحتی آن هم برای پرداخت مبلغ یک سبد حمایتی کوچک اطلاعات حساب افراد مورد بررسی کامل قرار می گیرد و تنها برای موجه نشان داده شدن موضوع، رضایت نامه ای فرمالیته از افراد اخذ می شود.

حالا مشخص نیست که این سبد حمایتی که مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان نیز بوده و آنها این گونه حمایت های مقطعی را به هیچ وجه، درمان مناسبی نمی دانند، کارکرد مناسبی نداشته و به جای انکه تبدیل به یک راه حل هرچند کوتاه اما مفید شود، مبدل به اتفاقی همچون توزیع سبد کالا شده و در برخی بخش ها و قشرها، از توزیع سبد حمایتی تبدیل به تولید رخدادی برای نارضایتی شده که دقیقاً ضد کارکرد واقعی آن است. طبیعتاً با بررسی موارد فوق در این مدل اجرا، می توان به وضوح اقدامات و عملکردی غیرقانونی در برخی بخش ها، زورگویی و اجبار برای دسترسی به حساب های بانکی دهک های پایین و عدم ایجاد زیرساخت های پاسخگویی و رفع ابهام را مشاهده کرد که همچنان "شاید برای شما هم اتفاق بیفتد"

برچسب‌ها

شما هم تجربه خودتان در دریافت بسته حمایتی را اینجا به اشتراک بگذارید...

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 74
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 33
 • يك بنگاهدار NL ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  من خودم تو كار ساخت و سازم ، از زماني كه مجبور شدم كارگر ايراني به جاي كارگر افغاني به كار بگيرم سودم يه مقدار افت داشته ، تو رو قرآن به كارگرا رو نديد آقا .
  • حسام IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   72 5
   شکر خدا روزی هیچکس دست تو نیست
  • ناراضی وضع موجود GB ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   59 5
   تو ایرانی هستی بی شرف سود پرست
  • بی نام IR ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   52 2
   گم شوو ظالم .فرعون
  • IR ۲۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   49 2
   بمیری ایشالاه سودت برسه به وارث
  • حسین IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   70 2
   انشالله روزی خوده شما مجبور شی برای نون شبت مثه کارگرای زیر دستت کارکنی . خدایا ....
  • رضا IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   37 2
   همین انگلهایی مثل تو از امثال من بیگاری میکشید و ما هم مجبوریم روزی میرسه جاهامون عوض بشه.
  • IR ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   36 1
   درست در مورد کارگرها صحبت کن نو کیسه اگه همین زحمت کشا نباشند تو به اون سود بی ارزشت نمیرسی
  • AE ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   32 1
   شما احتمالا در ساخت و پاخت هستید ...
  • IR ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   32 1
   اللهی که از خیر دنیا و آخرت بی نصیب بشی با این بخلی که به کارگر داری انشالله که خدا هم به تو روزی نده !
  • IR ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   30 1
   دهنتو ببند بی دین بی وجدان خوبه زبانم لال خدا نشدی توی گوساله بنگاهدار
  • IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   3 28
   اقا بهش بد و بیراه نگید من خودم غذاخوری داشتم وجدانا اونقدر به کارگرهام رسیدگی میکردم باید بگم 90 درصدشون سو استفاده میکردن کم کاری و دزدی و شر و... در حالیکه همسایه من به کارگرهاش رو نمیداد میداد ماشینشم میشستن خونه شم تمیز میکردن جالبه کارگرهای اون همچین کارهایی نمیکردن
  • GB ۰۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   27 8
   به قول رحیم پور ازغدی یه نیم چه انقلابی لازمه تا تفاله هایی مثل تو رو بیرون بندازیم
  • کاظم IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   26 1
   شما واقعا باور می کنید این آدمی این چنین حرف می زد انسان باشد من فکر نکنم انسان باشد
  • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   3 1
   خدا ذلیلت کنه که که خون کارگر رو کردی توشیشه وفکر سود خودتی ظالم
  • IR ۰۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
   3 0
   خیلی نفهمی. شما تو این اوضاع از آب گل آلود ماهی نگیر.
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  30 1
  روش جالبی برا حذف یارانه هاست!!
  • IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   31 1
   مرده شور دولتی رو ببرن که بعد از این گند برجامی بخاطر ۲۰۰ تومن حساب قشر فقیر رو چک میکنه و مرده شور مجلسی رو ببرن که اعاده اموال نامشروع آقایون سرمایه سالار رو په بهانه پر هزینه بودن رد میکنه .
 • مردم IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  33 1
  چه کسی به این بی عدالتی که در حق مظلومترین قشر جامعه رخ داده پاسخگوست ؟؟؟چرا حق قانونی ما را خوردید ؟ چه کسی خورد ؟؟؟
  • AE ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   34 5
   وکیل الدوله های لیست امید که بهشون رای دادی
 • احمدیان IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  18 3
  مابازنشستگان کشوری هم که سه نفره وچهار نفره بودیم 200هزار ت گرفته ایم بکجا شکایت کنیم .
  • IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   9 1
   به خدا
 • US ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  37 2
  این دولت از همون اول یه ریگی تو کفشش بود!
  • IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   23 1
   مشکوک میزنه!!! الکی میگه به فکرتان هستیم امروز سوار اتوروس شدم همه دارن مینالند اینگونه میخواهیم به پیشواز چهلمین سالگرد انقلاب بریم ؟
  • محمد IR ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   13 1
   برو خدارو شکر کن که همونم گرفتی. منکه بیمه ندارم و با حداقل حقوق مجبورم کارکنم اصلا جز ادما حساب نمیشم. مردشورتونو ببرن با اون عدالتون
  • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   11 1
   این دولت و طرفداران اون مگه انقلاب رو هم قبول دارن!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   10 1
   البته نالیدن حق تمام کسانی است که با وقاحت تمام فقط برای ازادی ...و خواسته های نفسانی روحانی رو انتخاب کردن الان هم ساپورت ازاده مانتوها بلوز شده روسریها شال گردن شده ... فقط بیچاره کسانی که به اتش فریدونی پرست ها گرفتار اتش شدند.
 • IR ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  7 1
  ما سه نفریم ۱۵۰ واریز کردن
  • IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   7 1
   ما هم همینطور
 • pouya IR ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  13 1
  آقا من بیمه تامین اجتماعی ام نه بهم پولی دادن نه جایی پیدا کردم که بتونم ثبت نام کنم هیچ سازمانی هم ازم شماره حساب نگرفته که پول بریزه برام چیکار کنم؟
 • IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  6 8
  چه اشکالی دارد؟ طلا که پاک است چه ترسی دارد ؟ دولت باید تمامی حساب ها را چک کند تا افرادی که با دزدی و رشوه و دغل بازی یکشبه میلیاردر میشوند را بتواند شناسایی کند و افراد پولداری که یارانه میگیرند را حذف کنند. البته اگر درست و صادقانه عمل کنند
  • IR ۲۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   4 3
   دقیقا زدی تو خال. بله مگه چه اشکال داره که دارایی افراد رصد بشه؟؟ آن کس که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است؟
  • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   6 1
   مطمئن باش هیچوقت کارای دولت بوئی عدالت نداشته.همواره حیله برعلیه ملت وبرله جیب پرشون
 • احسان IR ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  12 1
  من بیمه تامین اجتمائی هستم متاهل باچهار نفرجمعبت باحقوق2400چراپس سبدحمایتی تعلق نگرفت.هیچ سامانه الی هم فعال نیست جواب بدهد.
 • IR ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  10 1
  مثلا من کاری ک دارم اینجوریه 2 ماه سر کارم چند ماه بیکارم بعد حقوق اون دو ماه 3100 بود...الانم یک ماهی هست بیکارم ولی بهم بسته ندادن...کلا همتون خیلی خوشین.....
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  8 1
  میخوان امار بگیرن ببینند چقدر مردم از دستشون بیچاره شدن
  • از مازندران_ IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   1 1
   بنده بیمه تامین اجتماعی و کارمند قراردادی هستم لطقا بگوثید چگونه به حسابمان واریز میشود؟
 • IR ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  14 1
  ای بابا تو این مملکت تنها چیزی که پیدا نمیکنی عدالت و پیاده شدن قوانین اسلامی برای خواص و مسئولینه
 • IR ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  5 1
  یکی به من بگه فاز دولت چیه۱
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  7 1
  من نه بیمه دارم نه حقوق بگیرم تحت پوشش هیچ نهادی هم نیستم یک خانواده ۴نفره هم هستیم تا حالا هم هیچی نگرفتیم ما باید چکار کنیم؟
 • IR ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  6 1
  دولت بی ندبیری و نا امیدی
 • محمدرضا جماعتی IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  8 1
  من روزی 16 ساعت سر کارم . یک سال کار میکنم شش ماه بیکارم چون من بتن ریز هستم حقوقم 3200 است با این همه کار توی شبکاری که مجبورم بکنم انجام میدم باید شکایت بکنم به خدا حق رو به حقدار نمیدید آدم رو میبینم که شش تا خونه داره داره کرایه میگیره ولی پول ریختین براش ولی منی که 16 ساعت شبکاری میکنم حق ندارم چطوری میبینید من حقوقم زیاده مجبورم اینطور کار بکنم مجبورم خرج خیلیها رو بدم از دولت بیشتر کمک میکنم به فقر چون خودم فقیرم
 • محسن IR ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  3 1
  من مستمری بگیر بهزیستی هستم به من ندادن بسته حمایتی میخوای واسه شما واریز کنن بعد با همین شناخت از درامدها میخوان یارانه ها رو قطع کنن ؟؟؟؟؟؟
 • خدایا فرجی IR ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  8 1
  یا ما از اینها نیستیم یا اینها از مانیستند. دیگه حوصله خودمون را هم نداریم با این همه مسخره بازی . نه سهام عدالتی نه سبد کالایی
 • رضا IR ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  5 1
  اصلا ب کارمندان پیمانی شهرداری های چیزی نرسیده پی گیری کنید
 • amin IR ۰۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  5 1
  من اول ماه یارانه رو جدا کردم،ولی این ماهو کشیدن بالا برام واریز نکردن سبد حمایتیم برحسب نداشتن یارانه برام پرداخت نکردن، واقعا برای کارگر جماعت انگار این مبلغ حرامه، این همه ازمون خوردید اینم روش نوش جونتون
 • GB ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  2 0
  ۲۰۰ تومن ریختن برای مام
 • IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  8 1
  خدا لعنتت کنه بساز بفروش اشغال
 • مجید IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  7 1
  سلام به خدا ماو هزارو پانصد نیروی قراردادی دانشگاه علوم پزشکی بابل که همه حقوق زیر دو میلیون داریم هم نگرفتیم به کی بگیم که ما رو درک کنه
  • حسن PL ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   3 1
   من کارگر دائم کارخانه هستم با حقوق 1200000تومان برای اکثر همکاران ریختند ولی برای من هنوزنریختن من فکر می کنم دولت از این کارها منظوری دارد تا مردم دچار ناامیدی به نظام شوند ونقشه شومش را اجرا کند.( حسنک کجایی دیروقت بود)
  • حسن PL ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   3 1
   من کارگر دائم کارخانه هستم با حقوق 1200000تومان برای اکثر همکاران ریختند ولی برای من هنوزنریختن من فکر می کنم دولت از این کارها منظوری دارد تا مردم دچار ناامیدی به نظام شوند ونقشه شومش را اجرا کند.( حسنک کجایی دیروقت بود)
 • ناشناس IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  6 1
  تنها دولتی که با آبرو حثیت مردم با بی آبرویی جلو در همسایه مواجع شدیم دولت ناتدبیر و نامید بودچرا دکان گدا پرویی باز کردین مردم گدا فرض نکنید دولتمردان به فکر سر سامان بازار و گرانی باشید بسته حمایتی پیش کش
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  1 1
  اقا واسه ماهم بریزین ما بدبختیم بیمه هم نداریم تحت پوشش هم نیستیم از اون 50هزارتومنی که کش رفتین به ماهم بدین
 • IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  2 1
  خدا عذاب این دولت را زیاد کنه که پدر مردم را در آورد این بسته حمایتی شامل ما هم نشد در حالیکه در یک شرکت، ساعتی کار میکنیم و بیمه هم هستیم و دریافتی ما از 2میلیون هم کمتره، 3میلیون پیش کش
 • محمد اسفندیار IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  2 1
  سلام جانبازی هستم که ماهی 650 هزارتومان روزگار مگذرانم و بیمه هم هستم چرا سبد کالا به من ندادن معنی عدالت رو هم فهمیدم
 • 123 IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  1 1
  دسترسی دولت به حساب های بانکی چیز بسیار خوبی هم هست. برای گرفتن مالیات و صحت آمار بسیار هم لازم است.
 • ناصر IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  1 1
  برای کارمندان شهرداری هم فکری بکنید. یک ساله حقوق نگرفتیم که هیچ ،از سبد حمایتی هم محروم ماندیم..............................................................
 • کارگر IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  1 1
  مرده شور این دولت رو ببرن ک در پرداخت یه کمک هزینه اینقدر فشل عملکرد .. من با حقوق ماهی 2 میلیون واسم پرداخت نشده .. خوب حالا یا اختلاسی این وسط بوده ویا اعداد و ارقام و آماری از جامعه هدف ندارن
 • محمد IR ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  1 0
  سلام جانباز هستم 10 سال دارم تو اداره کار میکنم ماهی 650 هزارتومان حقوق میگیرم سبد کالا به ندادن معنی عدالت رو دیگه فهمیدم تو یک خانواده دو نفر گرفتن به ما ندادن خدا یا به ما رحم کن
 • محمد شکیبا نسب IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  1 1
  باسلام ماکه نتونستیم بفهمیم چرا بسته حمایتی برای ما واریز نشده . لطفا پیگیری کنید اگه میشه ازطریق سایت بشه پیگیری کرد یا اینکه درگاهی که گفتن باز بشه باتشکر
 • محمد IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  1 1
  سلام من جانبازی هستم که ده ساله تو اداره کار میکنم ماهانه 650 هزارتومان حقوق میگیرم ولی بسته حمایتی دولت به من ندادن ولی بعضی خانوار هم به مرد خانواده دادن هم به خانم دیگه واقعا عدالت موج میزنه خسته نباشید دلاور
 • ن IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  4 1
  تا کی ما تاوان بی عرضگی مسئولین را بپردازیم من که حتی توان پرداخت حق بیمه راندارم ودفترچه ندارم چکار کنم
 • ن IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  5 1
  تا کی ما تاوان بی عرضگی مسئولین را بپردازیم من که حتی توان پرداخت حق بیمه راندارم ودفترچه ندارم چکار کنم
 • ن IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  3 1
  تا کی ما تاوان بی عرضگی مسئولین را بپردازیم من که حتی توان پرداخت حق بیمه راندارم ودفترچه ندارم چکار کنم
 • مهدی IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  1 0
  به عنوان مثال خودم از یه خانواده 4 نفره برام اندازه سه نفر واریز شده-حالا بماند اون بنده خداهای بدون بیمه و بیکار که بیشتر نیازمند این پول هستند و جایی ازشون اسمی برده نشده
 • ثارالله IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  3 0
  خدایی این دولت تکرار کی میخواد یه کار رو درست انجام بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هر سال دریغ از پارسال
 • ایرانی IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  2 0
  چوخ ببخشیدا خودتون مسخره کردین یا مادو ،کارگر و 25 ساله بیمه تامین اجتماعی هستیم با حقوق 1،600 کو بسستون اما واس کارکنان بانکی و نظامیان که حقوقشون بالای 5،6 میلیونه بسته حمایتی دادید اگه میگبن از کجا میدونین تو فامیلامون هستن مسخرمون کردین
 • محمد IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  1 1
  بنده کارگزار مخابرات روستایی هستم و ماهی یک میلیون حقوقمه ولی سبد حمایتی به حساب من واریز نشده و خواهشمندم از طریق این سایت و هر مرجعی که می دونین به گوش رهبری عزیز برسونین و بگین این حرفایی که می زنند همه اش از اساس گذبه تا این اطلاعات غلط را در قالب شعار به خورد ملت و جامعه ندن
 • حمید IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  2 1
  مادر من مستمری بگیر تامین اجتماعیه حقوقش یک میلیونه بخدا واسش نریختن پیگیری هم میکنیم میگن باید وزارت رفاه میریخته به ما مربوط نمیشه اخه این انصافه
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  2 1
  کارمند قراردادی هستم با حقوق 1500 ، این چند سال هم همش بیمه داشتم. به همکار بغل دست من دادن به من ندادن. هر دو شرایط یکسان.
 • مهدی IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  4 2
  22 بهمن نزدیکه این حرفها رو نزنید خودتون رو آماده کنید برا جشن چهل سالگی .خلایق هر چه لایق
 • IR ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
  0 0
  من به کی بگم من زیر خط فقرم یارانمو چراقطع کردین
 • حمید از آمل IR ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  1 0
  برای من ( خانواده 4نفره )که 11 سال کارگرم وسابقه بیمه دارم واریز نشد بعد از2روز پیگیری جوابی نامشخص میدن والان دستم به جایی نمیرسد خدایا به داد ما برس . کسی میتونه کاری بکنه تو همین سایت خبر بده
 • آرش IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
  0 0
  برای من که خانواده ۲نفره هستم ۱۰۰۰۰۰ تومان واریز شده.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس